نمایش همه
 • اهدای عضو پیوند عضو اعضای بدن ۱۳۹۶-۰۹-۱۰ ۱۲:۱۴

  رئیس کمیسیون بهداشت مجلس خبر داد:

  ۲۵ هزار بیمار در صف دریافت عضو پیوندی

  سلامت آنلاین- رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از پشت نوبت ماندن ۲۵ هزار نفر برای دریافت عضو خبر داد.

 • زلزله کرمان ۱۳۹۶-۰۹-۱۰ ۱۲:۰۷

  اردوگاه موقت در مناطق زلزله‌زده کرمان ایجاد شد

  سلامت آنلاین- مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمان با بیان اینکه اردوگاه موقت در مناطق زلزله زده کرمان ایجاد شده است، گفت: بیشترین تلفات زلزله کرمان، برای احشام و بیشترین تخریب مربوط به خانه‌های قدیمی است.

 • اچ آی وی ویروس ایدز ۱۳۹۶-۰۹-۱۰ ۱۱:۴۱

  رئیس اداره کنترل ایدز وزارت بهداشت یادآور شد:

  پیشرفت‌های چشمگیر درمان ایدز در ایران

  سلامت آنلاین- رئیس اداره کنترل ایدز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعداد مبتلایان به ویروس ایدز را در ایران ۶۶ هزار و ۳۷۵ نفر اعلام کرد و گفت: درمان این بیماری  در ایران به قدری پیشرفت کرده است که بیماران آخر خطی ایدز هم می توانند تحت درمان قرار بگیرند، زندگی عادی داشته باشند و حتی دیگر ناقل نباشند.

 • دیالیز خون ۱۳۹۶-۰۹-۱۰ ۱۱:۱۶

  ارائه خدمات دیالیز به بیماران خاص در «سرپل ذهاب»

  سلامت آنلاین- پس از وقوع زلزله در غرب کشور و آسیب دیدن بخشی از بیمارستان شهدای سرپل ذهاب، بیماران سرپل ذهابی برای دریافت خدمات دیالیز به بیمارستان حضرت ابوالفضل العباس قصر شیرین مراجعه و خدمات مورد نیاز را دریافت می کنند.

 • زلزله کرمانشاه دانشگاه علوم پزشکی تبریز خدمات درمانی ۱۳۹۶-۰۹-۱۰ ۱۰:۵۹

  فعالیت ۱۷۰ نیروی درمانی دانشگاه تبریز در مناطق زلزله‌زده

  سلامت آنلاین- سرپرست تیم اعزامی دانشگاه علوم پزشکی تبریز به مناطق زلزله زده غرب کشور گفت: تیم اعزامی این دانشگاه شامل ۱۷۰ نیروی تخصصی بهداشتی و درمانی از بامداد جمعه هفته گذشته در مناطق زلزله زده حضور یافتند و با کمک دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، تا کنون خدمات گسترده ای را در این مناطق، ارائه داده اند.

 • سازمان بیمه سلامت ۱۳۹۶-۰۹-۱۰ ۱۰:۳۹

  معاون خدمات سلامت بیمه سلامت تاکید کرد:

  ضرورت اجرای «آزمون وسع» برای دارندگان بیمه همگانی

  سلامت آنلاین- معاون خدمات سلامت بیمه سلامت گفت: آزمون وسع قرار بود از سال ۹۳ در کشور اجرا شود. در آن زمان نیز کمیته امداد و بهزیستی برای کسانی که متقاضی دریافت بیمه همگانی بودند، این ارزیابی را انجام می‌دادند. بر اساس قانون برنامه ششم توسعه نیز وزارت رفاه متولی انجام  این ارزیابی است که قطعا بعد از تصویب آیین نامه مربوطه این اقدام انجام می‌شود.

