نمایش همه
 • پیرحسین کولیوند ۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۱۳:۱۰

  رئیس عملیات پزشکی حج ۹۶:

  ناسالم بودن آب چاه زمزم، شایعه است

  سلامت آنلاین- رئیس عملیات پزشکی حج ۹۶ بابیان اینکه شایعه ناسالم بودن آب چاه زمزم تکذیب می‌شود، گفت: آب چاه زمزم کاملاً سالم و بدون مشکل است.

 • رسول دیناروند ۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۱۳:۰۰

  پاسخ رئیس سازمان غذا و دارو به تخریب‌ها و تهمت‌های اخیر

  سلامت آنلاین- رئیس سازمان غذا و دارو در نامه ای نسبت به برخی اظهارات و ادعاهای مطرح‌شده و همچنین به تخریب ها و تهمت های اخیر پاسخ داد.

 • فرهاد تجری نماینده مجلس ۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۱۲:۴۴

  نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس:

  دستاوردهای حوزه سلامت، افتخار ایران در عرصه بین المللی است

  سلامت آنلاین- نایب رئیس کمیسیون اصل۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: مهم ترین نکته ای که امروز می‌توانیم در عرصه بین الملل به طور کامل بر روی آن مانور بدهیم و به عنوان افتخار کشور و مردم در دنیا مطرح کنیم، دستاوردها و ارتقای شاخص های حوزه سلامت و درمان است.

 • خانه بهداشت روستایی ناهوک ویزیت معاینه فشارسنج فشار خون ۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۱۱:۳۰

  تاکید بر حفظ حریم خصوصی بیمار در راهنمای اخلاق حرفه‌ای پزشکان

  سلامت آنلاین- یکی از مواردی که در منشور حقوق بیمار به آن اشاره شده، ضرورت حفظ رازداری و حریم خصوصی بیماران در مراکز درمانی است؛ موضوعی که در راهنمای عمومی اخلاق حرفه‌ای اعضای سازمان نظام پزشکی نیز مورد توجه قرار گرفته و در فصلی به نام "رازداری و حریم خصوصی" جزییات آن تشریح شده است.

 • احمد بیگدلی ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۷:۵۱

  یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

  کمبود دارو از ۳۵۰ به ۳۰ قلم رسیده است

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت در دوره مدیریت قاضی‌زاده هاشمی در وزارت بهداشت گفت که در این دوره کمبود دارو از ۳۵۰ به ۳۰ قلم رسیده است.

 • مرتضی خاتمی نماینده ماهنشان ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۷:۴۷

  یک نماینده مجلس در دفاع از عملکرد چهار ساله وزیر بهداشت یادآور شد:

  ۳۰۰ سفر کاری وزیر بهداشت به ۶۰۰ شهر و روستا

  سلامت آنلاین- نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزیر بهداشت بالغ بر ۳۰۰ سفر کاری به ۶۰۰ شهر و روستا داشته است، عنوان کرد: طبق گزارش معاونت نظارت مجلس، ۹۵ درصد برنامه‌های قاضی‌زاده‌هاشمی منطبق بر اسناد بالادستی است.

 • عکس تی وی ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۷:۲۶

  وزیر بهداشت در صحن علنی مجلس:

  برجسته‌ترین افراد علمی در ستاد وزارت بهداشت حضور دارند

  سلامت آنلاین- وزیر بهداست در صحن علنی مجلس گفت: در این دولت کسانی که در تیم وزارت بهداشت بودند در طول تاریخ به لحاظ تخصص و توانایی بی نظیرند و در تیمی که به ما کمک کردند سه نفر از وزیران دوران گذشته حضور داشتند و برجسته‌ترین افراد علمی در ستاد وزارت بهداشت حضور داشتند.

 • غلامرضا تاجگردون ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۶:۴۸

  نماینده مردم گچساران در مجلس:

  کسی بهتر از وزیر بهداشت نمی‌تواند مشکلات نظام سلامت را رفع کند

  سلامت آنلاین- نماینده مردم گچساران در مجلس خطاب به سایر همکارانش در مجلس گفت: کسی که بتواند مشکلات نظام سلامت را شناسایی و برطرف کند، بهتر از قاضی زاده هاشمی نبود.

 • مرتضی صفاری ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۶:۳۱

  نماینده مردم نطنز در مجلس:

  برنامه‌های وزیر بهداشت با اسناد بالادستی، تطابق دارد

  سلامت آنلاین- نماینده مردم نطنز در مجلس تاکید کرد: برنامه‌های ارائه شده توسط وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان کاملا با اسناد بالادستی تطبیق داشته و حکایت از اشراف و تسلط ایشان در حوزه بهداشت دارد.

