نمایش همه
 • آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۲

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  شهرداری در باره پلاسکو نباید به اخطار بسنده می کرد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان این که شهرداری تهران در حادثه ساختمان پلاسکو قصور کرده است، گفت:این که شهرداری مدام بگوید اخطار دادیم اما مالکان پلاسکو توجه نکردند، قابل پذیرش نیست و آن ها می توانستند از مسیر مجلس و دادستانی وارد عمل شوند و پلاسکو را پلمپ کنند.

 • سلفی های بی موقع ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۸

  واکاوی روانشناختی برخورد مردم با فاجعه پلاسکو

  درد بی‌تفاوتی ما را خواهد کشت

  سلامت آنلاین- فروریختن ساختمان پلاسکو، خود حادثه بسیارغم انگیزی بود، اما دردناک تر وغم انگیزتر حضور بی امان مردم در محل حادثه و عدم همکاری برخی از آنان بود که باعث ایجاد اختلال در امر امدادرسانی به مصدومان این حادثه شد و نیز کسانی که ناباورانه کنار آوار از خودعکس سلفی می گرفتند.

 • آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۰

  نماینده یزد در مجلس:

  توجیه شهرداری در حادثه پلاسکو قابل قبول نیست

  سلامت آنلاین- نماینده یزد در مجلس با تاکید بر این که ضعف مدیریتی شهرداری تهران در خصوص حادثه پلاسکو محرز است و توجیهش در این خصوص که به مالکان پلاسکو بارها اخطار داده بودیم، اما توجهی نکرده اند قابل قبول نیست، گفت:شهرداری موظف است روی سلامت، استحکام و ایمنی سازه ها و مجتمع های بزرگ تجاری یا مسکونی نظارت داشته باشد چرا که با جان مردم سر و کار دارد.

 • آتش سوزی ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۴:۲۶

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین تصریح کرد:

  ضعف قانون، نبود نظارت و منفعت طلبی ؛ ۳ عامل حادثه پلاسکو

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون صنایع و معادن با تاکید بر این که ضعف قانون، قصور و منافع مالی عده ای دلایل اصلی وقوع حادثه ناگوار پلاسکو به شمار می روند، گفت: تخلفات مالی متاسفانه دامنگیر جامعه شده و این که به طور مثال شهرداری به خاطر منفعت مالی چشمش را روی خطاهای مالکان ساختمان یا مهندسان ناظر ببندد، منطقی نیست چرا که با جان و مال مردم سر و کار دارد.

 • سلامت بهداشت درمان قلب بیمه پایه تکمیلی ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۳:۰۹

  سلامت آنلاین از وضعیت اورژانسی مراکز درمانی گزارش می دهد

  «کاهش خدمت»، گزینه اجباری بیمارستان‌ها؛ چاله‌ای که تامین اجتماعی برای بیماران کنده است

  سلامت آنلاین- تحلیل مولفه های مختلف بهداشت و درمان مردم، بدون توجه به اقتصاد سلامت، تحلیلی خام و نپخته است. نمی شود انتظار داشت که یک مرکز درمانی، به طور مداوم به بیماران ارائه خدمت کند، اما اعتبارات برای تداوم خدماتش تامین نشود. بدعهدی بیمه ها در پرداخت بدهی مراکز درمانی، برخی از این مراکز را به انتخاب گزینه اجباری «کاهش خدمات» مجبور کرده است.

 • حریق ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۲:۵۵

  سلامت آنلاین گزارش می‌دهد

  ۱۰ آتش سوزی عظیم‌ تاریخ

  سلامت آنلاین- سلامت آنلاین- تاکنون در طول تاریخ آتش‌سوزی‌های متعددی به ثبت رسیده‌ و خاطرات تلخی را به یادگار گذاشته است، اما در این میان، شماری از آتش‌سوزی‌ها به دلیل وسعتی که داشته اند، در حافظه تاریخ ماندگار شده اند که در این گزارش بدان ها پرداخته شده است.

 • شیر مادر شیردهی به کودک نوزاد شیرخوار فرزند ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۲:۴۶

  چرا تغذیه با شیر مادر برای نوزادان بهتر است؟

  سلامت آنلاین- اغلب افراد بارها شنیده‌اند که پزشکان و کارشناسان توصیه می‌کنند کودکان تازه متولد شده بهتر است با شیر مادر تغذیه شوند اما ممکن است حتی دلایل آن را ندانند. کارشناسان تغییراتی را کی طی شیردهی پس از تولد و در مراحل رشد تا یکسالگی کودک در شیر مادر، و نه در شیرهای تجاری، رخ می‌دهد بیان کرده‌اند.

 • آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۲:۱۲

  پاسخ به چند شایعه فراگیر درباره فاجعه پلاسکو

  سلامت آنلاین- در چند روز اخیر، برخی شایعات درباره حادثه پلاسکو مطرح شده است که مهندس علیرضا سعیدی، کارشناس مدیریت بحران و از عوامل مدیریت حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو در ادامه چند مورد از آنها را بررسی کرده و به آنها پاسخ داده است.

 • افتتاح بیمارستان امام علی رودان استان هرمزگان ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۱:۰۵

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفتگو با سلامت آنلاین:

  با چنگ و دندان بیمارستان‌های هرمزگان را اداره می کنیم

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان این که سازمان های بیمه گر ۲۳۵ میلیارد تومان به دانشگاه های علوم پزشکی هرمزگان بدهکارند، گفت: در حالی که نظام سلامت برای ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به اعتبارات پایدار نیاز دارد، به دلیل نبود یک اعتبار مشخص با چنگ و دندان بیمارستان های هرمزگان را اداره می کنیم.

 • آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۲ ۱۴:۱۶

  معاون پیشین پیشگیری سازمان آتش‌نشانی:

  گرفتار بحران در مدیریت هستیم

  سلامت آنلاین- پلاسکو تمام شد، ساختمان ١٥ طبقه‌ای که یک‌ساعت مانده به ظهر پنجشنبه، فرو ریخت و داغ را به دل خیلی‌ها گذاشت. چه آنها که جانشان را گذاشتند و چه آنها که مالشان. عکس‌های امدادرسانی که منتشر شد، خیلی به دستگاه‌ها و تجهیزات امدادی که دراین حادثه استفاده می‌شد، ایراد گرفتند، بعضی گفتند تجهیزات ابتدایی است، گفتند پله‌ها کوتاه بود، گفتند؛ وسایل فرسوده است.

 • آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۲ ۱۳:۲۶

  چرا حادثه پلاسکو توجه و همدردی عمومی را جلب کرد؟

  سلامت آنلاین- حادثه آتش‌سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ذهن جامعه را به‌شدت درگیر و به خود مشغول کرده است. این حادثه و این رویداد اجتماعی چرا چنین کم‌نظیر توجه عمومی را جلب کرد؟ حبیب‌الله معظمی، پژوهشگر اجتماعی در یادداشتی به این پرسش پاسخ داده است.

 • آتش سوزی ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۲ ۱۳:۲۳

  رئیس کمیته ایمنی شورای شهر تهران:

  شورای شهر فردا ایمنی ساختمانها را بررسی می کند

  به گزارش سلامت آنلاین- رئیس کمیته ایمنی شورای شهر از برگزاری جلسه ای به منظور بررسی ایمنی ساختمانهای فرسوده مشابه پلاسکو و ایمن سازی آنها خبر داد.

 • محمد رضا زائری ۱۳۹۵-۱۱-۰۲ ۱۱:۳۶

  باز هم ساختمان پلاسکو فرو خواهد ریخت!

  محمد رضا زائری- فعال فرهنگی

 • آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۲ ۱۱:۱۴

  به روایت یک آتش‌نشان: جزئیاتی از مدیریت غلط در حادثه پلاسکو

  سلامت آنلاین- یکی از ماموران ایستگاه ۲۰ آتش‌نشانی تهران که در محل حادثه پلاسکو حضور داشته است، بخشی از رخدادهای مرتبط با این حادثه را بیان کرد و علاوه بر این‌که کشته شدن دو آتش‌نشان را به دلیل اشتباه عملیاتی دانست گفت: مدرک‌گرایی و بی‌تجربگی در مدیریت میدان باعث فروریختن پلاسکو شد.