 • زلزله ۱۳۹۶-۰۹-۱۰ ۱۰:۲۷

  وقوع زلزله ۶ ریشتری در کرمان؛ ۴۲ نفر مصدوم شدند

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان آخرین تعداد مصدومان ۶.۱ ریشتری در این استان را ۴۲ نفر اعلام کرد که حین فرار دچار مصدومیت شدند و همچنین تاکید کرد: مصدومیت ناشی از ریزش آوار زلزله در روستاها گزارش نشده است.

 • ورم پای دختر پاکستانی ۱۳۹۶-۰۹-۰۹ ۱۲:۵۳

  نیش حشره، دختر ۷ ساله را خانه نشین کرد+ تصاویر

  ​سلامت آنلاین- نیش نوعی حشره باعث بستری شدن دختر ۷ ساله پاکستانی شد. پای این دختربچه که در اثر گزیدگی این حشره به سه برابر اندازه معمول رسیده، این دختر را خانه نشین کرده وسبب ترک تحصیل او شد.

 • دختر روسی ناهنجناری قفسه سینه قلب ۱۳۹۶-۰۹-۰۹ ۱۲:۲۷

  قلب این دختر از قفسهٔ سینه‌اش بیرون می‌آید! +فیلم

  سلامت آنلاین- بروز وضعیت نادری در یک دختر روسی باعث شده قلب او هنگام تپش از میان قفسه سینه‌اش بیرون بزند. ویدئویی که از این وضعیت همراه با خنده‌های او در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بسیار مورد توجه قرار گرفته، بارها نیز بازنشر شده است.

 • سیامک مره صدق ۱۳۹۶-۰۹-۰۹ ۱۲:۰۴

  یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد:

  تامین اجتماعی متعهد شد؛ جداسازی سهم درمان کارگران تا پایان آذرماه

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به مصوبه مجلس و دستور رئیس جمهوری در خصوص جداسازی ۹ بیست و هفتم حق بیمه درمان کارگران، از عملیاتی شدن این روند تا پایان آذرماه توسط سازمان تامین اجتماعی خبر داد.

 • بیماران هموفیلی ۱۳۹۶-۰۹-۰۹ ۱۱:۲۵

  رئیس شبکه هپاتیت ایران توضیح داد:

  ارتباط بین بیماری هموفیلی و ابتلا به «هپاتیت سی»

  سلامت آنلاین- رئیس شبکه هپاتیت ایران نکاتی را درباره شیوع هپاتیت سی در بیماران هموفیلی شرح داد و گفت: به طور کلی رسیدگی به وضعیت درمانی بیماران هموفیلی مبتلا به هپاتیت «سی» با فراهم کردن امکانات تشخیصی دقیق‌تر و داروهای موثرتر، تقویت سازمان انتقال خون در ارائه خدمات بیشتر به مردم و تبلیغ در جهت تقویت اهدای خون مناسب، می‌تواند مشکل بیماران هموفیلی مبتلا به هپاتیت «سی» را حل کند.

 • لنز چشمی ۱۳۹۶-۰۹-۰۹ ۱۱:۱۸

  هشدار درباره خطرات استفاده از لنزهای اجاره‌ای

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن چشم پزشکی ایران نسبت به عوارض استفاده از لنزهای تماسی اجاره ای در آرایشگاه ها هشدار داد.

 • باکتری بروسلوز ۱۳۹۶-۰۹-۰۹ ۱۱:۱۵

  هشدار جدی به مصرف‌کنندگان

  شیر خام می‌خورید؟ مراقب بروز «عفونت بروسلوز» باشید

  سلامت آنلاین- مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های امریکا مصراً توصیه کرده است کسانی که طی ۶ ماه اخیر شیر خام و گرم‌نشده نوشیده‌اند فورا باید به پزشک مراجعه کنند چراکه بتازگی علائمی از بروز یک عفونت باکتریائی حاصل از چنین اقدامی مشاهده شده است.

 • ناراحتی افسردگی تنهایی مرد ۱۳۹۶-۰۹-۰۹ ۱۱:۱۳

  راه‌های علمی برای درمان افسردگی

  سلامت آنلاین- عضو انجمن روانپزشکان ایران با اشاره به راه‌های علمی برای درمان افسردگی تاکید کرد: انجام رفتارهایی مثل ورزش، اصلاح تغذیه یا استفاده از داروهای گیاهی و رها کردن خط اصلی درمان، راه علمی و قابل توجیه برای درمان افسردگی نیست.

