نمایش همه
 • ایرج حریرچی ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۵:۳۵

  سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد:

  تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای ۵۶ میلیون ایرانی

  سلامت آنلاین- سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تا کنون برای ۵۶ میلیون و ۲۰۱ هزار نفر از ایرانیان پرونده الکترونیک سلامت تشکیل شده، ۲۹۳ میلیون خدمت برای ۴۵ میلون و ۸۶۰ نفر ارائه شده و ۱۲۲ هزار و ۵۰۰ کاربر آنلاین در سامانه سیب، نسبت به وارد کردن اطلاعات مردم، فعال هستند.

 • احمد حاجبی ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۴:۵۱

  واکنش وزارت بهداشت به بهزیستی درباره کیفیت ارایه خدمات سلامت روان

  بهزیستی به جای خدمات دهی مطلوب، فرافکنی می‌کند

  سلامت آنلاین- مدیر کل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با اشاره به اظهارات اخیر معاون سازمان بهزیستی در برخی از رسانه ها مبنی بر نبود همکاری منسجم وزارت بهداشت در حوزه سلامت روان، این سخنان را کاملا بی اساس، غیر کارشناسی و ناشی از عدم اطلاع از خدمات گسترده ارائه شده در سالیان اخیر و احتمالاً فرافکنی و بهانه‌جویی دانست.

 • تراشه آزمایشگاهی جایگزین انسان و حیوان ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۴:۴۷

  تراشه‌های جایگزین انسان و حیوان، برای تست داروها

  سلامت آنلاین- محققان طی یک همکاری مشترک مجموعه‌ای از تراشه‌های کامپیوتری را ابداع کرده‌اند که می‌توانند عملکرد اندام‌های واقعی انسان را تقلید و بازسازی کنند و به گفته آنها جایگزین‌های مناسبی برای تست‌های آزمایشی روی حیوانات و نمونه‌های انسانی به شمار می‌رود.

 • باکتری تصفیه آب ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۳:۴۴

  استفاده از نوعی باکتری مولد الکتریسیته برای تصفیه آب

  سلامت آنلاین- دانشمندان با تغییر خواص شیمیایی یک نوع باکتری موفق به افزایش توان تولید انرژی و همچنین تغییر کاربری آن به منظور تصفیه آب‌های کثیف و تبدیل آنها به آب آشامیدنی شدند.

 • گیاه رشکک رشگک ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۳:۳۰

  خواص مفید گیاه «رشکک» در درمان زخم معده

  سلامت آنلاین- به گفته مدیر پروژه دهکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان‌ جنوبی، ریشه گیاهی به نام «رشکک» یا «رشگک» علاوه بر درمان اسهال خونی و قطع خونریزی می‌تواند در التیام زخم معده نیز کاربرد مفیدی داشته باشد.

 • نمایشگاه هنرهای تجسمی اهدای عضو ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۲:۲۸

  سلامت آنلاین گزارش می دهد

  ضرورت فرهنگ سازی اهدای عضو؛ روزی ۸ بیمار به قربانگاه می روند

  سلامت آنلاین- ۱۶ سال پیش قانون اهدای عضو در مجلس تصویب شد، رسانه های مختلف برای فرهنگ سازی پیشقدم شدند، برای خانواده های فرد مرگ مغزی به تصویر کشیدند و نوشتند و گفتند اگر اهدای عضو کنید، خیلی ها فرصت زندگی دوباره پیدا می کنند. گوشزدها بی تاثیر نبود، اما مثال زدنی هم نبود. هنوز هم بسیاری از خانواده های افراد مرگ مغزی به دلایل مختلفی راضی به اهدای عضو نمی شوند. آن هم در شرایطی که به گفته پزشکان، اهدای یک تا هشت ارگان حیاتی از هر بیمار مرگ مغزی، می‌تواند دست کم جان یک تا هشت بیمار را نجات دهد، اما به دلیل نهادینه نشدن فرهنگ اهدای عضو، شاهد هستیم که بر اساس آمارهای رسمی، به طور میانگین روزی هشت بیمار نیازمند به پیوند عضو، جان خود را از دست می دهند.

