نمایش همه
 • سیدحسن هاشمی در جمع خبرنگاران ۱۳۹۶-۱۱-۲۳ ۱۰:۰۲

  وزیر بهداشت با تاکید بر کاهش مصرف دخانیات با عوارض سیگار مطرح کرد

  قیمت سیگار در ایران ارزان‌تر از دنیا

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم افزایش مالیات بر دخانیات به منظور کاهش مصرف آن، گفت: به هر نسبت که مبلغ سیگار افزایش یابد، دسترسی کاهش خواهد یافت و در این زمینه لازم است از تجربیات بین‌المللی استفاده شود.

 • محمد باسط درازهی ۱۳۹۶-۱۱-۲۳ ۰۹:۴۷

  عضو کمیسیون آموزش مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  قیمت پایین سیگار، سلامت جوانان را دچار بحران کرده است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از از ارزان‌قیمت بودن سیگار در ایران گفت: ایران یکی از کشورهایی است که سیگار با قیمت نازلی در اختیار مردم قرار می گیرد و این روند، سلامت جامعه بویژه جوانان را بطور جدی دچار بحران کرده است.

 • سیگار ۱۳۹۶-۱۱-۲۳ ۰۹:۱۹

  سلامت آنلاین از چالش نظام سلامت با سوداگران سیگار گزارش می‌دهد

  آزمون بزرگ مجلس؛ آیا نمایندگان به افزایش مالیات سیگار رای می‌دهند؟

  سلامت آنلاین- کشته شدن سالانه ۶۵ هزار نفر در اثر مصرف سیگار و خاکستر شدن ۳۰ هزار میلیارد تومان سرمایه ارزشمند نظام سلامت برای درمان سیگاری‌ها، نتیجه بی‌تفاوتی دولت و مجلس در قبال افزایش عوارض سیگار است که سالهاست ادامه دارد و هر سالی که می‌گذرد، به آمار کشته‌های سیگاری، اعتیاد نوجوانان و تلف شدن بودجه محدود نظام سلامت افزوده می‌شود.

 • عباس‌علی پوربافرانی ۱۳۹۶-۱۱-۲۳ ۰۹:۱۶

  گفتگوی سلامت آنلاین با یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

  مالیات پایین سیگار، مانع قاچاق دخانیات به کشور نشده است

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به این که مصرف سیگار با قیمت‌های نازل، سلامت جامعه را هدف قرار داده است، تصریح کرد: مالیات پایین سیگار، مانع قاچاق دخانیات به کشور نشده است.

 • بازی با موبایل در توالت ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۱۲:۲۲

  مدت زیادی را در توالت نمانید

  سرگرم شدن با موبایل، باعث خروج «راست‌روده» از معقد مرد چینی شد +تصاویر

  سلامت آنلاین- یک مرد چینی که در حال دفع، مشغول بازی با موبایل شده بود، پس از مشاهده خروج بخشی از اعضای بدن خود از مقعدش، وحشتزده به بیمارستان رفت و پزشکان پس از معاینه گفتند صرف زمان زیاد در توالت و سستی عضلات لگن، سبب خروج رکتوم یا راست‌روده او شده و باید برای درمان، جراحی شود.

 • وزیر بهداشت دکتر حسن هاشمی ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۱۰:۳۹

  وزیر بهداشت تشریح کرد:

  مروری بر دستاوردهای انقلاب در حوزه سلامت

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت، با بیان اینکه انقلاب اسلامی اتفاق بسیار بزرگی بود که باید شب و روز ۲۲ بهمن، سرشار از شادی باشیم، دستاوردهای انقلاب در حوزه سلامت را تشریح کرد.

