نمایش همه
  • ماهی میگو غذاهای دریایی ۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۰۸:۰۶

    افزایش خطر ابتلا به ALS با غذاهای دریایی غنی از جیوه

    سلامت آنلاین- دوستداران غذاهای دریایی توجه کنند: دانشمندان هشدار داده‌اند خوردن غذاها و ماهی‌های غنی از جیوه احتمال ابتلا به بیماری‌های نورونی همچون اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS) را در مصرف‌کنندگان افزایش می‌دهد.

  • تراشه کامیپوتری درمان آسیب نخاعی ۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۱۲:۰۶

    توسعه روشی برای بهبود تحرک آسیب‌دیدگان نخاعی

    سلامت آنلاین- محققان الکترودی ابداع کرده‌اند که علاوه بر دوام بیشتر می‌تواند برای بازیابی بهتر تحرک پس از حوادث منجر به آسیب‌دیدگی نخاعی به کار گرفته شود.

  • اسپرم تخمک لقاح ۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۱۰:۴۶

    ناباروری؛ بحران خاموش سلامت مردان

    سلامت آنلاین- موضوع ناباروری در مردان امسال محور اصلی برنامه‌های هفته سلامت مردان قرار گرفته‌است؛ چراکه از نگاه انجمن اورولوژی ایران، در این موضوع سهم زنان و مردان برابر است. دکتر عباس بصیری، رئیس این انجمن، به بی‌توجهی مردان به موضوع ناباروری خود انتقاد دارد و آن را بحران خاموش سلامت مردان می‌داند.

  • مردان استرس محیط کار ۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۹:۰۸

    هشدار به آقایان شاغل؛ ۴ بیماری در کمین شماست

    سلامت آنلاین- رئیس اداره خدمات بهداشت حرفه ای و مشاغل خاص وزارت بهداشت، با تاکید بر این که کارگران ساختمانی بیش از سایر مشاغل در معرض حوادث ناشی از کار قرار دارند، گفت: ۸۰ درصد بیماری های مردان در محیط های کاری به وجود می آید.

  • آلودگی سبزی ۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۸:۰۵

    میوه‌ها و سبزیجاتی که آلودگی بیشتری دارند

    سلامت آنلاین- آلوده شدن برخی میوه‌ها، بویژه سبزی‌ها، به آفت‌کش‌ها و سموم کشاورزی، رخدادی انکارناپذیر است و به همین سبب همواره بحث تجمع نیترات و برخی از انواع فلزات سنگین و سمی در محصولات کشاورزی و باغی مطرح بوده است. اطلاع از برخی نکات برای مصرف این محصولات باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری می‌شود.

  • سرطان ریه ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۵:۲۴

    داروی چینی درمان سرطان ریه وارد بازار شد

    سلامت آنلاین- چینی‌ها گفته‌اند موفق به ساخت دارویی شده‌اند که امیدوارند بتواند سرطان ریه را در مبتلایان به این بیماری درمان کند.

  • آناتومی مغز انسان ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۰:۲۷

    اثر دوپامین مغز مادر در بهبود ارتباطات مغزی نوزاد

    سلامت آنلاین- محققان با مطالعه روی ۱۹ مادر و نوزادشان دریافتند که ماده شیمیایی دوپامین در مغز مادر به بهبود ارتباطات و اتصالات مغزی کودک کمک می‌کند و رفتارهای اجتماعی او را در بزرگسالی شکل می‌دهد.

  • خروپف ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۰:۰۶

    یک فوق تخصص ریه در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد:

    راه رهایی از خروپف‌های گوشخراش

    سلامت آنلاین- به گفته یک فوق تخصص ریه خروپف کردن که در بین همه سنین به خصوص سنین بالا بسیار شایع است، دلایل مختلفی دارد که می توان با بررسی علتهای آن برای کاهش و رفع این اختلال اقدام کرد.

  • اکستنشن مو ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۰۹:۴۲

    یک متخصص پوست و مو در گفتگو با سلامت آنلاین هشدار داد:

    راهنمای سلامت بانوان؛ اکستنشن نکنید

    سلامت آنلاین- به گفته یک متخصص پوست و مو و لیزر، افرادی که کم مو هستند و تمایل به پرپشت شدن موهایشان دارند برای افزایش طول مو و حجم آن اقدام به اکستنشن می کنند که باید گفت راه درستی را انتخاب نکرده اند.

  • ناخن ماهک ناخن ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۰۹:۳۸

    رنگ ماهک ناخن شما، خبر از بیماری می‌دهد

    سلامت آنلاین- یک متخصص پوست و مو درباره قسمتی از ناخن که به آن ماهک می گویند، توضیحاتی ارائه داد و گفت: همه اشخاص ممکن است ماهک ناخن خود را به وضوح مشاهده نکنند.

  • سرطان مغز ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۵:۲۳

    موفقیت چشمگیر در افزایش زندگی مبتلایان به تومور مغزی

    سلامت آنلاین- محققان بیان کرده‌اند که تجزیه و تحلیل ژنومی تومورهای مغزی می‌تواند به پزشکان کمک کند از گسترش سرطان به مدت ۵ سال در فرد بیمار جلوگیری کنند. شانس بقا برای افراد مبتلا هم اینک فقط کمی بیش از یک سال است.

