نمایش همه
 • استقلال پرسپولیس دربی فوتبال ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۳:۲۶

  آمادگی اورژانس برای پوشش رقابت سرخابی های پایتخت

  سلامت آنلاین- سرپرست اورژانس کشور گفت: تمهیدات ویژه ای برای دربی پایتخت و بازی دو تیم پرسپولیس و استقلال اندیشیده شده است.

 • پوشک بچه نوزادان نارس ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۳:۲۳

  عرضه کوچک‌ترین پوشک برای نوزادان نارس

  سلامت آنلاین- یادگیری طریقه قندان یا پوشک کردن نوزادان می‌تواند کاری سخت برای والدینی باشد که تازه بچه‌دار شده‌اند. این کار برای والدین کودکانی که پیش از موعد به دنیا آمده‌اند سخت‌تر هم است. از این رو، بتازگی پوشکی در ابعاد فوق‌العاده کوچک عرضه شده که برای کودکان نارس مناسب‌تر است.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۲:۲۸

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در گفتگو با سلامت آنلاین:

  قبل از طرح تحول، بیماران کم بضاعت از فرماندار و امام جمعه کمک می خواستند

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان عنوان کرد: در گذشته زمانی که بیمار از بیمارستان مرخص می شد، چون هزینه های درمانش بالا بود، دست به دامان امام جمعه، فرماندار، بخشدار و..می شد تا با دریافت نامه از سوی آن ها هزینه هایش را تا حدودی کاهش دهد، اما پس از اجرای طرح تحول سلامت، هم اکنون شهری ها شش و روستاییان سه درصد هزینه درمان می پردازند؛ درواقع هزینه ها به حدی کاهش یافته که می توان گفت رایگان شده است.

 • فنآوری حمل بسته با ربات دونده ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۲:۲۷

  ربات دونده‌ای برای تحویل سریع مرسولات به افراد

  سلامت آنلاین- یک استادیار رباتیک در دانشگاه ایالتی اورگان با عملی کردن ایده‌ای مبنی بر حمل و تحویل سریع بسته‌ها، رباتی دوپا ساخته است که بزودی اولین گام را برای عرضه در بازار برمی‌دارد.

 • سید فرید موسوی ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۲:۱۰

  نایب رئیس دوم کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  مجلس از شفاف شدن سهم درمان کارگران استقبال می کند

  سلامت آنلاین- نایب رئیس دوم کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر این که مجلس از شفاف شدن سهم درمان کارگران استقبال می کند، گفت: مجلس در طی این سال ها اثبات کرده که هر زمان به ورود قانونگذار و حمایت از قشر زحمت کش جامعه کارگری نیاز بوده، به وظیفه خود عمل کرده است.

 • وزیر بهداشت کویا هاوانا قرارداد همکاری تفاهم نامه ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۱:۵۸

  وزیر بهداشت به کوبا می رود

  سلامت آنلاین- شانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و کوبا از ۲۵ تا ۲۷ بهمن ۹۵ در هاوانا برگزار خواهد شد و دکتر سیدحسن هاشمی، وزیر بهداشت و رئیس ایرانی این کمیسیون به همین منظور عازم کوبا خواهد شد.

 • علیرضا زالی رئیس نظام پزشکی ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۱:۳۵

  ممنوعیت طبابت دوگانه از سوی شورای نگهبان، رد شد

  سلامت آنلاین- رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، از مخالفت شورای نگهبان با مصوبه ممنوعیت اشتغال همزمان پزشکان در بخش دولتی و خصوصی خبر داد.

 • برنج خیس کرده آشپزی پخت و پز پلو آبکش ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۱:۲۸

  برنج خیس‌کرده از سرطان و بیماری قلبی پیشگیری می‌کند

  سلامت آنلاین- محققان توصیه کرده‌اند پیش از خوردن برنج، بهتر است یک شب آن را در آب خیس کنید تا احتمال ابتلا به بیماری قلبی، دیابت و سرطان در شما کاهش پیدا کند.

