نمایش همه
 • زایمان تولد نوزاد پرستار ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۱:۲۷

  تکذیب خبر پرداخت ۲۰ هزار تومان حق نوبت کاری به پرستاران

  سلامت آنلاین- مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت گفت: فوق العاده نوبت کاری در تمامی دانشگاه های علوم پزشکی به طور منظم پرداخت شده و پرداختی ۲۰ هزار تومان به عنوان حق نوبت کاری پرستاران صحت ندارد.

 • دفترچه بیمه ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۱:۲۳

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در گفتگو با سلامت آنلاین:

  سلامت مردم خط قرمز ماست؛ اقدام دو بیمارستان رشت قابل توجیه نیست

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در واکنش به انتشار خبر اقدام اخیر دو بیمارستان خصوصی قائم و گلسار رشت مبنی بر پذیرش نقدی درمان بیماران و تاثیر منفی آن بر نظام سلامت و درمان مردم گفت: ۲۰ تا ۳۰ درصد هزینه های درمانی بیماران را بیمه های پایه می پردازند که به دلیل تسویه نشدن مطالبات معوقه بیمه های پایه، این دو بیمارستان خصوصی پذیرش نقدی بیماران را در دستور کار خود قرار داده اند، ولی این اقدام به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

 • ویتامین آ ویتامین A ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۱:۱۱

  افزایش ابتلا به بیماری سل در صورت کمبود ویتامین A در بدن

  سلامت آنلاین- افرادی که کمبود ویتامین A داشته باشند و در مجارت اشخاص مبتلا به بیماری سل زندگی کنند، در مقایسه با افرادی که میزان بالایی از این ماده معدنی در بدنشان وجود دارد، ۱۰ برابر بیشتر در معرض خطر ابتلا به این بیماری قرار دارند.

 • سید حسن هاشمی سخنرانی ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۰:۵۶

  دستور وزیر بهداشت برای تشکیل کمیته کاهش هزینه در بیمارستان ها

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که برنامه های کنترل هزینه ها به سرعت اجرایی شده و به دانشگاه ها و بیمارستان های کشور ابلاغ شود تاکید کرد: باید کمیته کاهش هزینه ها در دانشگاه ها ، بیمارستان ها به سرعت تشکیل شود.

 • کیت آزمایشگاه روی تراشه کامپیوتری ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۰:۴۹

  یک آزمایشگاه نسبتاً مجهز روی تراشه‌ای قابل حمل

  سلامت آنلاین- دانشمندان و مهندسان فناوری پزشکی موفق به تولید وسیله‌ای شده‌اند که براحتی می‌توان آن را در ابزارهای پوشیدنی و یا دستگاه‌های قابل حمل همچون موبایل و ساعت اپل مورد استفاده قرار داد و از یک آزمایشگاه سیار بهره برد که طیف گسترده‌ای از تقریبا بسیاری امور همچون نظارت بر سلامت تا تشخیص باکتری‌ها و ویروس‌ها و آلودگی هوا را تشخیص داد.

 • انتقال خون اهدای خون بیماری تالاسمی ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۰:۴۳

  گفتگوی سلامت آنلاین با مدیرکل سازمان انتقال خون استان سیستان و بلوچستان

  سیستان و بلوچستان؛ رکوردددار بیشترین آمار مبتلایان به تالاسمی در کشور

  سلامت آنلاین- مدیر کل سازمان انتقال خون استان سیستان و بلوچستان، وفور انجام ازدواج های فامیلی را مهم ترین عامل شیوع تالاسمی در این استان دانست و گفت: سیستان و بلوچستان، بیشترین آمار مبتلایان به تالاسمی را در کشور به خود اختصاص داده است.

