نمایش همه
 • جسد جنازه کالبدشکافی ۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۰۹:۰۰

  پیشنهاد رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور:

  واردات جسد به کشور

  سلامت آنلاین- یک مقام مسئول در سازمان پزشکی قانونی از پیشنهاد این سازمان درباره واردات جسد به کشور برای استفاده تشریحی در دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد.

 • آوازخواندن سالمندان سرگرمی دوران بازنشستگی فعالیت گروهی حنجره صدا ۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۰۸:۴۶

  مبتلایان به پارکینسون برای تقویت «عضلات بلع»، آواز بخوانند!

  سلامت آنلاین- مطالعات محققان دانشگاه آیووا در آمریکا نشان می‌دهد که آواز خواندن سبب تقویت عضلات کنترل بلع و بهبود عملکرد تنفس در افراد مبتلا به پارکینسون می‌شود.

 • ویتامین دی ۳ ویتامین d3 ۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۰۸:۲۶

  مشکلاتی که از کمبود ویتامین D3 در بدن ناشی می‌شود

  سلامت آنلاین- به گفته یک دکتر داروساز، کمبود ویتامین D3 علاوه بر افزایش احتمال ابتلا به پوکی استخوان و سخت شدن درمان آن، جلوی بهبود بسیاری از عملکردهای بدن را می‌گیرد و مصرف آن در بیماران مبتلا به ام‌اس موجب کاهش حملات و عود بیماری می‌شود. با این حال، همهٔ مزایا و یا کاستی‌های آن به اینها محدود نمی‌شود.

 • حوادث قتل خونریزی ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۸:۰۰

  قتل یک دستفروش در قم؛ ماموران شهرداری احضار شدند

  سلامت آنلاین- دادستان قم با اشاره به فوت یک میوه فروش در قم گفت: بر اساس بازرسی و تحقیق از شاهدان عینی و همچنین بررسی مستندات نزاع بین دستفروش و ماموران شهرداری، موضوع قتل عمد در این حادثه مطرح نیست، اما ماموران شهرداری احضار شده اند.

 • داروخانه نسخه ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۷:۴۶

  رئیس سازمان غذا و دارو خبر داد:

  کاهش ۲۵ درصدی قیمت داروهای وارداتی

  سلامت آنلاین- رئیس سازمان غذا و دارو گفت: در چهار سال اخیر، داروهای وارداتی و تجهیزات پزشکی وارداتی به طور میانگین و به ترتیب ۲۵ و ۳۵ درصد کاهش قیمت داشته‌اند.

 • فاجعه معدن آذرشهر گلستان مهدنچیان ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۷:۳۱

  توقف فعالیت بزرگ‌ترین معدن طلای ایران

  سلامت آنلاین- آنگونه که مسئولان زرشوران اعلام کرده‌اند، در سال‌های ۹۴ و ۹۵، حدود ۶۱۱ کیلوگرم شمش طلا از زرشوران به دست آمده است اما طبق اخبار به‌دست‌آمده، فعالیت استخراج ماده معدنی از بزرگ‌ترین معدن طلای کشور در زرشوران شهرستان تکاب متوقف شده است.

 • محمدرضا بادامچی ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۷:۲۳

  یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

  تسهیلات درمانی زیادی برای اقشار ضعیف جامعه، ایجاد شده است

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مهم ترین نکات مثبت عملکرد دکتر هاشمی در وزارت بهداشت دولت یازدهم، بیمه شدن ۱۱ میلیون نفر از مردم کشور است و همچنین تسهیلات بسیار زیادی نیز در بخش بهداشت و درمان برای مردم بخصوص برای کسانی که قشر ضعیف جامعه هستند، ایجاد شده است که جای قدردانی دارد.