 • مجلس شورای اسلامی ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۴:۵۶

  جزئیات بررسی صلاحیت وزیر بهداشت در مجلس

  نماینده مخالف: وزیر بهداشت در بخش درمان شاهکار کرده است

  سلامت آنلاین- نمایندگان مجلس شورای اسلامی بررسی صلاحیت سیدحسن قاضی‌زاده‌ هاشمی، وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان را آغاز کردند و نکته جالب این جاست که حتی نمایندگان مخالف وزیر بهداشت نیز بر دستاوردهای نظام سلامت در چهار سال اخیر تاکید داشتند، طوری که حتی یکی از نمایندگان مخالف تاکید داشت که وزیر بهداشت در بخش درمان شاهکار کرده است.

 • مایع دستشویی ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۴:۱۹

  وقتی صابون‌ بلای جان جنین می‌شود!

  سلامت آنلاین- مطالعات اخیر حاکی از آن است که استفاده از صابون‌های آنتی‌باکتریال در دوران بارداری باعث چاقی کودکان در سال‌های بعد و اختلال رشد آنها می‌شود!

 • وصله زیستی ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۳:۴۳

  ساخت وصله زیستی قابل تزریق برای ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده

  سلامت آنلاین- محققان دانشگاه تورنتو با استفاده از رگ‌های خونی قلب موفق به ساخت یک وصله زیستی کوچک شده‌اند که با تزریق وارد بدن شده و بافت آسیب‌دیده قلب را ترمیم می‌کند. این راهکار برای ترمیم اکثر بافت‌های آسیب‌دیده قابل استفاده است.

 • تحقیقات واکسن ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۳:۰۷

  استفاده از گیاه تنباکو برای غلبه بر فلج اطفال و زیکا

  سلامت آنلاین- گروهی از دانشمندان در انگلیس، با امید ریشه کن کردن کامل بیماری فلج اطفال، یک واکسن فلج اطفال سینتتیک تولید کرده‌اند که حاوی ذرات ویروس غیرعفونی بوده و می‌تواند بسرعت و با هزینه کم در بستر نزدیک به گیاه تنباکو رشد کند.

 • شنوایی جنین گوش کردن جنین گوش کردن جنین به موسیقی ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۲:۵۹

  باوری غلط درباره توانایی شنیدن نوزادان

  سلامت آنلاین- عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: برخلاف تصور اشتباه برخی والدین که معتقدند نوزاد تا ماه‌ها بعد از تولد نمی‌شنود، باید تاکید کرد نوزادی که متولد می‌شود، از هفته بیستم جنینی، توانایی شنیدن را کسب کرده است.

 • استرس و زوال عقل ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۲:۴۹

  عامل ۶۰ درصد از بیماری‌های پوستی، استرس است

  سلامت آنلاین- متخصص پوست، مو و زیبایی با اشاره به اثر عوامل روانی بر پوست گفت: بین ۲۰ تا ۴۰ درصد بیمارانی که به دنبال درمان پوست خود هستند، نوعی اختلال روانی را تجربه کرده‌اند.

 • علیرضا زالی رئیس نظام پزشکی ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۲:۱۱

  رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران:

  ضرورت ایجاب می‌کند که وزیر بهداشت، پزشک باشد

  سلامت آنلاین- رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، معتقد است در حال حاضر و با توجه به شرایط حاکم بر جامعه، ضرورت ایجاب می کند که وزیر بهداشت، پزشک باشد.

 • ویلچر معلولان ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۲:۰۶

  ساخت ویلچر خودبالابر با قابلیت استفاده دستی

  سلامت آنلاین- محققان کشورمان ویلچر خودبالابر با قابلیت استفاده دستی ساخته‌اند و آن را به ثبت اختراع نیز رسانده‌اند.

 • علی کاظمی باباحیدری ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۲:۰۵

  عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس:

  رضایتمندی مردم از نظام سلامت، افزایش قابل توجهی یافته است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه رضایتمندی مردم از نظام سلامت، افزایش قابل توجهی یافته است، گفت: رای اعتماد به قاضی زاده هاشمی برای تصدی وزارت بهداشت در کابینه دوازدهم در دستور کار قریب به اتفاق نمایندگان قرار دارد و مخالفان ابقای او انگشت شمار و در اقلیت هستند.

 • سرقت سارق دزدی حوادث ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۱:۵۲

  دستگیری سارقی با اهداف برنامه‌ریزی‌شده!

  سلامت آنلاین- ماموران سارقی را دستگیر کردند که اقدام به سرقت از اموال و تجهیزات یک ساختمان ٤ طبقه کرده و در دفترچه خاطرات خود اهدافش را از این سرقتها یادداشت کرده بود.

 • ناراحتی افسردگی تنهایی مرد ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۱:۴۷

  توضیح مدیرکل دفتر سلامت اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت

  چرا برخی افراد پاک شده، دوباره به سمت موادمخدر می‌روند؟

  سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر سلامت اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت درباره چرایی بازگشت افراد پاک شده به سمت مواد مخدر، توضیح داد و از راه های حل این مشکل سخن گفت.

