نمایش همه
 • تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی ۱۳۹۷-۰۱-۱۷ ۱۴:۲۹

  مشاور وزیر بهداشت خبر داد:

  اعلام قیمت تجهیزات پزشکی از هفته آینده

  سلامت آنلاین- مشاور وزیر بهداشت در امور تجهیزات پزشکی با اشاره به اعلام قیمت تجهیزات پزشکی از هفته آینده گفت: بروز رسانی قیمت های تجهیزات پزشکی در دستور کار قرار گرفته است و احتمال افزایش قیمت برخی از تجهیزات پزشکی وجود دارد.

 • دیدار وزیر بهداشت با نوری همدانی ۱۳۹۷-۰۱-۱۷ ۱۳:۳۱

  مشروح دیدار وزیر بهداشت با مراجع عظام تقلید

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت همزمان با سفر به استان قم و افتتاح بیمارستان ۱۷۲ تختخوابی شهدای قم، به دیدار مراجع عظام تقلید در قم رفت.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۷-۰۱-۱۷ ۱۲:۳۹

  معاون کل وزارت بهداشت تاکید کرد:

  توسعه تخت‌های بیمارستانی در استان البرز با اجرای طرح تحول سلامت

  سلامت آنلاین- معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به توسعه تخت‌های بیمارستانی در استان البرز با اجرای طرح تحول سلامت، گفت: بهره برداری از توان مدیریتی، سرمایه ای و علمی بخش غیردولتی در راه اندازی بیمارستانهای استان البرز تجربه موفقی بوده است.

 • افسردگی ناراحتی تنهایی مرد ۱۳۹۷-۰۱-۱۷ ۱۱:۲۰

  نشانه‌های افسردگی خفیف

  سلامت آنلاین- تشخیص افسردگی خفیف کار چندان ساده‌ای نیست، چرا که بسیاری از علائم آن می‌تواند شبیه به واکنش‌های احساسی عادی و معمول به نظر برسد.

 • غذاهای فستفودی همبرگر پیتزا ۱۳۹۷-۰۱-۱۷ ۱۱:۰۷

  اگر سلامتی را دوست دارید، مصرف این خوشمزه‌ها را متوقف کنید

  سلامت آنلاین- حذف یکباره‌ مواد غذایی که هر روز مصرف می‌شود کار سختی است، اما اگر کم‌کم تغییرات سالمی را در برنامه‌ غذایی‌مان ایجاد کنیم، با حال خوبی که پیدا می‌کنیم، تغییرات برایمان راحت‌تر می‌شود.

 • علی لاریجانی ۱۳۹۷-۰۱-۱۶ ۱۳:۴۸

  رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نتایج مثبت طرح تحول سلامت:

  حوزه سلامت، بودجه و توجه بیشتر می‌خواهد

  سلامت آنلاین- رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به آمارهای جهانی درباره وضعیت خوب و قابل قبول سطح سلامت در ایران گفت: سن امید به زندگی در ابتدای انقلاب حدود ۵۴ سال بود اما به خاطر سرمایه‌گذاری مثبت در حوزه سلامت به ۷۵ سال رسیده است.

 • وزیر بهداشت ۱۳۹۷-۰۱-۱۶ ۱۱:۲۹

  با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر بهداشت انجام شد

  بهره‌برداری از بیمارستان ۱۷۲ تختخوابی شهدای قم

  سلامت آنلاین- بیمارستان ۱۷۲ تختخوابی شهدای قم با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر بهداشت به بهره برداری رسید.

 • ازدواج ۱۳۹۷-۰۱-۱۶ ۱۱:۱۲

  خبر خوش برای جوانان دم‌ بخت: افزایش مبلغ وام ازدواج در سال ۹۷

  سلامت آنلاین- عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، ضمن تشریح جزییات ارائه وام ازدواج در سال ۹۷ از افزایش میزان آن به عنوان اقدامی درجهت کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی و ممانعت از شکل‌گیری جمعیت سالمند در نسل آتی کشور خبر داد.

