نمایش همه
 • خارج کردن روده بزرگ مرد 22 ساله ۱۳۹۶-۰۳-۲۶ ۰۹:۴۵

  خارج کردن ۱۳ کیلو مدفوع از روده‌های مرد ۲۲ ساله +تصاویر

  سلامت آنلاین- پزشکان با انجام یک عمل جراحی موفق شدند ۱۳ کیلوگرم مدفوع را از روده مردی ۲۲ ساله خارج کنند که از زمان تولد مبتلا به یبوست شدید بوده است.

 • کودک سرطانی درمان سرطان عروسک تخت بیمار ۱۳۹۶-۰۳-۲۵ ۰۹:۲۲

  اثر منفی درمان کودکان مبتلا به سرطان بر حافظه کوتاه‌مدت آنها

  سلامت آنلاین- یک مطالعه جدید نشان داده است حافظه کوتاه‌مدت کودکان مبتلا به سرطانی که تحت شیمی‌درمانی قرار دارند بیشتر در معرض آسیب و لطمه است.

 • حلیم ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۳:۲۹

  شایعات، بازار حلیم فروشان را کساد کرد

  سلامت آنلاین- رییس اتحادیه فروشندگان کباب، حلیم، آش و پزندگان غذاهای سنتی ضمن تاکید مجدد بر عدم استفاده پنبه در حلیم، اظهار کرد: به دنبال انتشار این شایعه فروش همکاران ما تا حدود ۵۰ درصد کاهش داشته است.

 • سولماز سامی ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۲:۲۴

  گفتگوی سلامت آنلاین به مناسبت روز جهانی اهداکنندگان خون

  زنی با گروه خونی نادر: نسبت به اطلاع از گروه خونی تان بی تفاوت نباشید

  سلامت آنلاین- همه ما با گروه‌های خونی اصلی A، B، AB وO کم و بیش آشنایی داریم اما گروه‌های خونی کمیاب دیگری مثل گروه خونی « //D » «(دی دش دش)»، گروه خونی بمبئی، چلانو و نام‌های مختلف دیگر هم هستند که در زمره گروه های خونی نادر تقسیم می شوند. سولماز سامی یکی از همین افراد دارای خون نادر است که گروه خونی اش «بمبئی» است. کمتر از ۱۰۰ ایرانی، این گروه خونی را دارند و فقط هم این ۱۰۰ نفر می توانند به همدیگر خون بدهند.

 • ویزیت نسخه ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۲:۰۵

  واگویه‌های یک پزشک از رنجی که «دستیاران» می‌کشند

  سلامت آنلاین- دستیاری دشوارترین مرحله زندگی یک پزشک است. کشیک های زیاد و طاقت فرسا که از ساعات ابتدایی صبح آغاز شده و حدود سی و چند ساعت به طول می انجامد. تعداد این کشیک ها در سال اول دستیاری  ۱۵ کشیک است که تا سال چهارم به ۸ کشیک در ماه میرسد.ممنوعیت طبابت در دوران دستیاری و حقوق ناچیز برای پزشکانی که در جوانترین حالت ۲۵-۲۷ ساله هستند و چه بسا متاهل یا دارای فرزند نیز باشند بر سختی این دوران ۴ ساله می افزاید. دکتر علیرضا مقدسی، فوق تخصص قرنیه در یادداشتی سختی های حرفه پزشکی و بویژه دستیاری را به تصویر کشیده است.

 • محمد جواد کبیر ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۰:۳۳

  واکنش سازمان بیمه سلامت به اقدام غیر قانونی دو بیمارستان خصوصی در رشت

  لغو قرارداد با ۲ بیمارستان رشت به دلیل عدم پذیرش بیمه بیماران

  سلامت آنلاین- مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران از لغو قرادادهای بیمه‌ای این سازمان با دو بیمارستان گلسار و قائم رشت خبر داد و گفت: این بیمارستانها به دلیل طلب از بیمه ها از پذیرفتن بیمه شدگان بیمه سلامت امتناع کردند که از نظر حقوق بیمار و سلامت جامعه غیر اخلاقی است.

