نمایش همه
 • تخت بیمارستانی روانپزشکی بیمارستان ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۱۳

  معاون اجتماعی وزارت بهداشت خبر داد:

  بهره برداری از ۲۵۰ تخت روانپزشکی تا چند ماه آینده

  سلامت آنلاین- معاون اجتماعی وزارت بهداشت با اشاره به این که در دولت یازدهم به موضوع سلامت روان اهمیت بیش‌تری داده شد، افزود: در این دوره توانستیم هزار تخت روان‌پزشکی را راه‌اندازی کنیم و طی چند ماه آینده نیز ۲۵۰ تخت دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید.

 • میوه خیار سبز ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۰۴

  ۱۰ فایده نوشیدن آب خیار

  سلامت آنلاین- وقتی آب خیار را می‌نوشید، فواید بی‌نظیری را در اختیار بدنتان قرار می‌دهید که کمک شایان توجهی به حفظ سلامت و بهبود کارآیی آن می‌کند.

 • افتتاح ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۰۰

  امروز با حضور وزیر بهداشت

  ۴۷ هزار متر مربع فضای درمانی در خراسان شمالی افتتاح می شود

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت امروز در ششمین سفر به خراسان شمالی و در دویست و پنجاه و پنجمین سفر استانی، ۴۷ هزار متر مربع فضای درمانی دانشگاه علوم پزشکی این استان را با اعتباری بالغ بر ۲۰۰۰ میلیارد ریال افتتاح می کند.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۵۴

  آثار طرح تحول سلامت از دریچه آمارهای سازمان برنامه و بودجه

  سلامت آنلاین- معاون توسعه اموراجتماعی و عمومی سازمان برنامه و بودجه کشور، با عنوان این مطلب که قضاوت در مورد حیف و میل شدن منابع طرح تحول سلامت منصفانه نیست، گفت: آمار و ارقام هم نشان می دهد که این طرح، دستاوردهای بزرگی را به همراه داشته است.

 • یائسگی زنان تخمدان ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۴۰

  پشیگیری از یائسگی زودرس با مصرف ویتامین D و کلسیم

  سلامت آنلاین- تحقیقی تازه نشان داده است که مصرف میزان بیشتری ویتامین D و کلسیم از طریق مواد غذایی می‌توانند سبب کاهش خطر بروز یائسگی زودهنگام در زنان شود.

 • نظافت شهری لباس نارنجی رفتگر شهرداری جاروکردن خیابان ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۱۸

  رفتگرهایی که صاحب املاک نجومی شدند!

  سلامت آنلاین- شهردار تهران این روزها در مناظره‌ها طوفانی از پاکدستی به راه انداخته و فهرست اموال خود و خانواده‌اش را منتشر کرده است؛ بماند که فهرست اموالش باعث شده نکات طنزگونه‌ای هم در شبکه‌های اجتماعی منتشر شود اما او میان حرف‌هایش تأکید کرد که املاک نجومی را به رفتگرها و بر اساس قانون املاک داده است؛ حرفی که انتشار فهرست دریافت‌کنندگان این املاک خلاف آن را نشان می‌دهد.

 • اچ آی وی ویروس ایدز ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۰۰

  اثر ویروس اچ‌آی‌وی بر قدرت شناختی مبتلایان به ایدز

  سلامت آنلاین- یافته‌های یک پژوهش تازه مشخص کرده است که ویروس HIV می‌تواند اثری منفی بر رشد مغز و قدرت شناختی افراد داشته باشد.

 • سردرد سرگیجه سالمند حواس پرتی آلزایمر ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۲۳

  چند حرکت ساده برای رفع علائم سرگیجه

  سلامت آنلاین- بر اساس نتایج یک مطالعه جدید مشخص شده است سالخوردگانی که سرگیجه دارند می‌توانند تنها روزی پنج دقیقه با انجام چند حرکت ساده سر به علائم سرگیجه خود خاتمه دهند.

 • احساسات مردان زنان شناخت ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۰۵

  مردها چقدر زن‌ها را می‌شناسند؟

  سلامت آنلاین- به گفته یک دکتر روانشناس، در بهترین و ایده‌آل‌ترین شرایط، شناخت مردان از احساسات و عواطف زنان به هیچ وجه کامل و همه‌جانبه نیست و با نقصانی جدی همراه است.

 • سید ابراهیم رئیسی ۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۲۲:۳۰

  مادر یک کودک بیمار: آقای رئیسی! رنج بیماری فرزند را نچشیده‌اید

  سلامت آنلاین- سومین مناظره انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری امروز برگزار شد و مردم با دقت سخنان آنها را شنیدند و عیارشان را محک زدند تا بتوانند انتخاب بهتری داشته باشند، اما سخن ابراهیم رئیسی به طرح تحول سلامت با واکنش های زیادی مواجه شد؛ آنجا که گفت« هزینه های درمان مردم افزایش یافته است» . نامه مادر یک کودک بیمار نمونه ای از این واکنش هاست که به منظور اطلاع مخاطبان گرامی منتشر می‌شود.

