نمایش همه
 • عصبانیت رانندگی خشونت راننده جوان فحاشی ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۰:۱۵

  یک مقام مسئول مدعی شد:

  در ایران، رانندگان مرد، خشن‌تر از زنانند

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز تحقیقات ارتقای ایمنی و پیشگیری از مصدومیت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به شیوع رفتارهای ضداجتماعی و خشونتبار در حوزه ترافیکی گفت: این رفتارها در مردان ایرانی ۳ برابر بیشتر از زنان است.

 • مسعود پزشکیان ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۰۹:۲۷

  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی:

  هیچ‌کس جز دکتر هاشمی نمی‌تواند طرح تحول را به سرانجام برساند

  سلامت آنلاین- نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که «دکتر هاشمی تنها کسی است که می تواند برنامه‌های وزارت بهداشت را به جلو ببرد»، گفت: من معتقدم ادامه کاری که دکتر هاشمی شروع کرده، با وجود همه چالش های موجود فقط از عهده خودش برمی آید وهیچ کس نمی‌تواند بسادگی این کاررا بسامان برساند.

 • جلوگیری از پیری ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۰۹:۲۶

  توصیه‌های مفید برای پیشگیری از پیری زودرس زنان

  سلامت آنلاین- شاید تبلیغات گسترده‌ای درباره جلوگیری از پیری زودرس را به یاد داشته باشید، اما بهترین راه برای پیشگیری از آثار مرتبط با افزایش سن، پیروی از سبک زندگی سالم و مصرف برخی مواد غذایی است.

 • پرستاری در منزل دیابت سالمندان پرستاران ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۰۹:۰۰

  اثر التهابات کبدی در افزایش میزان کلسترول افراد دیابتی

  سلامت آنلاین- مطالعات محققان نشان می‌دهد فرآیندهای التهابی در کبد منجر به افزایش میزان کلسترول در افراد مبتلا به دیابت می‌شود و بیماری‌های عروقی نیز عوارضی درازمدت در میان این افراد برجامی‌گذارد.

 • کم آبی مناطق محروم ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۶:۵۳

  مشاور وزیر بهداشت:

  شش هزار طرح بهداشتی در مناطق محروم کشور اجرایی می‌شود

  سلامت آنلاین- مشاور و نماینده وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور مناطق محروم و روستایی گفت: طی چند سال آینده شش هزار و ۷۵۰ طرح بهداشتی در مناطق محروم کشور با صرف اعتبار سه هزار میلیارد تومان اجرا خواهد شد.

 • جسد جنازه کالبدشکافی ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۶:۴۷

  اعلام دو شماره تلفن برای متقاضیان «اهدای جسد»

  سلامت آنلاین- سازمان پزشکی قانونی برای متقاضیان اهدای جسد به مراکز آموزشی پزشکی ، دو شماره تلفن اعلام کرد .

 • علیرضا مرندی ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۶:۳۵

  رئیس فرهنگستان علوم پزشکی:

  وزیر بهداشت، یکی از دغدغه‌های رهبری را برطرف کرد

  سلامت آنلاین- رئیس فرهنگستان علوم پزشکی گفت: وزیر بهداشت یکی از دغدغه های رهبری مبنی بر اینکه بیمار جز رنج بیماری رنج دیگری نداشته باشد را برطرف کرد و تلاش های زیادی نیز در این راستا به انجام رساند.

 • محمد اسماعیل سعیدی ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۵:۵۸

  نماینده مردم تبریز در مجلس:

  وزیر بهداشت، پدیده غیراخلاقی زیرمیزی‌ را جمع کرد

  سلامت آنلاین- نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر بهداشت، پدیده غیر اخلاقی زیرمیزی در بیمارستان ها که مردم و جامعه پزشکی از آن بسیار ناراحت بودند را کنترل و مدیریت کرد.

 • ازدواج کودکان ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۴:۵۰

  لزوم نگاه فرهنگی به طرح «افزایش حداقلی سن ازدواج»

  عروسک‌های کوچکی که پای سفره عقد می‌نشینند

  سلامت آنلاین- درون آینه روی سفره عقد، مردی را می‌بیند که قرار است از آن لحظه به بعد او را «همسر» صدا کند! اصلا آیا او معنی واژه همسر را می‌داند؟ درست زمانی که باید عروسکش را به دست بگیرد و به بازی‌های کودکانه بپردازد، دستان ظریفش در دست زمخت مردی جای می‌گیرد که شوهر اوست؛ این شروع زندگی دخترانی است که در کودکی زن می‌شوند!

 • محمد حسین قربانی ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۴:۳۶

  دفاع نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس از عملکرد وزیر بهداشت:

  بیماران دیگر مجبور نیستند فرش زیر پای خود را بفروشند

  سلامت آنلاین- نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: طرح تحول در نظام سلامت در همه جای دنیا با یک بازه ۱۰ تا پانزده ساله اجرا شده است. در ایران هم فقط سه سال است که اجرای این طرح شروع شده و همه باور داریم ضعف‌ها و مشکلاتی گریبانگیر آن است.

