نمایش همه
 • غلامرضا اصغری ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۱:۳۲

  رئیس سازمان غذا و دارو:

  قانون جدید استاندارد، وظایف وزارت بهداشت را نقض نمی‌کند

  سلامت آنلاین- رئیس سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه قانون جامع ملی استاندارد ناقض وظایف وزارت بهداشت نیست، در عین حال ابراز امیدواری کرد که این قانون در هیات وزیران اصلاح شود و نظارت بر همه کالاهای سلامت محور به طور اختصاصی بر عهده وزارت بهداشت قرار گیرد.

 • معاون درمان قاسم جان بابایی بازدید سیستان و بلوچستان ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۱:۰۴

  با حضور معاون درمان وزارت بهداشت در استان سیستان و بلوچستان

  بخش دیالیز بیمارستان سرباز در شهرستان ایرانشهر افتتاح شد

  سلامت آنلاین- معاون درمان وزارت بهداشت در سفر خود به استان سیستان و بلوچستان  از بیمارستان٣٢ تخت خوابی ولایت سرباز، بازدید و بخش دیالیز این بیمارستان در شهرستان ایرانشهر را برای خدمات رسانی به بیماران دیالیزی افتتاح کرد.

 • سوپر مون ابرماه ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۱:۰۲

  علاقه‌مندان به عکاسی و نجوم آماده باشند:

  ۱۲ آذر از تماشای پدیدهٔ «ابرماه» لذت ببرید

  سلامت آنلاین- ۴ روز دیگر در هفتهٔ پیش رو، پدیده‌ای جالب همراه با کامل شدن قرص ماه رخ خواهد داد که به اَبَرماه یا Supermoon مشهور است و نتیجهٔ نزدیکیِ بیشتر نزدیکترین همسایهٔ ما به زمین است.

 • آرم سازمان غذا و دارو ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۱:۰۲

  سخنگوی سازمان غذا و دارو:

  اختیارات سازمان غذا و دارو کماکان پابرجاست

  سلامت آنلاین- سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: به نظر می‌رسد محتوای قانونی که در مجمع تشخیص مصلحت نظام بعد از رفت و برگشت میان مجلس و شورای نگهبان تصویب شده و دغدغه های مدیران و نگرانی کارشناسان حوزه سلامت، قبل و بعد از تصویب، متاسفانه به درستی منعکس نشده است.

 • معاون بهداشت علیرضا رئیسی ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۰:۳۹

  معاون بهداشت وزارت بهداشت:

  پزشکان فعال در نظام ارجاع، نباید مطب شخصی داشته باشند

  سلامت آنلاین- معاون بهداشت وزارت بهداشت تاکید کرد: پزشکانی که در طرح نظام ارجاع به کار گرفته می‌شوند، نباید مطب شخصی داشته باشند و به هیچ عنوان نمی‌توانند عضو هیات علمی دانشگاه‌ها باشند.

 • بازرسی سلامت نوروزی ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۰:۱۴

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در گفتگو با سلامت آنلاین:

  واگذاری نظارت غذایی به سازمان استاندارد، بازی با سلامت مردم است

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در واکنش به مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام مبنی بر این‌که از این پس سازمان استاندارد به جای وزارت بهداشت، مسئولیت نظارت بر سلامت غذا و تجهیزات پزشکی را بر عهده خواهد داشت، تصریح کرد: واگذاری نظارت غذایی به سازمان استاندارد، بازی با سلامت مردم است.

 • میوه خوردن کیوی با پوست ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۰:۱۲

  برخی منافع و مضرات یک میوهٔ موکت‌پیچ!

  آیا پوست کیوی، خوراکی و خوردنی است؟

  سلامت آنلاین- بسیاری از مردم هنگام مصرف کیوی پوست آن را جدا می‌کنند؛ اما شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که آیا می‌توان پوست پرزدار این میوه را نیز خورد؟ خوردن کیوی با پوست آن مفید است یا مضر؟

 • مصدومان زلزله در سر پل ذهاب ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۰:۰۴

  معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در گفتگو با سلامت آنلاین:

  شیوع بیماری‌های مسری در مناطق زلزله‌زده وجود ندارد

  سلامت آنلاین- معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با رد احتمال شیوع بیماری‌های مسری و گوارشی در مناطق زلزله‌زده تاکید کرد: با برقراری جریان آب سالم با همکاری اداره آب و فاضلاب کرمانشاه و بهداشت محیط و دسترسی مردم به آب و غذای سالم، هیچ نوع شیوع بیماری واگیری، سلامت زلزله‌زدگان را تهدید نمی‌کند.

 • حیدرعلی عابدی ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۰۹:۵۰

  تاکید یک عضو کمیسیون بهداشت مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تامین اجتماعی، راهی جز جدا کردن سهم درمان کارگران ندارد

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به مصوبه مجلس و دستور رئیس جمهوری در خصوص جداسازی ۹ بیست و هفتم حق بیمه درمان کارگران تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی هیچ راهی جز جدا کردن سهم درمان کارگران ندارد و باید ملتزم به قانون باشد.