 • واکسن فلج اطفال واکسیناسیون نوزاد ۱۳۹۷-۰۱-۱۶ ۱۱:۰۴

  رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن خبر داد:

  واکسیناسیون یک میلیون و ۱۰۰ هزار کودک در برابر فلج اطفال

  سلامت آنلاین- رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن از انجام عملیات تکمیلی فلج اطفال از ۱۸ تا ۲۰ فروردین و واکسیناسیون یک میلیون و صد هزار کودک خبر داد.

 • راه‌اندازی بخش دیالیز بیمارستان شهدای سرپل ذهاب ۱۳۹۷-۰۱-۱۶ ۱۰:۴۵

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد:

  ارائه ۸۵ درصد خدمات درمانی در مراکز دولتی

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به ارائه ۸۵ درصد خدمات درمانی درمراکز دولتی تاکید کرد: هرگونه افزایش نرخ ویزیت پیش از اعلام تعرفه های جدید خلاف قانون است.

 • حجامت بادکش درمانی طب سنتی خونگیری ۱۳۹۷-۰۱-۱۶ ۱۰:۳۴

  مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت:

  ویزیت «طب ایرانی» تحت پوشش بیمه می‌رود

  سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت از نشست‌های متعدد با دبیرخانه شورای عالی بیمه به منظور بیمه «ویزیت و خدمات طب ایرانی» خبر داد و گفت: این دبیرخانه قول داده است که در اولین جلسه‌اش ویزیت طب ایرانی تحت پوشش بیمه می‌رود.

 • رضا مسائلی ۱۳۹۷-۰۱-۱۶ ۱۰:۲۵

  مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت:

  قیمت‌گذاری تجهیزات پزشکی متوقف نشده است

  سلامت آنلاین- مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت افزود: استناد مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت و دبیر ستاد تنظیم بازار کشور در خصوص عدم صلاحیت وزارت بهداشت برای قیمت گذاری تجهیزات و ملزومات پزشکی به مصوبه ۹۶/۰۴/۰۶ ستاد هدفمند سازی یارانه ها است. لیکن بر اساس رویه حقوقی، مصوبه عام موخر ستاد هدفمندی سازی یارانه‌ها، ناسخ مصوبه خاص مقدم هیأت وزیران در قیمت گذاری تجهیزات پزشکی نیست.

 • هپاتیت ۱۳۹۷-۰۱-۱۶ ۱۰:۲۰

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز هشدار داد:

  مشاهده مواردی از بیماری هپاتیت A در خوزستان

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به مشاهده چند مورد بیماری هپاتیت A در استان خوزستان، نسبت به تبعات کمبود آب و خشکسالی بر شیوع بیماریها به ویژه بیماری های منتقله از آب هشدار داد.

 • درمان دل درد گیاهان موثر ۱۳۹۷-۰۱-۱۶ ۱۰:۱۷

  رئیس انجمن متخصصان داخلی در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد:

  توصیه به آخرین گروه مسافران نوروزی؛ راه‌های جلوگیری از تهوع در سفر

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن متخصصان داخلی با اشاره به افزایش سفرهای نوروزی و ایجاد حالت تهوع و استفراغ در میان برخی مسافران گفت: ۳۰ تا ۴۰ درصد مردم در زمان مسافرت دچار حالت تهوع می‌شوند که با خودداری از انجام برخی کارها می‌توان مانع از بروز این حالت ناخوشایند شد.

 • منوچهر جمالی سوسفی ۱۳۹۷-۰۱-۱۶ ۱۰:۰۸

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  موازی‌کاری دستگاه‌ها، اعتبارات حوزه رفاه اجتماعی را هدر می‌دهد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در واکنش به اظهارات اخیر وزیر بهداشت در خصوص ضرورت تشکیل سازمان رفاه اجتماعی مستقل گفت: متاسفانه در کشور موازی‌کاری مفرطی در حوزه رفاه اجتماعی وجود دارد که موجب هدر رفت انرژی، زمان، هزینه و افزایش نفر ساعت کاری می‌شود.

