نمایش همه
 • پزشک و بیمار ۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۱:۲۳

  سلامت آنلاین از ضرورت حفظ اسرار بیماران توسط پزشکان گزارش می دهد

  انتشار تصاویر بیماران بر خلاف سوگندنامه بقراط

  سلامت آنلاین- در شرایطی که پزشکان طبق سوگندنامه بقراط، موظف به حفظ اسرار بیماران خود هستند، این روزها شاهد دست به دست شدن تصاویر تکان دهنده بدن عریان زن جوانی در فضای مجازی هستیم که مدتی پیش و ظاهرا در اثر عوارض تزریق آمپول متوکاربامول، برای درمان به یکی از بیمارستان های استان خراسان رضوی مراجعه کرد، اما با وجود تلاش پزشکان جان خود را از دست داد. این اتفاق ناگوار در شرایطی رخ داد که طبق قانون، افشای اسرار و تصاویر بیماران توسط پزشکان تخلف محسوب می شود و پیگرد قانونی دارد.

 • قدیمی ترین گیاه ۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۱:۰۶

  کشف قدیمی‌ترین گیاه جهان در هند

  سلامت آنلاین- محققان در صخره‌های باستانی هند گیاهانی شبیه جلبک یافت کرده‌اند که گفته می‌شود مربوط به ۱/۶ میلیارد سال قبل است.

 • مشاوره ژنتیک ازدواج تحقیقات ژنتیکی ۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۰:۴۷

  اجباری شدن مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج در سال جدید

  سلامت آنلاین- به گفته معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی، مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج در سال ۱۳۹۶ اجباری خواهد شد.

 • گل گیاه میوه کاکتوس ۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۰:۴۴

  هشدار به خانواده‌ها: سمی بودن برخی گیاهان آپارتمانی

  سلامت آنلاین- دبیر ستاد مرکزی  اطلاع رسانی داروها و سموم سازمان غذا و دارو اظهار کرد: برخی از گیاهان آپارتمانی مثل خرزهره و دیفن باخیا به دلیل سمی که در خود دارند، در صورت تماس پوستی موجب آسیب های پوستی و در صورت لمس دهانی، موجب مسمومیت انسان می شوند که این مسمومیت در کودکان، شدیدتر خواهد بود.

 • چلک ۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۰:۳۱

  فقر فرهنگی؛ مهم‌ترین تهدید کننده سلامت

  سید حسن موسوی‌چلک - جامعه‌شناس

 • حسگر تشخیص رطوبت پوست ۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۰:۲۴

  حسگری برای تشخیص رطوبت پوست

  سلامت آنلاین- پژوهشگران با استفاده از نانوسیم نقره موفق به ساخت حسگری شدند که مقدار هیدراته شدن پوست بدن را مشخص می‌کند. این کار برای آتش‌نشان‌ها، ورزشکاران و سربازان از اهمیت زیادی برخوردار است.

 • خط تولید شیر محصولات لبنی ۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۹:۴۳

  نوشابه‌ای برای پیشگیری از پوکی استخوان

  سلامت آنلاین- ایرانی‌ها هم به جمع کشورهایی راه یافتنند که نوشابه‌ای با پایه شیر تولید می‌کنند. این نوشیدنی با تقویت استخوان‌ها، از ابتلا به پوکی استخوان جلوگیری می‌کند.

 • چهارشنبه سوری ۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۹:۳۰

  وفای مردم به عهد خود: کم‌حادثه‌ترین چهارشنبه‌سوری سال‌های اخیر

  سلامت آنلاین- حادثه تلخ آتش‌سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو تغییری محسوس در فرهنگ رفتاری بسیاری از مردم داد و علاوه بر آن‌که پس از آن شاهد همکاری بیشتری برای باز کردن راه خودروهای امدادرسان بودیم، بسیاری قول دادند چهارشنبه‌سوری را با آرامش بیشتری برگزار کنند تا به ویژگی‌های این مراسم طبق سنت قدیم نزدیک شود.

 • سیر موسیر کوهی باغی ۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۹:۱۰

  این «هفت سین» پرخاصیت: «سیر کوهی» یا «سیر باغی»؟

  سلامت آنلاین- سیر به دلیل داشتن خاصیت تغذیه‌ای و درمانی زیاد در سفره هفت‌سین ما ایرانی‌ها قرار گرفته و نماد تندرستی و میکروب‌زدایی را به خود اختصاص داده است. از آن به عنوان یکی از محافظان سفره و سلامت در ایام غیر نوروز هم یاد می‌شود.

 • چهارشنبه سوری ۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۰:۳۰

  یک کشته و ۷۴ مصدوم در حوادث چهارشنبه سوری امسال

  سلامت آنلاین- وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مرگ یک نوجوان ۱۲ ساله در تهران در حوادث چهارشنبه سوری خبر داد و تعداد مصدمان این حوادث را تا ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه سه شنبه ۷۴ نفر اعلام کرد.

