نمایش همه
 • آتش سوزی ۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۰:۲۹

  ریزش ساختمان ۷طبقه در «مرتضی گرد»

  سلامت آنلاین- سخنگوی آتش‌نشانی تهران از ریزش یک ساختمان ۷ طبقه پس از وقوع آتش‌سوزی در این ساختمان در منطقه مرتضی گرد و مصدومیت ۷ نفر خبر داد.

 • پرنده گروه پرندگان گنجشک ۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۰۸:۴۸

  تماشای پرندگان برای بهبود سلامت روان مفید است

  سلامت آنلاین- یک مطالعه جدید آشکار کرده که تماشای پرندگان صرفا کاری سرگرم‌کننده نیست و با به جا گذاشتن خواص مفید بهداشتی و روانی می‌تواند از افسردگی، اضطراب و استرس پیشگیری کند.

 • نظافت خانه تکانی گردگیری بالا رفتن از نردبان دوطرفه خطر سقوط ۱۳۹۵-۱۲-۰۹ ۰۸:۵۸

  برای خانه‌تکانی از نردبان‌های دوطرفه استفاده کنید

  سلامت آنلاین- برای نظافت پنجره‌ها، سقف‌ها و دیوارها باید از نردبان‌های استاندارد دوطرفه و یا چهارپایه‌هایی استفاده شود که سطح اتکای مطمئنی دارند. این وسایل خطرات و آسیب‌های احتمالی ناشی از حوادث سقوط را کاهش می‌دهند و در این ایام که نزدیکانمان استفاده بیشتری از چنین وسایلی دارند دانستن روش صحیح بکارگیری چنین ابزاری ضروری است.

 • رتبه و نقشه آلوده ترین کشورهای جهان ۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۴:۰۲

  نقشه‌ای از پاک‌ترین و آلوده‌ترین کشورهای جهان منتشر شد

  ایران جزو سمی‌ترین کشورهای جهان +عکس

  سلامت آنلاین- غنی یا فقیر، برخی از کشورها با آلودگی هوا و یا محیط زیست دست به گریبانند. کارشناسان محیط زیست انگلستان بتازگی نقشه‌ای از کشورهای جهان ارائه داده‌اند که این کشورها را بر اساس آنچه «میزان سمیت» خوانده شده، رتبه‌بندی می‌کند و ایران یکی از این کشورهاست.

 • ژنتیک ژنوم نقشه برداری از تعاملات آر ان ای و دی ان ای ۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۸:۳۰

  ابزاری برای نقشه‌برداری از تعاملات RNA و DNA

  سلامت آنلاین- دانشمندان در امریکا موفق به ابداع ابزار جدیدی به منظور ترسیم نقشه تعاملات RNA-DNA (آر.ان.ای و دی.ان.ای) شده‌اند که می‌تواند به محققان کند عملکرد توالی ژن را ترجمه کنند.

 • صورت ۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۸:۰۵

  هشدار: دیدن تصاویر پیوست، ممکن است برای همگان مناسب نباشد

  جراحی تومور عجیب، جان پسربچه‌ای را گرفت +عکس

  سلامت آنلاین- تلاش پزشکان برای خارج کردن توموری عجیب از صورت پسر نوجوانی نتیجه نداد و او پس از پشت سر گذاشتن چند مرحله از روند درمان جان خود را از دست داد.

 • پست تلگرامی کشتار صنایع غذایی ۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۰۹:۵۳

  آیا هشداری که بتازگی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، صحت دارد؟

  فاجعهٔ «کشتار خاموش مردم با صنایع غذایی» در ایران!

  سلامت آنلاین- استفاده از وایتکس در شیر تولیدی بعضی گاوداری‌ها، ریختن نیتریک اسید با بیل در شیر فاسد به عنوان ماده‌ای نگهدارنده برای تهیه دوغ، تولید پنیر پیتزا با فضولات دامی، و... از جمله موارد هشدار فردی است که بدون ذکر نامی مشخص، خود را کارشناس ارشد صنایع غذایی و عضو نظام غذا و دارو و دامپزشکی اصفهان معرفی کرده و یکی دو روز است که این نامه در شبکه‌های اجتماعی بسرعت در حال بازانتشار و دست به دست شدن است. سلامت آنلاین صحت و سقم این موارد نگران‌کننده را از کارشناسان جویا شده است.