 • حبوبات نخود ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۴:۲۵

  خواص درمانی و پیشگیرانه با مصرف «نخود»

  سلامت آنلاین- در میان حبوبات، «نخود» یکی از بهترین و مغذی‌ترین و مقوی‌ترین آن‌ها محسوب می‌شود که در ادامه به برخی از مزایا و خواص شگفت‌انگیز آن اشاره شده است.

 • کتابخوانی مطالعه کتابخانه ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۳:۵۸

  نوجوانان آلمانی، مطالعه را به فضای مجازی ترجیح می‌دهند

  سلامت آنلاین- محققان با انجام تحقیقاتی جدید ابراز کرده‌اند که کودکان و نوجوانان آلمانی بیشتر به مطالعه کتاب و نشریات علاقه‌مندند تا صرف‌کردن وقتشان در فضای مجازی و یا تماشای فیلم‌های یوتیوب.

 • قلب و عروق + نشست خبری ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۳:۱۸

  پروتئینی برای ورزش دادن قلب

  سلامت آنلاین- دانشمندان یک پروتئین جدید کشف کرده‌اند که اثر ورزش را در بدن شبیه‌سازی کرده و می‌تواند برای افرادی که دچار نارسایی قلبی هستند، کمک شایانی به حساب آید.

 • کاریکاتور - دختر بچه ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۲:۵۵

  کاریکاتور/ دو هزار کودک مطلقه در ایران

  سلامت آنلاین - زینب فخار

 • لیموترش لیمو ترش ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۲:۴۶

  لیموترش و خواص و فواید آن برای سلامت بدن

  سلامت آنلاین- لیموترش یکی از میوه‌های سرشار از منابع غنی و اغلب ضروری برای سلامت بدن است. در ادامه با مزایای این میوه برای پیشگیری از برخی مشکلات و بیماری‌ها و یا حتی کمک به درمان آنها آشنا شوید.

 • مظفر عباسی دستفروش قمی ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۲:۳۰

  خانواده میوه‌فروش، ماموران شهرداری را مسبب مرگ می‌دانند

  ناگفته‌هایی از مرگ مرموز دستفروش قمی

  سلامت آنلاین- چند روز از مرگ «مظفر عباسی» می‌گذرد؛ مرد میوه‌فروشی که گفته می‌شود پس از درگیری با ماموران سد معبر شهرداری قم به طرز مشکوکی جان سپرده است. هنوز علت دقیق مرگ این دستفروش اعلام نشده و تقصیر ماموران شهرداری در بروز این حادثه مشخص نیست، اما حالا «زهرا»، زن جوان او، باید به تنهایی «مبینا» و «متین» و «میثم» را بزرگ کند؛ بدون مظفر که ٢سالی از دستفروشی‌اش می‌گذشت.

 • قارچ خوراکی سویا ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۲:۲۹

  یک مشاور تغذیه و رژیم درمانی در گفتگو با سلامت آنلاین:

  مصرف قارچ و سویا نمی‌تواند جایگزین پروتئین حیوانی شود

  سلامت آنلاین- یک مشاور تغذیه و رژیم درمانی گفت: اگرچه سویا نسبت به قارچ از پروتئین بیشتری برخوردار است و کیفیت غذایی آن نیز بهتر است، اما مصرف سویا نیز نمی‌تواند کاملا جایگزین پروتئین‌های حیوانی شود.

 • تب کریمه کنگو ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۲:۱۶

  یک متخصص بیماری‌های عفونی در گفتگو با سلامت آنلاین هشدار داد

  «تب کریمه کنگو» در کمین دامداری‌های غیربهداشتی

  سلامت آنلاین- یک متخصص بیماری‌های عفونی با بیان اینکه «تب کریمه کنگو» در کمین دامداری‌های غیربهداشتی است، هشدار داد: ویروس تب کریمه کنگو از طریق کنه آلوده به دام‌ها منتقل می‌شود، اما علائم چندانی در دام‌های آلوده مشهود نیست، بنابراین لازم است همه دامداری‌ها نکات بهداشتی را کاملا رعایت کنند.

 • شبکه های اجتماعی فیس بوک توییتر تلگرام اینستاگرام ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۲:۱۴

  نقش شبکه‌های اجتماعی در ترغیب جوانان به خشونت

  سلامت آنلاین- بررسی محققان نشان می‌دهد که رسانه‌های اجتماعی جوانان را به انجام رفتارهای خشن ترغیب می‌کند و اثر بسیاری بر رفتارهای آنان دارند.

 • التهاب پوستی کودکان حساسیت پوستی کودکان قرمزی پوست کودکان ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۱:۵۸

  یک متخصص اطفال در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد:

  راه‌های برطرف کردن التهاب پوستی شایع در کودکان

  سلامت آنلاین- یک متخصص بیماری‌های اطفال با بیان این‌که التهابات پوستی به دلایل متفاوتی در کودکان ایجاد می‌شود، گفت: مادران می‌توانند در منزل با استفاده از روش‌های توصیه شده تا حدودی قرمزی پوست کودکان را که ناشی از التهاب است، برطرف کنند.