 • مالیات ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۰۸:۳۲

  عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور در گفتگو با سلامت آنلاین تاکید کرد:

  کاهش انگیزه خدمت به بیماران در صورت افزایش مالیات پزشکان

  سلامت آنلاین- عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور با اشاره به خبر احتمال افزایش مالیات پزشکان در لایحه بودجه ۹۷ تصریح کرد: اگر میان پرداخت مالیات پزشکان و گروه‌های اجتماعی مختلف تبعیض باشد و میزان مالیات پزشکان افزایش پیدا کند، پزشکان دچار کاهش انگیزه در ارائه خدمات درمانی خواهند شد.

 • کاریکاتور/ مالیات سیگار ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۰۸:۱۶

  هشدار یک عضو کمیسیون بهداشت مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  سیگار ارزان، نوجوانان را به دام دخانیات کشانده است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه سیگار ارزان، برخی نوجوانان را به دام دخانیات کشانده است، تاکید کرد: با توجه به اینکه سن مصرف سیگار در ایران کاهش پیدا کرده است، مالیات سیگار باید بگونه‌ای افزایش پیدا کند که هر کسی توان خرید سیگار را نداشته باشد.

 • باران ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۰۸:۰۳

  پیش‌بینی سازمان هواشناسی برای چند روز آینده

  برف و باد و باران کشور را فرا می‌گیرد

  سلامت آنلاین- مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور از وزش باد شدید در غالب مناطق کشور خبر داد.

 • بشیر خالقی ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۱۵:۰۵

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  عده‌ای برای منفعت بیشتر، مانع افزایش مالیات سیگار می‌شوند

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه مالیات سیگار باید افزایش پیدا کند، تصریح کرد: متاسفانه عده‌ای از نمایندگان مجلس بدون توجه به مضرات مرگبار مصرف دخانیات، برای کسب منافع بیشتر از کاهش مالیات سیگار در مجلس دفاع می‌کنند.

 • وزیر جشن انقلاب ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۱۴:۳۸

  وزیر بهداشت:

  برخی تریبون‌های رسمی هم ناامیدی را به جامعه تزریق می‌کنند

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با بیان اینکه در حوزه بهداشت و درمان، کارنامه همکاران ما خوب بوده و رضایت عمومی از حیطه سلامت مطلوب است، گفت: حوزه سلامت بخشی است که هم در ناراحتی و نارضایتی مردم و هم در آسایش و رضایتمندی آنها موثر است.

 • اعتیاد سیگار معتاد مواد مخدر دخانیات ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۱۳:۵۹

  هر نخ سیگار با اندام‌های بدن ما چه می‌کند؟

  سلامت آنلاین-مصرف سیگار حتی یک عدد در روز اثرات مخرب بسیاری براندامهای درونی بدن دارد، از معده درد گرفته تا عفونت گوش و سرطان ریه. علاوه بر اثرات جسمانی بر سلامت روانی افراد نیز تاثیر گذار بوده و می تواند با تخریب سلولهای مغزی روند ابتلا به زوال عقل و آلزایمر را نیز افزایش دهد.

 • اچ آی وی ویروس ایدز ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۱۱:۴۲

  دکتر قلابی، ۳۳ هندی را به «اچ‌ای‌وی» مبتلا کرد

  سلامت آنلاین- مرد هندی که با جعل عنوان پزشک عمومی، در روستاهای فقیرنشین شمال کشورش مطب بازکرده بود، با استفاده از سرنگ آلوده، ۳۳ نفر را به ویروس «HIV» بیماری ایدز مبتلا کرد.

 • اتاق زایمان خصوصی ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۱۱:۴۰

  مدیرکل دفتر سلامت جمعیت و خانواده وزارت بهداشت تاکید کرد:

  ایران در زمره ۸ کشور موفق در کاهش مرگ و میر مادران

  سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت اعلام کرد: طبق آمارهای رسمی ایران یکی از هشت کشوری است که به کاهش مرگ و میر مادران دست یافته‌است.