 • کرم زنده در چشم ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۰۷:۵۸

  خارج کردن کرم ۷۰ میلی‌متری از چشم یک زن +تصاویر

  سلامت آنلاین- پزشکان با انجام عملی جراحی موفق شدند یک کرم از جنس کرم‌های موسوم به Dirofilaria را از داخل چشم یک زن هندی خارج کنند.

 • کلاس درس مدرسه تحصیل تخته سیاه گچ ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۳:۳۵

  عملکرد مناسب اکثر نوزادان نارس در سن تحصیل

  سلامت آنلاین- با این‌که تولد زودهنگام می‌تواند با آسیب به مهارت‌های شناختی همراه شود، تحقیقی تازه مشخص کرده است که اکثر این کودکان در دوران تحصیل، عملکرد خوبی خواهند داشت.

 • کم شنوایی نا شنوایی گوش سمعک ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۳:۲۷

  مدیر عامل انجمن خانواده ناشنوایان ایران در گفتگو با سلامت آنلاین:

  خانواده ها از عوارض کاشت حلزون در کودکان ناشنوا، آگاهی ندارند

  سلامت آنلاین- مدیر عامل انجمن خانواده ناشنوایان ایران با بیان این که آمار دقیقی از تعداد کودکان کم شنوا و ناشنوای مستعد برای کاشت حلزون وجود ندارد، گفت: کاشت حلزون به دلیل عوارض بسیار متعددش در دنیا منسوخ شده و استفاده از این نوع درمان در همه انواع ناشنوایی ها توصیه نمی شود، اما متاسفانه خانواده ها از عوارض کاشت حلزون در کودکان ناشنوا، آگاهی ندارند.

 • توت سفید ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۳:۰۸

  در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح شد

  هشدار یک متخصص تغذیه: توت های کنار اتوبان ها را نخورید

  سلامت آنلاین- یک متخصص تغذیه هشدار داد: درختان توت که با فاصله کمتر از یک متر از زمین هستند و بخصوص درخت‌هایی که در کنار اتوبان‌ها روئیده‌اند، به دلیل تجمع سرب در اتوبان ممکن است محصولشان نیز به سرب آلوده شده باشد و به همین دلیل، نخوردن این توت‌ها توصیه می‌شود.

 • شیوع چاقی و اضافه وزن در دنیا ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۳:۰۰

  یک‌سوم از افراد جهان چاقند

  مردم آمریکا و مصر، چاق‌ترین مردمان دنیا

  سلامت آنلاین- تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که حدود یک سوم از مردم جهان یا چاقند یا از اضافه وزن رنج می‌برند. در این میان، کشورهای امریکا و مصر مقام اول و دوم را از این نظر به خود اختصاص داده‌اند.

 • معتاد نوزاد معتاد ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۲:۳۹

  ۳۵۰ نوزاد مادران معتاد به بهزیستی منتقل شدند

  سلامت آنلاین- معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: ۷۰۰ نوزاد طی سال گذشته از مادران معتاد در بیمارستان ها متولد شدند که پس از بررسی های روانشناختی و مددکاری، نیمی از این نوزادان به مراکز نگهداری بهزیستی منتقل شدند.

 • جنین سقط جنین بارداری ناباروری حاملگی رحم مادر زایمان ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۲:۲۲

  نائب رئیس انجمن باروری و ناباروری ایران در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح کرد:

  «رحم اجاره ای» همچنان در دست انداز خلاهای قانونی

  سلامت آنلاین- نائب رئیس انجمن باروری و ناباروری ایران با اشاره به این که به دلیل نبود سیستم ارجاع، آمار مشخصی مبنی بر کاهش یا افزایش درخواست رحم اجاره ای در کشور وجود ندارد، گفت: مهم ترین مشکلی که هم اکنون با آن مواجه هستیم، وجود خلاهای قانونی در خصوص حق و حقوق دهنده و گیرنده رحم است.