 • حسن روحانی ۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۳:۴۲

  حمایت انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران از حسن روحانی

  سلامت آنلاین- هیات مدیره مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران، بیانیه ای در حمایت از کاندیداتوری "حسن روحانی" در انتخابات ریاست جمهوری، صادر کرد.

 • تفاهم نامه همکاری ۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۳:۲۹

  امضای تفاهم نامه همکاری در حوزه سلامت بین ایران و چک

  سلامت آنلاین- در سفر معاون آموزشی وزارت بهداشت به پراگ یادداشت تفاهم همکاری بین وزارتخانه‌های بهداشت کشورمان با جمهوری چک در زمینه‌های بهداشتی و پزشکی به امضا رسید.

 • بازرسی سلامت نوروزی ۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۳:۲۳

  نظارت ویژه تیم های عملیاتی بهداشت محیط در شهر قم

  سلامت آنلاین- مسئول مدیریت بهداشت محیط مناسبت هاو ایام خاص گفت: ۱۵ تیم عملیاتی بهداشت محیط شامل کارشناسان و بازرسان دانشگاه علوم پزشکی قم در اطراف حرم مطهر و مسجد جمکران از دیروز  برای نظارت بر بهداشت محیط مستقر شده اند.

 • خدمات درمانی مناطق محروم رضایت کودک ۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۱:۴۱

  گزارش تصویری/ سیمای سیستان بعد از طرح تحول سلامت

  سلامت آنلاین - اولویت طرح تحول سلامت به عنوان بزرگترین طرح اجتماعی دولت یازدهم، رسیدگی به وضعیت بهداشتی و درمانی مناطق محروم کشور بوده است، عکاس سلامت آنلاین برخی خدمات ارائه شده در استان سیستان و بلوچستان را در قاب دوربین خود به تصویر کشیده است. عکس: مهین محمدزاده

 • سید حسن هاشمی سخنرانی ۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۱:۲۳

  انتقاد تند وزیر بهداشت از اتهام زنی و بی اخلاقی های برخی نامزدها

  برخی زمان انتخابات یاد محرومان می‌افتند، ولی فرق رودبار جنوب و رودبار گیلان را نمی‌دانند

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت از منطقه جنوب استان کرمان و شهرستان رودبار جنوب به عنوان محروم ترین نقطه کشور یاد کرد و افزود: بسیاری از افرادی که امروز در مورد محرومین و مستضعفان صحبت می کنند، ممکن است رودبار جنوب را نشناسند و به شما آدرس رودبار گیلان را بدهند و اصلا نمی دانند که محرومیت و روستا چیست و زندگی در این مناطق به چه معنا است.

 • مواد غذایی میوه و سبزیجات گوجه فرنگی ذرت فلفل ۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۱:۰۹

  مصرف میوه و سبزیجات از ابتلا به نقرس پیشگیری می کند

  سلامت آنلاین- تحقیق جدید نشان می دهد بیماری نقرس که نوع دردناکی از آرتروز پا هست با یک رژیم غذایی سالم تر قابل پیشگیری است.

 • مجلس شورای اسلامی ۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۱:۰۵

  سلامت آنلاین گزارش می دهد

  مجلس پشت طرح تحول سلامت ایستاده است

  سلامت آنلاین- شاید به جرات بتوان گفت طرح تحول سلامت یکی از طرح های کم نظیری است که مورد حمایت همه اقشار جامعه قرار گرفته و همه جناح های حزبی که دغدغه سلامت مردم و تحقق عدالت اجتماعی را دارند، پشت این طرح بزرگ اجتماعی دولت یازدهم ایستاده اند.

 • دکتر بابک زمانی ۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۰:۳۱

  طرح تحول و انتخابات پیش رو

  دکتر بابک زمانی/ متخصص مغز و اعصاب

 • کنسرت دروغ بابک جهانبخش ۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۸:۵۳

  کشاندن مردم در همایش انتخاباتی به بهانه کنسرت بابک جهانبخش

  سلامت آنلاین- دروغ، بیماری پنهان این روزهای جامعه ما شده است؛ نوعی از بیماری بی اخلاقی که بر سلامت روان جامعه اثری بلند مدت دارد و جمعی به طمع کسب قدرتی زودگذر، چنین زخمی عمیق را بر جان جامعه می نشانند. نمونه آن رفتار انتخاباتی برخی نامزدهاست که سالیان سال است سودای ریاست جمهوری را در سر می پرورانند و برای رسیدن به آن به هر حرکت غیر اخلاقی دست می زنند.