 • مجسمه نفرتیتی ملکه مصر باستان ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۱۱:۳۱

  بازسازی صورت ملکه «نفرتیتی» با اسکن‌های سه‌بعدی

  سلامت آنلاین- دانشمندان با بهره‌گیری از فنآوری اسکن سه‌بعدی مفق شدند صورت مومیایی ۳۴۰۰ ساله‌ای را بازسازی کنند که به نام ملکه مصر باستان، «نفرتیتی»، مشهور است.

 • خانه بهداشت شهر هیرمند ویزیت معاینه دندانپزشکی ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۱۱:۲۸

  معاون وزارت بهداشت یادآور شد:

  ارائه خدمت ۱۲۰۰ دندانپزشک در سطح روستاهای کشور

  سلامت آنلاین- معاون وزارت بهداشت با بیان اینکه در خدمات دندانپزشکی پتانسیل و ظرفیت های خوبی در سال های اخیر در کشور ایجاد شده است، تصریح کرد: در حال حاضر در حوزه بهداشت ۴۱۰۰ واحد ارائه خدمات دندانپزشکی مجهز وجود دارد. همچنین ۱۲۰۰ دندانپزشک در سطح روستا و ۱۱۰۰ دندانپزشک در سطح شهر مشغول به ارائه خدمات هستند.

 • اینفوگرافی/ سونامی مصرف دارو در ایران ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۱۱:۲۳

  اینفوگرافی/ سونامی مصرف دارو در ایران

 • ریزش مو ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۱۱:۲۱

  دستور غذایی برای حفظ موها از آسیبهای آلودگی هوا

  سلامت آنلاین- کارشناسان درجدیدترین پژوهش‌های خود دریافتند مصرف برخی مواد غذایی می‌تواند سبب جلوگیری از ریزش موهای سر، تقویت ریشه و ساقه موها و کمک به رشد مجدد آن‌ها بویژه به سبب قرار گرفتن در معرض هوای آلوده شود.

 • قلب و عروق گردش خون جریان خون سیستم خونرسانی بدن ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۱۱:۱۴

  چند خوراکی مفید برای حفظ سلامت قلب

  سلامت آنلاین- قلب از جمله اندام‌های مهم بدن به شمار می‌رود که اگر اختلالی در فعالیتش ایجاد شود، زندگی مختل یا حتی تمام خواهد شد. در این نوشتار چندین نوع ماده غذایی مفید فهرست شده است که گفته شده خوردنشان باعث حفظ سلامت قلب می‌شود.

 • ویروس باکتری ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۱۱:۰۳

  بارش روزانهٔ صدها میلیون ویروس‌ بر زمین

  سلامت آنلاین- داشمندان در تحقیقی تازه پی برده‌اند که روزانه هشتصد میلیون ویروس بالای پایین‌ترین لایه جو جمع می‌شوند که البته همه آنها مضر نیستند و بسیاری از آنها حتی برای حفظ اکوسیستم مفیدند.

 • کبد آناتومی ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۱۰:۵۲

  مواظب باشید کارتان به پیوند کبد نکشد

  نشانه‌های آشکار و پنهان اختلالات کبدی

  سلامت آنلاین- اگر کبد انسان آسیب ببیند، سبب باقی ماندن آب اضافی در بدن و اختلال در دفع آب خواهد شد و نفخ شکم و معده، و تورم بازوان و پاها را در پی خواهد آورد.

 • کارکرد مغز عملکرد مغزی تفکر بهره هوشی ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۱۰:۲۳

  کشف ویژگی‌های مولکولی مشترک در اوتیسم، شیزوفرنی و اختلال دوقطبی

  سلامت آنلاین- محققان به تفاوت‌های مهمی در بیان ژن‌های اختلال رشدی اوتیسم، اختلال روانی شیزوفرنی و اختلال دو قطبی که ویژگی‌های فیزیکی در سطح مولکولی، به اشتراک می‌گذارند، پی بردند.