 • واکسن زیکا ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۲:۰۷

  یک متخصص بیماری‌های عفونی در گفتگو با سلامت آنلاین بیان کرد:

  نقش واکسن هپاتیت B در جلوگیری از ابتلا به سرطان کبد

  سلامت آنلاین- یک متخصص بیماری های عفونی با بیان این که تزریق واکسن هپاتیت B در نوزادان از سال ۷۳ در کشور اجباری شد و پس از آن آمار مبتلایان به این بیماری روند نزولی طی کرد، گفت: تزریق این واکسن علاوه بر این که مانع از ابتلای افراد به هپاتیت B می شود، از ابتلا به انواع سرطان های کبد نیز جلوگیری می کند.

 • حلیم ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۲:۰۵

  معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت:

  حلیم پنبه‌ای واقعیت نداشت

  سلامت آنلاین- معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: واحدهای صنفی عرضه‌کننده آش و حلیم و شیرینی‌های مختص ماه مبارک رمضان تحت نظارت و کنترل تیم‌های بهداشت محیط هستند و وجود پنبه و الیاف و پشم دام در حلیم صحت ندارد و تاکنون در بازرسی‌ها مستنداتی دراین خصوص به‌دست نیامده است.

 • رابطه جنسی رابطه زناشویی تاثیر فیلم های جنسی ۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۳:۳۵

  روش‌هایی برای افزایش قدرت باروری در مردان

  سلامت آنلاین- بخشی از دلایل نازایی و موفق نبودن زوجین در فرزندآوری به مشکلات و اختلالات جنسی مردان مرتبط است. بسیاری از این کاستی‌ها را می‌توان به روش‌هایی کنار زد تا توان باروری در مردان افزایش یابد.

 • عماد اسماعیل نژاد ۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۵:۰۱

  رئیس دانشگاه استان گلستان در گفتگو با سلامت آنلاین

  همه امکانات برای درمان کودک گرگانی فراهم شده است

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه استان گلستان با بیان این که بیمارستان طبی کودکان گلستان تمام امکانات درمانی را در اختیار عماد اسماعیل نژاد، کودک مبتلا به سیروز کبدی که تصویر او در حادثه تروریستی مجلس شورای اسلامی منتشر شد ، قرار داده است، گفت: وزارت بهداشت به طور جدی پیگیر وضعیت درمان عماد است و از سال گذشته که در جریان بیماری کودک قرار گرفته، از هیچ نوع حمایتی دریغ نکرده است.

 • عماد اسماعیل نژاد ۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۵:۰۰

  مشاور وزیر بهداشت در گفتگو با سلامت آنلاین تشریح کرد

  «عماد» زیرچترحمایت وزارت بهداشت؛ کودک گرگانی زیر پوشش رایگان درمان قرار دارد

  سلامت آنلاین- مشاور وزیر بهداشت در خصوص بیماری کودکی که تصویر نجاتش در حادثه تروریستی مجلس شورای اسلامی خبرساز شد، گفت: صبح امروز جلسه ای با حضور خانواده کودک و مسئولان ارشد درمان وزارت بهداشت در مرکز روابط عمومی این وزارتخانه برگزارشد و روند بیماری عماد اسماعیل نژاد مورد بررسی قرار گرفت.

 • زنان حامله بارداری حاملگی مادران ۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۴:۱۵

  یک راهنمای کارگشا برای همسران و زوج‌های علاقه‌مند به فرزندآوری

  عوامل موثر بر تخمک‌گذاری و افزایش شانس باروری

  سلامت آنلاین- برخی از زوج‌ها ابراز می‌کنند که به رغم چندین بار تلاش برای حاملگی و علاقه به داشتن فرزند، موفقیتی در این راه به دست نیاورده‌اند. در ادامه این مطلب به عواملی اشاره شده است که باعث بالا رفتن احتمال حاملگی و کاهش مشکل ناباروری می‌شوند.