  • پزشک مجازی پرستاری مجازی برنامه موبایل اپلیکیشن سلامت ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۲:۲۵

    مراقبت شخصی از سلامتی، با پزشک و پرستار مجازی

    سلامت آنلاین- بتازگی یک اپلیکیشن یا برنامه موبایلی به نام Sensely از سوی محققان طراحی شده که گفته می‌شود می‌تواند نیاز افراد را برای مراجعه به مطب پزشکان کاهش دهد و همچون پرستار-پزشکی مجازی گزینه‌های سلامتی و درمانی در اختیار استفاده کنندگان آن قرار دهد.

  • پوسته شدن لب ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۱:۴۸

    متخصص پوست و مو در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد:

    چرا لب‌ها پوسته پوسته می شود؟

    سلامت آنلاین- یک متخصص پوست و مو برای پوسته پوسته شدن لبها و یا ترک خوردن آن به یک دلیل اصلی اشاره کرد و گفت: این عارضه علتهای مختلفی دارد که بعد از بررسی علت، می توان برای رفع آن اقدام کرد.

  • دستگاه بخور رطوبت خانه منزل کودک نوزاد شادی خواب ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۱:۴۳

    یک فوق تخصص ریه در گفتگو با سلامت آنلاین تشریح کرد

    بخور سرد یا گرم؛ کدام مفیدتر است؟

    سلامت آنلاین- یک فوق تخصص ریه درباره استفاده از دو نوع بخور سرد و گرم توضیحاتی ارائه کرد و گفت: استفاده از انواع بخور به شرایط آب وهوایی و محیطی بستگی دارد.

  • هل سفید ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۰۸:۳۲

    مزایا و مضرات استفاده از «هل» در غذا، چای و شیرینی

    سلامت آنلاین- یک متخصص فیزیولوژی با اشاره به خواص دانه هل و بیان برخی از فواید و مضرات آن گفت: مصرف هل در مقادیر کم به مصرف‌کننده آسیبی نمی‌زند، اما می‌تواند مخصوصاً در افرادی ایجاد سردرد کند که مزاج گرم دارند.

  • مونالیزا تاچ ۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۱:۳۳

    از «مونالیزا تاچ» چه می‌دانید؟

    اصلاح تغییرات واژینال بعد از یائسگی

    سلامت آنلاین- زنان بعد از یائسگی دچار تغییراتی در ناحیه اندام تناسلی و واژن می‌شوند که گاهی روی کیفیت زندگی آنها اثرگذار می‌شود. سازمان غذا و داروی آمریکا روشی را برای اصلاح این عوارض تأیید کرده است که به «مونالیزا تاچ» معروف است.

  • قرص دارو هورمون درمانی ۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۰:۴۵

    هورمون‌درمانی اثری بر کاهش آلزایمر ندارد

    سلامت آنلاین- در حالی که برخی از تحقیقات قبلی نشان داده بودند هورمون‌درمانی احتمالا بر کاهش ابتلا به آلزایمر موثر است، مطالعات جدید دیگری مشخص کرده که این شیوه درمان نقشی در کاهش خطر ابتلا به آلزایمر بر جا نمی‌گذارد.

  • قرص ۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۰۹:۳۴

    ویتامین D، سدی در برابر عفونت‌های تنفسی

    سلامت آنلاین- مطالعات جدید حاکی از آن است که مصرف مکمل‌های ویتامین D خطر ابتلا به عفونت‌های حاد تنفسی را کاهش می‌دهد. کمبود این ویتامین زمینه‌ساز ابتلا به سرماخوردگی و آنفلوآنزاست.

  • آبمیوه صنعتی خوب بد ۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۰۹:۲۲

    نوشیدن کدام آبمیوه‌های صنعتی مضر نیست؟

    سلامت آنلاین- رئیس انجمن صنایع غذایی ایران با اشاره به روند ویژگی‌های مفید و مضر برخی از آبمیوه‌های تولیدشده در کارخانه‌های صنعتی و تجاری گفت: افراد برای حفظ سلامت خود فقط باید آبمیوه‌هایی را مصرف کنند که عبارت «بدون افزودنی» روی بسته‌بندی محصول درج شده باشد.

  • اضطراب هیجان جنسی عادات جنسی ۱۳۹۵-۱۱-۲۹ ۱۱:۳۲

    اضطراب؛ عامل گرایش کودک به عادات نامناسب جنسی

    سلامت آنلاین- به گفته یک روانشناس بالینی، استرس و اضطراب در کودکان دبستانی می تواند یکی از عوامل توجه آن ها به مسایل، گفتگوها یا عادات نامناسب جنسی باشد.

  • دکتر محمد حسین ماندگار ۱۳۹۵-۱۱-۲۹ ۱۱:۲۷

    توصیه های دکتر ماندگار برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی

    سلامت آنلاین- پدر پیوند قلب ایران با بیان مهم ترین نشانه های سکته های قلبی، از افزایش بیماری های قلبی و مغزی ناشی از تصلب شرایین و گرفتگی عروق در کشور خبر داد.