 • کودکان استثنایی مدارس استثنایی معلم معلول ویلچر ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۰۹:۴۵

  رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی:

  سالانه ۳۰ هزار «دانش‌آموز دیرآموز» شناسایی می‌شود

  سلامت آنلاین- رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور، مجموع دانش آموزان استثنایی کشور را ۱۳۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: سالانه ۳۰ هزار دانش‌آموز دیرآموز در کشور شناسایی می‌شود.

 • کنگره همایش پزشکی ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۰۹:۲۷

  برگزاری بیست و دومین کنگره کاردرمانی ایران

  سلامت آنلاین- بیست و دومین کنگره کاردرمانی ایران از صبح چهارشنبه هشتم آذر۹۶ به مدت سه روز در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار می شود.

 • تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۳:۰۸

  مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو انتقاد کرد:

  تداخل مسئولیت‌ها در حوزه نظارت بر تجهیزات پزشکی

  سلامت آنلاین- مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو درباره مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام درخصوص واگذاری نظارت‌ها در حوزه تجهیزات پزشکی به سازمان استاندارد، توضیحاتی را ارائه کرد و همچنین از تداخل مسئولیت‌ها در حوزه نظارت بر تجهیزات پزشکی انتقاد کرد.

 • معتاد مواد مخدر دانش آموز ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۲:۳۶

  بر اساس نتایج یک پژوهش دانشگاهی مشخص شد

  وجود رابطه مستقیم بین مصرف شیشه و اختلال روانپزشکی

  سلامت آنلاین- در پژوهشی دانشگاهی که توسط محققان کشورمان و بر روی بیماران بستری در بخش‌های روان‌پزشکی صورت گرفته، میزان سوءمصرف مواد مخدر صنعتی آمفتامین و مت آمفتامین (شیشه) مورد ارزیابی قرار گرفته است.

 • رژیم غذایی تغذیه کاهش وزن لاغری متر چنگال ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۲:۲۵

  آنچه باید درباره خوردن «کربوهیدرات» در وعده شب بدانید

  سلامت آنلاین- یک باور عمومی که در زمینه رژیم و کاهش وزن وجود دارد این است که خوردن کربوهیدرات در شب یا عصر می‌تواند باعث اضافه وزن شود اما واقعیت این است که هیچ شواهد علمی برای تائید این تئوری وجود ندارد.

 • خشونت زنان کتک کاری چشم کبودی دعوا آسیب ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۲:۲۰

  نقش ناآگاهی زنان و قوانین موجود در افزایش خشونت

  سلامت آنلاین- یک روانشناس با اشاره به این‌که برخی گمان می‌کنند زن خوب، کدبانویی، شستن و پختن و بچه‌داری است، گفت: ناآگاهی زنان از حقوق خود و قوانین موجود، افزایش خشونت و عدم شکایت و پیگیری آن را در پی داشته است.

 • خدمات اورژانس ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۲:۲۰

  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد:

  آخرین وضعیت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق زلزله‌زده

  سلامت آنلاین- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مورد آخرین اقدامات بهداشتی و درمانی صورت گرفته برای تسهیل شرایط زلزله‌زدگان گفت: هر هفته تیم بهداشتی و درمانی یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه حضور پیدا می‌کنند که تاکنون سه دانشگاه تبریز، گیلان و شیراز، خدمات ارائه داده اند.

 • خانه بهداشت روستایی معاینه ویزیت فشار خون ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۲:۰۷

  معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی تاکید کرد:

  همراهی نظام پزشکی با وزارت بهداشت برای استقرار «نظام ارجاع»

  سلامت آنلاین- معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه این سازمان در زمینه استقرار نظام ارجاع و پیشبرد برنامه پزشک خانواده با وزارت بهداشت همراه است، گفت: کمسیون ویژه‌ای در شورای‌عالی سازمان نظام پزشکی با عنوان «نظام ارجاع و پزشک خانواده» شکل گرفته است که اقدامات مربوط به این موضوع را پیش می برد و در حوزه سیاست‌سازی و تصمیم‌سازی عمل می‌کند.

 • قلب و عروق + نشست خبری ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۱:۵۸

  مواظب میزان فسفات بدنتان باشید تا قلبتان به خطر نیفتد

  سلامت آنلاین- مطالعه جدید نشان می‌دهد میزان پایین فسفات در خون، سلامت قلب و عروق را در معرض خطر شدید قرار می‌دهد.

 • آشفتگی فکری تمرکز حواس فکر کردن تمرین ذهنی راه حل ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۱:۵۴

  ۳ روش سهل و آسان برای تقویت تمرکز

  سلامت آنلاین- داشتن تمرکز به فرد اجازه می‌دهد جهان درونی خود را به گونه‌ای شکل دهد که افکار، انگیزه‌ها و احساسات با اهدافی که در مغز اولویت خواهند داشت،‌ مرتبط باشد.

 • ساعت غذا خوردن ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۱:۵۲

  فیلم/اهمیت سر ساعت غذا خوردن برای بدن

 • بیماری نادر دو خواهر ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۱:۵۰

  دو خواهری که هرگز نمی‌توانند گریه کنند+ تصاویر

  سلامت آنلاین- دو خواهر از نوعی بیماری نادر رنج می برند که فراگیری آن یک نفر در هر یک میلیون نفر در سرتاسر جهان است و به واسطه آن نمی توانند گریه کنند و درد، گرما و سرما را احساس نمی کنند.