 • ازدواج عشق علاقه شادی خنده نشاط همسرداری همسریابی عروس داماد ۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۴:۰۵

  آیا می توان با بخشیدن مهریه، حق طلاق را گرفت؟

  سلامت آنلاین- زندانیان مهریه امروز به یک معضل اجتماعی تبدیل شده اند، نمودار رشد طلاق هم رو به فزونی است و خانواده ها در یک بحران اجتماعی به سر می برند. از سوی دیگر برخی دختران می پرسند آیا با بخشیدن مهریه می توان حق طلاق را از آن خود کرد؟ کارشناسان به این پرسش در گزارش زیر پاسخ داده اند.

 • مرد ایتالیایی ۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۲:۵۰

  سنگینی تومور ۱۰ کیلویی روی شانه مرد تایلندی +عکس

  سلامت آنلاین- یک تومور ۱۰ کیلوگرمی روی شانه مرد تایلندی به قدری رشد کرده که اکنون اندازه آن بزرگ‌تر از سر وی شده و زندگی او را تحت تأثیر قرار داده است.

 • اهدای عضو پیوند اندام و ارگانهای بدن ۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۲۷

  جوان ۱۶ ساله ابهری با مرگش به ۵ بیمار زندگی بخشید

  سلامت آنلاین- یک مادر ابهری به نگرانی مادران پنج بیمار نیازمند به پیوند عضو، با رضایت دادن به اهدای اعضای فرزند ۱۶ ساله مرگ مغزی شده خود پایان داد.

 • امید به زندگی ۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۳:۵۹

  تا سال ۲۰۳۰

  امید به زندگی ۹۰ سال می‌شود

  سلامت آنلاین- مطالعات گسترده‌ای که در سطح بین‌المللی انجام شده حکایت از آن دارد که تا سال ۲۰۳۰، در بسیاری از کشورهای دنیا متوسط امید به زندگی تا حد قابل ملاحظه‌ای افزایش خواهد یافت.

 • تست آزمایشگاهی برگ آزمایش ایدز HIV اچ آی وی ۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۰:۲۹

  افزایش انتقال جنسی و استفاده از روانگردان‌ها

  ایران در معرض خطر شیوع ایدز است

  سلامت آنلاین- به گفته رئیس مرکز تحقیقات ایدز، اگرچه میزان شیوع عفونت ناشی از ویروس ایدز نسبت به جمعیت عمومی کشور هنوز زیر یک درصد است اما رواج و افزایش مصرف روانگردان‌ها و گسترش انتقال جنسی، خطر شیوع این ویروس را به گونه‌ای جدی افزایش داده است.

 • موش آزمایشگاهی ۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۰۹:۴۵

  پروتئینی که موش‌ها را مثل کرم شبتاب درخشان می‌کند

  سلامت آنلاین- دانشمندان با تغییر موقت ژن‌ها توانستند کاری کنند که موش‌ها نیز مانند کرم‌های شب تاب بدرخشند. در صورت موفقیت این روش در آزمایش‌های انسانی، از این شیوه می‌توان در واکسیناسیون یا ایمنوتراپی سرطان استفاده کرد.

 • باکتری لیستریا ۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۰۸:۲۰

  «لیستریا»، عامل خطر شدید سقط جنین در زنان باردار

  سلامت آنلاین- محققان بتازگی اظهار کرده‌اند «لیستریا» که نوعی باکتری متداول منتقل‌شونده از طریق غذاست، احتمالاً خطر شدیدی برای سقط جنین در مراحل اولیه حاملگی محسوب می‌شود.

 • عکس رادیولوژی دندان ۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۹:۴۳

  رئیس انجمن رادیولوژی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تامین اجتماعی پول ندهد، نسخه بیماران را آزاد حساب می کنیم

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن رادیولوژی ایران هشدار داد: در صورتی که سازمان تامین اجتماعی مطالبه معوقه یک تا دو میلیارد تومانی جامعه رادیولوژیست ها را تسویه نکند، از ابتدای سال آینده نسخه رادیولوژی بیماران را بدون دفترچه بیمه و با نرخ آزاد محاسبه می کنیم.

