نمایش همه
 • عباس کیارستمی ۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۳:۲۱

  دادستان انتظامی سازمان نظام پزشکی کشور:

  حکم پزشک پرونده کیارستمی، قطعا ۲ ماه محرومیت نیست

  سلامت آنلاین- دادستان انتظامی سازمان نظام پزشکی کشور گفت: رای دادگاه در ارتباط با پزشک خاطی پرونده مرحوم کیارستمی، قطعا دو ماه محرومیت از طبابت نیست و این موضوع کاملا شایعه است، چون  براساس قانون اصلا رای یک یا دو ماه محرومیت در این زمینه وجود ندارد.

 • آبیاری مزارع با فاضلاب ۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۱:۱۳

  دبیر کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران در گفتگو با سلامت آنلاین انتقاد کرد

  بحران حل نشده آبیاری سبزی‌ها با آب آلوده

  سلامت آنلاین- دبیر کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: بارها در مصوبات قبلی شورای شهر تهران اعلام کردیم که برخی از سبزیجات در مزارع شهر ری و برخی مناطق اطراف تهران با آب آلوده آبیاری می شود، اما هنوز هم این مشکل کاملا حل نشده است.

 • تتو ابرو زیبایی ۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۱۳:۲۵

  یک متخصص پوست و مو:

  با تتوی ابروهایتان به استقبال سرطان پوست نروید

  سلامت آنلاین- ‌یک متخصص پوست و مو گفت: وجود فلزات سنگین در رنگ تتوی ابرو منجر به ایجاد سرطان پوست می‌شود.

 • پنیسیلین ۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۱۲:۱۰

  اعلام نتیجه بررسی مرگ زن نیشابوری پس از تزریق پنی‌سیلین

  سلامت آنلاین- رییس سازمان غذا و دارو گفت: درباره شماره سری ساخت پنی‌سیلینی که گفته می‌شد منجر به فوت بیماری در نیشابور شده، گفت: بررسی‌ها نشان داد که آن دارو مشکلی نداشته است.

 • دکتر فرزانه شریفی اقدس ۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۱۱:۳۷

  در گفتگوی سلامت آنلاین با نخستین بانوی اورلوژیست ایرانی مظرح شد

  مشقت‌های تحصیل زنان در رشته اورولوژی

  سلامت آنلاین- اورولوژی علمی است که از بیماری و اختلالات و درمان سیستم ادراری در مردان و زنان و نیز اختلالات تناسلی و ناتوانی جنسی و ناباروری در مردان بحث می کند و دکتر فرزانه شریفی اقدس نخستین بانوی ایرانی است که در این رشته تحصیل کرده ، البته در این مسیر سختی های زیادی کشیده و صبوری فراوانی به خرج داده است.

 • توریسم درمانی ۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۲:۳۷

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفتگو با سلامت آنلاین عنوان کرد:

  ارزآوری گردشگری سلامت، ۴ برابر سایر گردشگری ها

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر ضرورت حمایت از گردشگری سلامت در کشور گفت: هر گردشگر سلامت، ۴ برابر دیگر گردشگران، ارز به کشور وارد می کند وسبب اشتغال زایی و افزایش توانمندی های کشور می شود.

 • تبلیغات دارو تجارت دارویی قرص ۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۲:۰۰

  اعمال سلیقه برای صدور مجوز کالاهای سلامت محور محدود شد

  سلامت آنلاین- رئیس سازمان غذا و دارو گفت: اعمال سلیقه برای صدور مجوز واردات کالاهای سلامت محور با راه اندازی سامانه الکترونیکی محدود شد.

 • فروش اینترنتی نوزاد ۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۱:۰۸

  یک حقوقدان در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح کرد:

  خلا قانونی برای مبارزه با خرید و فروش آنلاین نوزادان

  سلامت آنلاین- به دنبال انتشار خبری مبنی بر درج آگهی‌های خرید و فروش نوزاد در سایت های خرید و فروش کالا، یک حقوق دان و متخصص جرم شناسی تاکید کرد که در زمینه برخورد با خرید و فروش آنلاین نوزادان، هیچ قانون مشخص و ویژه ای برای مقابله با این جرایم وجود ندارد.

 • شهاب باران ۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۲۳:۱۳

  بهترین مکان ها برای دیدن شهاب باران کجاست؟

  شهاب باران فردا شب را از دست ندهید

  سلامت آنلاین- شهاب باران یا بارش شهابی «برساوشی» یکی از مهمترین بارش‌های شهابی سالیانه است که فرداشب به اوج بارش خود می رسد. در این روزها به دلیل پر نور نبودن ماه، رصدگران می توانند با سهولت بیشتری از رصد این پدیده نجومی لذت ببرند.

 • باند یاکوزا ۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۵:۳۳

  قتل جوان ایرانی در ژاپن به خاطر سیمکارت ۴ میلیارد تومانی

  سلامت آنلاین- اعضای باند تبهکاران موسوم به «یاکوزا» که در جنایتی خیابانی پسر جوان ایرانی را به خاطر سیمکارت چهار میلیارد تومانی به قتل رسانده بودند، در دادگاه ژاپن پای میز محاکمه می‌روند.