  • سردرد کودکان صرعی دختربچه کلافگی کلافه ۱۳۹۵-۱۱-۲۷ ۱۵:۰۲

    شایع‌ترین علل ابتلا به تشنج یا صرع

    سلامت آنلاین- صرع، نوعی رایج از اختلالی است که در آن، فعالیت سلول عصبی مغز مختل شده، باعث تشنج‌های مکرر می‌شود. این بیماری که هم کودکان و هم بزرگسالان را درگیر می‌کند، با عنوان تشنج نیز معروف است و بر سیستم اعصاب بدن اثر می‌گذارد.

  • گرفتگی عضلانی عضلات ماهیچه پا ورزش دو نرمش ساحلی ۱۳۹۵-۱۱-۲۷ ۱۱:۲۸

    چند تمرین ساده یوگا برای کاهش درد و گرفتگی عضلانی

    سلامت آنلاین- گرفتگی عضلات تبدیل به مشکلی شایع شده است که می‌تواند هر وقتی سراغ پا، بازو، پشت و یا هر جای دیگر بدنتان بیاید. چند راهکار ساده با نگاهی به تمرینات یوگا برای رفع درد و گرفتگی در این نوشتار بیان شده است.

  • واریس ۱۳۹۵-۱۱-۲۷ ۰۹:۱۹

    رئیس انجمن جراحان عروق ایران به سلامت آنلاین پاسخ داد:

    برای درمان واریس چه باید کرد؟

    سلامت آنلاین- رئیس انجمن جراحان عروق ایران با بیان این که عامل وراثت نقش مهمی در ابتلای افراد به بیماری واریس ایفا می‌کند گفت: مهمترین علامت این بیماری وجود رگ‌های برجسته در بخش انتهایی زانوست، و درمان آن بسته به این‌که در چه مرحله‌ای باشد، روش‌های متفاوتی دارد.

  • روابط زناشویی بهترین زمان ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۰۹:۴۶

    بهترین زمان برقراری رابطه زناشویی

    سلامت آنلاین- به گفته یک پزشک و متخصص طب سنتی، بهترین زمان ارتباط زناشویی همسران در اوایل شب و حدود ۲ تا ۳ ساعت پس از صرف غذاست.

  • خوردن بدغذایی کودکان غذا دادن به بچه ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۰۹:۴۱

    منوی غذای کودک بعد از ۹ ماهگی

    سلامت آنلاین- عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به این که کودکان از ۹ ماهگی پا به پای والدین می توانند از غذاهای سفره استفاده کنند، گفت:والدین باید به تدریج انواع غذا را به کودکان خود بدهند تا در صورت مشاهده آلرژی، غذای حساسیت زا را از منوی کودک حذف کنند.

  • تزریق ژل لب ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۰۹:۳۳

    یک فوق تخصص زیبایی و جراحی پلاستیک در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح کرد :

    هشدار به خانم‌ها در باره خطرات تزریق ژل لب

    سلامت آنلاین- یک فوق تخصص زیبایی و جراحی پلاستیک گفت: تزریق ژل های دائمی به لب عوارض ناگواری به همراه دارد و سبب ایجاد حساسیت، عفونت‌، تورم مکرر، گلوله شدن و نکروز (مرگ سلول های بافت زنده) لب می شود.

  • دندانپزشکی بارداری ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۰۹:۲۹

    یک متخصص زنان و زایمان در گفتگو با سلامت آنلاین پاسخ داد:

    زنان باردار چه موقع به دندانپزشکی مراجعه کنند؟

    سلامت آنلاین- یک متخصص زنان و زایمان با تاکید بر این که زنان قبل از اقدام به بارداری باید مشکلات مربوط به دهان و دندان خود را برطرف کنند، گفت:در صورتی که قبل از بارداری نتوانستند به دندانپزشک مراجعه کنند، در طول مدت بارداری باید این کار را انجام دهند، اما بهترین زمان مراجعه زنان باردار به دندانپزشکی چه موقع است؟

  • کودک رشد شخصیت ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۰۹:۲۵

    ۵ مرحله سنی کودکان تا ۱۱ سالگی

    سلامت آنلاین- به گفته یک کارشناس و مشاور کودک، از زمان تولد تا یازده سالگی، کودکان تقریبا در پنج مرحله سنی، ویژگی‌های متمایزی را بروز می‌دهند که اگر والدین آن ویژگی‌ها را در فرزندانشان مشاهده نکنند باید نگران شوند و از متخصصان کمک بگیرند.

  • آب مروارید ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۲:۰۷

    فوق تخصص بیماری های شبکیه در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد

    چطور از ابتلا به بیماری «آب مروارید» پیشگیری کنیم؟

    سلامت آنلاین-یک فوق تخصص بیماری های شبکیه گفت:مصرف ویتامین C، انواع میوه و سبزی، دوری از نور آفتاب مستقیم و استفاده از عینک آفتابی، شانس ابتلا به آب مروارید را به شکل محسوسی کاهش می دهد.