نمایش همه
 • نوزاد ۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۰۹:۰۰

  صاحب بزرگ‌ترین سر دنیا زیر تیغ جراحی +عکس

  سلامت آنلاین- پزشکان بتازگی پسر بچه‌ای را که به دلیل ابتلا به هیدروسفالی، با لقب «صاحب بزرگ‌ترین سر دنیا» معروف و خبرساز شده بود، تحت عمل جراحی قرار داده‌اند و تا حدی اندازه سر او را کوچک‌تر کرده‌اند.

 • دکتر بهروز بنیادی نماینده مجلس کمیسیون بهداشت و درمان ۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۱۱:۳۳

  نماینده مردم کاشمر در گفتگو با سلامت آنلاین:

  رای دکتر شهریاری بر اساس آیین نامه داخلی باید منظور شود

  سلامت آنلاین- نماینده مردم کاشمر در مجلس با اشاره به خرابی دستگاه رای‌گیری دکتر شهریاری گفت:طبق آیین نامه مجلس اگر نماینده ای قبل از پایان زمان رای گیری، خرابی دستگاهش را اعلام کند، هیات رئیسه باید رای اش را محاسبه کند. بر این اساس باید رای دکتر شهریاری منظور شود.

 • امیرمحمد داوری / حمله سگ به کودک بجنوردی در خراسان شمالی ۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۱۱:۳۲

  وزیر بهداشت شخصاً پیگیر روند درمان کودک بجنوردی شد

  سگ نگهبان، روده «امیرمحمد» ۵ ساله را خورد +عکس

  سلامت آنلاین- با انتشار خبر کوتاهی مبنی بر دریده شدن شکم کودک ۵ ساله‌ای به نام «امیرمحمد داوری» در بیرجند، موجی از واکنش‌ها و حرکت‌های مردمی در استان خراسان شمالی ایجاد شده است.

 • زندگی در چیتگر ۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۱۰:۳۴

  دور از چشم مسئولان رفاه اجتماعی و شهرداری و سازمانهای مرتبط

  این ۱۲خانواده، ۴۰ سال است در جنگل رها شده‌اند

  سلامت آنلاین- ١٢ خانواده، ٤٠ سال است در پارک چیتگر به حال خود رها شده‌اند. مأموران سرشماری با دیدن عکس‌های هوایی، این منطقه را پیدا کردند. ساکنان این منطقه در تمام این سال‌ها بدون گاز، آب آشامیدنی و تلفن زندگی کرده‌اند.

 • زلزله بم ۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۰۹:۵۹

  آخرین خبرها از زلزله «خنج»

  سلامت آنلاین- مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: براثر وقوع زمین لرزه ۵.۱ ریشتری صبح دیروز منطقه خنج،۴ نفر از اتباع بیگانه که در یک اتاقک نگهبانی در باغی در روستای تخته سیف بودند بر اثر ریزش آوار جان خود را از دست دادند.

 • یحیی کمالی پور ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۸:۲۷

  نماینده مردم جیرفت در گفتگو با سلامت آنلاین:

  نباید حق دکتر شهریاری ضایع شود

  سلامت آنلاین- نماینده مردم جیرفت وعنبرآباد گفت: رای دکترشهریاری بر اساس قانون باید لحاظ شود و درخواست نمایندگان این است که حقوق نمایندگان ضایع نشود.

 • موسوی لارگانی ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۷:۱۸

  نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

  هیات رئیسه مجلس می تواند در نتیجه رای‌گیری تجدید نظر کند

  سلامت آنلاین- نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:‌ با توجه به اختلال در دستگاه رای شهریاری، هیأت رئیسه مجلس می‌تواند در بحث انتقال شورایعالی بیمه به وزارت بهداشت تجدیدنظر کند.

 • مجلس ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۳:۴۳

  یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  رای دکتر شهریاری به ناحق از او سلب شده است

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این که در روز رای گیری، برخی نمایندگان و هیات رئیسه مجلس در جریان خرابی دستگاه رای گیری دکتر شهریاری قرار گرفته بودند، گفت: حق رای دکتر شهریاری به ناحق از او سلب شده است و این رای موافق یا مخالف، هرچه که باشد باید اعمال شود.

