نمایش همه
 • محمدنعیم امینی فرد ۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۰:۲۶

  سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح کرد

  مهم ترین مطالبه های بهداشتی و درمانی مردم از دولت دوازدهم

  سلامت آنلاین- سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: مهم ترین موضوعی که دولت دوازدهم در حوزه بهداشت و درمان باید به آن توجه داشته باشد، افزایش حمایت مالی و ارتقای کیفیت خدمات درمانی است که مطالبات جدی مردم است و در این راستا، کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز حمایت های لازم را از دولت خواهد داشت.

 • پیوند اهدای عضو ۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۹:۰۱

  رئیس انجمن اهدای عضو ایرانیان عنوان کرد:

  هزینه یک میلیارد تومانی دولت برای هر پیوند ریه

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن اهدای عضو ایرانیان گفت: یک عمل پیوند ریه در ایران، حدود یک میلیارد تومان هزینه دارد، در حالی که بیمار و دریافت کننده عضو پیوندی تقریبا هیچ پولی پرداخت نمی‌کند و عمل پیوند برای او تقریبا رایگان است.

 • فروشگاه قصابی گوشت قرمز مهر دامپزشکی ۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۶:۰۱

  یک مقام مسئول سازمان دامپزشکی در گفتگو با سلامت آنلاین هشدار داد:

  فقط از کشتارگاه‌های مجاز گوشت بخرید

  سلامت آنلاین- عضو کمیته تخصصی بهداشت و سلامت مواد غذایی سازمان دامپزشکی به مردم توصیه کرد با توجه به شیوع بیماری مرگبار تب کریمه کنگو در فصل گرما، گوشت را تنها از کشتارگاه های مجازی که زیر نظر سازمان دامپزشکی فعالیت می کنند، خریداری کنند.

 • سیامک مره صدق ۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۵:۵۸

  گفتگوی سلامت آنلاین با عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس

  مشارکت مردم در انتخابات، تداوم طرح تحول سلامت را تضمین کرد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به این که پیروزی دکتر روحانی در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری، تاثیر قابل توجهی در بخش های مختلف دولت از جمله حوزه بهداشت و درمان دارد، خاطرنشان کرد: کمترین فایده انتخاب مجدد دکتر روحانی این است که اجرای طرح تحول سلامت را قطعی کرده و با ادامه سیاست های موجود در بخش سلامت، شاهد عملیاتی شدن آن به طور کامل خواهیم بود.

 • دیابت دارو تست قندخون ۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۲:۳۰

  در گفتگوی سلامت آنلاین با متخصصان مطرح شد

  دیابتی ها بخوانند: چه زمانی باید قرص یا انسولین تزریقی مصرف کرد؟

  سلامت آنلاین- یک فوق تخصص غدد گفت: افرادی که قند خون ناشتای آن‌ها بالای ۱۰۰ باشد، باید پس از بررسی‌های لازم و به تشخیص پزشک، با مصرف داروی خوراکی یا تزریقی اقدام به کنترل قند خون خود کنند.

 • ۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۲:۵۰

  یک تریلی حامل بنزین در ستارخان واژگون شد

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از واژگونی یک دستگاه تریلی حامل بنزین در خیابان ستارخان خبر داد.

 • حسن روحانی ۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۰:۰۳

  روحانی؛ پیشتاز نتیجه آرای شمرده شده تا این لحظه

  سلامت آنلاین- رییس ستاد انتخابات کشور نتایج اولیه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران را اعلام کرد؛ نتایجی که حکایت از پیشتازی روحانی رییس دولت یازدهم در این انتخابات دارد.

 • بیماری های گوارشی و طرح تحول سلامت ۱۳۹۶-۰۲-۲۸ ۱۳:۴۰

  گفتگوی سلامت آنلاین با معاون تحقیقات وزارت بهداشت

  کاهش ۶۰ درصدی هزینه‌ آندوسکوپی پس از طرح تحول سلامت

  سلامت آنلاین- دکتر رضا ملک‌زاده، معاون تحقیقات وزارت بهداشت با اشاره به نقش موثر طرح تحول سلامت، آن را راهی برای برداشتن هزینه‌های بالای درمان از دوش بیماران دانست.