 • سرطان کودکان محک امید کودک ۱۳۹۶-۰۹-۰۹ ۱۱:۰۳

  معاون اجتماعی وزیر بهداشت اعلام کرد:

  فعالیت ۷۲ سازمان مردم نهاد در حوزه سرطان

  سلامت آنلاین- معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت گفت: توسعه سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه سلامت در دستور کار قرار گرفته و هم‌اکنون ۶۲۰ مرکز فعال داریم که ۷۲ مرکز با موضوع سرطان فعالیت می کنند.

 • طیب قدیمی معاون اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت ۱۳۹۶-۰۹-۰۹ ۱۰:۵۷

  انتصاب نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در مناطق زلزله‌زده

  سلامت آنلاین- به منظور بازسازی و نوسازی مراکز و استمرار خدمات بهداشتی درمانی و با حکم وزیر بهداشت، نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در مناطق زلزله زده منصوب شد.

 • کاغذ سازگار با محیط زیست ۱۳۹۶-۰۹-۰۹ ۱۰:۴۵

  تولید کاغذهای بسته‌بندی سازگار با محیط زیست از جلبک دریایی

  سلامت آنلاین- از چای‌های کیسه‌ای تا همبرگرها و ساندویچ‌هایی که آنها را در لفافی از کاغذ می‌پیچند، بسیاری موارد را می‌توان در صنعت بسته‌بندی نام برد که پس از استفاده محصول اصلی، این کاغذها همچون زباله‌ای دور ریخته می‌شوند. یک استارت‌آپ در اندونزی راهکاری خوردنی برای کمک به حفظ محیط زیست و جلوگیری از افزایش دورریزهایی این‌چنین در جهان ارائه داده است.

 • نیمکت شهری بازیافتی ۱۳۹۶-۰۹-۰۹ ۰۹:۵۴

  ساخت مبلمان شهری از کیسه‌های پلاستیکی زباله

  سلامت آنلاین- طراحان هلندی با استفاده از چاپگرهای سه‌بعدی کیسه‌های پلاستیکی رهاشده را به مبلمان شهری تبدیل می‌کنند و از آنها برای چهره‌آرایی آمستردام بهره می‌برند.

 • آرایشگر چینی اصلاح درون چشم ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۴:۴۹

  آرایشگر چینی، توی چشم مردم را هم اصلاح می‌کند! +مجموعه عکس

  سلامت آنلاین- یک آرایشگر کنارخیابانی به نام «ژیانگ گائو»، اطراف و محیط درونی پلک چشم مشتریانش را نیز آرایش می‌کند! او می‌گوید این کار نوعی روش سنتی به نام «نظافت درونچشمی» است و مشتریانش هم باور دارند که آثار تسکین‌بخشی برای آنها دارد.

 • پروتئین YTHDF2 ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۴:۱۱

  کشف پروتئینی که خطر عفونت و سرطان را کاهش می‌دهد

  سلامت آنلاین- گروهی از محققان پروتئینی را کشف و شناسایی کرده‌اند که خطر گسترش عفونت ویروسی و تکثیر نوعی سرطان ناشی از تبخال را کاهش می‌دهد.

 • زلزله زمین لرزه ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۳:۲۷

  مرکز لرزه‌نگاری کشوری اعلام کرد

  پیش‌بینی وقوع زلزله ۱۰ ریشتری در ایران، دروغ است

  سلامت آنلاین- مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد که شایعه پیش‌بینی وقوع زلزله بین ۹ تا ۱۰ ریشتر در بازه ۵ تا ۱۰ آذر ۱۳۹۶ در ایران صحت ندارد.

