نمایش همه
 • علیرضا کریمی ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۰:۵۲

  علیرضا کریمی: وقتی گفتند «بباز»، دنیا روی سرم خراب شد

  سلامت آنلاین- نماینده وزن ۸۶ کیلوگرم ایران با اشاره به اینکه برای دومین مرتبه به دلیل کشتی نگرفتن با حریف اسراییلی از رسیدن به مدال طلای جهان بازمانده است، گفت: امیدوارم مسوولان این‌بار بر خلاف قبل به قول‌شان عمل کنند و پاداش من را بدهند.

 • عظیم آزادی کوییک بهورز نمونه ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۰:۱۲

  از سوی معاون بهداشت وزیر بهداشت صورت گرفت

  قدردانی از بهورز فداکار مناطق زلزله زده

  سلامت آنلاین-معاون بهداشت از «عظیم آزادی کوییک» بهورز نمونۀ منطقه سرپل ذهاب از مناطق زلزله زده غرب که به همراهی همسر بهورزش با اقدامات و مداخلات بهنگام، موجب نجات بسیاری از زلزله زدگان شدند، تجلیل کرد.

 • کاریکاتور دفترچه بیمه ناکارآمد کارگران ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۰۹:۵۶

  سلامت آنلاین از عدم جداسازی سهم بیمه درمان کارگران گزارش می‌دهد

  یک سال گذشت؛ تامین اجتماعی در برابر قانون سر خم نکرد

  سلامت آنلاین- اگر با قرار و قواعد قانونی جلو برویم، سازمان تامین اجتماعی باید ۹ بیست و هفتم حق بیمه کارگران را صرف درمان آنها کند، اما بر اساس شواهد رسمی، چنین اتفاقی نمی افتد و سهم درمان کارگران در مسیرهای دیگری هزینه می شود. با وجودی که رئیس جمهوری و مجلس، هر کدام در دستوراتی جداگانه بر لزوم تشکیل صندوق درمان کارگران تاکید کرده اند تا سهم درمان کارگران پایمال نشود، اما تامین اجتماعی بیش از یکسال است که بی توجه به تاکیدات دولت و مجلس، سهم درمان کارگران را تفکیک نکرده است.

 • پخت نان خانگی نانوایی سنتی ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۰۹:۵۳

  رئیس انجمن تغذیه ایران در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد:

  مهم‌ترین تخلفاتی که در نانوایی‌ها رایج شده است

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن تغذیه ایران گفت: روش‌های غلط پخت نان، برشته کردن نان‌ها و افزودن طعم‌دهنده‌ها به آردی که مواد مغذی آن گرفته شده، تخلفات رایج در بسیاری از نانوایی‌هاست که سلامت مردم را تهدید می‌کند.

 • بی خوابی ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۰۹:۵۲

  افزایش احتمال مرگ در زنان دیابتی دچار اختلال خواب

  سلامت آنلاین- مطالعه اخیر محققان نشان داده است که اختلال خواب در زنان مبتلا به دیابت با میزان مرگ‌ومیر آنها مرتبط است.

 • دریچه مصنوعی قلب ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۰۹:۱۰

  دانشمندان برای قلب، دریچه مصنوعی ساختند

  سلامت آنلاین- محققان نوعی دریچه قلب مصنوعی ابداع کرده‌اند که می‌تواند جان بسیاری از بیماران مبتلا به مشکلات قلبی را نجات دهد.

 • کارگر معدن ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۰۹:۰۴

  تاکید یک عضو کمیسیون بهداشت مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  مجلس در برابر پایمال شدن «سهم درمان کارگران» سکوت نخواهد کرد

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اجرا نشدن مصوبه مجلس و دستور رئیس جمهوری در خصوص جداشدن سهم درمان کارگران تحت پوشش تامین اجتماعی تصریح کرد: مجلس در برابر پایمال شدن «سهم درمان کارگران» سکوت نخواهد کرد و در صورتی که سازمان تامین اجتماعی اقدام به جدا سازی سهم درمان کارگران نکند، مجلس با انجام اقدامات بسیار سختگیرانه‌تری این دستور را اجرایی خواهد کرد.

