نمایش همه
 • تصادف رانندگی واژگونی خودرو نیسان پراید حوادث حادثه ۱۳۹۶-۰۷-۱۸ ۰۸:۵۱

  وانت نیسان حامل بار ضایعات آهن حادثه آفرید +تصاویر

  سلامت آنلاین- یک دستگاه وانت نیسان حامل ضایعات آهن، هنگام حرکت در جاده خاوران تهران پس از برخورد با دو خودرو متوقف شده در کنار خیابان، روی خودرو سواری پراید واژگون شد و از حرکت بازایستاد.

 • خسارت تصادف رانندگی برخورد خودروها ۱۳۹۶-۰۷-۱۸ ۰۸:۳۴

  خودروهایی برای گزارش خودکار حوادث رانندگی

  سلامت آنلاین- با ابداع وسایل نقلیه مجهز به نوعی فنآوری جدید برای کاهش میزان مرگ‌ومیر ناشی از تاخیر در امدادرسانی پزشکی، اکنون خود اتومبیل‌ها می‌توانند گزارش وقوع احتمالی تصادفات رانندگی را به مراکز مرتبط ارسال کنند.

 • کودکان طلاق جدایی خانواده فرزندان والدین اولیا ۱۳۹۶-۰۷-۱۸ ۰۸:۱۸

  نشانه‌های بزرگ‌شدن در خانواده‌ای سمی

  سلامت آنلاین- معمولا خانواده را اساس و ریشه‌ زندگی هر فرد می‌دانیم. خانواده‌های سالم باید مانند سیستمی حمایت‌گر در روزها بد و خوب عمل کنند اما درست مانند هر حقیقت تلخ دیگری، متاسفانه این طور نیست که تمام خانواده‌ها چنین باشند.

 • موادغذایی رژیمی ۱۳۹۶-۰۷-۱۸ ۰۸:۰۲

  چند ماده غذایی برای جنگ با اضافه‌وزن و چاقی

  سلامت آنلاین- مصرف برخی موادغذایی به کاهش وزن کمک می‌کند و می‌توان با خوردن آنها سوخت و ساز بدن را بالا برده، با موفقیت بیشتری وزن بدن را کم کرد.

 • نمکدان شوری ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۴:۵۴

  بیماری‌ها و مشکلاتی که مصرف نمک را مجاز می‌کنند

  سلامت آنلاین- اکثر افراد روزانه مقادیر کافی نمک یعنی همان ۲۵۰۰ میلی گرم را مصرف می کنند اما در این بین کسانی ھم ھستند که تصورشان بر این است نمک باید به کلی از رژیم غذایی شان حذف شود.

 • اینفوگرافی/ خواص تخم مرغ ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۴:۵۴

  اینفوگرافی/ خواص تخم مرغ

  سلامت آنلاین - علی حضار مقدم

 • تغذیه کودک تخم مرغ غذاخوردن غذادادن صبحانه ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۳:۵۹

  روزی یک تخم‌مرغ، نوزادتان را درشت‌تر و بلندقدتر می‌کند

  سلامت آنلاین- والدین کودکان ۶ تا ۹ ماهه اگر روزانه یک عدد تخم‌مرغ به تغذیه آنها اضافه کنند، فرزندانی سالم‌تر، درشت‌تر و قدبلندتر خواهند داشت.

 • ایرج حریرچی ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۳:۲۰

  قائم مقام وزیر بهداشت در نشست خبری:

  شرکای وزارت بهداشت در تامین منابع نظام سلامت، همکاری نکردند

  سلامت آنلاین- قائم مقام وزیر بهداشت با تاکید بر این که طرح تحول سلامت بزرگترین پروژه اجتماعی دولت است، گفت: مشکل این است که برخی از شرکای ما آن طور که باید در زمینه تامین منابع نظام سلامت و در حوزه اجرای طرح تحول سلامت، متعهد نبودند و همکاری نکردند.