 • عماد اسماعیل نژاد ۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۲:۲۱

  گفتگوی سلامت آنلاین با مادر کودکی که تصویرش در حادثه تروریستی مجلس خبرساز شد

  مادر عماد: امیدم اول به‌خدا و بعد وزیر بهداشت است

  سلامت آنلاین- انتشار تصاویر پسر بچه کوچکی به نام عماد که چهارشنبه هفته گذشته همراه مادرش به مجلس شورای اسلامی در تهران مراجعه کرده بود، بازتاب وسیعی در رسانه های جهان داشت. او در مصاحبه با برخی جراید اعلام کرده که برای درمان بیماری سیروز کبدی پسرش به نماینده گلستان در مجلس مراجعه کرده بود که حادثه ترور اتفاق افتاد. وزیر بهداشت کشورمان نیز در دستوری فوری به معاون درمان خود گفته است هرچه سریع تر به وضعیت درمان این کودک رسیدگی شود. مادر عماد در گفتگو با سلامت آنلاین از سختی هایی که در مدت بیماری پسرش تحمل کرده است می گوید و تاکید می کند: امیدمان اول‌ به خدا و بعد هم وزیر بهداشت است.

 • تیلا پیا ۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۱:۳۶

  هشدار فائو درباره شیوع ویروس مرگبار تهدید کننده ماهی تیلاپیا

  سلامت آنلاین- سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) هشدار داد، ویروس بسیار مسری «دریاچه تیلاپیا» اگرچه خطری برای سلامت انسان‌ها ندارد اما در حال شیوع در میان ماهیان پرورشی و طبیعی تیلاپیا بوده و یکی از مهمترین منابع تغذیه انسانی را تهدید می‌کند.

 • شیوع بیماری وبا در یمن ۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۰:۴۳

  یک متخصص بیماری‌های عفونی در گفتگو با سلامت آنلاین هشدار داد

  بیماری فصل گرم: راه‌های پیشگیری و درمان «وبا»

  سلامت آنلاین- یک متخصص بیماری‌های عفونی با بیان این که بیماری وبا در ایران یک بیماری بومی است و هر چهار پنج سال یکبار در برخی شهرها بخصوص در فصول گرم سال شیوع پیدا می‌کند، گفت: ۹۰درصد افرادی که مبتلا به وبا می شوند،علامت چندانی ندارند و گاهی این بیماری به سرعت تشخیص داده نمی‌شود، اما می‌توان با انجام آزمایش های لازم و کنترل آن توسط پزشک و توجه به علائم هشدار دهنده، احتمال بروز این بیماری را کمتر کرد.

 • ملانی سگارد دختر مبتلا به سندرم داون ۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۰:۲۳

  افزایش سن مادر ابتلای نوزاد به سندرم داون را بالا می‌برد

  سلامت آنلاین- رئیس کلینیک سقط مکرر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری پژوهشگاه ابن سینا با اشاره به این که برخی از ناهنجاری های ژنتیکی وابسته به سن مادران هستند، گفت: با افزایش سن مادر احتمال ابتلای نوزاد به سندرم داون بسیار بیشتر خواهد شد.

 • حسین‌علی شهریاری ۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۰:۲۱

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین عنوان کرد:

  پوشش بیمه ای مشاوره و روان درمانی در انتظار تصمیم شورای عالی بیمه

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، نامتعارف بودن هزینه مشاوره و روان درمانی را یکی از مهم ترین معضلات جامعه دانست و گفت: متاسفانه پوشش بیمه ای تعرفه های روانشناسی در اختیار مجلس نیست و تصمیم نهایی در گروی مصوبه شورای عالی بیمه است و به همین دلیل انتظار داریم این شورا در اولین جلسه خود نسبت به پوشش بیمه ای خدمات ارتقای سلامت روان، اقدام کند.