 • قدردانی مردم خونگرم بیجار از پزشکان نیکوکار ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۱:۱۴

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی سیرجان در گفتگو با سلامت آنلاین عنوان کرد:

  کاهش آمار مرگ و میر در مناطق محروم با توزیع پزشک متخصص

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی سیرجان با بیان این که قبل از اجرای طرح تحول سلامت، مردم مناطق محروم این شهر به پزشک متخصص دسترسی نداشتند و برای درمان به یزد، کرمان و شیراز مراجعه می کردند، گفت: در این راه عده ای به دلیل وقوع تصادفات جاده ای، جان خود را از دست می دادند، اما پس از حضور پزشکان متخصص در مناطق کم برخوردار، آمار مرگ و میرها نیز کاهش پیدا کرد.

 • تومور غده سرطانی سلول سرطان پستان ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۱:۱۱

  بررسی عوارض درمان‌های انکولوژی در یک سمینار پزشکی

  سلامت آنلاین- دبیر سمینار «برخورد با عوارض درمان‌های انکولوژی» از برگزاری این سمینار یکروزه در آخرین پنجشنبه سال جاری خبر داد و گفت: هنر پزشک درمانگر سرطان تجویز درمان مناسب و بموقع است و از آن مهم‌تر این است که به عوارض احتمالی و پیشگیری و کنترل این عوارض احاطه داشته باشد.

 • دست رنج کشیده کارگر ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۱:۰۳

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تعلل در جداسازی سهم درمان کارگران، خلاف اخلاق و قانون است

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان اینکه تعلل در جداسازی سهم درمان کارگران، خلاف اخلاق و قانون است، عنوان کرد: دستور رئیس جمهور درباره جداسازی سهم درمان کارگری یک قانون است و زمانی که در مورد قانون صحبت می کنیم، جای اما و اگری وجود ندارد و باید عملیاتی شود.

 • حلقه ازدواج مجدد همسران نابرابری خانوادگی نارضایتی انتخاب همسر ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۱:۰۳

  آنچه باید هنگام «ازدواج مجدد» در نظر بگیریم

  سلامت آنلاین- به منظور ازدواج مجدد ابتدا باید زندگی قبلی را با مشورت با متخصص کاملا مورد واکاوی قرار دهیم؛ چرا که در زندگی قبلی خاطرات تلخ و شیرین وجود دارد بنابراین با مطالعه اتفاقات گذشته فضایی را فراهم کنیم که اشتباهات گذشته را تکرار نکنیم.

 • تفاهم نامه همکاری قرارداد امضا ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۰:۵۶

  همکاری مشترک ایران و سوئد در حوزه های دارویی

  سلامت آنلاین- رئیس سازمان غذا و دارو در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان غذا و دارو با شرکت استرازنکای سوئد ضمن تاکید بر حمایت از تولید داخل از فرصت مناسب جمهوری اسلامی ایران برای سرمایه‌گذاری شرکت های چندملیتی سخن گفت.

 • طلاق جدایی زناشویی همسرداری ازدواج همسران زندگی مشترک ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۰:۱۸

  ۸ توصیه به آنها که با همسرشان همکارند

  سلامت آنلاین- این روزها ازدواج دختر و پسری که با یکدیگر در یک محیط کاری شاغل هستند و علاوه بر همسری، همکار یکدیگر محسوب می‌شوند فزونی یافته است. اگرچه برخی این اشتراک را ویژگی مفیدی می‌دانند اما برخی دیگر نیز معتقدند شغل مشترک بر روابط همسران اثرگذار است.

 • شکلات ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۰۹:۴۵

  ارائه تسهیلات به دانشجویان برای «شکلات شناسی»

  سلامت آنلاین- دانشگاه وست انگلیس به گروهی از دانشجویان مقطع دکترا که درباره عوامل ژنتیک موثر بر علاقه‌مندی به طعم‌های مختلف شکلات تحقیق می‌کنند، سالانه ۱۵ هزار پوند کمک‌هزینه پژوهشی اعطا می‌کند.