 • دکتر پرنیان مرادی ۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۴:۱۳

  مرگ پزشک جوان در حادثه تصادف رانندگی

  سلامت آنلاین- صبح امروز دکتر پرنیان مرادی، پزشک مرکز بهداشت بخش حمیل شهرستان اسلام آباد از توابع کرمانشاه در حالی که در حال عزیمت به محل کار خود بود، در محور حمیل- اسلام آباد بر اثر تصادف جان به جان آفرین تسلیم کرد.

 • ازدواج کودکان افغان بچه داری ۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۳:۴۰

  بر خلاف تصور عمومی، ازدواج در سنین کم بیشتر در شهرها رخ می‌دهد

  دختران بخت‌برگشته‌ای به نام «کودکان بیوه»

  سلامت آنلاین- چادر را روی سرش جابه‌جا می‌کند: «١٤سالم بود ازدواج کردم، حالا ٥ تا بچه دارم، نه آن موقع که مرا عقد کردند، احساس خوشبختی می‌کردم نه حالا که بیشتر از ٢٠‌سال از ازدواجم می‌گذرد».

 • افغانی افاغنه ۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۳:۰۴

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در گفتگو با سلامت آنلاین تصریح کرد

  بار اقتصادی مهاجران افغان بر دوش نظام سلامت کرمان

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به این که بخش زیادی از ساکنان استان کرمان را مهاجران افغان تشکیل می دهند، گفت: درمان آن ها هزینه های بسیار سنگینی به دانشگاه تحمیل کرده است و با وجود پرداخت نشدن بخش زیادی از بدهی بیمه های درمانی به مراکز درمانی این استان، اعتبارات فعلی دانشگاه به هیچ وجه پاسخگوی مشکلات درمانی آنان نیست.

 • قرائتی ۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۲:۲۶

  حجت الاسلام قرائتی در بیمارستان بستری شد

  سلامت آنلاین- داماد حجت الاسلام قرائتی از بستری شدن وی در بیمارستان خبر داد و گفت: ایشان روز گذشته تحت عمل جراحی قرار گرفتند و فردا به بخش داخلی منتقل می شوند.

 • سگهای ولگرد ۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۲:۰۱

  در گفتگوی سلامت آنلاین با رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران مطرح شد

  جولان سگ های ولگرد در فصل سرما؛ کم کاری سازمان محیط زیست

  سلامت آنلاین- رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران تاکید کرد: سگ های ولگرد عمدتا در مناطق حاشیه نشین و خارج از شهر زندگی می کنند و اغلب در فصول سرد سال که غذا کمیاب است، وارد مناطق شهری می شوند که می توانند سلامت شهروندان را به خطر بیندازند.

 • کودکان محک ۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۰۱:۳۳

  پیتزا پختن کودکان «محک» با کمک سرآشپز ایتالیایی

  سلامت آنلاین- با مساعدت سفارت ایتالیا، کودکان مبتلا به سرطان در موسسه محک با حضور سرآشپز ایتالیایی، پیتزای سالم پختند و لحظات شادی را تجربه کردند.

 • حسنی امام جمعه ارومیه ۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۲۱:۲۱

  تشکیل شورای پزشکی برای امام جمعه خبرساز ارومیه

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی گفت: شورای پزشکی ویژه ای برای ادامه درمان حجت الاسلام غلامرضا حسنی، امام جمعه پیشین ارومیه تشکیل شده و روند درمان این روحانی مبارز را با جزئیات کامل زیرنظر دارد.

 • محمد بیرانوندی ۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۱۲:۴۴

  نماینده مردم خرم آباد در مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تجمیع بیمه‌ها حیاتی است؛ لرستان، فقط یک بیمارستان تامین اجتماعی دارد

  سلامت آنلاین- نماینده مردم خرم آباد در مجلس با بیان اینکه تجمیع بیمه های درمانی، امری حیاتی است، گفت: تنها بیمارستان تامین اجتماعی استان محروم لرستان، نه تنها نتوانسته به شکل مطلوبی خدمات درمانی را در اختیار بیماران قرار دهد، حتی به امکانات پزشکی کافی نیز دسترسی ندارد.

 • قلیان ۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۱۲:۰۹

  قلیان ۴ دختر کرمانشاهی را روانه بیمارستان کرد

  سلامت آنلاین- رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کرمانشاه از مسمومیت چهار دخترجوان بر اثر استعمال قلیان خبر داد.

 • خانواده سنتی قدیمی مردسالاری زن ذلیلی سبیل طرح کاریکاتور ۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۱۱:۰۶

  محققان: قلدرمآبی در مردان باعث ناراحتی روانی می‌شود

  سلامت آنلاین- محققان دانشگاه ایندیانا در تحقیقی دریافته‌اند مردانی که گرایش برتری‌جویانه به زنان دارند، بیشتر در معرض ناراحتی‌های روانی هستند.