 • شهاب نادری ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۳:۳۲

  یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  یک رای هم در مجلس حیاتی است؛ رای دکتر شهریاری باید لحاظ شود

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اتفاق اخیر در مجلس در خصوص خرابی دستگاه رای گیری دکتر شهریاری گفت: حتی یک رای نیز مهم تلقی می شود. اگر اختلاف رای یک نماینده با آرا سایر نمایندگان ۵۰ یا ۶۰ رای باشد، رای گیری مجدد تغییر چندانی در سرنوشت موضوع ایجاد نمی کند، اما هم اکنون بحث بر سر یک رای است و رای گیری دوباره باید انجام شود.

 • احمد همتی ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۳:۲۹

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  دستگاه دکتر شهریاری خراب بود؛ حساب نکردن رای او ضایع کردن حق است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در خصوص خرابی دستگاه رای گیری دکتر شهریاری گفت: با توجه به این که همین یک رای ثبت نشده نیز می تواند سرنوشت موضوع مورد بحث در مجلس را تغییر دهد، طبق قانون باید رای ایشان محاسبه شود.

 • احمد بیگدلی ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۳:۲۰

  یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  رای دکتر شهریاری سرنوشت مصوبه مجلس را تغییر می دهد

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به خرابی دستگاه رای دکتر شهریاری در روز رای گیری گفت: حتی یک رای نیز در سرنوشت مصوبه مجلس بسیار تاثیر گذار است و در صورتی که دوباره رای گیری شود، نتیجه مصوبه نیز تغییر می کند.

 • سیدحسن هاشمی ۱۳۹۵-۱۰-۱۶ ۱۹:۰۵

  وزیر بهداشت:

  طرح تحول سلامت شکست‌ناپذیر است

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت در خصوص آینده طرح تحول سلامت، گفت: آینده طرح تحول سلامت مانند آینده انقلاب اسلامی است که هیچ فردی در مورد ادامه آن شک و تردیدی ندارد زیرا از آرزوهای شهدا، امام راحل و مقام معظم رهبری است چرا که رهبری فرمودند مردم به جز رنج بیماری، رنج دیگری نداشته باشند.

 • مصطفی ذوالقدر نماینده مجلس ۱۳۹۵-۱۰-۱۶ ۱۸:۳۲

  یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین عنوان کرد:

  وقتی رای نماینده ای در مجلس ثبت نشود، نتیجه آن رای گیری باطل است

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس عنوان کرد: اگر به هر دلیلی مثل مشکل فنی در جریان رای گیری از نمایندگان مجلس، رای نماینده ای ثبت نشود، طبق قانون نتیجه آن آرا باطل است.

 • علی نوبخت ۱۳۹۵-۱۰-۱۶ ۱۳:۱۹

  رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین :

  اگر اسیر جو نشوند، رای دکتر شهریاری را می پذیرند

  سلامت آنلاین- رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد شدید از لحاظ نشدن رای دکتر شهریاری در جلسه روز گذشته مجلس در تصویب یک قانون حیاتی برای نظام سلامت گفت: من شهادت می دهم که با وجود شلوغی و ازدحام دکتر شهریاری بلافاصله به هیات رئیسه خرابی دستگاه را اطلاع دادند و مسئول فنی هم آن را تایید کرد و عقلا و اخلاقا و قانونا باید این رای منظور شود.

 • فنآوری پزشکی سنسور حسگر دستکش تشخیص سرطان پستان ۱۳۹۵-۱۰-۱۶ ۱۰:۱۸

  ابداع حسگری در قالب دستکش برای تشخیص سرطان پستان

  سلامت آنلاین- برای زن‌ها معاینه و چک‌آپ منظم توده‌های غیر معمول در نواحی سینه بخصوص پستان مهم است و این معاینات نجات‌دهنده زندگی‌های بیشماری بوده است. به منظور کمک به تشخیص دقیق‌تر این فرایند، دانشمندان نوعی فنآوری را توسعه داده‌اند که از پس آن دستکشی ویژه با حسگری دقیق ساخته شده است.