 • آب مروارید ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۲:۰۷

  فوق تخصص بیماری های شبکیه در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد

  چطور از ابتلا به بیماری «آب مروارید» پیشگیری کنیم؟

  سلامت آنلاین-یک فوق تخصص بیماری های شبکیه گفت:مصرف ویتامین C، انواع میوه و سبزی، دوری از نور آفتاب مستقیم و استفاده از عینک آفتابی، شانس ابتلا به آب مروارید را به شکل محسوسی کاهش می دهد.

 • بارداری حاملگی زن حامله ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۲:۰۳

  کشف ارتباط جنسیت نوزاد با ایمنی مادر

  سلامت آنلاین- دانشمندان گفته‌اند زنانی که در آستانه مادر شدن قرار دارند، باید توجه داشته باشند که جنسیت جنین ممکن است بر میزان مقاومتشان در برابر امراض اثر بگذارد. جنینی با جنسیت دختر واکنش‌های التهابی بیشتری نسبت به نوزاد پسر در دوران حاملگی مادر ایجاد می‌کند.

 • گرد و غبار در هوای اهواز ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۱:۴۷

  خوزستان تعطیل شد، خدمات درمانی تعطیل نشد

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به اختلالات ایجاد شده در شبکه توزیع برق، آب و مخابرات در اولین روز این هفته در استان خوزستان گفت: باوجود قطعی آب و برق، در روند ارائه خدمات درمانی به بیماران کوچکترین اختلالی وارد نشد.

 • داروخانه ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۱:۳۵

  در جلسه کمیسیون بهداشت مجلس تاکید شد

  رئیس‌جمهور به موضوع مطالبات بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ورود کند

  سلامت آنلاین- سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بر لزوم ورود رئیس‌جمهور به موضوع پرداخت مطالبات بیمارستان ها و مراکز درمانی ، داروخانه ها و آزمایشگاه ها تاکید کرد و گفت که باید رئیس‌جمهور اختلافات موجود بین وزارت‌خانه های رفاه و بهداشت را برای پرداخت این مطالبات رفع کند.

 • مژه مصنوعی ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۱:۳۴

  استاد دانشگاه علوم  پزشکی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین هشدار داد

  کم بینایی در کمین عاشقان «مژه مصنوعی»

  سلامت آنلاین- استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران با تاکید بر این که استفاده از مژه مصنوعی عوارض متعدد و گاه جبران ناپذیری به همراه دارد، گفت: کم بینایی و گاه نابینایی به دلیل استفاده از مژه مصنوعی، مهم ترین خطراتی هستند که سلامت چشم ها را تهدید می کنند.

 • ویزیت رایگان در مناطق محروم ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۱:۲۲

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تعامل بیمارگونه پزشک و بیمار پس از اجرای طرح تحول، برچیده شد

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان این که قبل از اجرای طرح تحول سلامت، تعامل بیمار گونه ای میان پزشک و بیمار وجود داشت و برخی جراحان تا زیر میزی نمی گرفتند، اقدام به جراحی نمی کردند، گفت: اما پس از اجرای این طرح، علاوه بر این که پرداختی های نامتعارف حذف شد، هزینه های درمان نیز به شکل چشمگیری کاهش پیدا کرد.

 • خال سرطانی ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۱:۰۹

  یک متخصص پوست و مو در گفتگو با سلامت آنلاین تشریح کرد

  تفاوت خال های سرطانی با خال های معمولی در بدن

  سلامت آنلاین- یک متخصص پوست و مو با اشاره به این که گروهی از خال ها می توانند زمینه پیش سرطانی شدن را داشته باشند، گفت: تغییر رنگ ، سرعت رشد و نامنظم بودن ظاهر خال از جمله علائم سرطانی شدن خال است و در صورت مشاهده این علائم، افراد باید به متخصص پوست مراجعه کنند.

 • ویزیت معاینه مناطق محروم ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۱:۰۵

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفتگو با سلامت آنلاین یادآور شد:

  ماندگاری پزشکان متخصص در مناطق محروم هرمزگان

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با تاکید بر اینکه اجرای طرح تحول سلامت ماندگاری پزشکان متخصص را در مناطق محروم ضمانت کرد، گفت: در گذشته به دلیل کمبود پزشک متخصص در مناطق محروم مردم برای درمان به مرکز استان هرمزگان یا شهرهای همجوار مراجعه می کردند، اما پس از اجرای این طرح و افزایش حضور پزشکان متخصص در منطقه نیاز مردم به درمان مرتقع شد.

