نمایش همه
 • سرماخوردگی آنفلوآنزا تب و لرز بیماری مریضی ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۲:۵۵

  مشاهده سلول‌های آنفلوآنزا با چشم غیر مسلح

  سلامت آنلاین- محققان دانشگاه نتردام هلند راهکاری ساده و کاربردی برای تشخیص بیماری آنفلوآنزا از طریق مشاهده سلول‌های آن با چشم غیرمسلح یافتند.

 • مناظره ریاست جمهوری محمدباقر قالیباف شهردار تهران ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۲:۴۵

  محمدباقر قالیباف، شهردار تهران، چند درصدی است؟

  فقط یک متر از خانه «آقای ۴ درصدی»، ۲۰ میلیون تومان می‌ارزد!

  سلامت آنلاین- دغدغهٔ این روزهای محمدباقر قالیباف، نظریه‌اش است؛ همان نظریه‌ای که بیش از آنکه مال خودش باشد، در جنبش وال‌استریت شنیده شد. با این تفاوت که مردم حاضر در جنبش آمریکایی ٩٩ را در برابر یک فریاد می‌زدند و در مقابل قالیباف از ٩٦ در برابر ۴ سخن می‌گوید... اما خانه خود شهردار در منطقه‌ای قرار گرفته است که قیمت هر متر آن حدااقل ۲۰ میلیون تومان است! قیمتی که درصد زیادی از مردم با شنیدنش ممکن است بپرسند خود قالیباف چند درصدی است؟

 • شیر مادر شیردهی کودک نوزاد تولد ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۲:۳۷

  فواید شیر مادر برای حفظ سلامتی روده‌های نوزاد

  سلامت آنلاین- محققان بتازگی دریافته‌اند که شیر مادر می‌تواند با ایجاد باکتری‌های خوب در سیستم گوارشی نوزادان، نقش مهمی در سلامت کودکان ایفا کند.

 • پزشک معاینه بیماری هپاتیت c هپاتیت سی ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۲:۱۱

  تولید نانوحسگری که ویروس هپاتیت C را تشخیص می‌دهد

  سلامت آنلاین- پژوهشگران دانشگاه ایلام نانوحسگری با قابلیت شناسایی سریع‌تر و گزینش‌پذیری بالاتر می‌تواند ویروس هپاتیت C را تشخیص دهد.

 • بیمارستان بیمار تخت بیمارستانی ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۱:۵۴

  مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در گفتگو با سلامت آنلاین تشریح کرد

  اوضاع بهداشت و درمان در شهرکرد؛ قبل و بعد از طرح تحول سلامت+جدول

  سلامت آنلاین- مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با بیان این که پیش از طرح تحول سلامت، کمبود و نبود دارو، بیماران خاص را دچار مشکل کرده بود، خاطرنشان کرد: اما اجرای طرح تحول، کمبودهای دارویی را مرتفع کرد و جان تازه ای به بیماران استان چهارمحال و بختیاری بخشید.

 • بیمار دفترچه بیمه فقرا مناطق محروم ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۱:۵۰

  سلامت آنلاین از دستاورد مهم طرح تحول سلامت گزارش می دهد

  بیمه رایگان ۱۱ میلیون ایرانی؛ اتفاقی ماندگار در تاریخ نظام سلامت ایران

  سلامت آنلاین- اگر بر مبنای قانون برنامه پنجم توسعه جلو برویم، دولت دهم موظف بود که طبق این قانون تا پایان سال ۹۱ همه ایرانیان را تحت پوشش بیمه همگانی درآورد، اما دولت قبل هرگز نتوانست این قانون بالادستی را اجرا کند، ولی در دولت یازدهم، بالاخره شیشه عمر بی عدالتی شکست و در اتفاقی ماندگار در تاریخ نظام سلامت، ۱۱ میلیون ایرانی فاقد دفترچه بیمه، تحت پوشش بیمه همگانی رایگان قرار گرفتند.

 • شکستگی پا گچ گرفتن ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۱:۴۴

  پیشگیری از شکستگی استخوان با مصرف منیزیم

  سلامت آنلاین- شکستگی استخوان یکی از علل اصلی ناتوانی و بیماری، بخصوص در بین جمعیت مسن است و اگرچه بخوبی می‌دانیم که کلسیم و ویتامین D نقش مهمی در سلامت استخوان‌ها دارند، اما مشخص شده که منیزیم نیز یک ماده مغذی ضروری و ترکیب مهمی در استخوان محسوب می‌شود.