 • محمد باسط درازهی ۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۱۰:۴۳

  نماینده مردم سراوان در مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین تاکید کرد:

  طرح تحول سلامت یعنی عدالت در درمان و توجه به محرومان

  سلامت آنلاین- نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و مهرستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نماینده محروم ترین نقطه کشورم گفت: طرح تحول سلامت در مقابل محرومیت است. این طرح در مناطق محروم، پیشروی عدالت بوده است و در حوزه انتخابیه سراوان به عنوان محروم ترین منطقه کشور، اثرات مثبت این طرح بخوبی احساس می شود.

 • تشخیص سرطان ریه ۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۴:۵۷

  روشی جدید که ۵ سال زودتر از راهکارهای کنونی، غدد سرطانی را نشان می‌دهد

  تشخیص سرطان ریه با یک آزمایش خون ساده

  سلامت آنلاین- محققان اعلام کرده‌اند که از این پس می‌توان با انجام یک آزمایش خون ساده، ۵ سال پیش از شروع به گسترش غدد سرطانی، سرطان ریه را تشخیص داد؛ یعنی حتی وقتی که اسکن‌های پزشکی هم قادر به تشخیص آن نیستند.

 • دوقلوها ۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۴:۱۵

  جداسازی موفق دوقلوهای دوساله آمریکایی +عکس

  سلامت آنلاین- دوقلوهای دوساله‌ای که از قسمت قفسه سینه به هم چسبیده بودند و طبق گفته پزشکان، اقدام به جداسازی آنها با ۳۰ درصد خطر مرگ همراه بود، طی یک عمل جراحی ۱۸ ساعته با موفقیت از یکدیگر جدا شدند.

 • مراکز درمانی استان سیستان و بلوچستان ۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۲:۲۹

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح کرد

  افزایش امید به زندگی؛ ارمغان طرح تحول سلامت در زاهدان

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: اجرای طرح تحول سلامت، امید به زندگی را در میان مردم زاهدان ارتقا بخشیده است. هم اکنون کیفیت خدمات درمانی ارائه شده به مردم زاهدان نسبت به گذشته تغییرات چشمگیری داشته و مردم منطقه، همان خدمات درمانی را دریافت می کنند که ساکنان کلانشهرها از آن استفاده می کنند.

 • رانندگی در برف ۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۲:۰۷

  جاده های کشور در قرق برف و سرما؛ مجهز برانید

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از بارش برف و باران در اکثر محورهای شمالی و مرکزی کشور خبر داد.

 • مراکز درمانی استان سیستان و بلوچستان ۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۱:۵۶

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفتگو با سلامت آنلاین:

  طرح تحول سلامت، امکانات درمانی زابل را دگرگون کرد

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل با بیان اینکه طرح تحول سلامت، زابل را به امکانات پزشکی تجهیز کرد، یادآور شد: طرح تحول سلامت، تمام زیرساخت ها و خدمات بهداشتی و درمانی زابل را دگرگون کرده است، طوری که  با اجرای این طرح بسیاری از امکانات بیمارستانی، تجهیزاتی، خانه های بهداشت و نیروهای متخصص و فوق تخصص که در گذشته نداشتیم، در اختیار مردم قرار گرفت.

 • قطار حادثه قطار سمنان ۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۲۲:۱۱

  ۳ مقصر حادثه قطار سمنان اعلام شد

  سلامت آنلاین- کمیسیون عالی سوانح راه آهن پس از بررسی سانحه قطار سمنان در سه بخش سانحه ریلی، آتش سوزی، امداد و مدیریت بحران علت حادثه را خطای کارکنان، نقص فنی و صعب العبور بودن مسیر اعلام کرد.

 • حادثه قطار ۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۲۰:۵۲

  واگویه های همسر مهماندار مفقود شده حادثه قطار سمنان

  سلامت آنلاین- پریسا می‌گوید هر روز با پدر و برادرهایش راه مراغه تا تبریز را می‌روند و از پزشکی قانونی سراغ شوهرش را می‌گیرند، اما هیچ خبری نیست که نیست. شب‌ها که خواب ندارد و چشم می‌زند تا صبح از راه برسد و شال و کلاه کند و راه پزشکی قانونی را پیش بگیرد.

 • خوابیدن خواب حالت خوابیدن ۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۲:۵۰

  پاسخ یک فوق تخصص ستون فقرات به پرسش سلامت آنلاین

  بهترین حالت خوابیدن چگونه است؟

  سلامت آنلاین- یک جراح و فوق تخصص ستون فقرات گفت: شکل خوابیدن اشتباه بسیاری از ما موجب فشار زیادی به ستون فقرات و گردن و گاه پاره شدن دیسک بین مهره ای می شود.

 • بی اختیاری ادراری دستشویی توالت زنانه مثانه اسهال یبوست ۱۳۹۵-۰۹-۱۷ ۱۳:۵۱

  ارتباط وضعیت بدنی زنان مسن با بی‌اختیاری ادراری

  سلامت آنلاین- طی مطالعه‌ای درباره زنان مسن، مشخص شد که شیوع بی‌اختیاری ادراری و نیاز فوری و مضطربانه به خالی کردن مثانه ممکن است با ترکیب بدن و شاخص توده بدنی آنها مرتبط باشد.