 • محیط کار اداره شغل نورپردازی ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۱۰:۱۳

  کار در محیط تاریک، توانایی‌های ذهنی را کاهش می‌دهد

  سلامت آنلاین- محققان طی مطالعه‌ای دریافته‌اند کار کردن در محیطهای اداری کم‌نور، بویژه اگر پنجره‌های کوچک، غیرشفاف، و نیز سیستم روشنایی نامناسبی داشته باشد، باعث ایجاد اختلال در میزان توانایی ذهنی، کاهش یادگیری و افت حافظه می‌شود.

 • آمبولانس ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۰۹:۵۸

  سرپرست سازمان اورژانس کشور اعلام کرد:

  آمادگی اورژانس برای پوشش امدادی راهپیمایی ۲۲ بهمن

  سلامت آنلاین- سرپرست سازمان اورژانس کشور از آمادگی کامل اورژانس کشور برای پوشش امدادی راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن در سراسر کشور خبر داد.

 • دود گازگرفتگی مسمومیت با گاز مونواکسید کربن خطر مرگ حوادث ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۰۹:۵۴

  ۷ نفر در یاسوج، با گاز منواکسید کربن مسموم شدند

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: پنج کودک و ۲ بزرگسال از اعضای یک خانواده شب گذشته در یاسوج با گاز منواکسید کربن مسموم شدند.

 • چاقی شکمی ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۰۹:۴۵

  آنزیمی که تلاش‌ افراد برای کاهش وزن را خنثی می‌کند

  سلامت آنلاین- محققان دانشگاه سن دیه‌گو گفته‌اند: آنزیمی در بدن وجود دارد که چربی را برای زمان قحطی ذخیره می‌کند و به همین دلیل مانع کاهش وزن انسان می‌شود.

 • باقر لاریجانی معاون آموزشی وزیر بهداشت ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۰۹:۴۲

  معاون وزیر بهداشت انتقاد کرد:

  تجمع پزشکان متخصص در مراکز استان‌ها

  سلامت آنلاین- معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: گرچه توزیع نیروی انسانی علوم پزشکی در کشور عادلانه نیست و تجمع پزشکان متخصص بیشتر در مراکز استان هاست، اما وجود رزیدنت ها در بیمارستان های آموزشی بعد از ادغام آموزش پزشکی، کیفیت خدمات پزشکی را در کشور بالا برده است.

 • ایرج حریرچی ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۰۹:۲۳

  قائم مقام وزیر بهداشت اعلام کرد:

  کاهش ۱۰ هزار نفری در آمار مرگ و میر تصادفات

  سلامت آنلاین- قائم مقام وزیر بهداشت با اشاره به کاهش ۱۰ هزار نفری در آمار مرگ و میر تصادفات، اعلام کرد: پس از پیروزی انقلاب در حوزه بهداشت توانسته‌ایم امید به زندگی را به طرز قابل توجهی افزایش و میزان مرگ و میر پیش از موعد و زودرس را به شدت کاهش دهیم.

 • خواستگاری حلقه ازدواج کودکان تاهل صیغه ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۰۹:۰۴

  در صورت تصویب نهایی مجلس

  حداقل سن قانونی ازدواج برای دختران به ۱۵ سال می‌رسد

  سلامت آنلاین- عضو فراکسیون زنان مجلس، گفت:‌ طرح اصلاح قانون ازدواج برای طرح آخرین مراحل بررسی به اداره قوانین ارسال شده است و در صورت تصویب نهایی در مجلس، حداقل سن قانونی ازدواج برای دختران به ۱۵ سال می‌رسد.

 • لوازم آرایشی ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۰۸:۵۱

  هشدار عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

  ۶۳ درصد لوازم آرایشی موجود در بازار، قاچاق است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، میزان قاچاق لوازم آرایشی را بیش از ۶۳ درصد دانست و گفت: لوازم آرایشی از طریق معابر رسمی وارد کشور می شود.