 • آمبولانس اورژانس ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۵:۳۲

  سرپرست اورژانس کشور خبر داد

  آمبولانس‌ها برای بیماران قلبی مجهزتر شدند

  سلامت آنلاین- سرپرست اورژانس کشور با بیان اینکه ۲۲۰۰ پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی در ایام سفرهای نوروزی به مسافران خدمات ارائه می‌دهد، از مجهز شدن برخی آمبولانس‌های اورژانس به دستگاه گرفتن نوار قلب خبر داد.

 • دست رنگی رنگارنگ شادی جشنواره هولی هند ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۵:۱۰

  جشنواره «هولی» هند و سنت «چهارشنبه‌سوری» ما

  سلامت آنلاین- در هندوستان هر ساله به میمنت در پیش بودن فصل بهار، جشنی برگزار می‌شود از رنگ و آب و شادی به نام «هولی» یا Holi. در ایران نیز در استقبال از فرا رسیدن بهار، جشنی برگزار می‌شود از دود و آتش به نام «چهارشنبه سوری»؛ جشنی که این سالها با ورود انواع ترقه و وسایل محترقه و منفجره جدید، به جای شادی، با خون و گاه عزا همراه است و به همین دلیل اخیراً از آن به نام «چهارشنبه‌سوزی» یاد می‌شود!

 • جاذبه های گردشگری استان مرکزی ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۴:۲۷

  گزارش تصویری/ آشنایی با جاذبه های گردشگری استان مرکزی

  سلامت آنلاین - استان مرکزی با جاذبه های سیاحتی و زیارتی می تواند مقصد خوبی برای سفرهای نوروزی باشد.

 • مصدومان چهارشنبه سوری دست ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۳:۴۸

  مدیرعامل موسسه انجمن علمی جراحان عمومی در گفتگو با سلامت آنلاین توصیه کرد

  اقدامات اولیه در مواجهه با انگشت قطع شده در حوادث چهارشنبه سوری

  سلامت آنلاین-مدیرعامل موسسه انجمن علمی جراحان عمومی ایران با اشاره به این که حفظ و نگهداری از انگشت قطع شده پس از وقوع حادثه، تاثیر بسزایی در موفقیت پیوند دارد، تصریح کرد: انگشت قطع شده باید بلافاصله در آب بسیار سرد، یا آب جوشیده ولرم یا سرم نمکی قرار گیرد و در کمتر از یک ساعت به بیمارستان منتقل شود.

 • گوهر خیراندیش ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۳:۳۵

  دعوت از عموم برای برگزاری بدون خطر یک سنت قدیمی

  گوهر خیراندیش: در چهارشنبه‌سوری کاری کنیم که سربلند باشیم

  سلامت آنلاین- بازیگر سینما و تلویزیون با دعوت از مردم برای احیای سنت بدون ترقه چهارشنبه‌سوری در گذشته گفت: مردمی که بسیار از حادثه پلاسکو و شهادت آتش‌نشانان دلشان سوخت، کاری کنند که در مقابل خانواده شهدای آتش‌نشان سربلند باشیم.

 • افتتاح اورژانس بیمارستان قاین ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۳:۳۴

  معاون فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت در گفتگو با سلامت آنلاین:

  شهر «بدره» به زایشگاه و اورژانس پیشرفته مجهز می شود

  سلامت آنلاین- معاون فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت با اشاره به این که شهر بدره، امکانات مناسب و بسیار مجهزی به لحاظ بهداشتی و درمانی در اختیار دارد، گفت: قرار است تا ۲۹ اسفند ۹۵، زایشگاه مجهزی در این شهر افتتاح و فضای اورژانس نیز تجهیز شود.

 • چشم آسیب چشمی ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۳:۲۴

  توصیه های یک فوق تخصص پیوند قرنیه در گفتگو با سلامت آنلاین:

  امشب مراقب چشمهایتان باشید

  سلامت آنلاین- یک متخصص چشم و فوق تخصص پیوند قرنیه با اشاره به مهم و حساس بودن چشم و حوادث بیشماری که در شب چهارشنبه سوری منجر به آسیب رساندن به آن می شود، گفت: مهمترین و اولین اقدامی که برای فرد آسیب دیده باید انجام داد محافظت از چشم بعد از حادثه تا رساندن آن به مراکز درمانی است.

 • کشف قورباغه فلورسنتی ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۲:۳۲

  کشف اولین قورباغه نادر فلورسنتی جهان در آمازون

  سلامت آنلاین- دانشمندان در آرژانتین برای اولین بار قورباغه‌ای را مشاهده کرده‌اند که نور فلورسنت از خود بازتاب می‌دهد و به گفته آنها در شمار حیوانات نادری است که گرچه روی کره زمین زندگی می‌کند، تاکنون اطلاعی از وجود آن منتشر نشده بوده.

 • بسیج سلامت نوروزی ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۲:۲۴

  رسیدگی به ۸ هزار شکایت مردمی در برنامه سلامت نوروزی

  سلامت آنلاین- مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای برنامه سلامت نوروزی که از اول اسفند آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ۹۶ ادامه خواهد داشت، از رسیدگی به هشت هزار شکایت مردمی در برنامه سلامت نوروزی خبر داد.