 • خواب زن مترو ژاپن کلاه ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۳:۴۳

  راهکار ساده ژاپنی‌ها برای خوابیدن در مترو

  سلامت آنلاین- برای بسیاری از مردم پیش می‌آید که صبح با حالت خواب‌آلودگی سوار مترو می‌شوند و هنگامی که می‌نشینند احساس سنگینی پلک آن‌ها را ترغیب می‌کند تا بخوابند، اما استرس جا ماندن از ایستگاه مورد نظر مانع خواب آن‌ها می‌شود. ژاپنی‌ها برای رفع این مشکل راه حلی پیدا کرده‌اند.

 • مریم میرزاخانی ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۳:۳۵

  رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران:

  به محققان ریاضی، کرسی پژوهشی مریم میرزاخانی اعطا می‌شود

  سلامت آنلاین- مشاور وزیر علوم و رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران گفت: کرسی پژوهشی به نام پروفسور مرحوم مریم میرزاخانی به محققان حوزه ریاضی اعطا می‌شود.

 • خوابیدن ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۳:۳۰

  ترک سیگار و امکان یادگیری در خواب!

  سلامت آنلاین- نتایج یک بررسی جدید تایید می‌کند که انسان‌ها می‌توانند در حین خواب هم با استفاده از گوشی و شنیدن برخی مطالب آنها را فرابگیرند.

 • سید محمد هادی ایازی ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۳:۱۲

  در پیام معاون اجتماعی وزیر بهداشت به مناسبت روز ملی تشکل‌ها مطرح شد

  تقدیر از فعالیت‌های خالصانه ٨٧٥ خیریه سلامت

  سلامت آنلاین- معاون اجتماعی وزیر بهداشت به مناسبت روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی، پیامی صادر کرد و در آن از فعالیت های خالصانه ٨٧٥ خیریه سلامت، تقدیر کرد.

 • مناطق محروم ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۲:۱۰

  گزارش تصویری/ نتایج طرح تحول سلامت در روستای محروم «دهپایاد» خاش

  سلامت آنلاین - روستای دهپایاد در ۵۰ کیلومتری شهرستان خاش قرار دارد ؛ روستایی با مردمانی خونگرم، مهربان و زحمتکش که طی سالیان دراز از امکانات رفاهی، درمانی و بهداشتی محروم بودند و به یمن اجرای طرح تحول سلامت حالا خانه بهداشت دارند و کمی اوضاع شان بهبود یافته است. عکس: مهین محمدزاده

 • سیدحسن هاشمی ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۲:۰۹

  وزیر پیشنهادی بهداشت:

  منابع وزارت بهداشت در ۳ ماه نخست فعالیت دولت مشخص می‌شود

  سلامت آنلاین- وزیر پیشنهادی بهداشت دولت دوازدهم، برنامه‌های خود را در فراکسیون امید تشریح کرد و گفت: رئیس جمهور دستور داده اند در سه ماهه اول دولت دوازدهم، منابع وزارت بهداشت برای چهار سال آتی مشخص شود.

 • توریسم درمانی ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۲:۰۰

  سلامت آنلاین گزارش می‌دهد

  صنعت گردشگری سلامت؛ به نام پزشکان، به کام دلالان

  سلامت آنلاین- تضاد قابل تاملی است که از نظر جاذبه‌های گردشگری طبیعی، جزو ۱۰ کشور برتر جهان قرار بگیری و حاذق ترین جراحان را هم در اختیار داشته باشی، اما از بازار توریسم و گردشگری سلامت، سهم شاخصی نداشته باشی و تازه سود همان سهم ناچیز هم به کیسه دلالان برود.

 • بهروز بنیادی ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۱:۳۵

  نماینده مردم کاشمر در مجلس تاکید کرد:

  ارتقای وضعیت بهداشت و درمان با اجرای طرح تحول سلامت

  سلامت آنلاین- نماینده کاشمر در مجلس با بیان این که اقدامات وزیر بهداشت در اجرای طرح تحول سلامت، وضعیت حوزه بهداشت و درمان کشور را ارتقا داد، گفت: دکتر هاشمی جزء وزاری پرکار و گل سرسبد کابینه دوازدهم است و با توجه به این که مبدع طرح تحول سلامت است، خود نیز باید این طرح را به سرانجام برساند.

