نمایش همه
 • سندروم روده تحریکپذیر دلپیچه دل درد اسهال ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۳:۲۰

  شام عروسی، ٧٣ نفر را در مریوان مسموم کرد

  سلامت آنلاین- سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: در جریان پذیرایی از مهمانان یک مجلس عروسی در مریوان با شام مسموم، ٧٣ نفر راهی بیمارستان شدند.

 • نیش پشه گزیدگی گزش ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۲:۵۹

  نقشه شیوع بیماری‌های منتقله از پشه تغییر کرد

  سلامت آنلاین- پزشکان و کارشناسان سلامت معتقدند که شیوع بیماری‌های منتقله از پشه دیگر تنها محدود به مناطق استوایی نیست و نقشه شیوع این بیماری‌ها وسیع‌تر شده است.

 • ماهی قزل آلا ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۲:۴۱

  نجات جان مردی که یک ماهی زنده را بلعیده بود

  سلامت آنلاین- پزشکان موفق به نجات مردی ۳۰ ساله شدند که حین ماهیگیری در برکه‌های اطراف محل سکونت خود تصادفاً ماهی زنده‌ای را بلعیده بود.

 • دمانس آلزایمر فراموشی زوال عقل نسیان ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۲:۲۴

  راهکارهای برای کاهش خطر ابتلا به زوال عقل

  سلامت آنلاین- محققان دانشگاه اونتاریو غربی کانادا دریافته‌اند اتخاذ سبک زندگی پیشگیری از سکته ممکن است به کاهش بروز زوال عقل در سالمندان نیز کمک کند. این سبک زندگی شامل ترک سیگار، تغذیه سالم و ورزش است.

 • خدمات درمانی خانه بهداشت خانه سلامت مناطق محروم ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۲:۲۲

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در گفتگو با سلامت آنلاین تشریح کرد

  یک چشمه از دستاوردهای طرح تحول سلامت در استان محروم ایلام + جدول

  سلامت آنلاین-رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: پیش از طرح تحول سلامت و به دلیل کمبود امکانات، بیماران با ۲۰ درصد سوختگی، برای درمان به سایر شهرها اعزام می شدند، اما پس از اجرای تحول سلامت، سوختگی های زیر ۵۰ درصد هم در خود استان مداوا می شوند.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۲:۰۷

  عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  رقبای روحانی، برنامه ای در حوزه سلامت ندارند

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: نامزدهای رقیب روحانی، اگر در مورد سلامت مردم برنامه‌ای ارائه نمی‌دهند، به این دلیل است که نه در حوزه سلامت و نه در بسیاری از حوزه ها، برنامه‌ خاصی ندارند و بیشتر حرف‌هایی که می زنند به شکل شعار است.

 • سوگواری غمگین اندوه ناراحتی بیماری روانی اختلال دوقطبی افسردگی ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۵۰

  نقش شرایط اجتماعی در بروز اختلالات روانی

  سلامت آنلاین- یک پزشک عمومی با اشاره به این که هم‌اکنون حدود ۱۶ درصد از زنان و ۱۰ درصد از مردان دچار افسردگی و اختلالات روانی هستند گفت: علت اصلی بروز این اختلالات شرایط اجتماعی کشور است.

 • تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۴۹

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در گفتگو با سلامت آنلاین عنوان کرد

  کاهش ۴۲ درصدی نرخ تجهیزات پزشکی در دولت یازدهم

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه خاطر نشان کرد: پیش از طرح تحول سلامت نظارتی روی نرخ تجهیزات پزشکی وجود نداشت و با رقم های متفاوتی در بازار ارائه می شد، اما پس از اجرای طرح تحول، نرخ تجهیزات پزشکی، کاهش ۴۲ درصدی را تجربه کرد.

 • کاریکاتور - رضایتمندی محرومان از طرح تحول سلامت ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۴۶

  سلامت آنلاین گزارش می دهد

  با پدیده‌هایی مواجهیم که به دوربین زل می زنند و خدمت به بیماران را وارونه جلوه می‌دهند

  سلامت آنلاین- می گویند فردی که خواب است را می شود بیدار کرد، اما فردی که خودش را به خواب زده، نمی توان بیدار کرد. حکایت انتقادهای غیرعلمی که این روزها از سوی مخالفان دولت به طرح تحول سلامت وارد می شود، حکایت همین به خواب زدن های عمدی است که نمی خواهند واقعیت را ببیند و دستاوردهای «اظهر من الشمس» این طرح کلان را انکار می کنند.

 • چای ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۳۲

  چای بنوشید تا از ابتلا به دیابت پیشگیری کنید

  سلامت آنلاین- محققان دریافته‌اند که ترکیبات گیاهی طبیعی موجود در برگ‌های چای مانع از جذب قند در خون می‌شود و به همین دلیل مصرف آن می‌تواند از بروز دیابت پیشگیری کند.