 • اپلیکیشن موبایل مکالمه از طریق حرکات چشم بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک ALS ۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۸:۵۷

  اپی برای کمک به مکالمه چشمی مبتلایان به ALS

  سلامت آنلاین- محققان نرم‌افزاری برای موبایل تهیه کرده‌اند که امکان صحبت کردن با حرکات چشم را برای مبتلایان به بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS) فراهم می‌کند و دیگران را قادر می‌سازد با این بیماران به روشی آسان‌تر ارتباط برقرار کنند.

 • اینستاگرام دوستی های اینترنتی ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۳:۳۷

  مراقب نوجوانان خود باشید

  آزار جنسی دختر ۱۳ ساله پس از دوستی اینستاگرامی

  سلامت آنلاین- پسر جوانی که از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام با دختر ۱۳ ساله ای ارتباط برقرار کرده و هنگام قرار ملاقات، او را مورد سرقت و آزار و اذیت جنسی قرار داده بود توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد .

 • جراحی پیوند صورت ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۲:۵۲

  جراحی ۵۶ ساعته توسط ۶۰ پزشک و نتیجه باورنکردنی یک پیوند صورت

  سلامت آنلاین- جراحان موفق شدند صورت یک جوان ۲۱ ساله را که صورتش بشدت آسیب دیده بود، در یک عمل ۵۶ ساعته پیوند عضو کنند.

 • دکتر علیرضا صلحی پزشک تبریزی و همسرش ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۲:۳۶

  قرار مجرمیت «دکتر علیرضاصلحی»، پزشک تبریزی صادر شد

  سلامت آنلاین- رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: دادسرا در حال تنظیم کیفرخواست برای ارسال پرونده دکتر علیرضا صلحی، پزشک خوشخط تبریزی به دادگاه است.

 • آرم سازمان نظام پزشکی ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۱:۴۳

  واکنش دیرهنگام سازمان نظام پزشکی به اقدام موسسه «آرمان مدیا»

  سلامت آنلاین- در پی پخش کلیپی بامحتوای مغرضانه و نامناسب توسط موسسه ای موسوم به آرمان مدیا که موجبات وهن جامعه پزشکی کشور را فراهم آورده است سازمان نظام پزشکی در اقدامی دیرهنگام از این موسسه شکایت کرد.

 • حوادث قتل خونریزی ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۱:۳۵

  پسر دانشجو با تبر به جان اعضای خانواده‌اش در «کلاله» افتاد

  سلامت آنلاین- جزئیاتی از قتل هولناک اعضای یک خانواده در شهرستان کلاله از توابع استان گلستان منتشر شده که طی آن پسری دانشجو در کشور هند پس از بازگشت به ایران تبر به دست گرفته و اعضای این خانواده را کشته است.

 • دکتر عباس زارع نژاد ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۰:۴۴

  چرا سازمان های متولی مانند نظام پزشکی سکوت کرده اند؟

  انتقاد شدید مشاور وزیر بهداشت از انتشار ویدئویی که پزشکان را «دزد» خطاب کرد

  سلامت آنلاین- مشاور وزیر بهداشت در واکنش به ویدئوی منتشر شده از سوی موسسه فرهنگی آرمان مدیا که قاطبه پزشکان متعهد،دانشمند و دلسوز کشور را دزد خطاب کرده است، گفت: جای تاسف است که این قبیل موسسات از سوی دستگاهها و نهادهای متولی مجوز می‌گیرند؛ آن‌هم با عنوان پرطمطراق «فرهنگی»، اما خروجی به اصطلاح فکر و عمل‌شان، چیزی نیست جز تخریب، تهمت، دروغ و هر آن‌چه ضد اسلام و ضد فرهنگ است.

 • ربات بیولوژیک انسانگونه ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۶:۳۲

  ربات‌های بیولوژیک انسانی هم به دنیای انسان‌ها آمدند

  سلامت آنلاین- گروهی از دانشمندان، ربات‌های بیولوژیک انسانگونه‌ای به نام «زیستربات» یا «بیوبات» ابداع کرده‌اند که دارای سلول‌های طبیعی است و خودش یا از طریق دریافت سیگنال‌های نوری یا الکتریکی می‌تواند راه برود، خم شود، شنا کند و حتی به سن و سال آن اضافه شود و نیاز به درمان پیدا کند!