 • شنوایی جنین گوش کردن جنین گوش کردن جنین به موسیقی ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۱:۳۲

  یک روانشناس کودک در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد

  تاثیر موسیقی بر سلامت جنین

  سلامت آنلاین- یک روانشناس کودک مطرح کرد: شنیدن صدای موسیقی از جمله صداهایی است که می‌تواند اثر مثبتی در دوران بارداری بر جنینی داشته باشد، اما شنیدن هر موسیقی در این دوران مناسب نیست.

 • بلچینگ کردن دندان لبخند ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۱:۲۸

  یک متخصص: از بیلیچینگ خانگی دوری کنید

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن دندانپزشکان عمومی ایران گفت: مردم نباید فریب ارزانی و در دسترس بودن سفیدکردن دندان (بیلیچینگ) در خانه را بخورند چراکه انجام آن ممکن است عوارض برگشت ناپذیری برای افراد به دنبال داشته باشد.

 • زعفران اصل تقلبی ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۱:۲۷

  روش‌های سنتی و خانگی تشخیص زعفران تقلبی

  سلامت آنلاین- زعفران یکی از گیاهان معطر و خوش رنگ و در عین حال دارویی گرانقیمت است که انواع تقلبی آن در بازار موجود است و کمتر کسی هم می تواند به غیر اصل بودن آن پی ببرد، اما روش‌هایی وجود دارد که می توان به واسطه آن زعفران اصل را از غیراصل آن تشخیص داد.

 • میوه گردو ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۰:۵۹

  هشدار به خریداران تنقلات: پسته‌ها و گردوهایی که بیماری می‌زایند

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن علوم صنایع غذایی ایران هشدار داد: مصرف گردوهای تازه خریداری‌شده از دستفروشان از جمله عوامل عامل انتقال بیماری وبا و خوردن پسته‌های سیاه‌شده از جمله تنقلاتی است که می‌تواند منجر به بروز سرطان دستگاه گوارش شود.

 • مکملهای تقویت مو و ناخن ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۰:۵۹

  در گفتگوی سلامت آنلاین با یک متخصص پوست و مو مطرح شد

  هشدار به خانم‌های جوان: عوارض مصرف خودسرانه دو داروی مکمل مو

  سلامت آنلاین- یک متخصص پوست و مو مطرح کرد: مصرف خودسرانه تقویت کننده‌های مو مانند «زینک» (روی) و ترکیبات حاوی «ویتامین‌های گروه B» که این روزها در بین خانم‌هایی که دچار ریزش مو شده‌اند رواج پیدا کرده است، در بسیاری از مواقع نه تنها تاثیری ندارد بلکه عوارضی را هم به دنبال خواهد داشت.

 • گرمای هوا ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۰:۳۵

  گرم‌ترین سال جهان در طول بیش از یک قرن گذشته

  سلامت آنلاین- محققان اعلام کردند سال ۲۰۱۶ به لحاظ گرمایی از سال ۲۰۱۵ پیشی گرفته و رکورد گرم‌ترین سال جهان را در طول ۱۳۷ سال گذشته شکسته است.

 • علی نوبخت ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۰:۳۰

  رئیس کمیسیون بهداشت و درمان در گفتگو با سلامت آنلاین:

  دکتر هاشمی، به حوزه سلامت اشراف کامل دارد

  سلامت آنلاین- رئیس کمیسیون بهداشت و درمان با شایسته تقدیر دانستن طرح جامع تحول سلامت که از سوی وزارت بهداشت ودرمان دولت یازدهم طرح ریزی و اجرا شد، گفت: بنده معتقدم چنین طرحی جزو نیازهای جامعه ما بخصوص قشر آسیب پذیر بود و برنامه مهمی در حوزه سلامت است که به همت دکتر هاشمی اجرایی شد.

 • محمدجواد مرمریان محیطبان بابلی ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۰:۳۰

  روشن کردن شمع به احترام محیطبان فوت‌کردهٔ بابلی

  سلامت آنلاین- دوستداران و علاقه‌مندان به محیط زیست شهرستان بابل شب گذشته با روشن کردن شمع به «محمدجواد مرمریان»، محیطبان جوان شهرشان ادای احترام کردند.

 • محمد وحدتی ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۰:۲۶

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

  برنامه‌های وزیر بهداشت، انقلابی در حوزه درمان به پا کرد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: برنامه های وزیر بهداشت باعث به وجود آمدن انقلابی در حوزه درمان شد که پیش از این لازم بود این تغییرات اتفاق افتد. از عمده اقدامات وزیر بهداشت در طول فعالیت چهار ساله اش در دولت یازدهم، کاهش پرداختی بیماران در طرح تحول سلامت بود.

 • خستگی مالیدن چشم درد عینک ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۰:۲۱

  چرا تابستان‌ها، بیشتر احساس خستگی می‌کنیم؟

  سلامت آنلاین- گفته می‌شود که در فصل تابستان افراد بیشتر دچار خستگی و کسالت می‌شوند. با شناخت برخی از دلایل دخیل بر این احساس رخوت و بی‌حالی می‌توان تدابیری برای جلوگیری از آن پیش گرفت.