 • استیکر تلگرامی هنرمندان دروغ انتخاباتی ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۱:۳۶

  بداخلاقی انتخابی: سوءاستفاده جریان‌های سیاسی از شهرت هنرمندان

  سلامت آنلاین- بتازگی استگیرهایی از چندین هنرمند معروف کشور در تلگرام منتشر شده است که با ذکر جمله «یک اشتباه را دو بار تکرار نکنیم» در پسزمینه‌ای از رنگ بنفش متعلق به یک کاندیدای ریاست جمهوری سعی دارد القا کند که این هنرمندان از رای گذشته خود پشیمان شده‌اند. «امیر جعفری»، «لیلی رشیدی»، «ریما رامین‌فر»، «بهاره رهنما»، «بهناز جعفری» و هنرمندانی که از شهرتشان سوءاستفاده شده اعلام کرده‌اند این القائات دروغ است.

 • بیمارستان شلوغ ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۱:۲۱

  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران:

  ۴ بیمارستان فرسوده پایتخت، جایگزین می شود

  سلامت آنلاین- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران از طرح این دانشگاه برای جایگزینی چهار بیمارستان‌فرسوده پایتخت خبر داد.

 • جوانی شادی تفریح جمعیت دوستی جوانان ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۱:۲۰

  راهی برای بهره بردن از جوانی‌ات بجوی

  سلامت آنلاین- اگر در آستانه یا اواسط دوران جوانی قرار دارید، به طور کلی باید از بهترین وضعیت سلامتی در طول عمر خود برخور باشید و این به شما اجازه می‌دهد تا به انجام فعالیت‌های مختلف بپردازید.

 • طرح تجمیع بیمه ها دفترچه بیمه ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۱:۰۲

  «کد ملی» جایگزین دفترچه‌های بیمه می شود

  سلامت آنلاین- معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به ایجاد ۶۶ میلیون پرونده الکترونیک سلامت، از حذف دفترچه‌های بیمه در راستای توسعه دولت الکترونیک و جایگزین شدن کد ملی بجای دفترچه تا یک ماه آینده خبر داد.

 • قرص دارو مسکن ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۰:۵۸

  کمبود خواب اثر داروهای مسکن‌ را خنثی می‌کند

  سلامت آنلاین- متخصصان علوم پزشکی آمریکا در یک آزمایش جدید دریافتند که بین کمبود خواب و حساسیت به درد، ارتباط غیرمنتظره‌ای وجود دارد.

 • مجلس شورای اسلامی ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۰:۵۲

  از سوی نمایندگان مجلس

  تقاضای تفحص از طرح تحول نظام سلامت رد شد

  سلامت آنلاین- مجلس شورای اسلامی با تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه اختصاص و توزیع منابع در طرح تحول نظام سلامت، عملکرد سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت و نحوه اجرای طرح نظام سلامت مخالفت کرد.

 • کردستان لباس محلی کرد قوم کرد ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۰:۴۴

  روز خوب کردستان؛ ۱۴۰ میلیارد ریال پروژه سلامت افتتاح می شود

  سلامت آنلاین-  دکتر سیدحسن هاشمی، وزیر بهداشت، صبح امروز به منظور بهره برداری از طرح های بهداشتی و درمانی با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال وارد سنندج شد.

 • مغز استخوان مصنوعی ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۰:۳۳

  پیوند مغز استخوان با استخوان مصنوعی

  سلامت آنلاین- گروهی از متخصصان زیست‌مهندسی دانشگاه سن دیه‌گو در کالیفرنیا در حال کار روی نوعی استخوان مصنوعی هستند که امکان کاهش عوارض جانبی پیوند مغز استخوان را فراهم می‌کند.

 • دستگاه تصفیه هوا و تولید هیدروژن ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۰:۰۶

  دستگاهی که از هوای آلوده، انرژی تولید می‌کند

  سلامت آنلاین- گروهی از موفق به ساخت دستگاه جدیدی شده‌اند که می‌تواند با تصفیه و پالایش هوای آلوده، همزمان انرژی تولید کند. تنها نیاز این دستگاه قرار گرفتن در معرض نور خورشید است.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۰:۰۵

  طرح تحول سلامت برای مردم چه کرد؟ + فیلم

 • بیمارستان تخصصی دارالشفاء میرجاوه ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۹:۴۶

  مردم تغییر در حوزه سلامت را لمس کرده اند

  سلامت آنلاین- یکی از پرسنل کادر درمان شاغل در سیستان و بلوچستان با انتشار یادداشتی از خدمات دولت یازدهم با اجرای طرح تحول سلامت در این استان محروم قدردانی کرد.

 • لباس راه راه پوشاک تابستانی تیشرت مردانه ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۹:۳۳

  میگرنی‌ها از لباس راه‌راه دوری کنند

  سلامت آنلاین- بر اساس تحقیقات جدید مشخص شده است که افراد مبتلا به میگرن با دیدن یا پوشیدن البسه راه‌راه، دچار تشدید حملات این بیماری می‌شوند.