 • تولد نوزاد زایشگاه زایمان گریه کودک بچه ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۲:۵۷

  کمک به مصونیت فرزند با زایمان طبیعی و تغذیه

  سلامت آنلاین- پژوهشگران دریافته‌اند که انتخاب نوع زایمان (طبیعی یا سزارین) و روش تغذیه کودک (شیر مادر یا شیر خشک) اثری مستقیم بر میزان مصونیت کودک در برابر بیماریها دارد.

 • دکتر ایرج حریرپی ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۲:۵۶

  سخنگوی وزارت بهداشت در جمع خبرنگاران:

  بدهی بیمه‌ها پرداخت شود، مشکل بیمارستان‌ها هم حل می‌شود

  سلامت آنلاین- سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه اگر بدهی بیمه‌ها پرداخت شود، مشکل بیمارستان‌ها هم حل می‌شود گفت: هم اکنون ۱۸ هزار و ۸۱۵ میلیارد تومان مطالبه معوقه داریم و در عین حال ۱۵ هزار و ۲۶۳ میلیارد تومان بدهی وجود دارد که این این به معنای تراز مثبت حدود ۲۰ درصدی است.

 • دانشجوی پزشکی هندوستان خارجی کلاس دانشگاه درس بورسیه آموزش ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۲:۴۶

  اعلام دانشگاه‌های خارجی مورد تایید وزارت بهداشت تا ۲ هفته آینده

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: فهرست جدید دانشگاه های خارجی مورد تایید وزارت بهداشت تا دو هفته دیگر منتشر می شوند و از افرادی که برای ادامه تحصیل به خارج می روند، توصیه می کنیم به دانشگاه های خارج از این فهرست نروند زیرا مدرک آنها ارزیابی نمی شود.

 • معاینه پزشکی میانسال غدد لنفاوی لنفاژیت گلودرد ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۲:۴۰

  در آستانه برگزاری دومین کنگره ناباروری و سلامت مردان مطرح شد

  مردان بیش از زنان بیمار می‌شوند

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز تحقیقات بهداشت باروری با بیان اینکه مردان بیشتر مبتلا به بیماری‌ها می‌شوند، گفت: مردها به دلایل مختلف اعم از فرصت کم و مشغله زیاد توجه کمتری به سلامت فردی خود دارند، در حالی که آنها در معرض انواع عوامل مضر شغلی نیز هستند.

 • دستگاه تصفیه آب ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۲:۱۱

  وزارت بهداشت هشدار داد

  تبلیغات دروغ برای گرم کردن بازار فروش دستگاه‌های تصفیه آب

  سلامت آنلاین- مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در اطلاعیه ای هشدار داد: برخی شرکت‌های تبلیغ کننده دستگاه‌های تصفیه آب برای فریب اذهان عمومی و برای آلوده جلوه دادن آب آشامیدنی و فروش دستگاه‌های خود، اقدام به ساخت فیلم‌های تبلیغاتی می‌کنند، اما مردم نباید فریب این تبلیغات سوء را بخورند.

 • نیمرو تخم مرغ ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۱:۴۲

  گزارش سلامت آنلاین به بهانه روز جهانی تخم مرغ

  خوب و بدهای این دورنگ خوشمزه

  سلامت آنلاین- تخم مرغ یکی از پرمصرف‌ترین، مغذی‌ترین و سالم‌ترین مواد غذایی در جهان است، اما تا چند سال پیش، چنین باوری در میان متولیان نظام‌های سلامت وجود نداشت. مطابق آخرین آمار، مصرف سرانه تخم مرغ در ایران حدود ۱۶۰ عدد در سال است. در حالی که کشورهای ژاپن، اسپانیا و فرانسه با مصرف سرانه حدود ۳۰۰ عدد تخم مرغ در سال دارای بالاترین میزان مصرف سرانه تخم مرغ در جهان هستند. سرانه مصرف تخم مرغ آمریکایی ها سالانه به‌طور متوسط ۲۳۴ عدد است.