 • پلاسکو آتش نشانی آوار زلزله حادثه فاجعه ناایمن ۱۳۹۵-۱۱-۰۲ ۰۰:۴۵

  یادداشت منتشر شده در شبکه های اجتماعی در باره فاجعه پلاسکو

  اندوه بزرگ در راه است

  سلامت آنلاین- هنوز پیکر شهدای قهرمانمان از زیر آوار پلاسکو بیرون نیامده که یادداشت های زیادی در باره آن به قلم روزنامه نگاران، اصحاب رسانه، نویسندگان و آنهایی که به هر رو دستی بر قلم دارند، منتشر می شود. سلامت آنلاین به منظور اطلاع مخاطبان خود گزیده ای از این یادداشت ها را باز نشر می کند.

 • محمد علی کشاورز ۱۳۹۵-۱۱-۰۱ ۱۴:۳۴

  دلنوشته محمدعلی کشاورز برای آتش‌نشان‌های قهرمان

  کسی بیاید و نام آتش‌نشان را به «جان‌فشان» تغییر دهد

  سلامت آنلاین- محمد علی کشاورز هنرمند محبوب کشورمان، در باره حادثه پلاسکو یادداشتی کوتاه منتشر کرد.

 • پلاسکو آتش سوزی آوار ۱۳۹۵-۱۱-۰۱ ۱۱:۳۸

  آخرین خبرها از حادثه «پلاسکو»

  شهادت یکی از آتش نشانان فداکار؛ آواربرداری ادامه دارد

  سلامت آنلاین- صبح امروز یکی از آتش نشانان فعال در امداد رسانی ساختمان پلاسکو به نام بهنام میرزاخانی بر اثر سوختگی شهید شد.

 • نوزاد نوزاد نارس ۱۳۹۵-۱۱-۰۱ ۱۱:۱۳

  پیش‌بینی ناتوانی‌های نوزادان نارس با تهیه نقشه مغزی آنها

  سلامت آنلاین- اسکن مغز نوزادان نارس برای نقشه‌برداری از محل و حجم ضایعات احتمالی در مدتی کوتاه پس از تولدشان می‌تواند به پزشکان در پیش‌بینی معلولیت‌ها و ناتوانی‌های آینده در کودکان کمک کند.

 • آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۰-۳۰ ۲۲:۰۳

  آوار اندوه؛ یادداشت وزیر بهداشت برای فاجعه پلاسکو

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با انتشار یادداشتی در کانال تلگرامی و صفحه شخصی اینستاگرام خود با عنوان«آوار اندوه» نوشت: ای کاش فجایعی چنین تلخ و دردناک، مانند حادثه ساختمان پلاسکو درس عبرتی باشد برای توجه بیشتر به قانون، پیشگیری از تکرار حوادث و البته برخورد جدی‌تر با متخلفان.

 • رانندگی موبایل گوشی تلفن همراه ۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۵:۰۸

  اپلیکیشنی برای سلامت و امنیت در رانندگی

  سلامت آنلاین- امروزه بسیاری از خودروهای مدل‌بالا به سیستم‌هایی مجهز شده‌اند تا علائم هشداری گوناگونی را در اختیار راننده قرار دهند. بتازگی نیز برنامه‌ای برای تلفن‌های هوشمند طراحی شده که خدماتی برای رانندگی ایمن را مقابل دید راننده می‌گذارد.

 • آمبولانس سوئد ۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۴:۳۳

  آمبولانس‌های سوئد به فناوری هشداری جدید مجهز می‌شوند

  سلامت آنلاین- در حالی که خودروهای جدید تا حد زیادی در برابر سروصدا و ترافیک بیرون از اتاق بخوبی عایق‌بندی شده‌اند ممکن است رانندگان آنها صدای هشدار وسایل نقلیه امدادی و اضطراری را نشنوند. بر این اساس آمبولانس‌های سوئد بزودی به سیستمی مجهز می‌شوند که سیگنالی استریو را برای باز کردن مسیر به این خودروها ارسال می‌کند.

 • تخت بیمارستان ۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۴:۱۰

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفتگو با سلامت آنلاین:

  طرح تحول سلامت، پزشکان متخصص را در مناطق محروم ماندگار کرد

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل با تاکید بر این که پس از اجرای طرح تحول سلامت، پزشکان متخصص در مناطق محروم ماندگار شدند، گفت: قبل از اجرای این طرح، پزشک متخصص به اندازه کافی نداشتیم، اما پس از طرح تحول سلامت، نه تنها تعداد پزشکان افزایش پیدا کرد، بلکه امکانات و خدمات مجهزتری نیز در اختیار مردم قرار گرفت.