 • اهدای خون ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۰۸:۴۳

  مدیرعامل سازمان انتقال خون:

  مرکز جامع اهدای خون تهران تا ۳ ماه آینده افتتاح می‌شود

  سلامت آنلاین- مدیرعامل سازمان انتقال خون درباره آخرین وضعیت ساخت پنج مرکز جامع اهدای خون در پایتخت گفت: یکی از پنج مرکز جامع اهدای خون در تهران، طی دو تا سه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد و امیدوارم به تدریج در یک برنامه زمان‌بندی و با فواصل کوتاه، شاهد افتتاح بقیه این مراکز باشیم.

 • میخ و سکه ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۰۸:۲۹

  از معده مرد هندی، ۷ کیلوگرم سکه و میخ درآمد! +تصاویر

  سلامت آنلاین- پزشکان تصور می‌کردند «مقصود خان» که به دلیل دل‌دردهای شدید به بیمارستان مراجعه کرده بود، دچار مسمومیت غذایی شده است اما پس از آندوسکوپی معده وی متوجه شدند حدود ۱/۵ کیلوگرم میخ و شمار زیادی سکه، تیغ، شیشه، سنگ و حتی یک تکه آهن زنگزده ۱۵ سانتی‌متری در معده این مرد ۳۵ ساله هندی جا خوش کرده!

 • آلودگی نوری روشنایی شبانه نورپردازی شهری ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۰۸:۱۷

  محققان: شبهای زمین روشنتر شده است

  آثار مضر آلودگی نوری بر سلامت انسان

  سلامت آنلاین- استفاده گسترده از لامپها و نورهای مصنوعی در شب باعث ایجاد آلودگی نوری شدیدی شده که آثارش تمام نقاط جهان را دربرگرفته است. دانشمندان می‌گویند این آلودگی نوری مضراتی بر سلامت انسان دارد.

 • خلاقیت تفکر اندیشیدن راه حل تقویت ذهن حافظه یادآوری ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۰۸:۰۷

  کشف ارتباط تنهایی با افزایش خلاقیت در برخی افراد منزوی

  سلامت آنلاین- انزوای اجتماعی معمولا نوعی مشکل روانی دانسته می‌شود اما محققان بتازگی دریافته‌اند برخی انواع انزوای اجتماعی همیشه اثری منفی ندارند و به عنوان مثال تنهایی و غیر اجتماعی بودن ممکن است سبب تقویت خلاقیت شود.

 • بهورز نمونه عظیم آزادی کوییک سرپل ذهاب ۱۳۹۶-۰۹-۰۶ ۱۷:۳۸

  تجلیل از بهورزی که خدمت را به عزاداری ترجیح داد

  سلامت آنلاین- معاون بهداشت وزیر بهداشت از «عظیم آزادی کوییک» بهورز نمونه منطقه سرپل ذهاب از مناطق زلزله زده غرب تجلیل کرد. این بهورز نمونه، ۲۷ تن از اقوام خود را در این زلزله از دست داده بود، اما در همان شرایط، خدمت به مصدومان زلزله را به عزاداری عزیزانش ترجیح داد.

 • وزیر بهداشت حسن هاشمی مصاحبه صداوسیما تلویزیون سرپل ذهاب کرمانشاه زلزله ۱۳۹۶-۰۹-۰۶ ۱۶:۲۹

  وزیر بهداشت در سومین سفر خود به سرپل ذهاب:

  کانکس‌ها جایگزین خانه‌های بهداشت تخریب شده می‌شود

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با بیان اینکه جایگزینی ٦٢ کانکس برای خانه های بهداشت تخریب شده در دستور کار است، گفت: تاکنون ٣٠ عدد کانکس جایگزین شده و این تعداد به تدریج افزوده می‌شود.

 • شیرخشک شیشه شیر ۱۳۹۶-۰۹-۰۶ ۱۱:۴۲

  شیرخشک بیماران نادر «PKU» در مناطق زلزله‌زده تامین شد

  سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت از تامین داروهای اساسی زلزله زدگان غرب کشور، پایش سایر اقدامات انجام شده از طریق ارزیابی‌های میدانی و تامین شیرخشک بیماران نادر مبتلا به عارضه «PKU» در مناطق زلزله‌زده خبر داد.