 • تخت بیمارستانی روانپزشکی بیمارستان ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۰:۵۵

  مدیر کل دفتر سلامت روان وزارت بهداشت خبر داد:

  احداث ۱۲۰۰ تخت روانپزشکی در بیمارستان های عمومی

  سلامت آنلاین- مدیر کل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در طرح تحول سلامت، در یک سال و نیم گذشته، بیش از  هزار و ۲۰۰ تخت روانپزشکی به طور عمده در بیمارستان های عمومی احداث شد.

 • تفاوت پروبیوتیک با پری بیوتیک ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۰:۴۸

  آثار مفید پری‌بیوتیک‌ها بر کنترل و مهار استرس

  سلامت آنلاین- مصرف پری‌بیوتیک‌ها باعث افزایش تعداد باکتری‌های مفید روده می‌شود و پس از یک رویداد پراسترس نیز، الگوهای طبیعی خواب انسان را بهبودی می‌بخشد.

 • مشکلات بلع در سالمندان گیر کردن غذا در گلو نوشیدن آب آشامیدنی سرفه ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۰:۳۲

  دندان‌های خراب و مشکلات بلع و جویدن، عارضه‌ای شایع در سالمندان

  سلامت آنلاین- به گفته یک متخصص گوش، حلق و بینی، از جمله شکایت‌های افراد سالمند، مشکلات بلع و جویدن غذاست که می‌تواند ناشی از پوسیدگی دندان‌ها باشد و باعث ایجاد اختلال در تنفس و احساس خفگی در فرد شود.

 • ورزش شنا سالمندان فعالیت بدنی سالمندی ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۰:۱۸

  باید و نبایدهای ورزش کردن برای افراد ۵۰ سال به بالا

  سلامت آنلاین- بسیاری از افراد سالمند و با سن بالاتر از ۵۰ سال تصور می‌کنند نمی‌توانند ورزش کنند اما با در نظر گرفتن چند توصیه ضروری است که برای حفظ سلامت خود به فعالیت روزانه ورزشی روی آورند.

 • بلوغ زودرس دختران دختربچه کودک بزرگ شدن رشد ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۰۹:۵۶

  بلوغ زودرس دختران، خطر سکته را در آنها افزایش می‌دهد

  سلامت آنلاین- محققان در مطالعه‌ای تازه متوجه شده‌اند دخترانی که سن بلوغشان ۱۳ سالگی یا پایین‌تر است احتمالاً ۱/۸ برابر بیش‌تر از دخترانی در معرض خطر سکته قرار دارند که در سن ۱۵ سالگی به بلوغ می‌ رسند.

 • سیر قوه جنسی درمان ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۰۹:۴۷

  سردمزاج‌ها برای تقویت قوای جنسی خود «سیر» بخورند

  سلامت آنلاین- یک پزشک و متخصص طب سنتی با اشاره به خواص بسیار سیر از دیدگاه طب سنتی، بویژه برای مبتلایان به دیابت و فشار خون بالا گفت: استفاده از این گیاه برای تقویت قدرت جنسی هم بسیار توصیه شده است، اما چون طبع سیر بسیار گرم است مصرف آن به منظور تقویت قوای جنسی فقط برای سردمزاجان مناسب است.

 • ماموران امداد و نجات اورژانس باشگاه ورزشی تماشاگران مسابقه فوتبال ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۰۹:۳۱

  بیش از ۱۰۰ مصدوم در جریان مسابقه فوتبال دربی تهران

  سلامت آنلاین- به گفته معاون فنی وعملیات اورژانس تهران، در زمان دیدار دو تیم پرطرفدار فوتبال استقلال و پرسپولیس، 103 تن مصدوم شدند و 4 نفر نیز برای دریافت خدمات بیشتر درمانی به بیمارستان‌های تهران منتقل شدند.