 • کاریکاتور - سلامت روانی جامعه ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۰۹:۳۹

  سلامت روانی جامعه

  سلامت آنلاین - علیرضا کریمی مقدم

 • دارو قرص آسپرین ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۰۹:۳۳

  مصرف روزانه آسپرین از سقط جنین مکرر پیشگیری می‌کند

  سلامت آنلاین- یافته‌های جدید محققان نشان می‌دهد که مصرف روزانه دوز پایینی از داروی آسپرین می‌تواند باعث پیشگیری از بروز سقط جنین مجدد در زنان باردار شود.

 • خوردن سالاد سبزیجات تغذیه زنان رژیم غذایی گیاهی گیاهخواری ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۰۹:۲۲

  زنان و دختران بخوانند: خوردنی‌هایی برای حفظ سلامت رحم

  سلامت آنلاین- رحم یک ارگان جنسی تولید مثل واکنش-هورمونی در بدن زنان است و اگر تمایل به فرزندآوری دارید، بسیار مهم است که با پیروی از رژیم غذایی متعادل و مصرف مواد غذایی مناسب، سلامت این اندام تناسلی را حفظ کنید.

 • نوزاد ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۰۸:۵۰

  جداسازی اعضای اضافی از بدن نوزادی با ۴ پا و ۲ آلت تناسلی+عکس

  سلامت آنلاین- پزشکان بتازگی نوزاد پسری را تحت عمل جراحی قرار دادند که با چهار پا و دو اندام تناسلی متولد شده بود. به گفته آنها ای عمل موفقیت‌آمیز بوده و پاهای اضافی از بدنش جدا شده است.

 • کره فساد کپک ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۰۸:۴۰

  یک اشتباه عمومی: کره را در یخچال نگه ندارید

  سلامت آنلاین- یک متخصص علوم و صنایع غذایی با تاکید بر اشتباه اغلب افراد در نگهداری کره درون یخچال و بیان مشخصات کره فاسد، گفت: کره به دلیل داشتن حداکثر ۱۶ درصد آب در برابر فساد بسیار حساس است و به همین دلیل علاوه بر این‌که لازم است از خرید کره نرم‌شده اجتناب شود، حتما باید آن را در فریزر با دمای منفی ۱۸ سانتی‌گراد (فریزر خانگی یا فروشگاهی) نگهداری کرد نه درون یخچال.

 • بهداشت سلامت عمومی بیماری های غیر واگیردار گوشی پزشکی معاینه ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۰۸:۳۰

  معاینه و مشاوره ناباروری در روز ملی سلامت مردان

  سلامت آنلاین- همزمان با فرا رسیدن «هفته سلامت»، متخصصان ارولوژی سراسر کشور در اولین پنجشنبه اسفند ماه امسال که به «روز ملی سلامت مردان» اختصاص یافته، به این گروه از جامعه خدمات مشاوره‌ای ارائه خواهند کرد و به معاینه وضعیت دستگاه تناسلی و ادراری آنها خواهند پرداخت.

 • تکذیب ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۹:۱۲

  رئیس اداره ژنتیک وزارت بهداشت:

  خواستار انتقال اعتبار هزینه آزمایش ژنتیک به وزارت بهداشت نبوده ایم

  سلامت آنلاین- رئیس اداره ژنتیک وزارت بهداشت با تاکید بر این که به هیچ عنوان وزارت بهداشت خواستار انتقال اعتبار هزینه آزمایش ژنتیک به این وزارتخانه نبوده، تصریح کرد: وزارت بهداشت خواستار انتقال این اعتبار به سازمان بیمه سلامت به منظور افزایش پوشش دهی خدمات بیمه ای برای خانواده های بی بضاعت بوده است.