 • محمد جواد کبیر ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۰:۳۳

  واکنش سازمان بیمه سلامت به اقدام غیر قانونی دو بیمارستان خصوصی در رشت

  لغو قرارداد با ۲ بیمارستان رشت به دلیل عدم پذیرش بیمه بیماران

  سلامت آنلاین- مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران از لغو قرادادهای بیمه‌ای این سازمان با دو بیمارستان گلسار و قائم رشت خبر داد و گفت: این بیمارستانها به دلیل طلب از بیمه ها از پذیرفتن بیمه شدگان بیمه سلامت امتناع کردند که از نظر حقوق بیمار و سلامت جامعه غیر اخلاقی است.

 • سقط جنین ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۰:۳۱

  هشدار یک متخصص زنان و زایمان در گفتگو با سلامت آنلاین

  تبخال ناحیه تناسلی به جنین هم منتقل می شود

  سلامت آنلاین- یک متخصص زنان و زایمان توضیح داد: تبخال ناحیه تناسلی که یک بیماری عفونت ویروسی است و بر اثر آمیزش قابل انتقال است، می‌تواند به جنین خانم‌های باردار نیز منتقل شود.

 • اختاپوس هشت پا آکوریوم حیوانات دریایی آبزیان ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۰:۲۶

  حقایقی عجیب درباره اختاپوس‌ها

  سلامت آنلاین- اختاپوس‌ها موجوداتی هشت پا، با سری بزرگ و کیسه مانند، و چشم‌هایی درشتند که در اقیانوس‌ها زندگی می‌کنند. جالب این‌که هشت پایان سه دارند، خونشان به رنگ آبی است، ناشنوا هستند و برای فرار از شکارچیان جوهر سیاه رنگی از خود ترشح می‌کنند.

 • محمد باقر سعادت ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۰:۲۳

  گفتگوی سلامت آنلاین با عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس

  قانونی سلامت محور که خاک می خورد: کاهش سموم محصولات کشاورزی در انتظار ابلاغ دولت

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: طرح کاهش استفاده از سموم آفت کش در زمین های کشاورزی به تصویب مجلس رسیده است و منتظر اجرای این قانون توسط وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت هستیم.

 • بستنی ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۰:۰۹

  بستنی‌های غیر پاستوریزه، عامل ابتلا به «تب مالت»

  سلامت آنلاین- به گفته رئیس انجمن صنایع غذایی ایران، مصرف بستنی‌های غیرپاستوریزه یکی ازمهمترین راه‌های ابتلا به تب مالت محسوب می‌شود و مردم برای پیشگیری ازابتلا به این بیماری باید ازخوردن مواد لبنی غیرپاستوریزه پرهیز کنند.

 • مرتضی سائسی ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۰:۰۲

  در گفتگو با سلامت آنلاین و به بهانه روز جهانی اهداکنندگان خون مطرح شد

  رکورددار اهدای خون: خودم یک بار هم به خون اهدایی نیاز نداشته ام

  سلامت آنلاین- نام مرتضی سائسی با اهدای خون گره خورده و با ۱۸۸ بار اهدای خون در مدت ۴۷ سال، لقب رکورد دار اهدای خون در تهران را به خود اختصاص داده است. پیرمرد ۶۵ ساله ای که برخلاف سن و سالش بسیار قبراق و سرحال است و چند بار با صدای محکم و رسا می گوید که تا زمانی که زنده هستم و نفس می کشم، خونم را اهدا می کنم.

 • اهدای خون انتقال خون کیسه خون گروه خونی خون خونگیری ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۰۹:۴۶

  وزیر بهداشت عنوان کرد:

  افزایش ۷ برابری ذخیره خونی کشور

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: در دوره‌های گذشته ذخیره خونی کشور به اندازه یک روز بود اما در حال حاضر این ذخیره هفت برابر شده است و هیچ کمبودی وجود ندارد.

 • سرطان خون لوسمی ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۰۹:۴۶

  تولید دارویی امیدبخش برای معالجه سرطان خون

  سلامت آنلاین- گروهی از متخصصان دانشگاه یوتا داروی جدیدی تولید کرده‌اند که امکان درمان مستقل یا ترکیبی بیماری لوسمی را فراهم می‌آورد.