 • عمل جراحی خارج کردن توده لگنی ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۱:۲۴

  خارج کردن توده لگنی ۴ کیلوگرمی از بدن بانوی قزوینی

  سلامت آنلاین- جراحان موفق شدند یک توده لگنی با وزن چهار کیلوگرم را از بدن بانوی ۸۲ ساله قزوینی طی عمل جراحی در یکی از مراکز آموزشی و درمانی قزوین خارج کنند.

 • بخور دادن صورت سرماخوردگی ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۱:۱۷

  راهکارهایی برای کاهش دوره سرماخوردگی

  سلامت آنلاین- درمان کامل سرماخوردگی به طور معمول حدود ۵ روز طول می‌کشد اما گاهی ممکن است این مدت بیشتر طول بکشد. با این حال، اگر رژیم غذایی و روش زندگیمان را تغییر دهیم می‌توانیم سیر بهبود این بیماری ویروسی را سریع‌تر کنیم.

 • سفر وزیر ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۱:۰۷

  وزیر بهداشت در حاشیه سفر به پاکستان خبر داد:

  گسترش همکاری‌های ایران و پاکستان در حوزه صادرات دارو

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران گفت: تفاهمنامه های امضا شده پیشین با اسلام آباد به ویژه موارد صادرات دارو به پاکستان در سفر به این کشور پیگیری می شود.

 • بشقاب غذا شیرین پلو ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۱:۰۷

  رژیم غذایی شیرین، برای افراد سالم هم مضر است

  سلامت آنلاین- نتیجه مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد که زیاده‌روی در مصرف خوراکی‌های شیرین می‌تواند به کبد افراد سالم نیز آسیب برساند.

 • کودک مناطق محروم ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۰:۵۶

  گزارش تصویری/ دنیای متفاوت کودکان سیستانی

  سلامت آنلاین- شاید بتوان گفت کودکی هر فرد، زیباترین دوران زندگی اوست، دوران خوب خواب و خیال و ظاهرا بدون دغدغه، بدون نگرانی و بدون اطلاع از نازیبایی های دنیای بزرگسالی؛ اما دنیای کودکان محروم حتما با کودکان برخوردار فرق می کند. آنها از کودکی رنج کمبودها و حسرت ها را می چشند و لمس می کنند. دنیای آنها متفاوت است، خیلی متفاوت. عکس: مهین محمدزاده

 • سرطان پستان سرطان سینه ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۰:۵۰

  نقش اختلالات باکتریائی در ابتلا به سرطان پستان

  سلامت آنلاین- محققان دریافته‌اند که بافت باکتریائی پستان زنان سالم، متفاوت از بافت پستان در زنان مبتلا به سرطان سینه است. آنها گفته‌اند که درک این عدم تعادل باکتریها احتمالا راهی جدید برای پیشگیری از ابتلا به سرطان پستان پیش روی علم پزشکی خواهد گذاشت.

 • بیمارستان ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۰:۴۴

  تاکید مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی وزارت بهداشت:

  هیات امنایی شدن بیمارستان‌ها، هزینه‌های بیماران را افزایش نمی‌دهد

  سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت ضمن تشریح جزییات طرح هیات‌امنایی شدن بیمارستان‌ها، گفت: مردم مطمئن باشند اجرای این طرح هیچ افزایش پرداختی برایشان به دنبال نخواهد داشت و صرفا یک تغییر نظام مدیریت بیمارستان‌ها در راستای افزایش بهره‌وری است.

 • زالو درمانی ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۰:۳۱

  راز و رمزهای پرورش زالو در گفتگو با سلامت آنلاین

  فروشنده زالو: خیلی‌ها مشتری ما هستند؛ از عطاری‌ها تا کلینیک‌ها!

  سلامت آنلاین- حدود ۱۰ سال پیش بحث پرورش «کرم کمپوست» حسابی داغ بود و عده ای از این راه پول و پله خوبی هم به جیب زدند، حالا چند سالی است تجارت زالو مد شده و خیلی ها سعی کرده اند از راه پرورش زالو، پولدار شوند.

