نمایش همه
 • سلامت نوروزی آمادگی بهداشت ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۵:۰۵

  معاون بهداشت وزیر بهداشت:

  برنامه سلامت نوروزی از اول اسفند، آغاز می شود

  سلامت آنلاین- معاون بهداشت وزیر بهداشت از اجرای برنامه سلامت نوروزی از اول اسفند ۹۵ تا ۱۵ فروردین ۹۶ خبر داد و گفت: مرحله اول مانور تیم های عملیاتی بهداشت محیط یکشنبه ۱۵ اسفند برگزار می شود.

 • شورای عالی انقلاب فرهنگی ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۵:۰۲

  حکم ریاست سه دانشگاه علوم پزشکی، تایید شد

  سلامت آنلاین- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: بر اساس تبصره ۳ ماده واحده «تفویض صلاحیت انتخاب روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی به کمیته منتخب شورای عالی انقلاب فرهنگی» و با پیشنهاد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ روسای سه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی موفق به کسب رای اعتماد از کمیته مذکور شدند.

 • عمل جراحی ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۴:۴۶

  نخستین جراحی موفق صرع در اصفهان

  سلامت آنلاین- یک فوق تخصص بیماری صرع در بیمارستان کاشانی اصفهان از انجام نخستین عمل جراحی برای درمان صرع با ضایعه وسیع در اصفهان خبر داد و نتیجه آن را موفقیت‌آمیز دانست.

 • کارگر معدن ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۴:۴۰

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی بم در گفتگو با سلامت آنلاین:

  بم قطب کارگری است، اما یک بیمارستان تامین اجتماعی هم ندارد

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بم با اشاره به این که هم اکنون ۱۰ هزار کارگر در صنایع خودروسازی ارگ جدید بم مشغول فعالیت هستند، گفت: بم به قطب کارگری تبدیل شده است، اما تامین اجتماعی در این شهر حتی یک بیمارستان ملکی ندارد و بیمارستان های دولتی خدمات درمانی به کارگران می دهد.

 • نوزاد ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۴:۳۷

  بچه‌های اول خانواده باهوش‌ترند

  سلامت آنلاین- تحقیقات جدید حاکی از آن است که بچه‌های نخست خانواده از آنجا که از نظر ذهنی بیشتر توسط والدین برانگیخته می‌شوند، نسبت به خواهر و برادران بعد از خود باهوش‌ترند.

 • برف پارو کردن ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۴:۳۶

  پارو کردن برف، خطر حمله قلبی را افزایش می‌دهد

  سلامت آنلاین- مطالعات جدید محققان نشان داده است که پارو کردن برف می‌تواند خطر بروز حملات قلبی را افزایش دهد.

 • کولبر کوهستان کارگر سرما فقر ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۳:۱۷

  سلامت آنلاین از کوتاهی وزارت رفاه در مناطق دورافتاده گزارش می دهد

  زندگی«کولبرها»؛ چهره عریان رفاه اجتماعی در مناطق محروم

  سلامت آنلاین- حالا دیگر همه چیز به روال قبل برگشته و تب و تاب رسانه ها هم خوابیده است. مرگ چهار کولبر سردشتی در زیر آواری از بهمن و فقر، به همین راحتی فراموش شد. مرگ دردناک آنها می توانست تلنگری باشد تا شاید مسئولان وزارت رفاه به خود بیایند و برای این گروه محروم مانده، حداقلی از رفاه و حقوق شهروندی را قائل شوند، اما با گذشت چند هفته از مرگ آنها، هم رسانه ها، هم مسئولان وزارت رفاه و هم خیلی از مردم، زندگی تلخ کولبرهای باغیرت را از یاد برده اند.

 • سکته مغزی ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۳:۰۳

  رئیس انجمن سکته مغزی ایران خبر داد:

  روزانه ۱۵۰ تهرانی به سکته مغزی مبتلا می شوند

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن سکته مغزی ایران با بیان اینکه روزانه حدود ۱۵۰ نفر در تهران سکته مغزی می کنند، گفت: اطلاع رسانی مناسب در مواجهه با سکته مغزی در یکی دو سال گذشته برای ما باورکردنی نبود، چرا که با افزایش اگاهی، مردم در زمان طلایی توانسته اند به بیماران حاد سکته مغزی کمک کنند.

 • مواد غذایی مواد پروتئینی گوشت ماهی لوبیا حبوبات تخم مرغ ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۱:۴۲

  کاهش وزن بهتر با گنجاندن پروتئین در رژیم غذایی

  سلامت آنلاین- به گفته محققان اگر نمی‌توانید وزن خود را کم کنید ممکن است دلیل آن کمبود پروتئین در رژیم غذاییتان باشد.