 • مهران رجبی ۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۰۹:۵۶

  گفتگوی سلامت آنلاین با بازیگر نام آشنا

  مهران رجبی: با طرح تحول سلامت مردم دغدغه بیماری ندارند

  سلامت آنلاین- یک بازیگر تلویزیون و سینما با اشاره به این که بخشی از فرآیند درمان به مقوله آرامش روحی بازمی‌گردد، اظهار داشت: در برخی موارد سلامتی ما در دست خودمان نیست و خواه ناخواه ناملایمتی‌ها آن را به خطر می‌اندازند و اینجاست که نقش دولت نمایان و پررنگ می‌شود. طبیعتا با ورود دولت و تامین بخشی از هزینه‌های درمان، بیمار آرامش روحی پیدا می‌کند.

 • مناظره ریاست جمهوری محمدباقر قالیباف شهردار تهران ۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۰۹:۳۹

  سلامت آنلاین گزارش می دهد

  ضربه ای که قالیباف به سلامت روان مردم زد و رفت

  سلامت آنلاین- با توپ پر در مناظره ها شرکت کرد، همه را متهم شمرد، تمام خطوط قرمز اخلاقی را جابجا کرد و سپس انصراف داد. اینها سرانجام آمدن و رفتن مردی بود که می خواست دولت ۹۶ درصدی تشکیل دهد، اما رفتار انتخاباتی اش با سلامت روان ۹۶ درصد مردم بازی کرد.

 • بیمارستان همراه بیمار هزینه درمان ۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۵:۱۶

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم در گفتگو با سلامت آنلاین بررسی کرد

  مقایسه وضعیت بهداشت و درمان جهرم؛ قبل و بعد از طرح تحول سلامت + جدول

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: مهمترین اتفاق در طرح تحول سلامت کاهش پرداختی ها از جیب مردم بود که در گذشته ۴۰ درصد و پس از طرح تحول سلامت برای روستایی ها به سه و برای شهری ها به شش درصد رسید.

 • تصفیه آب سالم ۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۵:۰۸

  روشی کم‌هزینه برای تصفیه سالم آب

  سلامت آنلاین- در حالی که اغلب روش‌های موجود برای سالم و قابل شرب کردن آب، نیازمند استفاده از فیلترهای تصفیه‌کننده‌ای است که هر چند وقت نیز باید آنها را تعویض کرد، دانشمندان راهکاری ارائه داده‌اند که کم‌هزینه‌تر است و تکیه‌ای بر فیلترهای غشائی و نیازمند تعویض ندارد.

 • اسپرم تخمک لقاح ۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۱۴:۱۲

  مردانی که زودتر و به قدر کافی می‌خوابند، اسپرم سالم‌تری دارند

  سلامت آنلاین- بر اساس مطالعه‌ای تازه مشخص شده است تحرک اسپرم در کسانی که بین ساعات ۸ تا ۱۰ شب به رختخواب می‌روند، در بهترین حالت قرار دارد؛ بدین معنی که اسپرم شناوری بهتری دارد و در نتیجه، شانس بسیار بیشتری هم برای بارورسازی تخمک خواهد داشت.

 • درمان سرطان و طرح سلامت ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۰:۳۴

  رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد

  درمان رایگان بیماران مبتلا به سرطان پس از طرح تحول سلامت

  سلامت‌آنلاین- رئیس انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران اجرای طرح تحول سلامت را تحول بزرگی در درمان و بهبود وضعیت بیماران مبتلا به سرطان عنوان کرد و گفت: این طرح بیماران مبتلا به سرطان را صددرصد مورد حمایت قرار داد.

 • مفصل زانو ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۰:۲۶

  رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین اعلام کرد

  کاهش ۹۰ درصدی هزینه‌های ارتوپدی پس از طرح تحول سلامت

  سلامت آنلاین- با توجه به گران بودن لوازم ارتوپدی، بیماران قبل از طرح تحول سلامت با مشکل هزینه‌های درمانی مواجه بودند، اما به گفته رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران، طرح تحول سلامت توانست به خوبی از بیماران حمایت کند و هزینه‌های درمانیآنها را بشدت کاهش دهد.