 • فنجان چای سبز دمنوش ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۱:۵۵

  عصاره چای سبز باعث کاهش حساسیت دندان‌ها می‌شود

  سلامت آنلاین- گروهی از محققان، فرمول جدیدی را با استفاده از عصاره چای سبز به دست آورده‌اند که با استفاده از آن می‌توان به حل مشکل دندان‌های حساس و همچنین به پیشگیری از پوسیدگی آنها کمک کرد.

 • لوگو سازمان غذا و دارو ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۱:۴۶

  اعلام اسامی داروهای لاغری غیرمجاز ماهواره‌ای و اینترنتی

  سلامت آنلاین- روابط عمومی سازمان غذا و دارو اعلام کرد که این سازمان تعدادی از داروها و مکمل‌های های لاغری غیر مجاز موجود در تبلیغات ماهواره‌ای و اینترنتی را رصد و شناسایی کرده است و برای پیشگیری از بروز عوارض، آنها را معرفی می‌کند.

 • علی اکبر ولایتی ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۱:۳۳

  رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام:

  وزیر بهداشت دارای ظرفیت‌های علمی و مدیریتی ارزشمندی است

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وزیر بهداشت دارای ظرفیت های ارزشمندی به لحاظ علمی، مدیریتی و اجرایی است که توانستند در حوزه های مختلف و متنوع، فعالیت های ارزنده ای را عملیاتی نمایند که یکی از آنان را می توان در اجرای طرح تحول سلامت دانست که از جمله اقدامات مثبت ایشان در این دوره قلمداد می شود.

 • ویتامین ب ۳ ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۱:۳۱

  مکملی ساده که احتمال سقط جنین را کاهش می‌دهد

  سلامت آنلاین- مطالعات نشان داده است که مکمل‌های ویتامین B۳ می‌توانند از سقط جنین و نقص‌های مادرزادی جلوگیری کنند.

 • کم آبی مناطق محروم ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۱:۲۹

  گزارش تصویری/ «تخت شاه» تشنه است

  سلامت آنلاین - آب نیست، یعنی زندگی نیست. اهالی روستای «تخت شاه» در پنجاه کیلومتری زابل در استان سیستان و بلوچستان، برای تهیه آب آشامیدنی خود رنج می کشند و آب همچنان در برخی خانه ها و شهرهای ما براحتی هدر می رود. عکس: مهین محمدزاده

 • محمد اسماعیل مطلق مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۱:۱۶

  مدیر کل دفتر سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت:

  اعمال جراحی پیشگیری از بارداری، ۸۵ درصد کاهش یافت

  سلامت آنلاین- مدیر کل دفتر سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه با تشکیل کمیته نظارت بر اعمال جراحی پیشگیری از بارداری در کشور، شاهد کاهش حدود ۸۵ درصدی تعداد موارد این اعمال جراحی بودیم.

 • دکتر محسن قربانی ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۱:۱۱

  آخرین وضعیت پزشک مصدوم از زبان رئیس بیمارستان رسول کرم در گفتگو با سلامت آنلاین

  پزشک مصدوم اورژانس نیکشهر، مشکل تنفسی و حرکتی دارد

  سلامت آنلاین- رئیس بیمارستان رسول اکرم تهران در مورد آخرین وضعیت دکتر قربانی، پزشک اورژانس ایرانشهر گفت: دکتر قربانی به دلیل آسیب های وارده به نخاع براحتی نمی تواند نفس بکشد و تا زمانی که مشکل تنفسی اش برطرف نشود، باید از دستگاه تنفسی استفاده کند.

 • روحانی ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۱:۰۴

  روحانی: همه دولت باید برای اجرای طرح تحول سلامت تلاش کنند

  سلامت آنلاین- رئیس‌جمهور کشورمان صبح امروز در جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در دفاع از وزیر بهداشت گفت: همه دولت باید برای اجرای طرح تحول سلامت تلاش کنند.

 • تست قند خون بیماری دیابت ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۰:۵۶

  ژن‌درمانی، روشی جدید برای مقابله با دیابت و چاقی

  سلامت آنلاین- دانشمندان ادعا کرده‌اند که با استفاده از نوع جدیدی ژن‌درمانی به روش پیوند پوستی می‌توان به بهبود درمان‌های مرتبط با بیماری‌های دیابت نوع ۲ و چاقی کمک کرد.

 • شکایت دادگاه قاضی قضاوت دادرسی قانون قضات محکمه قوه قضاییه حقوقی وکالت ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۰:۵۰

  قرار کفالت و شرایط کفیل چیست؟

  سلامت آنلاین- یکی از این قرارها «قرار تامین کفالت» است. بررسی و آشنایی با مقررات قانونی مربوط به این نوع قرار که یکی از متداول‌ترین قرارها در نظام قضائی ما است برای متهم و فردی که از متهم کفالت می‌کند، حایز اهمیت است.