 • آسيب هاى استفاده از تلفن همراهتان را كاهش دهيد. ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۰۹:۲۹

  آسیب های استفاده از تلفن همراهتان را کاهش دهید + فیلم

 • فیزیوتراپی توانبخشی حرکتی ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۰۹:۱۶

  رئیس انجمن طب فیزیکی و توانبخشی تاکید کرد

  ضرورت تحت پوشش قرار گرفتن بیشتر خدمات توانبخشی

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران با اشاره به اینکه طرح تحول نظام سلامت بسیاری از مشکلات حوزه طب توانبخشی را حل کرده، گفت: برخی از خدمات طب توانبخشی و طب فیزیکی، خدمات کاردرمانی و برخی از وسایل کمکی تحت پوشش بیمه نیست و هزینه‌های زیادی بر دوش خانواده‌ها دارد.

 • ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۰۸:۴۹

  دلیل شیوع اوتیسم در مردان، تفاوت‌های مغزی است

  سلامت آنلاین- نتایج یک تحقیق جدید نشان داده است که تفاوت‌های ساختاری در مغز مردان ممکن است توضیح دهنده علت شیوع بیشتر بیماری اوتیسم در مردان، نسبت به زنان باشد.

 • تقویم تعطیلات ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۵:۲۷

  شنبه به جای پنجشنبه تعطیل می‌شود

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تغییرات در تعطیلات رسمی کشور را بر اساس طرح اصلاح لایحه قانونی تعیین تعطیلات رسمی کشور تشریح کرد.

 • گوشی موبایل تلفن همراه ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۵:۱۹

  «فرشته سلامت»، اپلیکیشنی ویژه خودمراقبتی مبتلایان به دیابت

  سلامت آنلاین- اپلیکیشن «فرشته سلامت دیابت» با یادآورهایی در زمینه بیماری دیابت و قابلیت نصب روی تلفن‌های هوشمند اندروئید و ios رونمایی شد و اکنون از طریق کافه بازار و سیب اپ قابل نصب و استفاده است.

 • سوختگی صورت ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۴:۲۳

  هشدار: این خبر دارای تصاویری است که احتمالا مناسب تماشا برای همگان نباشد

  تولد دوباره پسری که بدنش در آتش ذوب شده بود +عکس

  سلامت آنلاین- پزشکان سرانجام توانستند بعد از حدود ۸ باز عمل جراحی، صورت یک پسر جوان اهل نپال را ترمیم کنند که در ۵ سالگی به دلیل آتش گرفتن چراغ نفتی داخل منزل دچار سوختگی شدید شده و صورتش روی قفسه سینه او آب شده بود.

 • دوچرخه سازگار با محیط زیست بازیافت کاغذ و پلاستک Urban GC1 ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۴:۰۵

  راهکاری برای حفظ زمین و محیط زیست

  دوچرخه‌ای که از بازیافت کاغذ و پلاستیک ساخته شده

  سلامت آنلاین- محصولات سازگار با محیط زیست چنان محبوبیتی یافته‌اند که شرکت‌های بیشتری تمایل دارند به عنوان ادای سهم خود در حفظ سلامت زمین وسایلی در همین زمینه تولید کنند. بر این اساس، بتازگی دوچرخه‌ای عرضه شده که از پلاستیک و کاغذهای بازیافتی ساخته شده است.

 • لواشک بهنداشتی ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۳:۵۷

  لواشک بهنداشتی

  سلامت آنلاین - دیرین دیرین

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۳:۳۲

  پاسخ رییس موسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران به اظهارات دکتر دستجردی

  منابع طرح تحول سلامت هدر نشده است

  سلامت آنلاین- رئیس موسسه ملی تحقیقات سلامت گفت: تمام اقدامات حوزه سلامت با یک برنامه ریزی منسجم و نظارت دقیق بر هزینه کرد بودجه و عدم اتلاف منابع در جهت بهبود ساختارها و عملکرد نظام سلامت کشور انجام شد و با مرور اقدامات انجام گرفته و اعتبارات صرف شده، مشخص می‌شود آن چه طی دو سال و نیم گذشته در حوزه سلامت کشور انجام شده در طول هیچ‌یک از دوره‌های زمانی مشابه روی نداده است.