 • احمد حمزه ۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۵:۲۸

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  شورای عالی بیمه باید منابع را به وزارت بهداشت منتقل کند

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: از آنجا که طبق سیاست های رهبری، تولیت نظام سلامت و درمان به وزارت بهداشت واگذار شده است، شورای عالی بیمه باید منابعش را در اختیار این وزارتخانه قرار دهد تا این وزارتخانه بتواند به وظیفه تولیتی و حاکمیتی خود عمل کند.

 • مجلس ۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۴:۵۹

  خرابی دستگاه رای‌گیری، سرنوشت نظام سلامت را زیر و رو کرد

  سلامت آنلاین- در جریان بررسی بندهای سلامت برنامه ششم توسعه، پیشنهاد تاجگردون رییس کمیسیون تلفیق مجلس مبنی بر لزوم انتقال شورای عالی بیمه و دبیرخانه آن به وزارت بهداشت، خرابی دستگاه ثبت رای دکتر شهریاری، سرنوشت نظام سلامت را عوض کرد، گرچه رئیس مجلس قول بررسی مجدد را داد.

 • ذبیح نیکفر ۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۴:۳۹

  یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  سازمان شدن اورژانس، سرعت مدیریت حوادث را افزایش می دهد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به مصوبه اخیر مجلس در خصوص تبدیل مرکز ۱۱۵ اورژانس به سازمان اورژانس گفت: با سازمانی شدن اورژانس، نه تنها امکانات و تجهیزات بهتری به اورژانس تخصیص پیدا خواهد کرد، بلکه کادر اورژانس مطلوب تر از گذشته، خدمات امداد و نجات را به مردم ارائه خواهند کرد.

 • نوزاد ۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۱:۵۴

  یک رخداد جالب: اولین نوزاد سال ۱۹۸۰، مادر نخستین نوزاد ۲۰۱۷ شد

  سلامت آنلاین- در اتفاقی جالب، اولین نوزادی که در سال ۱۹۸۰ متولد شده بود، در نخستین دقایق شروع سال جدید، اولین نوزاد سال ۲۰۱۷ را در ایسلند به دنیا آورد.

 • خارج کردن قیچی جراحی جامانده در بدن ۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۰:۰۵

  خارج کردن یک جفت قیچی از معده مرد ویتنامی پس از ۱۸ سال!

  سلامت آنلاین- یک مرد ویتنامی پس از نزدیک به دو دهه باقی ماندن قیچی درون بدنش پس از انجام سونوگرافی تحت عمل جراحی قرار گرفت تا پزشکان این وسیله را از بدنش خارج کنند و او را از دردهای اخیری که دچارش شده بود نجات دهند.

 • دوچرخه ثابت بیمار بخش مراقبت ویژه آی سی یو فیزیوتراپی ۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۲:۲۲

  اثر مفید دوچرخه‌سواری در بستر برای بستری‌شدگان در ICU

  سلامت آنلاین- بر خلاف باورهای رایج مبنی بر خطرناک بودن هر گونه فعالیت بدنی زیاد برای بیماران بستری‌شده در بخش مراقبت‌های ویژه (ICU)، دانشمندان بتازگی متوجه شده‌اند ورزش دوچرخه‌سواری در بستر می‌تواند سبب بهبودی سریع‌تر این بیماران شود.

 • حسن بهرام نیا ۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۲:۱۰

  یک عضو کمیسیون انرژی در گفتگو با سلامت آنلاین:

  شورای عالی بیمه به‌جای منافع سازمان‌های بیمه‌گر، مردم را دریابد

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به این که وزارت بهداشت در پیشبرد اهدافش در حوزه سلامت و درمان به اعتبارات پایدار مالی نیاز دارد، گفت: شورای عالی بیمه باید پول های بلوکه شده را در اختیار وزارت بهداشت قرار دهد تا متناسب با منابع موجود، خدمات درمانی، دارویی و بهداشتی در اختیار مردم و به خصوص جامعه محروم کارگری قرار دهد.