 • سازمان بیمه سلامت ۱۳۹۶-۰۹-۰۶ ۱۱:۲۴

  سازمان بیمه سلامت ایران اعلام کرد

  هیچ هزینه‌ای از دارندگان دفترچه بیمه همگانی دریافت نشده است

  سلامت آنلاین- سازمان بیمه سلامت ایران با رد خبرهای منتشره در فضای مجازی مبنی بر دریافت حق بیمه از بیمه شدگان رایگان، گفت: هیچ هزینه ای از دارندگان دفترچه بیمه همگانی دریافت نشده و هیچگونه تغییری نیز در بیمه رایگان این سازمان صورت نگرفته است.

 • کودکان کار گلفروش دستفروش تکدی گر گدایی ۱۳۹۶-۰۹-۰۶ ۱۱:۱۳

  یک عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس انتقاد کرد:

  سوء استفاده از کودکان کار برای سرقت و فروش مواد مخدر

  سلامت آنلاین- عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از اینکه مافیا از کودکان کار و خیابانی برای انجام اموری مانند فروش مواد مخدر، سرقت و تکدی گری استفاده می کنند، گفت: کودکان کار اغلب بدسرپرست یا بی سرپرست هستند. بنابراین مافیا از آنها در سطح کلانشهرها برای پیشبرد اهداف خود استفاده می کنند.

 • شهرداری تهران ۱۳۹۶-۰۹-۰۶ ۱۱:۰۱

  تحقیق ‌و تفحص مجدد از شهرداری تهران کلید خورد

  سلامت آنلاین- عضو هیات رئیسه فراکسیون مدیریت شهر و روستایی مجلس، با بیان اینکه روند تحقیق و تفحص از شهرداری تهران از سرگرفته شده است، از حضور شهردار تهران در جلسه آتی کمیسیون عمران مجلس خبر داد.

 • سردرد زنان میگرن زنان ۱۳۹۶-۰۹-۰۶ ۱۰:۴۹

  سردردهای صبحگاهی را با مسکن برطرف نکنید

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن سردرد ایران گفت: در صورت پیشرفت سردردهای قدیمی باید از مصرف مکرر داروهای مُسکن پرهیز شود و حتما نیاز است بیمار به پزشک مراجعه کند.

 • داروخانه ۱۳۹۶-۰۹-۰۶ ۱۰:۳۰

  رئیس سازمان غذا و دارو  خبر داد

  ۱۰ درصد از مطالبات شرکت‌های دارویی پرداخت می‌شود

  سلامت آنلاین- رئیس سازمان غذا و دارو گفت: شرکت های دارویی حدود سه هزار میلیارد تومان طلب دارند که تقریبا ۱۰ درصد آن پرداخت می شود و بقیه آن نیز به تدریج پرداخت خواهد شد.

 • آشپزی غذای سرخ کردنی ۱۳۹۶-۰۹-۰۶ ۱۰:۱۶

  ۱۱ غذای سرطان‌زایی که هر روز مصرف می‌کنید +تصاویر

  سلامت آنلاین- در دنیای امروز سرطان و بیماریهایی نظیر آن گریبان میلیونها نفر در سراسر جهان را گرفته است و متاسفانه تعداد زیادی از مردم وقتی به فکر تشخیص و درمان بیماری خود می‌افتند که گاهی دیگر خیلی دیر شده است. به گفته کارشناسان، سبک زندگی و بویژه رژیم غذایی در ابتلا به این بیماریها نقش بسیار دارد و بسیاری از مردم غذاهایی می‌خورند که عامل ایجاد سرطان در آنهاست.

 • مگس قلیایی ۱۳۹۶-۰۹-۰۶ ۰۹:۰۷

  مگسی که با شیرجه زدن در آب هم خیس نمی‌شود

  سلامت آنلاین- دانشمندان با انجام تحقیقی دریافتند که چرا حشره‌ای موسوم به «مگس قلیائی» حتی پس از ورود به دریایی از آب هم خیس و مرطوب نمی‌شود و بدنش خشک باقی می‌ماند.

 • زن اسب سوار ۱۳۹۶-۰۹-۰۶ ۰۸:۱۶

  جراحی تخمدان باعث بازگشت محتویات روده به حلق زن بریتانیایی شد! +تصاویر

  سلامت آنلاین- زنی که به دلیل ایجاد کیست تخمدان تحت عمل جراحی قرار گرفته بود، به دنبال آسیب دیدن روده‌اش، دچار مشکل بدتری شد: محتویات روده او مدام وارد حلق و به شکل استفراغ از دهانش خارج می‌شود!