 • حساسیت به لبنیات عدم تحمل لاکتوز ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۱:۳۴

  مواد غذایی مناسب برای آنها که به «لاکتوز» حساسیت دارند

  سلامت آنلاین- دل‌پیچه، تهوع و نفخ پس از مصرف لبنیات مهمترین علایم عارضه‌ای به شمار می‌روند که ناتوانی در هضم لاکتوز نامیده می‌شود اما با پیروی از رژیم غذایی مناسب می‌توان بر این مشکل غلبه کرد.

 • داروخانه ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۱:۲۰

  دبیر انجمن داروسازان تهران تاکید کرد:

  ضرورت تامین اعتبار برای کارخانه‌های داروسازی کشور

  سلامت آنلاین- دبیر انجمن داروسازان تهران گفت: باید زیرساخت‌های دارویی کشور را اصلاح کنیم و اگر کارخانه‌های داروسازی ما دچار بحران هستند، حتما باید برایشان بودجه‌های لازم را تامین کنیم؛ چرا که اگر آنها غیرفعال شده و از چرخه تولید دارو خارج شوند، به تدریج مشکلات دیگری مانند بیکاری هم گریبان گیرمان می‌شود.

 • سهیلا جلودارزاده ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۱:۱۹

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  «هاشمی» سیستم بهداشت و درمان کشور را متحول کرد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر این که طرح تحول سلامت باید تداوم پیدا کند، گفت: حضور دکتر هاشمی در کابینه دوازدهم به عنوانی فردی شجاع، خلاق، دارای قدرت ایده پردازی، توانمند در ایجاد تغییر و تحول در حوزه بهداشت و درمان و کارآمد در فعالیت های علمی و حرفه ای می تواند مفید واقع شود.

 • معتادان به الکلیسم مشروبات الکی مستی ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۱:۱۰

  هشدار بهداشتی به خانواده‌ها: استاندارد نبودن مشروبات موجود در ایران

  گزارش امروز «روزنامه شرق» فیلتر و از دسترس خارج شد! +عکس

  سلامت آنلاین- یکی از مطالب منتشرشده در صفحه اینترنتی روزنامه شرق که در آن خبر از غیراستاندارد بودن مشروبات الکلی موجود در کشور داده شده بود، فیلتر و از دسترس خوانندگان خارج شده است.

 • محمد وحدتی ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۰:۵۹

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  مردم در گذشته برای ترخیص بیماران، سند خانه را گرو می‌گذاشتند

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به این که پیش از اجرای طرح تحول سلامت، هزینه های درمانی بسیار بالا بود، گفت: مردم توان پرداخت مخارج را نداشتند و به همین دلیل گاهی برخی بیمارستان ها سند خانه و مغازه بیماران یا همراهان شان را گرو برمی داشتند تا هزینه های درمانی به طور کامل تسویه شود، اما اجرای این طرح، به اینگونه اقدامات غیراخلاقی و غیر قانونی برخی روسای بیمارستان ها پایان داد.

 • خندوانه ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۰:۴۴

  انتقاد «کیهان» از «خندوانه» و «صداوسیما»

  سلامت آنلاین- برنامه هفته پیش «خندوانه»، باز هم حاشیه‌ساز شد و روزنامه کیهان در انتقاد از آن نوشت: مسابقه دهنده این برنامه، این بار جو زده‌تر از پیش، پا را فراتر گذاشت و به تمسخر و اهانت به یکی از شخصیتهای علمی کشور پرداخت و عجیب اینکه این تمسخر و اهانت از سیمای جمهوری اسلامی به نمایش درآمد.