 • مشاوره ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۲:۱۲

  در گفتگوی سلامت آنلاین با استاد دانشگاه علامه طباطبایی مطرح شد

  ویژگی های یک مشاور و روانشناس خبره و کاربلد چیست؟

  سلامت آنلاین- یک روانشناس و عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: یک مشاور و روانشناس برای اینکه بتواند با مراجع خود ارتباط خوبی برقرار کند و فرآیند درمان به خوبی پیش برود، نیازمند داشتن مجموعه ای از دانش و تجربه بالاست که به راحتی به دست نمی آید.

 • رفلاکس معده سوزش سر دل درد ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۱:۵۳

  «رفلاکس»، مشکل گوارشی شایع در ایام عید نوروز

  سلامت آنلاین- سوزش معده یا رفلاکس، یکی از مشکلات شایع در تعطیلات نوروزی و ایام دید و بازدید است که از جمله علل بروز آن پرخوری، مصرف غذاهای سنگین و حاوی چربی بالا و... است. برای جلوگیری از این مشکل باید نکاتی را مد نظر قرار داد.

 • بیمارستان حضرت زهرا فریمان ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۱:۴۷

  امروز با حضور وزیر بهداشت انجام شد

  افتتاح بیمارستان حضرت زهرا (س) در شهرستان فریمان

  سلامت آنلاین- بیمارستان ۶۴ تختخوابی حضرت زهرا (س) شهرستان فریمان، امروز صبح با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد.

 • سوختگی ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۱:۳۷

  یک متخصص بیماری های عفونی در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد

  اقدامات درمانی اولیه برای سوختگی های چهارشنبه سوری

  سلامت آنلاین- یک متخصص عفونی گفت: از آن جایی که ممکن است فرد آسیب دیده و دچار سوختگی در چهارشنبه سوری، دسترسی فوری به پزشک و درمانگاه نداشته باشد، لازم است تا رساندن فرد به مراکز درمانی، اقدامات اولیه ای را برای جلوگیری از آسیب بیشتر بر عضو صدمه دیده انجام داد.

 • غده سرطانی سرطان ریه ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۱:۳۲

  موثرتر از رادیواکتیو: ردیابی سرطان با آهنربا

  سلامت آنلاین- دانه‌های ریز آهنربا پوششی شکری دارند که به پزشکان کمک می کند میزان گسترش سرطان را ردیابی کنند.

 • زن حامله بارداری دوران حاملگی ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۱:۱۷

  برنامه وزارت بهداشت برای مراقبت از مادران باردار در تعطیلات نوروز

  سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت از اجرای برنامه کشیک نوروزی برای گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس و مراقبت از مادران باردار خبر داد.

 • ویتامین C ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۱:۰۷

  ویتامین C استفاده کنید تا سرطان نگیرید

  سلامت آنلاین- بر اساس یافته‌های یک مطالعه جدید مشخص شده که ویتامین C می‌تواند سلول‌های سرطانی را هدف قرار دهد و آنها را از بین ببرد.

 • افتتاح ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۰:۵۱

  روز مهم نظام سلامت در استان های خراسان رضوی و شمالی

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت امروز به منظور افتتاح چندین پروژه مهم بهداشتی و درمانی از جمله بیمارستان حضرت زهرا(س) شهرستان فریمان به دو استان خراسان رضوی و شمالی سفر می کند.

 • آمبولانس اورژانس حوادث حادثه ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۰:۴۵

  آمادگی ۱۵۷ پایگاه اورژانس تهران در شب چهارشنبه سوری

  سلامت آنلاین- سرپرست اورژانس کشور با بیان اینکه ۱۵۷ پایگاه اورژانس تهران در شب چهارشنبه سوری در حالت آماده باش هستند، گفت: آمبولانس های اورژانس در ۱۱۰ نقطه تهران مستقر می شوند.

 • ضربه مغزی ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۰:۴۲

  ضربه شدید به سر باعث تغییر ژن‌های مغز می‌شود

  سلامت آنلاین- محققان با شناسایی مجموعه‌ای از ژن‌های فرمانده که صدها ژن مرتبط با بیماری‌های جدی همچون آلزایمر و پارکینسون را کنترل می‌کنند، دریافتند که این ژن‌های فرمانده در اثر وارد آمدن ضربه شدید به سر آسیب می‌بینند.

 • بلوغ زودرس دختران دختربچه کودک بزرگ شدن رشد ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۰:۲۴

  ارتباط بلوغ زودرس دختران با دیابت بارداری

  سلامت آنلاین- دخترانی که در ۱۱ سالگی یا زودتر به بلوغ می‌رسند، در مقایسه با دخترانی که در ۱۳ سالگی بالغ می‌شوند، به گفته محققان، ۵۰ درصد بیشتر احتمال دارد که دچار دیابت بارداری در زمان حاملگی شوند.