 • اینفوگرافی/ خواص هویج ۱۳۹۶-۰۹-۰۵ ۲۰:۳۷

  اینفوگرافی/ خواص هویج

  سلامت آنلاین - علی حضار مقدم

 • نشست ایران و عراق برای همکاری در اهدای عضو ۱۳۹۶-۰۹-۰۵ ۱۵:۱۹

  نشست همکاری ایران و عراق در حوزه اهدای عضو

  ​سلامت آنلاین- درنشست مشترک متخصصین پزشکی کشورمان با نمایندگان عراق بر همکاری همه جانبه در حوزه اهدای عضو تاکید شد.

 • فراهانی ۱۳۹۶-۰۹-۰۵ ۱۴:۳۳

  معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت خبر داد:

  برگزاری جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان؛ ۷ آذر

  سلامت آنلاین- معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ودبیر سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاه های سراسر کشور از برگزاری این جشنواره در روزهای هفتم و هشتم آذر خبر داد و گفت: تنها راه کاهش آسیب های اجتماعی، ورود به حوزه فرهنگ است، زیرا  اگر تفکر انسان ها را تغییر دهیم، بخش اعظم مشکلات در بخش اقتصادی و اجتماعی برطرف می شود.

 • عدم جمع آوری زباله در مناطق زلزله زده ۱۳۹۶-۰۹-۰۵ ۱۴:۳۰

  نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس انتقاد کرد:

  تشدید مشکلات زلزله‌زدگان با افزایش برودت هوا

  سلامت آنلاین- نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تشدید مشکلات زلزله‌زدگان با افزایش برودت هوا گفت: درحال حاضر مرحله اسکان موقت یعنی چادر برای زلزله زدگان کرمانشاه به پایان رسیده است، اما با توجه به برودت هوا، اسکان موقت دارای مرحله دیگری به نام اسکان درمقابل سرماست که میزان آسیب دیدگی را کاهش می دهد؛ در این راستا نیاز به نصب کانکس و اتاقک های فلزی هم وجود دارد.

 • زلزله کرمانشاه کانکس هدایای مردمی کمک تریلی کامیون ۱۳۹۶-۰۹-۰۵ ۱۳:۲۶

  اهدای ۴۰ کانکس از سوی رادیولوژیست‌ها به مردمان زلزله‌زده

  سلامت آنلاین- نماینده انجمن رادیولوژی استان البرز، از اهدای ۴۰ کانکس به مردم مناطق زلزله زده استان کرمانشاه خبر داد.

 • ۱۳۹۶-۰۹-۰۵ ۱۳:۱۴

  دلایل حذف داروی «تری پاراتاید» از فهرست بیمه

  سلامت آنلاین- سرپرست دفتر بیمه‌های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره دلایل حذف داروی تری‌پاراتاید، به‌عنوان یکی از داروهای بیماران مبتلا به پوکی استخوان گفت: این دارو اثربخشی چندانی نداشته، به همین دلیل از لیست بیمه حذف شده است.

 • کودک سرطان محک بستری درس خواندن ۱۳۹۶-۰۹-۰۵ ۱۲:۵۵

  ثبت ۵۶۰۰ کودک بهبود یافته از سرطان در موسسه محک

  سلامت آنلاین- معاون برنامه‌ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت، ثبت ۵۶۰۰ کودک بهبود یافته از بیماری سرطان در موسسه محک را اقدامی ارزشمند و در عین حال دشوار دانست.

 • پوکی استخوان ۱۳۹۶-۰۹-۰۵ ۱۲:۳۷

  سخنگوی سازمان غذا و دارو در گفتگو با سلامت آنلاین:

  «تری پاراتاید» در درمان پوکی استخوان، اثربخشی مطلوب ندارد

  سلامت آنلاین- چند روزی است در کانال های تلگرامی و شبکه های اجتماعی خبری بازنشر و دست به دست می شود که داروی بیماران مبتلا به پوکی استخوان از فهرست بیمه حذف شده است، حال آنکه ماجرا چیز دیگری است. به گفته سخنگوی سازمان غذا و دارو این دارو کم اثر و گران است و سازمان غذا و دارو هزینه-اثربخشی آن را تایید نمی کند.