 • سریال پرستاران صداوسیما بازیگر فیلم ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۸:۱۷

  نمایش سریال «پرستاران»؛ امشب از شبکه اول سیما

  سلامت آنلاین- سریال «پرستاران» که در ۵۲ قسمت به زندگی حرفه‌ای و شخصی چند پرستار می‌پردازد، از امشب در شبکه یک به نمایش درمی‌آید. «پرستاران» به تهیه‌کنندگی داوود هاشمی، نویسندگی علیرضا افخمی و کارگردانی شهرام شاه‌حسینی در ۵۲ قسمت تولید شده و از تولیدات مشترک رسانه ملی و وزارت بهداشت‌ درمان و آموزش پزشکی است.

 • قتل جنایت خشونت چاقو ساطور مرگ قاتل ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۶:۲۷

  کاهش ۱.۷ درصدی آمار مراجعان نزاع به پزشکی قانونی

  سلامت آنلاین- در ۹ ماهه امسال، ۴۳۶ هزار و ۹۱ مصدوم نزاع به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند؛ این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار مراجعان ۴۴۳ هزار و ۸۲۴ نفر بود، ۱.۷ درصد کاهش یافته است.

 • کودکان لپتاپ تماشای فیلم دیرخوابی ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۵:۴۳

  اثر مفید فیلم‌های ترسناک بر فرایند شناسایی ترس در مغز

  سلامت آنلاین- محققان در پی انجام مطالعه‌ای گفته‌اند فیلم‌های وحشتناک و دلهره‌آور به مغز در شناسایی بهتر فرآیندهای مرتبط با ترس و اضطراب کمک می‌کند.

 • مراقبت سالمندان پرستار پیری بازی فکری پیرزن مسن الزایمر فراموشی سیان زوال عقل ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۴:۱۱

  نقش باکتری‌های روده‌تان در سرعت بخشیدن به آلزایمر

  سلامت آنلاین- آیا می‌دانستید باکتری‌های موجود در روده شما ممکن است باعث سرعت گرفتن احتمال ابتلایتان به بیماری آلزایمر شود؟ یک مطالعه جدید پرده از نقش این باکتری‌ها در بیماری مذکور برداشته است.

 • شکست عشقی رابطه عاطفی طلاق دلشکسته ضربه روحی سکته حمله قلبی ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۴:۰۴

  مرگ روزانه ۳۰۰ ایرانی به دلیل بیماری های قلبی

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن آترواسکلروز ایران با بیان اینکه روزانه دستکم ۳۰۰ ایرانی به دلیل ابتلا به انواع بیماری های قلبی-عروقی جان خود را از دست می‌دهند، گفت : با برنامه ای که سازمان بهداشت جهانی برای دنیا در نظرگرفته و پیگیری هایی که در حال انجام است، به نظر می رسد در کشورهای توسعه یافته تا سال ۲۰۲۵ شاهد کاهش بیماری های قلبی و عروقی و یا سکته های قلبی و تا حدی سکته های مغزی باشیم.

 • معاینه پزشکی فشار خون ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۳:۳۲

  ترکیب «چهار قرص در یکی»، برای درمان فشار خون

  سلامت آنلاین- دانشمندان تحقیقات پزشکی و دارویی موفق شدند با ترکیب دوز پایینی از چهار قرص در یک قرص، راهکاری به گفته آنها «بسیار مفید برای درمان بیماران مبتلا به فشار خون» پیدا کنند.

 • ایمن احمد عبدالعطی چاقترین زن جهان ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۳:۱۲

  جراحی رایگان چاق‌ترین زن جهان با ۵۰۰ کیلوگرم وزن +عکس

  سلامت آنلاین- پزشکان در هند قرار است یک زن ۳۶ ساله مصری به نام «ایمن احمد عبدالعطی» را تحت عمل جراحی رفع چاقی قرار دهند که با ۵۰۰ کیلوگرم وزن اکنون به عنوان سنگین‌وزن‌ترین زن جهان شناخته می‌شود.

 • اینفوگرافی - راههای کاهش رد پای کربنی ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۲:۴۳

  اینفوگرافی/ راههای کاهش رد پای کربنی