 • علی نوبخت ۱۳۹۷-۰۱-۱۶ ۱۰:۰۲

  رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  دولت باید برای تشکیل «سازمان رفاه اجتماعی» پیشقدم شود

  سلامت آنلاین- رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اظهارات اخیر وزیر بهداشت مبنی بر ضرورت تشکیل سازمان رفاه اجتماعی و جلوگیری از هدررفت اعتبارات در این حوزه تاکید کرد: معتقد به بازنگری در زمینه نحوه برخورداری افراد جامعه از رفاه اجتماعی هستم و در همین راستا دولت باید برای تشکیل «سازمان رفاه اجتماعی» پیشگام شود و در این مسیر، مجلس نیز همکاری لازم را خواهد کرد.

 • خون رگ قلب گردش خون ۱۳۹۷-۰۱-۱۵ ۱۳:۳۱

  فیلم/ ۶ ماده غذایی مفید برای سلامت قلب

  هرساله در آمریکا، تقریبا ۲۵ درصد از مرگ و میرها با بیماری‌های قلبی در ارتباط است؛ اما بیماری‌های قلبی قابل درمان و برگشت‌پذیرند. آنچه می‌خورید مستقیما روی عملکرد قلب شما تأثیر می‌گذارد پس با کنترل رژیم غذایی از ابتلا به بیماری‌های قلبی در آینده مصون بمانید. در این ویدئو ۶ ماده غذایی سالم که برای تقویت سلامت قلب مفید است عنوان می‌شود.

 • درمانگاه ویزیت معاینه ۱۳۹۷-۰۱-۱۵ ۱۱:۵۹

  یک عضو شورایعالی نظام پزشکی در گفتگو با سلامت آنلاین تشریح کرد:

  جهاد پزشکان و کارکنان مراکز درمانی در تعطیلات نوروز

  سلامت آنلاین- یک عضو شورایعالی نظام پزشکی با اشاره به جهاد پزشکان و کارکنان مراکز درمانی در تعطیلات نوروز گفت: پزشکان مراکز شبانه‌روزی، درمانگاه‌ها، بیماستان‌ها، مراکز جراحی محدود که در پروانه تاسیس‌شان قید شده است شبانه‌روزی‌ هستند، طبق روال عادی و مانند سایر روزهای تعطیل، در تعطیلات نوروز نیز همچون گذشته بطور شیفتی به فعالیت خود ادامه دادند.

 • عامل حمله مسلحانه یوتیوب ۱۳۹۷-۰۱-۱۵ ۱۱:۳۷

  حمله مسلحانه یک زن ایرانی به ساختمان «یوتیوب»

  سلامت آنلاین- پلیس کالیفرنیای آمریکا، هویت عامل تیراندازی در داخل مقر یوتیوب را اعلام کرد. گفته شده یک زن ایرانی عامل حمله بوده که بعد از تیراندازی، خودکشی کرده است.

 • کلیه بیماری های کلیوی ۱۳۹۷-۰۱-۱۵ ۱۱:۲۹

  توصیه‌های مفید برای مبتلایان به مشکلات کلیوی

  سلامت آنلاین- متخصص طب سنتی گفت: مبتلایان به التهابات کلیوی و سنگ کلیه از مصرف زیاد کافئین و همچنین مصرف مُسکن خودداری کنند زیرا قرصهای مسکن سنگها را سفت کرده، دفع آنها را با مشکل مواجه می‌کند.

 • حادثه حوادث مرگ خودکشی اعدام طناب دار حلق آویز ۱۳۹۷-۰۱-۱۵ ۱۱:۲۶

  قاتل خیابان پاسداران به سه بار قصاص محکوم شد

  سلامت آنلاین- سرپرست دادسرای امور جنایی تهران از محکومیت عامل قتل سه نفر از ماموران نیروی انتظامی در حادثه خیابان پاسداران به سه بار قصاص خبر داد.

 • کمخونی داسی شکل ۱۳۹۷-۰۱-۱۵ ۱۱:۱۵

  کشفی تازه که سبب بهبود زندگی مبتلایان به اختلالات خونی می‌شود

  سلامت آنلاین- محققان استرالیایی بعد از ۵۰ سال تحقیق در نهایت به رمز و راز چگونگی ازکارافتادن ژن هموگلوبین جنینی در بیشتر افراد پس از تولد پی بردند.