 • زلزله زمین لرزه تهران ۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۷:۳۶

  ۱۱ مصدوم زلزله اردبیل به بیمارستان منتقل شدند

  سلامت آنلاین- سرپرست اورژانس کشور گفت: امروز صبح زلزله ای با قدرت ۵ ریشتر در کشور آذربایجان ، شهرستان پارس آباد،  بیله سوار، گرمی و  اصلاندوز در استان اردبیل را نیز لرزاند که ۱۱ مصدوم این زلزله به بیمارستان منتقل شدند.

 • افتتاح ۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۷:۳۰

  افتتاح بیمارستان سید الشهدا (ع) در «رودبار» استان کرمان

  سلامت آنلاین- بعد از ظهر امروز و با حضور وزیر بهداشت، بیمارستان سید الشهداء(ع) شهرستان رودبار جنوب افتتاح شد.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۷:۲۴

  امروز با حضور وزیر بهداشت انجام شد

  آغاز عملیات ساخت بیمارستان ۲۸۰ تختخوابی در جیرفت

  سلامت آنلاین- عملیات ساخت بیمارستان ۲۸۰ تختخوابی جایگزین بیمارستان آیت الله کاشانی و نیز دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با حضور وزیر بهداشت آغاز شد.

 • آمبولانس ۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۲:۳۴

  سرپرست سازمان اورژانس کشور عنوان کرد:

  آماده باش اورژانس برای پوشش مراسم نیمه شعبان

  سلامت آنلاین- سرپرست سازمان اورژانس کشور از آماده باش اورژانس برای پوشش مراسم نیمه شعبان خبر داد و تمهیدات این سازمان در استان قم را تشریح کرد.

 • داروهای OTC ۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۲:۲۵

  تولید داروی تقلبی: شغل جدید تولیدکنندگان مواد مخدر

  سلامت آنلاین- یک کارشناس دارویی عنوان کرد: سازمان جهانی بهداشت هشدار داده است تولیدکنندگان مواد مخدر، امروزه به تولید داروهای تقلبی روی آورده اند، زیرا داروهای تقلبی حساسیت ها و مشکلات سیاسی و اجتماعی کمتری نسبت به مواد مخدر دارند و به راحتی نیز قابل توزیع هستند.

 • ارائه خدمات درمانی در مناطق محروم بلوچستان ۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۲:۱۸

  رنگ عدالت درمانی بر چهره مناطق محروم

  سلامت آنلاین- از نیمه اردیبهشت ماه سال ۹۳ و در قالب طرح تحول نظام سلامت، اقدام در جهت کاهش پرداخت از جیب مردم، بازسازی بیمارستان‌های فرسوده و توسعه زیرساخت‌ها و افزایش دسترسی مردم حاشیه‌ شهرها و مناطق محروم، بعد از سال‌ها در اولویت قرار گرفت و به آن نگاهی ویژه شد.

 • مسکن های ضدالتهابی و احتمال حمله قلبی ۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۹:۵۴

  مسکن‌هایی که سکته‌آور می‌شوند

  سلامت آنلاین- تحقیقات جدید حاکی از آن است که مصرف مقادیر بالای مسکن‌هایی که خاصیت ضدالتهابی دارند مانند ایبوپروفن، خطر بروز حمله‌های قلبی را افزایش می‌دهد.

 • سید حسن هاشمی سخنرانی ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۹:۴۷

  وزیر بهداشت:

  باید از نگاه حزبی و عشیره ای در کشور پرهیز کنیم

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت تعداد کل تخت های بیمارستانی استان کردستان از ابتدای احداث مراکز درمانی در چند دهه گذشته تا قبل از دولت یازدهم را ۱۷۰۰ تخت بیمارستانی عنوان کرد و از اضافه شدن ۱۲۰۰ تخت جدید تا پایان دولت در این استان خبر داد .

 • جمشید مشایخی ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۸:۳۰

  درددل جمشید مشایخی با مردم ایران در بستر بیماری+ فیلم

 • مجلس شورای اسلامی ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۵:۱۹

  تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در مجلس کلید خورد

  سلامت آنلاین- امروز جمعی از نمایندگان مجلس، تقاضای تحقیق و تفحص از شهرداری در خصوص نحوه ساخت و ساز و هزینه‌ها و مدیریت نمایشگاه شهر آفتاب، نحوه تغییر کاربری‌ها و واگذاری املاک شهرداری تهران به ویژه بوستان مادر را تقدیم هیأت رییسه مجلس کردند و موضوع تحقیق و تفحص از شهرداری مجددا در مجلس کلید خورد.

 • سرطان پستان سرطان سینه ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۳:۲۳

  برای پیشگیری از سرطان پستان، «آسپرین بچه» بخورید

  سلامت آنلاین- تحقیقی تازه مشخص کرده است که مصرف منظم «آسپرین بچه» از سوی زنان می‌تواند آنها را در مقابل ابتلا به شایع‌ترین نوع سرطان سینه حفاظت کند.