 • قلیان توتون تنباکو زغال اعتیاد مواد مخدر مواد دخانی دخانیات ۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۱:۰۴

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد:

  حذف تنباکوهای میوه‌ای وارد برنامه ششم توسعه می شود

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: قرار است بزودی مصوبه حذف تنباکوهای «معسل» یا میوه ای در اصلاحیه برنامه ششم توسعه گنجانده شود.

 • الکل الکلی الکلیسم معتاد افسردگی ۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۱۹:۳۶

  مشروبات الکلی؛ سالی ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار انسان را می کشد

  سلامت آنلاین- رئیس اداره مواد و داروهای تحت کنترل سازمان غذا و دارو، تاکید کرد: سالانه سه میلیون و ۳۰۰ هزار مرگ در جهان، ارمغان شوم مشروبات الکلی است.

 • وانگ دشان پدربزرگ چینی مدلینگ تناسب اندام پیری سالمندی سالخوردگی جوانی ۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۱۶:۱۹

  دود از کنده بلند می‌شود: «خوش‌اندام‌ترین پدربزرگ» ۸۰ ساله

  سلامت آنلاین- یک مدلینگ و بازیگر چینی نقش‌های مکمل به نام «وانگ دشان» که طی اجرای برنامه‌ای لباسش را درآورده بود تا نشان دهد در ۸۰ سالگی همچنان قوی، فعال و با بدنی جوانتر از سن و سالش مانده است، لقب «خوش‌اندام‌ترین پدربزرگ چین» را به خود اختصاص داده و هنوز هم خود را واجد بازنشستگی نمی‌داند.

 • جراحی پیوند دست ۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۱۲:۵۴

  جراحی نادر پیوند انگشت دست در مشهد

  سلامت آنلاین- پزشک فوق‌تخصص دست بیمارستان رضوی مشهد از موفقیت‌آمیزبودن عمل جراحی نادر پیوند دست در این بیمارستان خبر داد

 • غلامرضا حیدری نماینده مجلس ۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۱۲:۰۷

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با سلامت آنلاین:

  همه بخش های سلامت باید تحت نظارت وزارت بهداشت باشد؛ استثنا هم ندارد

  سلامت آنلاین- نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس قانون، تولیت نظام سلامت با وزارت بهداشت است و بر این اساس، همه بخش های سلامت باید تحت نظارت وزارت بهداشت باشد که در این رابطه، استثنایی هم وجود ندارد.

 • قدردانی مردم خونگرم بیجار از پزشکان نیکوکار ۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۱۰:۴۷

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفتگو با سلامت آنلاین:

  طرح تحول سلامت، پزشکان را در مناطق محروم ماندگار کرد

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید بر این که تا قبل از اجرای طرح تحول سلامت، مردم بوشهر به لحاظ دسترسی به پزشک متخصص در مضیقه به سر می بردند، گفت: پس از اجرای طرح تحول سلامت، نه تنها تعداد پزشکان متخصص در انواع رشته های تخصصی افزایش پیدا کرد، بلکه در مقایسه با گذشته خدمات درمانی مطلوبی در اختیار مردم قرار می گیرد و مجبور نیستند برای درمان به سایر شهرها مراجعه کنند.

 • عکس رادیولوژی دندانپزشکی اشعه ایکس ۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۱۰:۲۴

  تماس دروغین با مردم برای اعطای بیمه دندانپزشکی

  سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان بیمه سلامت ایران، با هشدار به مردم درباره سودجویی بسیاری از شرکت‌های بیمه‌ای گفت: پوشش خدمات دندانپزشکی با پرداخت ۷۹ هزار تومان، دروغ است.

 • تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی ۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۰۹:۵۳

  گفتگوی سلامت آنلاین با عضو هیات مدیره انجمن تجهیزات آزمایشگاهی

  طلب ۴ هزار میلیاردی فعالان تجهیزات پزشکی؛ دستور رئیس جمهور اجرا شود

  سلامت آنلاین- عضو هیات مدیره انجمن تامین کنندگان تجهیزات آزمایشگاهی کشور با تاکید بر اینکه باید دستور رئیس جمهور مبنی بر جداسازی سهم بیمه درمان اجرایی شود، گفت: هم اکنون شرکت های تولیدکننده و وارد کننده تجهیزات پزشکی، بیش از چهار هزار میلیارد تومان از طلبشان را وصول نکرده اند که مقصر اصلی این وضعیت هم بدعهدی بیمه های درمانی است.