 • ساعت هوشمند تشخیص مقدار آفتاب ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۰:۵۱

  بروز مشکلات روانی در پی استفاده بیش از حد از فناوری

  سلامت آنلاین- امروزه فناوری‌ها جزو لاینفک زندگی همگان شده‌اند و از آنها تقریبا در هر زمینه‌ای استفاده می‌شود اما پژوهشی که در دانشگاه دوک انجام شده، نشان می‌دهد نوجوانان هرچه بیشتر از فناوری استفاده کنند امکان مواجهه‌شان با مشکلات روانی بیشتر خواهد بود.

 • درمان سرطان و طرح سلامت ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۰:۳۴

  رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد

  درمان رایگان بیماران مبتلا به سرطان پس از طرح تحول سلامت

  سلامت‌آنلاین- رئیس انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران اجرای طرح تحول سلامت را تحول بزرگی در درمان و بهبود وضعیت بیماران مبتلا به سرطان عنوان کرد و گفت: این طرح بیماران مبتلا به سرطان را صددرصد مورد حمایت قرار داد.

 • معلول ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۰:۳۰

  مدیرعامل کانون هموفیلی انتقاد کرد

  پایتخت؛ شهری پر از محدودیت برای رفت و آمد معلولان

  سلامت آنلاین- مدیرعامل کانون هموفیلی سه چالش بیماران و معلولان را در ارتباط با مسائل شهری شرح داد و توجه بیشتر مسوولان و اعضای شوراهای شهر به این بیماران برای حضورشان در سطح شهر را خواستار شد.

 • مفصل زانو ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۰:۲۶

  رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین اعلام کرد

  کاهش ۹۰ درصدی هزینه‌های ارتوپدی پس از طرح تحول سلامت

  سلامت آنلاین- با توجه به گران بودن لوازم ارتوپدی، بیماران قبل از طرح تحول سلامت با مشکل هزینه‌های درمانی مواجه بودند، اما به گفته رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران، طرح تحول سلامت توانست به خوبی از بیماران حمایت کند و هزینه‌های درمانیآنها را بشدت کاهش دهد.

 • ویروس زیکا و نوزاد مبتلا ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۰:۲۲

  مقامات برزیلی اعلام کردند

  زیکا مرحله اضطرار را رد کرد

  سلامت آنلاین- مقامات برزیلی بتازگی اعلام کرد که به دنبال کاهش شدید موارد ابتلا به بیماری زیکا در این کشور، حالت اضطراری به پایان رسید.

 • مرکز شبانه روزی خدمات جامع سلامت شهری و روستایی باغشهر ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۰:۱۹

  با توسعه شبکه بهداشت در کشور

  روستاهای ایران دیگر «مناطق محروم بهداشتی» نیست

  سلامت آنلاین- معمولا نام "روستا" با دور بودن از خدمات مناسب و به‌روز گره خورده است؛ خدمات اولیه و ضروری زندگی مانند بهداشت و درمان، آب آشامیدنی سالم و امکانات تحصیل و ....اما با توجه به گسترش خدمات بهداشتی در روستاها، مناطق عشایری و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر ایران، امروز می‌توان "روستا" را از میان مناطق محروم از این خدمات، خارج کرد.

 • گل گلاب محمدی گل سرخ ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۰:۱۲

  مزایای شگفت‌انگیز گلاب از دیدگاه طب سنتی

  سلامت آنلاین- به گفته یک متخصص فیزیولوژی، کسانی که حرارت بالای مزاج و کبد گرم دارند یا در معرض گرمای زیاد هوا هستند، می‌توانند از گلاب استفاده کنند که تقویت‌کننده و تسکین‌دهنده اعضای اصلی بدن است.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۲۳:۴۵

  وزیر بهداشت: با دیدن مناظره ها غصه خوردم؛ ۴ سال ریاست جمهوری به تهمت زنی و آبروریزی می ارزد؟

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت که در جشن.اره آموزشی شهید مطهری در مشهد سخن می گفت، با اشاره به جایگاه آن شهید گفت: جای شهید مظهری در کشور خالی است البته نمی دانم اگر او الان بود، آیا تحملش می کردند و و یا برایش حاشیه درست می کردند.

 • ناطق نوری ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۴:۲۶

  دلایل حجت الاسلام ناطق نوری برای رای دادن به دکتر روحانی

  سلامت آنلاین- حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناطق‌نوری، در دیدار جمعی از فرهنگیان، هنرمندان و ورزشکاران، دلایل خود برای رای دادن به دکتر روحانی را تشریح کرد.

 • باتری ایمپلنت ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۳:۱۷

  استفاده از مایعات بدن برای حذف باتری در ایمپلنت‌های پزشکی

  سلامت آنلاین- دانشمندان ابزاری برای ذخیره انرژی ساخته‌اند که با استفاده از مایعات درون بدن انسان می‌تواند انرژی مورد نیاز برای دستگاه‌های پزشکی و درمانی کاشتنی همچون ضربانساز قلب را برای مدت طولانی‌تری بدون نیاز به باتری فراهم آورد.