 • گیتی خامنه ۱۳۹۶-۰۳-۲۰ ۱۲:۱۱

  مجری پیشکسوت تلویزیون در گفت‌وگو با سلامت آنلاین:

  گیتی خامنه: آرامش زندگی‌ را با هیچ چیز عوض نمی‌کنم

  سلامت آنلاین- چندین نسل با گیتی خامنه خاطره دارند. مجری برنامه‌های خاطره‌انگیز کودک در دهه شصت، این روزها نیز در قالب برنامه‌های مختص کودکان و نوجوانان مهمان خانه‌ها می‌شود و هنوز هم محبوبیت خود را در میان مخاطبانش حفظ کرده است.

 • پیاز قرمز ۱۳۹۶-۰۳-۲۰ ۰۹:۲۴

  با «پیاز قرمز» به جنگ سرطان بروید

  سلامت آنلاین- پیاز قرمز که از نظر تغذیه‌ای منبعی غنی از فلانوئید به شمار می‌رود، به گفته محققانی در کانادا، برای از بین بردن سلول‌های سرطانی کارکردی بسیار عالی دارد و می‌تواند به مبارزه علیه سرطان پستان و روده بزرگ کمک کند.

 • حمله تروریستی به مجلس ۱۳۹۶-۰۳-۱۸ ۱۰:۰۱

  یک راهنما و آموزش عمومی برای نجات جان خود و دیگران

  هنگام گرفتارشدن در حمله‌های تروریستی چه باید کرد؟

  سلامت آنلاین- وقوع دو حمله به ساختمان مجلس و حرم و آرامگاه امام خمینی(ره) نشان می‌دهد که در دنیای امروز، هر کسی در هر جائی ممکن است روزی در معرض خطر چنین حملاتی باشد. بنابراین، باید خود را برای نشان دادن بهترین واکنش در چنین لحظاتی آماده کرد. راهنمایی که در پی آمده، آموزش اقداماتی است که به شما کمک می‌کند در این مواقع بهتر و سریعتر جانتان را نجات دهید.

 • حمله تروریستی مجروح آمبولانس ۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۱۳:۰۶

  بیمارستان ها و اتاق‌های جراحی تهران در حالت آماده باش

  سلامت آنلاین- سرپرست اورژانس کشور با اشاره به آماده باش تمام بیمارستان ها و اتاق‌های جراحی تهران اظهار داشت: مجروحان تیراندازی امروز تهران به پنج بیمارستان منتقل شدند.

 • دروغ تلگرام ۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۱۰:۲۰

  خبرگزاری مخالف دولت از انتشار اخبار کذب دست نمی کشد

  دروغی که زود فاش شد؛ این دو ویدئو را ببینید

  سلامت آنلاین- تلگرام خوبی ها و بدی هایی دارد؛ خوبی آن اطلاع رسانی سریع و بدون واسطه است و بدی آن نشر دروغ و تهمت بدون نگرانی از سوی برخورد های قضایی. این روزها خبرگزاری مخالف دولت پس از ناکامی نامزد مورد حمایت خود در انتخابات، با استفاده از کانال های متعدد تلگرامی خود به انتشار دروغ هایی دست می زند که چهره بهداشت ودرمان و طرح تحول سلامت را خدشه دار کند؛ هر چند مردم هوشیار و بهترین داور هستند. این دو ویدیو را ببینید و قضاوت کنید.

 • دکتر علیرضا صلحی پزشک خوشخط تبریزی ۱۳۹۶-۰۳-۱۶ ۱۰:۰۵

  تعیین وقت دادگاه برای علیرضا صلحی، پزشک تبریزی

  سلامت آنلاین- رئیس دادگستری آذربایجان‌شرقی در توضیح آخرین وضعیت پرونده علیرضا صلحی، پزشک تبریزی گفت: تعیین وقت دادگاه برای این پرونده صادر شده است و به زودی وضعیت پرونده وی مشخص خواهد شد.