 • کارگران ساختمانی شغل سخت اقشار محروم ۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۱:۱۳

  حمایت نائب رئیس مجلس از شفاف‌سازی حق بیمه درمان کارگران

  سلامت آنلاین- نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، اقدام رئیس‌جمهور در ایجاد حسابی برای واریز حق بیمه درمان کارگران را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این اقدام نوعی شفافیت مالی و منطقی است چون باید مشخص شود چه اندازه از مردم پول گرفته می‌شود و چه میزان از آن پول برای اهداف مورد نظر هزینه می‌شود.

 • طاهر موهبتی ۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۱:۰۴

  معاون امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

  وزارت بهداشت به دنبال دست اندازی به منابع کارگران نیست؛ نشانی غلط می دهند

  سلامتآنلاین- معاون امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید براینکه وزارت بهداشت به دنبال دست اندازی به منابع کارگران نیست، گفت: مسئولان درخصوص طرح تحول سلامت آدرس غلط به مردم ندهند.

 • محمدرضا امیرحسنخانی ۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۰۹:۱۲

  یک نماینده مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین

  ساختار شورای عالی بیمه در راستای نظام سلامت نیست

  سلامت آنلاین- نماینده شهرستان‌های فردوس، طبس ، سراوان و بشرویه با اشاره به اینکه قابل قبول نیست وزارت بهداشت در شورای عالی بیمه فقط یک رای داشته باشد، گفت: اگر از وزارت بهداشت مسئولیت ارائه خدمت در حوزه سلامت را می‌خواهیم، باید به آن اختیار هم بدهیم و این خواست مردم است که هزینه‌کردشان در بخش درمان، در همین بخش هم صرف شود.

 • توده تخم مرغی شکل ۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۵:۴۹

  کمی تحقیق کنید تا هر دروغی را باور نکنید

  خارج کردن تخم عجیب پرنده از شکم یک زن! +عکس

  سلامت آنلاین- بتازگی در برخی شبکه‌های اجتماعی تصویری منتشر شده و گفته می‌شود مربوط به تخم عجیب پرنده‌ای است که از رحم یک زن خارج شده است! در حالی که واقعیت موضوع مربوط به توده‌ای خوش‌خیم است که جراحان آن را از بدن مردی خارج کرده‌اند و اصل خبر نیز قدیمی است.

 • غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی ۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۳:۴۵

  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

  متولی نظام سلامت، بدون منابع کاری از پیش نمی برد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: با توجه به سیاست گذاری های تعریف شده باید وزارت بهداشت متولی نظام سلامت باشد و منابع پایدار برای اجرای برنامه های خود در اختیار داشته باشد، وگرنه کاری از پیش نمی برد.

 • محمد قمی ۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۱:۴۷

  یک عضو کمیسیون آموزش مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تامین نشدن اعتبارات طرح تحول، سلامت مردم را نشانه می رود

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به این که طرح تحول سلامت، ضامن سلامت مردم و جامعه است، تصریح کرد: چون در این طرح بحث کاهش هزینه های درمانی مردم در میان است، تامین نشدن اعتبارات مالی طرح تحول، سلامت جامعه را نشانه می رود.

 • فست فود چاقی اضافه وزن بیتحرکی نشسته چربی ۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۹:۳۰

  چرا چاق و تنبل می‌شویم؟

  سلامت آنلاین- یک پژوهش تازه نشان داده است که چرا چربی و ذخیره آن در بدن حتی وقتی که افراد قصد کاهش وزن دارند سبب تنبلی و کاهش میل به انجام فعالیت، تحرک و ورزش برای جلوگیری از چاقی یا کاستن از اضافه وزن می‌شود.

 • ستایش ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۴:۲۲

  چشمان «ستایش" در انتظار آفتاب+ عکس

  سلامت آنلاین- دیواندره حالا با دو دختر بچه کوچکش معروف شده است، «شوخان» که به دلیل یک تزریق اشتباه دو چشمش را از دست داده و «ستایش» که او هم به طور مادرزادی از دو چشم نابیناست و حالا در انتظار بینایی است .