 • حیوانات مورچه آتشین ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۰:۱۲

  استفاده از «مورچه آتشین»، برای کمک به درمان پسوریازیس

  سلامت آنلاین- مطالعات جدید نشان می‌دهد با استفاده از ترکیبات موجود در زهر مورچه آتشین، پزشکان قادر خواهند شد بیماری خودایمنی پسوریازیس را درمان کنند.

 • کمبود دارو ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۰:۱۰

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تجویز داروی خارج از فهرست رسمی، ظلم در حق بیماران است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه با تجویز داروهای ایرانی باید برای زحمات دانشمندان خود ارزش قائل شویم، اظهار کرد: تجویز داروی خارج از فهرست رسمی (فارماکوپه)، ظلم در حق بیماران است و امکان دارد بیماران را به سمت تهیه داروهای قاچاق بکشاند.

 • سلیم شاکر وزیر بهداشت تونس ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۰۹:۵۱

  مرگ وزیر بهداشت تونس، پس از شرکت در ماراتن خیریه

  سلامت آنلاین- سلیم شاکر، ۵۳ ساله و وزیر بهداشت تونس پس از حدود ۵۰۰ متر دویدن در مسابقه دو مارتن و سخنرانی در شهر ساحلی نابل برای کمک به افزایش بودجه ایجاد کلینیک کودکان مبتلا به سرطان درگذشت.

 • جراحی عجیب مرد هندی ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۰۹:۴۸

  جراحان ۱۵۰ سوزن را از ریه مرد هندی خارج کردند+ تصاویر

  سلامت آنلاین- پزشکان حدود ۱۵۰ عدد سوزن را که در دستگاه تنفسی مرد ۵۶ ساله هندی فرو رفته بود و دور شریانهای اصلی و نایژه های او را فرا گرفته بود خارج کردند. عجیب تر اینکه او ادعا می کند که از چگونگی قرار گرفتن سوزنها در بدنش اصلا اطلاعی ندارد.

 • زخم معده و اثنی‌عشر ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۰۹:۴۴

  یک فوق تخصص گوارش در گفتگو با سلامت آنلاین تشریح کرد:

  مهم‌ترین عوامل ابتلا به « زخم اثنی‌عشر» و راه‌های درمان آن

  سلامت آنلاین- یک فوق تخصص گوارش با بیان این‌که ۱۰ درصد افراد در جامعه به دلایل مختلفی به زخم اثنی‌عشر مبتلا می‌شوند گفت: سن ابتلا به زخم اثنی‌عشر در افراد، یک دهه پایین‌تر از ابتلا به زخم معده است و مبتلایان به این بیماری، بیشتر جوان‌ها و میانسالان هستند.

 • برنج پلاستیکی شایعه ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۰۹:۱۷

  تاکید یک مقام مسئول سازمان غذا و دارو:

  ماجرای برنج‌های «لاستیکی» و « پلاستیکی»، کذب محض است

  سلامت آنلاین- معاون اداره کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو به انتشار کلیپی در فضای مجازی با مضمون برنج‌های لاستیکی و پلاستیکی واکنش نشان داد و آن را کذب محض دانست.

 • نامه شهردار رشت به خودش ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۰۹:۰۶

  نامه‌نویسی عجیب اداری:

  شهردار رشت از خودش خواست به خودش خانه دهد!

  سلامت آنلاین- فرامرز جمشیدپور، سرپرست سابق شهرداری رشت، با نوشتن و ارسال نامه‌ای عجیب به خود، با استفاده از دو پست حقوقی‌اش، از خودش خواست یک باب منزل مسکونی در رشت را در اختیار خود قرار دهد!

 • باکتری مقاوم به درمان کلاستریدیوم دیفیسیل ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۰۸:۵۳

  خاک، عامل گسترش مقاومت آنتی‌بیوتیک باکتری‌ها

  سلامت آنلاین- محققان دریافتند مقاومت آنتی بیوتیک بین باکتری‌های یافت شده در خاک، قابل انتقال است.