 • نوشیدنی قهوه ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۵۲

  برای پیشگیری از سرطان پروستات، قهوه بنوشید

  سلامت آنلاین- نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد نوشیدن قهوه به سبک ایتالیایی موجب کاهش خطر سرطان پروستات می‌شود.

 • باغبانی کودکان آب دادن گیاهان ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۳۷

  با آموزش باغبانی، کودکانتان را سالم‌تر کنید

  سلامت آنلاین- نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که آموزش‌ها و فعالیت‌های باغبانی در فضای خارج از خانه، به حفظ سلامت و رفع چاقی کودکان کمک می‌کند.

 • کاشت حلزونی گوش ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۲۷

  کاشت حلزون گوش، زیر چتر حمایت دولت

  سلامت آنلاین- رئیس بخش کاشت حلزون بیمارستان امیراعلم در گفتگو با سلامت آنلاین به کمک‌های دولتی طی سال‌های اخیر در زمینه کاشت حلزون گوش اشاره کرد و آن را گامی مهم در بالا بردن کیفیت زندگی بیماران کم‌شنوا و ناشنوا عنوان کرد.

 • تخت مراقبت های ویژه آی سی یو سی سی یو ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۱۶

  وزیر بهداشت مطرح کرد

  افتتاح ۲۴ هزار تخت بیمارستانی: فراتر از وعده ای که به مردم داده شد

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت گفت: در ابتدای دولت تدبیر و امید، قول ایجاد ۲۱ هزار تخت بیمارستانی را داده بودیم که خوشبختانه این مهم با ایجاد ۳۰۰۰ تخت بیشتر محقق شده است.

 • ادویه زردچوبه ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۰۳

  زیاده‌روی در مصرف زردچوبه خطرناک است

  سلامت آنلاین- زردچوبه یک ماده بسیار پرخاصیت برای سلامتی، و کورکومین موجود در آن برای رفع بسیاری از عوامل آلرژی‌زای بدن، تقویت سیستم ایمنی و جلوگیری از ابتلا به سرطان و بیماری دیابت مفید است، اما این ادویه باید به میزان استاندارد و مجاز در رژیم غذایی مصرف شود و مصرف بیش از حد آن می‌تواند سلامت افراد به خطر اندازد.

 • بستری ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۵۵

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در گفتگو با سلامت آنلاین:

  قبل از طرح تحول سلامت با دستگاه کارتخوان، بالای سر بیمار می آمدند!

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان تصریح کرد: در سال های ۹۱ تا ۹۲ که اوج تنش نرخ های ارزی بود، در بیمارستان ها با دستگاه کارتخون بانکی بالای سر بیمار می رفتند و بیمار تا رمز بانکی اش را نمی داد، درمان را آغاز نمی کردند.

 • مگس سفید بالک ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۴۵

  داعیه کشورداری شهرداری که از کنترل مگس‌های سفید ناتوان است

  سلامت آنلاین- رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به این‌که کاشت درختان توت و عدم سمپاشی زمستانه درختان را علت اصلی هجوم مگس‌های سفید و مسئول کنترل آن هم شهرداری است، گفت: شهرداری که قادر به کنترل مگس‌های سفید شهر خود به عنوان یک آفت گیاهی نیست چگونه می‌تواند کشور را مدیریت کند.

 • درمانگاه ویزیت معاینه ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۳۴

  سلامت آنلاین گزارش می دهد

  توزیع عادلانه پزشکان در نقاط محروم؛ دستاورد طرح تحول سلامت

  سلامت آنلاین- تا همین چند سال پیش اگر گذرتان به یکی از شهرهای دورافتاده می افتاد به سختی می توانستید پزشک متخصص و فوق تخصص پیدا کنید. در مناطق محروم هم حتی گاهی پیدا کردن یک پزشک عمومی چندان ساده نبود، اما حالا با توزیع عادلانه پزشکان، شاهد هستیم که انقلابی در ارتقای سطح بهداشت و درمان مناطق محروم اتفاق افتاده است.

 • دکتر کلانتر هرمزی ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۳۱

  در گفتگوی سلامت آنلاین با رئیس انجمن جراحان پلاستیک مطرح شد

  طرح تحول سلامت، هزینه ۱۴ میلیون تومانی عمل جمجمه را به ۸۰۰ هزار تومان رساند

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن جراحان پلاستیک با اشاره به این که طرح تحول سلامت نقش عمده ای در کاهش هزینه های پرداختی درمان داشت، گفت: پیش از اجرای طرح تحول سلامت، هزینه پیچ و پلاک عمل جمجمه ۱۴ میلیون تومان بود که در دولت یازدهم این رقم به ۸۰۰ هزار تومان رسید.

 • لبنیات ماست ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۲۷

  برای حفظ سلامت استخوان‌هایتان ماست بخورید

  سلامت آنلاین- مطالعه‌ای جدید نشان داده است که هر واحد افزایش مصرف ماست در زنان با کاهش ۳۹ درصدی خطر ابتلا به پوکی استخوان مرتبط است.