 • آناتومی بدن درد کتف شانه درد استخوان مفصل ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۱:۳۶

  «فیبرومیالژیا» چیست و چه کسانی به آن مبتلا می‌شوند

  سلامت آنلاین- بیماری فیبرومیالژیا نوعی بیماری است که در اثر افزایش استرس و افسردگی در میان هم زن و هم مرد بروز پیدا می‌کند اما تشخیص آن در مردها سخت است.

 • قلب و عروق خونی ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۱:۳۰

  داروهایی که سبب پیری قلب می‌شود

  سلامت آنلاین- محققان دانشگاه وسترن استرالیا می‌گویند استفاده از داروهای آمفتامینی غیر قانونی نظیر «اسپید» و «آیس» می‌تواند منجر به پیری زودرس قلب و شریان‌ها شود.

 • نوزاد زایمان ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۱:۲۶

  اهمیت مصرف قطره آهن در کودکان

  سلامت آنلاین- یک متخصص رادیولوژی فک و صورت گفت: سیاه شدن دندان‌ها پس از مصرف قطره آهن نباید مانع از مصرف آن در نوزادان و کودکان شود، چرا که آهن ماده معدنی حیاتی است و تمام کودکان و نوزادان به آن نیاز دارند.

 • معاینه گوش کودک سنجش شنوایی سنجی نوزاد ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۰:۵۸

  نیکوتین اثر منفی بر شنوایی نوزادان می‌گذارد

  سلامت آنلاین- بر اساس یافته‌های مطالعه‌ای تازه، ساقه مغز شنیداری در نوزادانی که مادرشان هنگام بارداری در معرض نیکوتین بوده‌اند، ممکن است رشدی غیرعادی پیدا کند.

 • تفاهم نامه همکاری قرارداد امضا ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۰:۴۹

  امضای تفاهم نامه های توسعه دارویی بین ایران و کوبا

  سلامت آنلاین- رئیس سازمان غذا و دارو از امضای تفاهم نامه همکاری در زمینه ثبت و توسعه دارویی و بیوتکنولوژی با کوبا خبر داد.

 • سرماخوردگی پنهان ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۰:۴۱

  سرماخوردگی پنهان + فیلم

 • انگشت شست پای بیماری نقرس آرتریت التهاب مفاصل ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۰۹:۵۱

  رژیم غذایی مناسب و نامناسب برای مبتلایان به «نقرس»

  سلامت آنلاین- نقرس نوعی آرتریت یا التهاب مفصلی است که در اثر افزایش اسید اوریک در خون ایجاد می‌شود؛ یکی از عوامل افزایش‌دهنده این اسید، دریافت زیاد مواد غذایی حاوی اسید آمینه «پورین» است.

 • روابط زناشویی بهترین زمان ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۰۹:۴۶

  بهترین زمان برقراری رابطه زناشویی

  سلامت آنلاین- به گفته یک پزشک و متخصص طب سنتی، بهترین زمان ارتباط زناشویی همسران در اوایل شب و حدود ۲ تا ۳ ساعت پس از صرف غذاست.

 • خوردن بدغذایی کودکان غذا دادن به بچه ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۰۹:۴۱

  منوی غذای کودک بعد از ۹ ماهگی

  سلامت آنلاین- عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به این که کودکان از ۹ ماهگی پا به پای والدین می توانند از غذاهای سفره استفاده کنند، گفت:والدین باید به تدریج انواع غذا را به کودکان خود بدهند تا در صورت مشاهده آلرژی، غذای حساسیت زا را از منوی کودک حذف کنند.

 • سویا ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۰۹:۳۹

  اثر سویا بر درمان سرطان پستان

  سلامت آنلاین- سویا منبعی غنی از پروتئین گیاهی است که خوردن آن می‌تواند برای کمک به درمان سرطان پستان مفید باشد اما بسیاری از افراد درباره نحوه اثرگذاری آن بر هورمون‌های بدن از جمله استروژن یا تداخل آن با داروها آگاهی ندارند.

 • مناطق محروم ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۰۹:۳۸

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در گفتگو با سلامت آنلاین:

  طرح تحول سلامت ضریب ماندگاری پزشکان را در مناطق محروم افزایش داد

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تاکید بر این که طرح تحول سلامت پزشکان متخصص را در مناطق محروم ماندگار کرد، گفت: تا قبل از اجرای طرح تحول، پزشکان میل و رغبت چندانی برای ارائه خدمت در مناطق محروم نداشتند، اما پس از اجرای آن ضریب ماندگاری پزشکان افزایش پیدا کرد.