 • عفت مرعشی ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۰:۳۲

  همراه همیشگی آیت الله هاشمی از آخرین ملاقات و گفتگو با او سخن می گوید

  عفت مرعشی: فکر نمی کردم آقای هاشمی زودتر از من برود

  سلامت آنلاین- عفت مرعشی یار و همراه آیت الله هاشمی رفسنجانی در همه دوران زندگی مشترکشان بوده است. او حالا تنها مانده و در فراق همسر در حالی که پشتش خمیده تر شده، از خاطرات ، آخرین ملاقات و گفتگو با او سخن می گوید.

 • سرطان کبد ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۰۹:۴۴

  تقویت اثر دارودرمانی در معالجه سرطان کبد

  سلامت آنلاین- یک مطالعه جدید این دیدگاه را تقویت کرده است که استفاده از microRNAها احتمالا می‌تواند اثر درمان دارویی را در راه مبارزه با تومورهای سرطان کبد بهبود بخشد.

 • طلاق جدایی دادگاه خانواده حلقه ازدواج ۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۴:۴۵

  فریب کلاهبرداران را نخورید

  پرونده «ازدواج آسان»با ۱۱۷۰ شاکی و ۵ متهم

  سلامت آنلاین- رئیس کل دادگاه‎های عمومی و انقلاب زاهدان در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده کانون ازدواج آسان تصریح کرد: این پرونده ۵ متهم دارد که از این تعداد ۲ متهم آن شاکی ندارند ولی یک متهم ۷۲۷ شاکی، یک نفر ۴۳۹ شاکی و یک نفر ۴ شاکی دارد.

 • شتر ۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۴:۳۹

  مدیر کل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با سلامت‌آنلاین:

  چگونه می شود مشکل پلاکت خون را با مغز شتر درمان کرد؟!

  سلامت آنلاین- مدیر کل دفتر طب سنتی ایرانی- اسلامی وزارت بهداشت، در واکنش به پخش یک برنامه‌ تلویزیونی که در آن فردی غیر پزشک، در خصوص عوارض و مشکلات پلاکتی صحبت کرده و با تجویز مغز شتر و گوسفند، راه حل درمانی ارائه داده، گفت: توصیه‌های درمانی توسط افراد غیر پزشک خلاف قوانین جاری کشور است و کسی نباید بدون اتکا به مستندات و شواهد معتبر علمی، در امور سلامت مردم مداخله کند.

 • تولد دوقلوها ۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۰۹:۰۸

  زنی در ۶۴ سالگی دوقلو به دنیا آورد

  سلامت آنلاین- پزشکان اعلام کردند که یک زن ۶۴ اسپانیایی در دومین زایمان خود توانست دوقلوی سالمی را بعد از یک دوره تلاش ۶ ساله به منظور باردارشدن به دنیا بیاورد.

 • جراحی اتاق عمل ۱۳۹۵-۱۱-۲۸ ۱۴:۵۲

  توضیح رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در باره یک خبر

  برای حفظ جان بیمار، جراح ناچار شد کلیه بیمار اصفهانی را خارج کند+عکس

  سلامت آنلاین- در پی انتشار خبری مبنی بر اینکه کلیه یک بیمار در اصفهان به اشتباه از بدنش خارج شده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان جزئیات این بیماری را تشریح کرد و از رسانه ها خواست در انتشار اخبار صحیح اهتمام ورزند.

 • فنآوری کاشت تراشه تشخیص هویت ابزار هوشمند کاشتنی ۱۳۹۵-۱۱-۲۷ ۱۲:۳۱

  کاشت «تراشه تشخیص هویت» در دست کارمندان

  سلامت آنلاین- نه کیفی، نه کلیدی، نه کارت و مشخصات شناسایی، بدون هیچ کدام از اینها قفل‌ها را بسادگی باز کنید، وارد ساختمان شوید، کارت‌های بانکی را کنار بگذارید و فقط با یک تراشه کاشتنی در دستتان، تجارت و کارهای خود را پیش ببرید. این قرار است برای کارکنان یک شرکت در نزدیکی بروکسل رخ دهد. به آینده خوش آمدید.