 • پسربچه کودک فکر کردن در خود رفتن اوتیسم ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۰:۰۶

  باوری اشتباه درباره اثر موسیقی‌درمانی بر بهبود اوتیسم

  سلامت آنلاین- مطالعات دانشمندان نشان می‌دهد تلفیق موسیقی با روش‌های درمانی کمکی به بهبود علائم اوتیسم در کودکان نمی‌کند.

 • مغز استرس کنترل خشم عصبانیت روانی ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۰:۰۱

  ثابت ماندن سطح هورمون استرس برای سلامتی مضر است

  سلامت آنلاین- آزمایش‌ها نشان می‌دهد که ثابت ماندن سطح کورتیزول (هورمون استرس) در طول روز با بروز مشکلات مزمن برای سلامتی همراه است.

 • حمام سونای خشک ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۰۹:۵۴

  اشتباه نکنید! سونای خشک یا بخار، چربی بدن را کاهش نمی‌دهد

  سلامت آنلاین- متخصص پزشکی ورزشی گفت: آب از دست رفته بدن در سونای خشک و بخار، با مصرف مایعات جایگزین خواهد شد و این باور نادرستی است که در سونای خشک و بخار امکان کاهش چربی وجود دارد.

 • چاقو کشی خشونت قتل خون ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۰۹:۴۸

  نگرانی از آمار هشدارآمیز قتل‌های خانوادگی در جامعه

  سلامت آنلاین- عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به علل و عوامل بروز قتل‌های خانوادگی گفت: براساس مطالعات انجام‌گرفته در سال‌های ۸۵ و ۸۶، قتل‌های خانوادگی حدود ۴۰ درصد از قتل‌های عمد پایتخت را تشکیل داده‌اند که این میزان، محل تأمل و اندیشه جدی است.

 • اینفوگرافی - بهترین میوه ها برای صبحانه ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۰۹:۴۴

  اینفوگرافی/ بهترین میوه ها برای صبحانه

  سلامت آنلاین - علی حضار مقدم

 • باتری قلبی ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۰۹:۳۸

  پرداخت ۹۰ درصد هزینه‌های جاگذاری باتری قلب از سوی دولت

  کار باتری در درمان نارسایی قلبی چیست؟

  سلامت آنلاین- یک متخصص بیماری‌های قلب و عروق با اشاره به استفاده از باتری‌های قلبی برای درمان کاهش یا اختلال ضربان قلب گفت: این باتری‌ها کاربردی دومنظوره دارند؛ یکی زمان آهسته بودن ضربان قلب و دیگری هنگام ضعف عضله قلبی.

 • تسکین درد با اماج فراصوت ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۰۹:۱۵

  ابداع روشی برای تسکین درد پس از عمل جراحی

  سلامت آنلاین- محققان در بیمارستان کودکان بوستون، راهکاری جدید را توسعه داده‌اند که در آن، از امواج فراصوت و لیپوزوم‌ها (کیسه‌های میکروسکوپی که توسط محققان ساخته می‌شود) برای تسکین درد پس از عمل جراحی استفاده می‌شود.

 • امدادرسانی مسمومیت گاز کلر دزفول ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۰۹:۱۰

  شمار مصدومان نشت گاز کلر در دزفول به ۲۰۰ تن رسید

  سلامت آنلاین- در پی بروز حادثه نشت گاز کلر در دزفول، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی این شهر تعداد مصدومان را ۲۰۰ نفر اعلام کرد اما گفت: اکثر این افراد از بیمارستان و مراکز درمانی دزفول مرخص شده‌اند.

 • بادام ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۰۸:۵۸

  بادام بخورید تا کلسترول خوب در بدنتان افزایش یابد

  سلامت آنلاین- به گفته محققان، مصرف منظم بادام به تقویت میزان کلسترول HDL کمک می‌کند و همزمان، شیوه دفع آن از بدن را نیز بهبود می‌بخشد.