 • باقر لاریجانی معاون آموزشی وزیر بهداشت ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۱:۴۶

  نایب رئیس کمیته ملی کنترل بیماری‌های غیرواگیر خبر داد:

  بیماری‌های غیرواگیر؛ عامل ۸۵ درصد مرگ‌ها در ایران

  سلامت آنلاین- نایب رئیس کمیته ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر با اشاره به وضعیت کشور درخصوص شیوع بیماری های غیرواگیر گفت: بیش از ۸۵ درصد مرگ ها در ایران به دلیل بیماری های غیرواگیر اتفاق می افتد و این بیماری ها بار اقتصادی زیادی را به جامعه تحمیل می کند.

 • مغزدانه فندق آجیل ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۱:۴۶

  ۶ خاصیت «فندق» برای سلامتی

  سلامت آنلاین- بین برخی افراد چنین مصطلح شده که اشخاص کم‌هوش را «مغزفندقی» خطاب کنند! کارشناسان تغذیه می‌گویند خوردن فندق نه تنها مزایای متعددی برای بدن دارد بل‌که سبب تقویت مغز هم می‌شود.

 • قلب و عروق خونی ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۱:۳۴

  ۱۲ خوراکی که رگ‌های قلب را باز می‌کند

  ​سلامت آنلاین- داشتن قلب سالم و قوی لازمه سلامت کل بدن است، اما علاوه بر آن باید مطمئن باشید که سرتاسر اجزا دستگاه گردش خونتان از جمله رگها و شریانهای قلب، در بهترین شرایط بوده و به بهترین نحو کار می کند.با اصلاح سبک زندگی و خوردن غذاهای سالم می توان براحتی از انسداد رگ‌های قلب جلوگیری کرد.

 • بیمارستان شلوغ ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۱:۲۷

  عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران:

  ۹۰ درصد بیمارستان‌های تهران، قدمتی بالای ۴۰ سال دارند

  سلامت آنلاین- عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با اشاره با ناامن‌ بودن بیمارستان‌های تهران هشدار داد: بیش از ۹۰ درصد بیمارستان‌های تهران عمری بالای ۴۰ سال دارند، این در حالی است که بیمارستان‌ها باید مکانی برای آلام درد باشند، اما با تبدیل شدن به ناامن‌ترین اماکن شهر، دردی بر دردها افزوده‌اند.

 • احمد همتی ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۱:۱۶

  سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد:

  ادعاهای تامین اجتماعی درباره صندوق درمان کارگران، راستی‌آزمایی می‌شود

  سلامت آنلاین- سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر این که طبق مصوبه مجلس و دستور رئیس جمهوری باید ۹ بیست و هفتم حق بیمه درمان کارگران در صندوقی جداگانه ذخیره شود، گفت: در جلسه‌ای که چندی پیش در کمیسیون بهداشت مجلس برگزار شد، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی مدعی شد مبلغی بالغ بر دو هزار میلیارد تومان و بیش از آنچه که کارگران پرداخته‌اند به صندوق واریز شده است که به دنبال راستی‌آزمایی ادعای مطرح شده هستیم.

 • آوار مدرسه زلزله زده ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۱:۱۰

  جراحان پلاستیک و زیبایی در مناطق زلزله‌زده مدارس دوکلاسه می‌سازند

  سلامت آنلاین- دبیر انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران از ساخت و راه اندازی مدارس پیش ساخته دوکلاسه مجهز به سرویس بهداشتی و آبدارخانه با فنداسیون بتونی خبر داد.

 • توالت سیار سرویس بهداشتی ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۱:۰۸

  سرویس بهداشتی؛ نیاز اصلی مناطق زلزله زده

  سلامت آنلاین- معاون بهداشت، وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: کمبود توالت و ضعف در دفع زباله و فاضلاب دو خطر جدی است که احتمال بروز بیماری های واگیر را بین زلزله زدگان افزایش داده است.

 • آزمایشگاه تحقیقات ژنتیک ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۱:۰۰

  کشف درمان احتمالی سرطان تا سال ۲۰۱۸

  سلامت آنلاین- سالهاست که دانشمندان برای کشف درمان سرطان به عنوان یکی از مرگبارترین بیماریهای جهان به شکل خستگی‌ناپذیر تلاش می‌کنند اما اکنون گفته می‌شود که این بیماری به احتمال زیاد در سال ۲۰۱۸ قابل درمان خواهد شد.

 • نگهبانی مرزبانی مشمولان خدمت سربازی نظام وظیفه عمومی ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۰:۵۶

  شرایط معافیت سربازی مشمولان غایب در سال ۱۳۷۹

  سلامت آنلاین- در بررسی تبصره‌های لایحه بودجه سال آینده، قرار است کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی که بیش از هشت سال غیبت دارند، با پرداخت جریمه مدت غیبت به صورت نقد و اقساطی تا پایان سال ۱۳۹۷ معاف شوند.