 • ویروس زیکا و نوزاد مبتلا ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۰:۲۲

  مقامات برزیلی اعلام کردند

  زیکا مرحله اضطرار را رد کرد

  سلامت آنلاین- مقامات برزیلی بتازگی اعلام کرد که به دنبال کاهش شدید موارد ابتلا به بیماری زیکا در این کشور، حالت اضطراری به پایان رسید.

 • کاشت حلزونی گوش ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۲۷

  کاشت حلزون گوش، زیر چتر حمایت دولت

  سلامت آنلاین- رئیس بخش کاشت حلزون بیمارستان امیراعلم در گفتگو با سلامت آنلاین به کمک‌های دولتی طی سال‌های اخیر در زمینه کاشت حلزون گوش اشاره کرد و آن را گامی مهم در بالا بردن کیفیت زندگی بیماران کم‌شنوا و ناشنوا عنوان کرد.

 • دکتر کلانتر هرمزی ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۳۱

  در گفتگوی سلامت آنلاین با رئیس انجمن جراحان پلاستیک مطرح شد

  طرح تحول سلامت، هزینه ۱۴ میلیون تومانی عمل جمجمه را به ۸۰۰ هزار تومان رساند

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن جراحان پلاستیک با اشاره به این که طرح تحول سلامت نقش عمده ای در کاهش هزینه های پرداختی درمان داشت، گفت: پیش از اجرای طرح تحول سلامت، هزینه پیچ و پلاک عمل جمجمه ۱۴ میلیون تومان بود که در دولت یازدهم این رقم به ۸۰۰ هزار تومان رسید.

 • تخت بیمارستانی روانپزشکی بیمارستان ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۱۳

  معاون اجتماعی وزارت بهداشت خبر داد:

  بهره برداری از ۲۵۰ تخت روانپزشکی تا چند ماه آینده

  سلامت آنلاین- معاون اجتماعی وزارت بهداشت با اشاره به این که در دولت یازدهم به موضوع سلامت روان اهمیت بیش‌تری داده شد، افزود: در این دوره توانستیم هزار تخت روان‌پزشکی را راه‌اندازی کنیم و طی چند ماه آینده نیز ۲۵۰ تخت دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید.

 • سید ابراهیم رئیسی ۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۲۲:۳۰

  مادر یک کودک بیمار: آقای رئیسی! رنج بیماری فرزند را نچشیده‌اید

  سلامت آنلاین- سومین مناظره انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری امروز برگزار شد و مردم با دقت سخنان آنها را شنیدند و عیارشان را محک زدند تا بتوانند انتخاب بهتری داشته باشند، اما سخن ابراهیم رئیسی به طرح تحول سلامت با واکنش های زیادی مواجه شد؛ آنجا که گفت« هزینه های درمان مردم افزایش یافته است» . نامه مادر یک کودک بیمار نمونه ای از این واکنش هاست که به منظور اطلاع مخاطبان گرامی منتشر می‌شود.

 • دستگاه تصفیه هوا و تولید هیدروژن ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۰:۰۶

  دستگاهی که از هوای آلوده، انرژی تولید می‌کند

  سلامت آنلاین- گروهی از موفق به ساخت دستگاه جدیدی شده‌اند که می‌تواند با تصفیه و پالایش هوای آلوده، همزمان انرژی تولید کند. تنها نیاز این دستگاه قرار گرفتن در معرض نور خورشید است.

 • بیمارستان تخصصی دارالشفاء میرجاوه ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۹:۴۶

  مردم تغییر در حوزه سلامت را لمس کرده اند

  سلامت آنلاین- یکی از پرسنل کادر درمان شاغل در سیستان و بلوچستان با انتشار یادداشتی از خدمات دولت یازدهم با اجرای طرح تحول سلامت در این استان محروم قدردانی کرد.

 • دستگاه پخش امواج پارازیت ۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۳:۴۹

  اثر مضر امواج پارازیت بر سلامت انسان

  سلامت آنلاین- معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به تشکیل «کمیته اخلاق در پژوهش» در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور گفت: آمارهایی داریم که نشان می‌دهد امواج پارازیت برای سلامت انسان مضر است و از دید من انتشار این امواج الکترومغناطیس باید تعطیل شود.