 • آسم ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۹:۰۹

  رمزگشایی از دلایل ابتلای بیشتر زنان به آسم

  سلامت آنلاین- یک تحقیق جدید نشان داده است که دلیل ابتلای دوبرابری زنان به بیماری تنفسی آسم، پس از بلوغ و نسبت به مردان، عدم وجود هورمون تستوسترون در آنهاست.

 • ربنای محمدرضا شجریان همایون شجریان ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۱:۰۴

  ربّنای استاد شجریان ثبت ملی شد

  سلامت آنلاین- معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، لوح ثبت‌ ملی دعای مشهور به «ربّنا» با اجرای محمدرضا شجریان را به همایون شجریان، فرزند این هنرمند اهدا کرد.

 • سیستان و بلوچستان ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۰:۴۳

  گزارش سفر به سیستان و بلوچستان

  یادداشت تلگرامی وزیر بهداشت: برعهد خود با خدا و مردم می مانیم

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت پس از بازگشت از سفر به سرزمین سیستان و بلوچستان، با انتشار یادداشتی در کانال تلگرامی خود، دستاوردهای طرح تحول سلامت را برای مردم این استان محروم برشمرد و تاکید دوباره کرد تا وقتی هست اجازه نمی دهد طرح تحول سلامت و ارائه خدمات به مردم متوقف شود.

 • آناتومی مغز انسان ۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۳۴

  مغز زنان، کارآمدتر از مغز مردان است

  سلامت آنلاین- نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد با اینکه مغز مردان از زنان بزرگتر است اما مغز زنان کارآمدتر از مغز مردان است.

 • کم شنوایی سمعک ۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۲۱

  رئیس سازمان بهزیستی خبر داد

  شنوایی‌شناسان بر غربالگری شنوایی نظارت می‌کنند

  سلامت آنلاین- رئیس سازمان بهزیستی از امضای تفاهم‌نامه‌ای با انجمن علمی شنوایی‌شناسی ایران خبر داد که بر اساس آن، شنوایی‌شناسان بر غربالگری‌های شنوایی نظارت خواهند کرد.

 • سرطان مغز عکس رادیولوژی ۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۴:۵۸

  مغز انسان به تولید فروکتوز کمک می‌کند

  سلامت آنلاین- مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد فروکتوز قند ساده یافت شده در میوه، سبزیجات، شکر و بسیاری از مواد خوراکی فرآوری شده، در مغز انسان از گلوکز ایجاد می‌شود.

 • جواد ظریف ۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۴:۵۸

  ظریف خطاب به جراحان: از ایستادگی همه پزشکان در برابر تحریم‌ها سپاسگزارم

  سلامت آنلاین- وزیر امور خارجه در کنگره جامعه جراحان گفت: از تمامی تلاشهای خالصانه جامعه پزشکی و جراحان کشورسپاسگزاریم. از تمام پزشکان که در دوران تحریمها و تضییع‌ها صبورانه ایستادگی کردند و خدماتشان را ارایه دادند تمام مردم قدردان هستند.

 • بیمارستان تخصصی دارالشفاء میرجاوه ۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۴:۰۲

  گزارش تصویری/ افتتاح بیمارستان تخصصی در نقطه صفر مرزی میرجاوه

  سلامت آنلاین - دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جریان سفر به شهرستان مرزی میرجاوه در راستای ارائه خدمات درمانی به مناطق محروم، بیمارستان تخصصی دارالشفاء این شهر را افتتاح کرد. عکس: مهین محمدزاده

 • دستگاه پخش امواج پارازیت ۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۳:۴۹

  اثر مضر امواج پارازیت بر سلامت انسان

  سلامت آنلاین- معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به تشکیل «کمیته اخلاق در پژوهش» در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور گفت: آمارهایی داریم که نشان می‌دهد امواج پارازیت برای سلامت انسان مضر است و از دید من انتشار این امواج الکترومغناطیس باید تعطیل شود.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۳:۲۸

  وزیر بهداشت انتقاد کرد:

  برخی کاندیداها به جای اعلام برنامه، دنبال جنجال آفرینی هستند

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت گفت: انتظار داشتم در مناظره‌ها سوالی در مورد برنامه‌های حوزه سلامت مطرح شود، متاسفانه برخی کاندیداها به جای اعلام برنامه‌ها، بحث‌ها را به سمت جنجال، بداخلاقی و مناظره‌های آمریکایی بردند.

 • سلیاک ۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۳:۲۰

  دارویی برای درمان سلیاک

  سلامت آنلاین- محققان دانشگاه اوربرو در سوئد موفق به ساخت دارویی شده‌اند که میزان حساسیت نسبت به گلوتن را در بیماران مبتلا به سلیاک کاهش می‌دهد.