نمایش همه
 • ویزیت رایگان در مناطق محروم ۱۳۹۵-۱۱-۱۰ ۱۲:۴۳

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در گفتگو با سلامت آنلاین:

  طرح تحول سلامت کمبود پزشک در مناطق محروم را مرتفع کرد

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با تاکید بر این که طرح تحول سلامت نقش مهمی در ارتقا سلامت و درمان شهرستان ایرانشهر ایفا کرده است، گفت:تا قبل از اجرای طرح تحول سلامت مردم مناطق محروم برای درمان به یزد، کرمان و زاهدان مراجعه می کردند، اما پس از اجرای طرح در برخی از رشته های تخصصی حتی پزشک مازاد نیز داریم.

 • رشد اندام انسانی در جنین خوک ۱۳۹۵-۱۱-۱۰ ۱۰:۳۳

  اولین گام دانشمندان برای رشد اعضای بدن انسان در خوک

  سلامت آنلاین- دانشمندان با امید به این‌که تحقیقاتشان منجر به رشد اعضای بدن انسان در حیوانات به منظور استفاده در عمل‌های جراحی پیوند عضو با کاهش احتمال رد عضو پیوندی شود، موفق به رشد دادن اندام انسانی در جنین خوک شدند.

 • ابزار تشخیص سرطان پوست ۱۳۹۵-۱۱-۱۰ ۰۹:۰۲

  یک ابزار کوچک برای تشخیص حرفه‌ای سرطان پوست

  سلامت آنلاین- محققان وسیله‌ای تازه عرضه کرده‌اند که گفته می‌شود با استفاده از الگوریتمی خاص می‌تواند سرطان‌های بالقوه را با همان دقت متخصصان پوست در آزمایش‌های اولیه تشخیص دهد.

 • غده سرطانی سرطان ریه ۱۳۹۵-۱۱-۰۹ ۱۴:۲۷

  ۴ سرطان شایع در کشور

  سلامت آنلاین- قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به اینکه برای غربالگری سرطان در کشور دستورالعملی داریم که به تدریج گسترش می یابد، افزود: این طرح ابتدا در روستاها و حاشیه شهرها ، سپس شهرهای کمتر از ۵۰ هزار نفر و بعد شهرهای یکصد هزار نفر گسترش خواهد یافت.

 • محمدنعیم امینی فرد ۱۳۹۵-۱۱-۰۹ ۱۳:۵۹

  انتقاد شدید سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  اجازه نمی‌دهیم سازمان‌های بیمه‌گر باعث نابسامانی اجتماعی شوند

  سلامت آنلاین- سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در واکنش به خبر احتمال لغو قرارداد داروخانه ها با بیمه های درمانی از اسفند ماه گفت:سازمان های بیمه گر موظفند معوقات خود را به داروخانه ها پرداخت کنند و اجازه نخواهیم داد باعث ایجاد نابسامانی های شدید اجتماعی در کشور شوند.

 • دکتر بهروز بنیادی نماینده مجلس کمیسیون بهداشت و درمان ۱۳۹۵-۱۱-۰۹ ۱۳:۲۵

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد:

  جلسه ویژه برای حل مشکل طلب داروخانه‌ها از سازمان‌های بیمه‌گر

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در واکنش به انتشار خبر احتمال لغو قرارداد داروخانه ها با بیمه های درمانی از اسفند ماه گفت: سازمان تامین اجتماعی موظف است معوقات خود را به داروخانه ها بپردازد تا بیماران و به خصوص بیماران صعب العلاج در تامین داروی خود با مشکل مواجه نشوند.

 • کاظم افرندنیا ۱۳۹۵-۱۱-۰۹ ۱۳:۰۸

  بازیگر «معمای‌شاه» درگذشت

  سلامت آنلاین- «کاظم افرندنیا» بازیگر مجموعه «معمای شاه» که به دلیل سکته‌ مغزی در آی‌سی‌یو بستری شده بود، درگذشت.

 • حوادث قتل خونریزی ۱۳۹۵-۱۱-۰۹ ۱۳:۰۵

  جشن تولد خونین در بندر انزلی

  سلامت آنلاین- یک منبع آگاه در نیروی انتظامی انزلی گفت: در برگزاری یک جشن تولد مختلط در یکی از سوئیت های بندرانزلی بین جوان ۲۱ ساله تهرانی و جوانی ۲۶ ساله از اهالی، مشاجره لفظی رخ می دهد که در نهایت به قتل منجر می شود.

 • آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۹ ۱۱:۱۴

  عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  پلاسکوهای بعدی را دریابیم

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه، بعد از حادثه پلاسکو، اولویت دستور کار دولت باید شناسایی و رسیدگی به بافتهای فرسوده بعدی باشد، گفت: مشکل اصلی پلاسکو، فرسودگی آن بود و از این موارد طی گزارشات اخیر به۳هزار مورد آن می توان اشاره کرد.

 • سیلاب سقوط ساختمان هتل به رودخانه در کشور پرو ۱۳۹۵-۱۱-۰۹ ۱۱:۰۳

  سقوط هتلی به درون رودخانه به دلیل بارش باران

  سلامت آنلاین- یک هتلی قدیمی در پرو به درون رودخانه‌ای پر از سیلاب ناشی از باران سنگین سقوط کرد و ویدئویی از لحظه سقوط و ریزش آن اکنون در اینترنت و فضای مجازی پربیننده شده است.

 • دوقلو ۱۳۹۵-۱۱-۰۹ ۰۹:۱۶

  عمل جداسازی دو دختر به‌هم‌چسبیده از ناحیه باسن +عکس

  سلامت آنلاین- بیش از ۵۰ پزشک متخصص در قالب یک گروه جراحی، دوقلوهایی به نام‌های «بلانی» و «بالنی» را که از ناحیه باسن به یکدیگر چسبیده بودند با روشی در نوع خود نادر از یکدیگر جدا کردند.

 • نجات دختربچه افسر پلیس امریکا ۱۳۹۵-۱۱-۰۹ ۰۸:۴۵

  ۱۸ سال پس از آن‌که پلیس دختربچه‌ای را از مرگ نجات داد +عکس

  سلامت آنلاین- در تاریخ ۲۵ ژوئن ۱۹۹۸، یک افسر پلیس با عجله وارد خانه‌ای شد که آتش‌سوزی مرگباری در آن رخ داده بود. او جان دختربچه ۵ ساله‌ای را از مرگ نجات داد و پس از ۱۸ سال، این دختر به جست‌وجوی منجی خود پرداخت تا نشانی از او بیابد. آنچه می‌خوانید ماجرایی جالب از آن رخداد و دیدار پلیس و دختر جوان است.

 • سیل سیستان و بلوچستان آبگرفتگی مناطق محروم ۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۸:۰۱

  شهرهای جنوبی کشور در محاصره سیل ویرانگر

  چتر حمایت نیروهای اورژانس بر سر مردمان سیل زده

  سلامت آنلاین- اگرچه بارندگی و سیلاب همچنان در مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان و ایرانشهر ادامه دارد، حضور به موقع نیروهای امدادی و اورژانس، اوضاع منطقه را تحت کنترل درآورده است.

 • آرتریت ستون فقرات زن اندونزیایی ناتوان از نشستن ۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۰:۳۹

  زنی مثل یک چوب خشک: یک دهه ناتوانی از نشستن +عکس

  سلامت آنلاین- یک زن اندونزیایی ۱۰ سال است که به دلیل ابتلا به بیماری نادری در ستون فقراتش توانایی خم شدن و یا نشستن را از دست داده و هنگام استراحت نیز باید به کمک دیگران برای خواب آماده شود.

 • تومور غده سرطانی سلول سرطان پستان ۱۳۹۵-۱۱-۰۶ ۱۹:۰۱

  سخنگوی وزارت بهداشت عنوان کرد:

  آمار ابتلا به سرطان در کشور، کمتر از متوسط جهانی

  سلامت آنلاین- سخنگوی وزارت بهداشت با رد کردن شایعات مربوط به بالا بودن آمار مبتلایان به سرطان در ایران نسبت به سایر کشورها تاکید کرد: افزایش آمار ابتلا به سرطان در کشور ما مطابق کشورهای دیگر و کمتر از متوسط جهانی است، اما در عین حال پیش بینی می شود که این روند ادامه پیدا کند و شاید این فاصله با کشورهای دیگر کمتر شود.

 • خمیر مرغ کارگاه غیرمجاز سوسیس کالباس ضایعات ۱۳۹۵-۱۱-۰۶ ۱۸:۵۱

  سازمان غذا و دارو اعلام کرد

  ضوابط ممنوعیت خمیر مرغ همچنان پابرجاست

  سلامت آنلاین- معاون کل نظارت بر فراورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو اعلام کرد: ضوابط ممنوعیت استفاده از خمیر مرغ در فرآورده های گوشتی همچنان پابرجاست.