 • عروق خونی چشم قرمزی چشم ابرو پلک بینایی ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۰۹:۲۳

  چشم هم سکته می‌کند

  سلامت آنلاین- سکته چشم که به انسداد عروق شبکیه نیزمعروف است، به دلیل وجود لخته خون یا باریک شدن رگ‌های خونی شبکیه رخ می‌دهد. در این وضعیت جریان خون به شبکیه قطع می‌شود و اگر اقدام درمانی صورت نگیرد به از دست رفتن بینایی می‌انجامد. در ادامه می‌توانید با علائم آن و آگاهی‌های بیشتر درباره این مشکل بیشتر آشنا شوید.

 • تیمارستان بیمار روانی ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۰۹:۰۵

  ابتلای ۱۰ میلیون آمریکایی به انواعی از بیماری‌های روانی

  سلامت آنلاین- آمارهای رسمی در آمریکا نشان می‌دهد که نزدیک به ۱۰ میلیون تن از بزرگسالان این کشور دچار بیماری‌های روانی مشکلساز هستند.

 • تومور غده سرطانی سلول سرطان پستان ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۰۸:۴۷

  پروتئینی که رشد تومورهای سرطان پستان را متوقف می‌کند

  سلامت آنلاین- محققان بتازگی گفته‌اند موفق به کشف نوعی پروتئین شده‌اند که توانایی متوقف کردن رشد تومورهای سرطان سینه را دارد.

 • اب البالو ترش شیرین ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۰۸:۱۷

  تدابیر روزه‌داری در ماه رمضان

  رفع تشنگی و گرمازدگی با دمنوش و آب آلبالوی ترش

  سلامت آنلاین- به گفته یک استادیار دانشکده طب سنتی و مکمل مشهد، آب آلبالوی تازه یا دمنوش آلبالوی خشک بخصوص اگر ترشمزه باشد، در رفع تشنگی و کاهش حرارت بدن طی روزهای گرم سال مفید و نوشیدن آن به جای آب یا چای، بویژه برای افراد مبتلا به فشار خون بالا سودمند است.

 • کرم زنده در چشم ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۰۷:۵۸

  خارج کردن کرم ۷۰ میلی‌متری از چشم یک زن +تصاویر

  سلامت آنلاین- پزشکان با انجام عملی جراحی موفق شدند یک کرم از جنس کرم‌های موسوم به Dirofilaria را از داخل چشم یک زن هندی خارج کنند.

 • تولد نوزاد زایشگاه زایمان گریه کودک بچه ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۸:۱۸

  معاون سازمان بهزیستی کشور خبر داد:

  تولد ۷۰۰ نوزاد از مادران معتاد در سال ۹۵

  سلامت آنلاین- معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: ۷۰۰ نوزاد طی سال گذشته از مادران معتاد در بیمارستان ها متولد شدند که پس از بررسی های روانشناختی و مددکاری، نیمی از این نوزادان به مراکز نگهداری بهزیستی منتقل شدند.

 • مواد غذایی فاسد تقلبی جعلی کلاهبرداری ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۸:۰۹

  معدوم سازی ۱۹۱ تن مواد غذایی فاسد از ابتدای ماه رمضان

  سلامت آنلاین- مسئول برنامه سلامت رمضان وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: از اول ماه مبارک رمضان تاکنون ۱۹۱ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در مراکز عرضه کشف و معدوم شد و ۸۵۰ اغذیه فروشی متخلف تعطیل شدند.

 • تب کریمه کنگو بیمار ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۵:۵۹

  رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت:

  امسال کمترین موارد مرگ بر اثر «تب کریمه» اتفاق افتاده است

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با بیان این که بیماری تب کریمه کنگو امسال در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان بیشتر دیده شده است، افزود: امسال افزایش غیر قابل انتظاری در رابطه با بیماری تب کریمه کنگو نداشتیم و کمترین موارد مرگ و میر این بیماری را شاهد بودیم .