 • داروخانه نسخه ۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۰:۰۹

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد :

  کاهش هزینه ۸ میلیونی بیماران سرطانی به ۱۵۰ هزار تومان

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز به نایاب شدن برخی داروها در سال ۹۲ اشاره کرد و گفت: در آن سال، ۱۵۳ قلم داروی حیاتی از جمله داروهای بیماران سرطانی، ام اس، کولیت زخمی و هپاتیت C نایاب شد که مشکلات فراوانی را برای بیماران ایجاد کرد.

 • سید ابراهیم رئیسی ۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۰۸:۵۶

  اعتراض به عددسازی‌ دروغین در ستاد انتخاباتی رئیسی؛ اگر به سلامت مردم کمک نمی کنید، آسیب هم نرسانید

  سلامت آنلاین- وزارت بهداشت در واکش به اصرار بر ارائه اطلاعات نادرست ستاد انتخاباتی ابراهیم رییسی اعلام کرد: تکرار مکرر بعضی مطالب غیر کارشناسی در مخالفت با سلامت مردم از طرف بعضی افراد که این بار از ستاد یکی از کاندیداها به گوش می رسد، خللی در خدمت رسانی بهداشتی و درمانی به مردم ایجاد نخواهد کرد و پیام خدمت گزاران مردم در حوزه بهداشت و درمان به این افراد این است: اگر به سلامت مردم کمک نمی کنید، حداقل آسیب نرسانید.

 • حسن روحانی ۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۱:۱۳

  واقعا روحانی برای مردم چه کرد؟+ ویدئو

  سلامت آنلاین- این روزها، خیلی ها می پرسند "روحانی چه کرده است؟" در این باره سخن فراوان گفته شده است، از جمله کاهش سرعت رشد قیمت ها ، کنترل قیمت مسکن، خروج ایران از انزوا، بازگرداندن پول های بلوکه شدن ایران در خارج، آغاز ورود پرشمار توریست ها به کشور، افزایش سه برابری مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و ... .

 • میوه هندوانه ۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۰:۴۳

  ترفندهای انتخاب یک هندوانه رسیده و شیرین

  سلامت آنلاین- فصل هندوانه های شیرین و آبدار رسیده و هم اکنون که در بازار این میوه جالیزی به عنوان نوبرانه به فروش می رسد، انتخاب یک هندوانه شیرین کار بسیار دشواری است و نیاز به تجربه و آگاهی دارد. اما بهترین راه تشخیص هندوانه رسیده چیست؟

 • بیمارستان رازی بیرجند ۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۰:۰۷

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفتگو با سلامت آنلاین تشریح کرد

  پس از طرح تحول سلامت در زابل چه اتفاقی افتاده است؟

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل با تشریح ارائه خدمات پزشکی در این شهر پس از طرح تحول سلامت تصریح کرد: توقف طرح تحول سلامت و در پی آن افزایش هزینه های درمانی، نارضایتی مردم محروم را در پی خواهد داشت.

 • بیمار دفترچه بیمه فقرا مناطق محروم ۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۱۰:۴۱

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح کرد:

  هر دولتی بیاید، باید طرح تحول سلامت را ادامه دهد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در دولت‌های قبلی یکی از سازمان‌های مورد انتقاد قرار گرفته توسط مردم، وزارت بهداشت بود، که خوشبختانه این وزارتخانه توانست با اجرای طرح تحول سلامت رضایت مردم را به خود جلب کند و من فکر می کنم هر دولتی بیاید این طرح توقف ناپذیر است.

 • کودک بیمار سرطانی ۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۱۰:۲۹

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح کرد

  چتر طرح تحول سلامت بر سر بیماران مبتلا به سرطان

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، عنوان کرد: حمایت‌های وزارت بهداشت با اجرای طرح تحول سلامت و رسیدگی به وضعیت بیماران، به ویژه بیماران مبتلا به سرطان و تامین نیازهای درمانی آنها در دولت یازدهم به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.