تشخیص بیماری

کل اخبار:159

 • تومور مغزی ۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۹:۵۶

  تشخیص تومور مغزی با سلول‌های چربی

  سلامت آنلاین- پژوهشگران می‌گویند به وسیله سلول مهندسی‌شده چربی، می‌توان تومورهای اولیه موسوم به گیلومای سرطانی را در مغز پیدا و فرد دارای تومور را درمان کرد.

 • عطسه سرماخوردگی آنفلوآنزا ۱۳۹۴/۰۹/۱۵

  آشنایی با علائم و روش‌های درمان آنفلوآنزا

  آنفلوآنزا، مرضی که انسان و حیوان نمی‌شناسد

  سلامت آنلاین- شیوع چند نوع شدید و گسترده آنفلوآنزا در قرن بیستم منجر به مرگ میلیون‌ها نفر از مردم در سراسر جهان شده است. از جمله برخی از ویروس‌های شبیه به سرماخوردگی، ویروس آنفلوانزا است که در میان برخی حیوانات مثل پرندگان یا خوک و انسان شایع است. در ادامه این نوشتار اطلاعات بیشتری درباره آنفلوآنزا ارائه شده است.

 • مسمومیت غذایی خطر مرگ ۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۴:۰۰

  مسمومیت غذایی چیست و چگونه از آن پیشگیری کنیم؟

  سلامت آنلاین- آلودگی و مسمومیت غذایی می‌تواند در هر چرخه غذایی از مزرعه تا آشپزخانه خود را نشان دهد. برخی از مسمومیت‌ها چند ساعت بعد از خوردن مواد غذایی بروز می‌کنند و برخی دیگر نیز ظرف چند روز یا چند هفته علائم خود را نشان می‌دهند. همین امر علت بروز مسمومیت را دشوارتر می‌کند.

 • پرنده کبوتر چاهی ۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۱۷:۲۴

  یک راه ارزانتر: تشخیص سرطان با کبوتر چاهی!

  سلامت آنلاین- متخصصان آسیب‌شناسی (پاتولوژی) و رادیولوژی سال‌ها آموزش می‌بینند تا مهارت لازم را برای تشخیص سرطان به دست آورند اما بر اساس تحقیق علمی تازه‌ای، کبوتر‌ها پس از دو هفته آموزش می‌توانند قابلیت تشخیص سرطان را به دست آورند.

 • آسیب شناسی ۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۱:۱۴

  برگزاری هفدهمین همایش سالانه انجمن آسیب شناسی در تهران

  سلامت آنلاین- دبیر اجرایی هفدهمین همایش سالانه انجمن آسیب شناسی و طب آزمایشگاه از برگزاری هفدهمین همایش سالانه انجمن آسیب شناسی در تاریخ چهارم تا ششم آذرماه سال جاری در محل سالن همایش‌های رازی خبر داد.

 • سلامت کبد معاینه دکتر پزشک ۱۳۹۴-۰۸-۳۰ ۱۳:۴۰

  کبد و مشکلات بدون علامت آن

  سلامت آنلاین- بیش از ۱۰۰ نوع بیماری کبدی وجود دارد که به گفته متخصصان اغلب آن‌ها در مراحل اولیه علامت و نشانه‌ای ندارند تا بتوان سریع به درمان روی آورد. با کار کبد و برخی از این بیماری‌ها در ادامه آشنا شوید.

 • پزشک معاینه بیماری هپاتیت c هپاتیت سی ۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۲:۲۳

  روش دارویی جدید برای درمان هپاتیت C

  سلامت آنلاین- پژوهشگران پس از مطالعه‌ای تحقیقاتی موفق شدند به روشی دست یابند که با استفاده از آن می‌توان بیماری هپاتیت C را طی ۱۲ هفته با یک رژیم دارویی ترکیبی درمان کرد.

 • واریکوسل ۱۳۹۴/۰۸/۲۵

  واریسی که سبب ناباروری می‌شود

  یک مشکل مردانه: واریکوسل چیست؟

  سلامت آنلاین- یکی از بیماری‌های مخصوص مردان «واریکوسل» است که در حیطه اورولوژی و مجاری ادرار می‌گنجد اما تا حد زیادی با وضعیت جنسی آن‌ها سر و کار دارد. به گفته متخصصان، مردان مبتلا باید هر چه زود‌تر آن را درمان کنند. یک متخصص اورولوژی در این باره آگاهی‌های بیشتری ارائه داده است.

 • قلب سکته قلبی ۱۳۹۴/۰۸/۲۳

  سکته قلبی، علائم و اقدامات اولیه

  سلامت آنلاین- ایست، وقفه، انفارکتوس یا سکته قلبی از رخدادهایی است که ممکن است سراغ انسان بیاید، بویژه اگر شخص از پیش هم مشکلاتی همچون چاقی یا اضافه وزن، اعتیاد به مواد دخانی، علاقه به خوردن غذاهای پرچرب و مانند این‌ها را در سابقه زندگی خود داشته باشد. یک فلوشیپ فوق تخصصی آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی نشانه‌ها و احتمالات بروز سکته قلبی را در ادامه توضیح داده است.