 • رضا مسائلی ۱۳۹۷-۰۱-۱۵ ۱۱:۱۵

  رشد ۱۰ برابری صادرات تجهیزات پزشکی

  سلامت آنلاین- مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت با بیان اینکه مهم ‌ترین راهبرد ما افزایش تولید داخل و توجه به صادرات است، خاطرنشان کرد: رشد ۱۰ برابری صادرات تجهیزات پزشکی در دستور کار قرار گرفته است.

 • بی پولی ناتوانی مالی فقر نداری جیب خالی ۱۳۹۷-۰۱-۱۵ ۱۱:۰۷

  افزایش مرگ زودرس به سبب از دست دادن پس‌انداز زندگی

  سلامت آنلاین- گفته شده یکی از هر ۴ فرد بزرگسال در زندگی خود شوکی ناگهانی در از دست دادن ثروتش را تجربه کرده است؛ محققان هشدار داده‌اند که چنین فرایندی ممکن است خطرات جدی برای سلامتی به دنبال داشته باشد.

 • گل های آپارتمانی ۱۳۹۷-۰۱-۱۵ ۱۱:۰۵

  روش‌های ساده زیست‌محیطی برای خنک ماندن در تابستان

  سلامت آنلاین- از مهم‌ترین روش‌های طبیعی خنک کردن فضای خانه و محل زندگی می‌توان به کاشت گیاهان تصفیه‌کننده هوا و گیاهانی که به آب کمتری نیاز دارند، بسته نگه‌داشتن پرده‌ها، تهویه هوا با استفاده از پارچه‌های مرطوب و اجازه وزش نسیم شبانگاهی به فضای داخل اشاره کرد.

 • دستگاه تست قند خون دیابت ۱۳۹۷-۰۱-۱۵ ۱۱:۰۳

  دیابت قدرت ضد میکروبی بزاق را کاهش می‌دهد

  سلامت آنلاین- مطالعه محققان نشان می‌دهد دیابت قدرت بزاق دهان برای مبارزه با میکروبها را کاهش می‌دهد و سبب می‌شود بیماران بیشتر در معرض التهاب و بیماریهای جدی لثه قرار گیرند.

 • ازدواج مجدد سالخورد عشق پیری زن و شوهر سالمند ۱۳۹۷-۰۱-۱۵ ۱۰:۵۷

  ازدواج دوباره زوج سالخورده‌ای که نیم قرن پیش از هم جدا شده بودند

  سلامت آنلاین- یک زن و مرد سالخورده اهل کنتاکی امریکا ۵۰ سال پس از آن‌که به رغم داشتن چند فرزند از هم طلاق گرفته و زندگی مجددی را شروع کرده بودند، در پی درگذشت همسرانشان بار دیگر به سمت همدیگر رجوع کردند و ازدواجشان در شبکه‌های اجتماعی خبرساز شد.

 • دکتر خدادوست طب سنتی ۱۳۹۷-۰۱-۱۵ ۱۰:۵۴

  مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت خبر داد:

  تدوین آیین‌نامه‌ای برای فعالیت افراد با سابقه در حوزه طب سنتی

  سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت گفت: آیین‌نامه‌ای برای فعالیت «افراد با سابقه در حوزه طب سنتی» تدوین شده تا این افراد در سلامتکده‌های طب ایرانی با مسئولیت پزشک، تجربه و مهارت خود را به دیگران منتقل کنند.

 • پلمپ کردن ۱۳۹۷-۰۱-۱۵ ۱۰:۳۹

  مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت خبر داد:

  پلمب ۲۱۱۲ رستوران و اغذیه‌فروشی در ایام نوروز

  سلامت آنلاین- مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از معدوم شدن هزار و ۳۴۱ تن مواد غذایی تاریخ گذشته و پلمب دو هزار و ۱۱۲ رستوران و مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی متخلف در ایام نوروز خبر داد.

 • طاهر موهبتی ۱۳۹۷-۰۱-۱۵ ۱۰:۳۲

  مهم ترین برنامه‌های سازمان بیمه سلامت در سال ۹۷

  سلامت آنلاین- مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران استقرار سازمان الکترونیک را مهمترین برنامه این سازمان در سال جاری عنوان کرد و گفت: حذف بروکراسی، تسهیل در ارائه خدمات، مدیریت هزینه و اجرای گایدلاین‌ها در گرو تحقق سازمان الکترونیک است.