 • سپسیس ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۳:۱۶

  خوشامدگویی سگ خانگی، مرد ۴۸ ساله را به کما برد +تصاویر

  سلامت آنلاین- پنجه‌های سگ خانگی که برای خوشامدگویی به استقبال پدر خانواده رفته بود، باعث پخش شدید عفونت در بدن و سیستم گردش خون (سپسیس) او شد و با به کما رفتن این مرد، پزشکان گفته‌اند که مجبورند برای حفظ جانش، پاهایش را قطع کنند.

 • خدمات اورژانس ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۲:۴۲

  گوشه‌ای از خدمات کادر درمان دانشگاه شیراز در مناطق زلزله‌زده

  سلامت آنلاین- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه تیم اعزامی از این دانشگاه، از بیست و هفتم آبان تا سوم آذر، با حضور در مناطق زلزله زده، به صورت شبانه روزی خدمات رسانی داشته اند، از این تلاش ها و فداکاری ها، قدردانی کرد.

 • اینفوگرافی/ نکات ایمنی برای نصب وسایل گازسوز ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۲:۳۳

  اینفوگرافی/ نکات ایمنی برای نصب وسایل گازسوز

  سلامت آنلاین - علی حضار مقدم

 • خدمات اورژانس ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۲:۲۵

  دفتر رسیدگی به امور مصدومان زلزله راه‌اندازی شد

  سلامت آنلاین- مدیر کل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت از راه اندازی دفتر رسیدگی به امور مصدومان و بیماران زلزله غرب کشور در کرمانشاه خبر داد.

 • عمل جراحی خارج کردن لیوان فلزی ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۲:۲۵

  پیروی از عقاید خرافی نزدیک بود به قیمت مرگ تمام شود

  پزشکان لیوانی فلزی را از مقعد مرد هندی خارج کردند! +تصاویر

  سلامت آنلاین- جراحان در هند از دستگاه گوارش مردی ۶۰ ساله لیوانی فلزی را خارج کردند که گفته بود بر اساس تجویز طبیبان محلی به منظور درمان دل درد خود این لیوان را تنقیه کرده بود! او گفت: اکنون بزرگترین درس زندگی‌اش را گرفته است.

 • محمد حسین قربانی ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۲:۰۸

  عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هشدار داد:

  آسیب‌های ایجاد دو متولی برای نظارت بر محصولات سلامت‌محور

  سلامت آنلاین- عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه ایجاد دو متولی برای نظارت بر محصولات سلامت‌محور اقدام عجولانه‌ای بود که آسیب جدی متوجه این حوزه می‌سازد، بر ضرورت ارائه طرحی با قید فوریت برای اصلاح این روند تاکید کرد.

 • چاقی ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۲:۰۰

  دبیر علمی کنگره پیشگیری و درمان چاقی هشدار داد:

  عوارض چاقی؛ گریبانگیر ۳۰ میلیون ایرانی

  سلامت آنلاین- دبیر علمی کنگره پیشگیری و درمان چاقی، گفت: چاقی به یک معضل جهانی تبدیل شده است که کشورهای در حال توسعه هم به آن مبتلا هستند، در ایران نیز ۳۰ میلیون نفر دچار چاقی و عوارض آن هستند.

 • جراحی شکستگی لگن تصویربرداری پزشکی عکس رادیولوژی لگن خاصره ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۱:۵۴

  پشت گوش نیندازید: تاخیر در جراحی شکستگی لگن مرگبار است

  سلامت آنلاین- مطالعه‌ای تازه نشان داده است در کسانی که دچار شکستگی لگن می‌شوند اگر اقدامات درمانی و جراحی بیش از ۲۴ ساعت به تعویق افتد، خطر مرگ و یا عوارض ناشی از این صدمه افزایش خواهد یافت.

 • زنان ایدز ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۱:۵۰

  اعلام آخرین آمار مبتلایان به ایدز در ایران

  سلامت آنلاین- رئیس اداره کنترل ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت، گفت: آخرین آمار ثبت شده از مبتلایان به ایدز در کشور، ۳۶ هزار و ۳۹ نفر تا پایان خرداد ۹۶ است.