 • تومور بینی پسر هندی ۱۳۹۵-۱۱-۰۶ ۱۶:۱۴

  خارج کردن یک تومور ۷۵۰ گرمی نادر از بینی پسر هندی +عکس

  سلامت آنلاین- پزشکان موفق به خارج کردن توموری به اندازه توپ بیسبال از بینی یک نوجوان ۱۷ ساله هندی شدند که ششمین مورد ثبت‌شده به لحاظ داشتن فرمی فوق‌العاده نادر از حفره بینی در جهان است.

 • آشپزی خرد کردن سبزیجات کلم بروکلی ۱۳۹۵-۱۱-۰۶ ۱۵:۰۷

  خانم‌ها تا می‌توانند کرفس و کلم بروکلی بخورند

  سلامت آنلاین- پژوهشگران اعلام کرده‌اند لوتئولین موجود در ترکیبات سبزیجاتی چون کرفس و کلم بروکلی می‌تواند خطر ابتلا به نوعی سرطان پستان موسوم به سه‌گانه منفی را در زنان کاهش دهد.

 • آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۶ ۱۴:۱۱

  عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  اگر وزارت کار کوتاهی نمی کرد، فاجعه پلاسکو اتفاق نمی افتاد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که قبل از این که دستگاه های نظارتی روی عملکردمان نظارت کنند، خودمان باید وجدان داشته و به آن پاسخگو باشیم، گفت:وزارت کار در زمینه حادثه پلاسکو و تامین ایمنی کارگران کوتاهی کرده و هیچ شکی در آن وجود ندارد. اگر کوتاهی این وزارتخانه نبود، امروز شاهد وقوع این فاجعه دردناک در پلاسکو نبودیم.

 • پلاسکو آتش نشانی آوار زلزله حادثه فاجعه ناایمن ۱۳۹۵-۱۱-۰۵ ۱۸:۲۰

  پزشکی قانونی اعلام کرد

  هویت جانباختگان پلاسکو تا فردا مشخص می‌شود

  سلامت آنلاین- مدیرکل سازمان پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: با تلاش شبانه روزی کارشناسان پزشکی قانونی، احراز هویت جانباختگان تا فردا مشخص می‌شود.

 • بارش برف سرما یخبندان زمستان موتوررسیکلت ۱۳۹۵-۱۱-۰۵ ۱۸:۰۲

  ۱۱ استان همچنان درگیر برف و کولاک

  سلامت آنلاین- رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اعلام اینکه ۱۱ استان کشور در پنج روز اخیر درگیر برف و کولاک بوده است، گفت: بر این اساس خدمات امدادی لازم در ۲۹ محور این استان‌ها به یک هزار و ۳۶۶ تن از هموطنان ارائه شد.

 • گفتار درمانی کودک ویزیت ۱۳۹۵-۱۱-۰۵ ۱۷:۱۹

  رئیس انجمن علمی گفتار درمانی ایران هشدار داد

  مراقب سودجویی «گفتار درمان» های قلابی باشید

  سلامت آنلاین- رئیس هیات مدیره انجمن علمی گفتار درمانی ایران با اشاره به موارد متعدد ارائه خدمات گفتار درمانی توسط افراد فاقد صلاحیت گفت: ارائه و درخواست کارت نظام پزشکی برای ارائه خدمات گفتار درمانی، بویژه برای ارائه خدمت در منازل، کاملا ضروری است.

 • آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۵ ۱۳:۵۴

  رنج قهرمانان آتشنشانی سر باز کرد:

  یک آتشنشان حاضر در پلاسکو: ما همکار شما نیستیم آقای شهردار

  سلامت آنلاین- در حالی که پس از حادثه آتش‌سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو، خبرهای زیادی از این فاجعه منتشر می‌شود و تکذییه‌ها هم به قدری زیاد شده که دستمایه مطالب شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته، تلاش برخی مسئولان برای شانه خالی کردن یا پاسکاری بار مسئولیت خود در پیشگیری از پیامدهای این حادثه ادامه دارد؛ اما از سویی آتش‌نشان‌هایی هم هستند که به بیان زدوبندها و کاستی‌ها می‌پردازند هرچند که خبرهای تاییدنشده‌ای مبنی بر برخورد با بعضی از انها شنیده می‌شود.

 • آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۵ ۱۱:۳۹

  ۱۰ ثانیه التماس از زیر آوار

  سلامت آنلاین- ۶ روز پر از دلهره و اضطراب می‌گذشت که ساعت ٥٠: ١١ دقیقه یکشنبه شب خبرهای تلخی از دردناک‌ترین حادثه تهران منتشر شد. جسد چهار قربانی دیگر از میان آوار همچنان شعله‌ور ساختمان پلاسکو کشف شد. چهار قربانی که هنوز هویت سه نفرشان مشخص نشده است؛ فقط می‌دانستند که آنها آتش‌نشان نیستند. قربانیان از میان مردم عادی بودند که جایی آن پایین در کنار هم گرفتار شده بودند.

 • آتش نشان ۱۳۹۵-۱۱-۰۵ ۱۱:۰۶

  ابزارهایی برای امنیت و کمک به آتش‌نشان‌ها +عکس

  سلامت آنلاین- طی چند سال گذشته شماری از دستگاه‌های جدید وارد حرفه آتش‌نشانی در دنیا شده که هم‌اکنون نیز در برخی کشورها مورد استفاده قرار می‌گیرند. تجهیزات و دستگاه‌های جدیدی هم قرار است امسال عرضه شوند تا آتش‌نشان‌ها بتوانند از جدیدترین تجهیزات اطفاء حریق و نجات در عین حفظ سلامت خود هنگام امدادرسانی بهره‌مند شود. برخی از این ابزارها در ادامه معرفی شده است.

 • ایرج حریرچی ۱۳۹۵-۱۱-۰۴ ۱۳:۴۱

  قائم مقام وزارت بهداشت خواستار شد:

  تامین اجتماعی در پرداخت بدهی بیمارستان‌ها عادلانه رفتار کند

  سلامت آنلاین- قائم مقام وزارت بهداشت با تاکید بر این که سازمان های بیمه گر و همچنین سازمان تامین اجتماعی باید به تعهدات خود پایبند باشند، گفت: تاکید ما این است که تامین اجتماعی در زمان پرداخت معوقات خود به مراکز درمانی عدالت را رعایت کند.

 • بیمار دفترچه بیمه فقرا مناطق محروم ۱۳۹۵-۱۱-۰۴ ۱۲:۴۴

  سلامت آنلاین گزارش می دهد

  زور قانون به تامین اجتماعی نمی رسد؛ چه کسی آپارتایددرمانی راه انداخته است؟

  سلامت آنلاین- در پی انتشار خبر محدودیت ارائه خدمات به بیمه‌شدگان تامین اجتماعی از سوی چند بیمارستان دولتی اصفهان، رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری، وزارت بهداشت را به آپارتایددرمانی متهم کرده است، حال آنکه هم او و هم مردم و مسئولان می دانند سازمان تامین اجتماعی با عدم پرداخت بدهی مراکز درمانی و بحرانی کردن وضعیت بیمارستانها و به ورشکسته کشیدن آنها، آپارتاید درمانی راه انداخته است و چون سازمان ثروتمندی است زور قانون به او نمی رسد.

 • بیمار دفترچه بیمه فقرا مناطق محروم ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۲۱:۲۳

  نایب رییس کمیسیون بهداشت از عدم پرداخت بدهی سازمان تامین اجتماعی انتقاد کرد

  هشدار درباره ارایه خدمات درمانی آزاد به بیمه شدگان

  سلامت آنلاین- نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تأکید بر ضرورت پرداخت بدهی تأمین اجتماعی به مراکز درمانی، گفت:اگر تأمین اجتماعی بدهی خود را پرداخت نکند و این مراکز مجبور به ارایه خدمات به صورت نقدی شوند چه کسی پاسخگو است؟

 • بیمار سرطانی ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۹:۲۰

  معاون بهداشت وزیر بهداشت خبر داد:

  ابتلای سالانه ۱۰۰ هزار ایرانی به سرطان

  سلامت آنلاین- معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: هر سال در دنیا ۱۴ میلیون نفر و در ایران حدود ۱۰۰ هزار نفر به سرطان مبتلا می شوند و سالانه در دنیا ۸۰ میلیون نفر و در ایران بین ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر بر اثر سرطان، جان خود را از دست می دهند و این روند رو به افزایش است.

 • سرطان ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۷:۵۲

  وزیر بهداشت عنوان کرد:

  افزایش ۵۰ درصدی سرطان، طی ۱۵ سال آینده

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ظرف ۱۵ سال آینده درصد تعداد افراد مبتلا به سرطان در کشور، ۵۰ درصد افزایش می یابد.