 • گفتار درمانی کودک ویزیت ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۰۹:۳۷

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان در گفتگو با سلامت آنلاین:

  نباید پزشکان را بر سر دوراهی بخش دولتی یا خصوصی قرار داد

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان با انتقاد از مصوبه مجلس در خصوص منع فعالیت دوگانه پزشکان در دو بخش دولتی و خصوصی گفت: طبابت دوگانه پزشکان متخصص در راستای ارتقای سلامت و درمان ساکنان مناطق کم برخوردار است و این که برخی پزشکان تخلف می کنند، انصاف نیست آن را به همه تعمیم دهیم. مجلس چرا در مورد درآمد مهندسان یا وکلا سختگیری نمی کند؟

 • ویزیت معاینه مناطق محروم ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۰۹:۳۵

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تاخیر در پرداخت بیمه ها، پزشکان را از بخش دولتی دور می کند

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص منع فعالیت دوگانه پزشکان در دو بخش دولتی و خصوصی در مناطق محروم گفت:زمانی که سازمان های بیمه گر معوقات خود را به موقع پرداخت نمی کند، پزشک متخصص به چه امیدی در بخش دولتی ماندگار شود؟ اصلا زندگی اش نمی چرخد. اما اگر پرداختی ها به روز باشند، پزشکان قطعا با جان و دل در سیستم دولتی خدمت می کنند.

 • تزریق ژل لب ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۰۹:۳۳

  یک فوق تخصص زیبایی و جراحی پلاستیک در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح کرد :

  هشدار به خانم‌ها در باره خطرات تزریق ژل لب

  سلامت آنلاین- یک فوق تخصص زیبایی و جراحی پلاستیک گفت: تزریق ژل های دائمی به لب عوارض ناگواری به همراه دارد و سبب ایجاد حساسیت، عفونت‌، تورم مکرر، گلوله شدن و نکروز (مرگ سلول های بافت زنده) لب می شود.

 • دندانپزشکی بارداری ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۰۹:۲۹

  یک متخصص زنان و زایمان در گفتگو با سلامت آنلاین پاسخ داد:

  زنان باردار چه موقع به دندانپزشکی مراجعه کنند؟

  سلامت آنلاین- یک متخصص زنان و زایمان با تاکید بر این که زنان قبل از اقدام به بارداری باید مشکلات مربوط به دهان و دندان خود را برطرف کنند، گفت:در صورتی که قبل از بارداری نتوانستند به دندانپزشک مراجعه کنند، در طول مدت بارداری باید این کار را انجام دهند، اما بهترین زمان مراجعه زنان باردار به دندانپزشکی چه موقع است؟

 • ساختمان فرسوده ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۰۹:۲۶

  یک عضو شورای شهر تهران در گفتگو با سلامت آنلاین:

  ۹۷۹ ساختمان بلند مرتبه در تهران؛ ۲۰ درصد ناایمن هستند

  سلامت آنلاین- یک عضو شورای شهر تهران گفت: ۹۷۹ ساختمان بلند مرتبه در شهر تهران وجود دارد که ۲۰ درصد از این تعداد به مقاوم سازی، بازسازی اساسی نیاز دارند و یا باید پلمپ شوند.

 • کودک رشد شخصیت ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۰۹:۲۵

  ۵ مرحله سنی کودکان تا ۱۱ سالگی

  سلامت آنلاین- به گفته یک کارشناس و مشاور کودک، از زمان تولد تا یازده سالگی، کودکان تقریبا در پنج مرحله سنی، ویژگی‌های متمایزی را بروز می‌دهند که اگر والدین آن ویژگی‌ها را در فرزندانشان مشاهده نکنند باید نگران شوند و از متخصصان کمک بگیرند.

 • برق گرفتگی الکتریسیته الکتریکی الکترونیکی هشدار خطر ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۹:۰۱

  فوت ۷۳ تهرانی بر اثر برق گرفتگی در ۹ ماهه امسال

  سلامت آنلاین- رئیس اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات پزشکی قانونی استان تهران گفت: در ۹ماهه اول امسال، ۷۳ نفر در تهران بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست داده اند.

 • گرد و غبار آلودگی هوا اهواز ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۷:۱۷

  گزارش تصویری/ اهواز؛ زیر باران و گرد و خاک

  سلامت آنلاین- گرد و غبار و بارندگی اخیر در اهواز و برخی شهرهای خوزستان وضعیت بحرانی پدید آورده و قطع برق زندگی را در این استان مختل کرده است.

 • نمکدان شوری ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۷:۱۷

  اعلام اسامی نمک های غیر بهداشتی

  سلامت آنلاین- سازمان غذا و دارو با اعلام اسامی تعدادی از نشان های تجاری غیرمجاز نمک، به دلیل جعل یا نداشتن مدارک بهداشتی از مردم خواست این محصولات را نخرند.

 • ایرج حریرچی ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۶:۱۰

  سخنگوی وزارت بهداشت عنوان کرد:

  پرداخت هزار میلیارد تومان از بدهی بیمه سلامت در هفته آینده

  سلامت آنلاین- سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون فقط یک مرحله و حدود هزار و ۶۴۰ میلیارد تومان به صورت نقدی از بدهی سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت پرداخت شده و قرار است، حدود هزار میلیارد تومان دیگر آن، هفته آینده به صورت نقدی به وزارت بهداشت پرداخت شود.