 • روزه گرفتن غذا خوردن زمان غذا خوردن روزه بیماران ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۴:۰۴

  شام دیروقت سبب افزایش وزن می‌شود

  سلامت آنلاین- صرف دیرهنگام وعده شام، مشکلات زیادی برای سلامتی بدن دارد که برخی از این خطرات ایجاد افزایش در وزن، میزان کلسترول و انسولین است.

 • کلاس درس مدرسه تحصیل تخته سیاه گچ ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۳:۳۵

  عملکرد مناسب اکثر نوزادان نارس در سن تحصیل

  سلامت آنلاین- با این‌که تولد زودهنگام می‌تواند با آسیب به مهارت‌های شناختی همراه شود، تحقیقی تازه مشخص کرده است که اکثر این کودکان در دوران تحصیل، عملکرد خوبی خواهند داشت.

 • ورزش شنا سالمندان فعالیت بدنی سالمندی ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۳:۲۸

  راز قوی ماندن عضلات در میانسالی

  سلامت آنلاین- محققان مرکز پزشکی دانشگاه روچستر کشف کرده‌اند که از دست دادن سلول‌های بنیادی عضلانی دلیل اصلی تحلیل عضلانی در موش‌های مسن است.

 • کم شنوایی نا شنوایی گوش سمعک ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۳:۲۷

  مدیر عامل انجمن خانواده ناشنوایان ایران در گفتگو با سلامت آنلاین:

  خانواده ها از عوارض کاشت حلزون در کودکان ناشنوا، آگاهی ندارند

  سلامت آنلاین- مدیر عامل انجمن خانواده ناشنوایان ایران با بیان این که آمار دقیقی از تعداد کودکان کم شنوا و ناشنوای مستعد برای کاشت حلزون وجود ندارد، گفت: کاشت حلزون به دلیل عوارض بسیار متعددش در دنیا منسوخ شده و استفاده از این نوع درمان در همه انواع ناشنوایی ها توصیه نمی شود، اما متاسفانه خانواده ها از عوارض کاشت حلزون در کودکان ناشنوا، آگاهی ندارند.

 • توت سفید ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۳:۰۸

  در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح شد

  هشدار یک متخصص تغذیه: توت های کنار اتوبان ها را نخورید

  سلامت آنلاین- یک متخصص تغذیه هشدار داد: درختان توت که با فاصله کمتر از یک متر از زمین هستند و بخصوص درخت‌هایی که در کنار اتوبان‌ها روئیده‌اند، به دلیل تجمع سرب در اتوبان ممکن است محصولشان نیز به سرب آلوده شده باشد و به همین دلیل، نخوردن این توت‌ها توصیه می‌شود.

 • شیوع چاقی و اضافه وزن در دنیا ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۳:۰۰

  یک‌سوم از افراد جهان چاقند

  مردم آمریکا و مصر، چاق‌ترین مردمان دنیا

  سلامت آنلاین- تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که حدود یک سوم از مردم جهان یا چاقند یا از اضافه وزن رنج می‌برند. در این میان، کشورهای امریکا و مصر مقام اول و دوم را از این نظر به خود اختصاص داده‌اند.

 • آناتومی کبد چرب ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۲:۴۱

  ارتباط مدت تغذیه با شیر مادر و ابتلا به کبد چرب در نوجوانی

  سلامت آنلاین- یک مطالعه جدید نشان داده است نوزادانی که کمتر از شش ماه از پستان مادرشان تغذیه می‌کنند و سپس با شیرهای فرمولی معروف به شیرخشک تغذیه می‌شوند، با احتمال بیشتری در ابتلا به بیماری‌های کبدی در دوره نوجوانی خود رویارو خواهند بود.

 • معتاد نوزاد معتاد ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۲:۳۹

  ۳۵۰ نوزاد مادران معتاد به بهزیستی منتقل شدند

  سلامت آنلاین- معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: ۷۰۰ نوزاد طی سال گذشته از مادران معتاد در بیمارستان ها متولد شدند که پس از بررسی های روانشناختی و مددکاری، نیمی از این نوزادان به مراکز نگهداری بهزیستی منتقل شدند.