نمایش همه
 • آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۶ ۱۴:۱۱

  عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  اگر وزارت کار کوتاهی نمی کرد، فاجعه پلاسکو اتفاق نمی افتاد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که قبل از این که دستگاه های نظارتی روی عملکردمان نظارت کنند، خودمان باید وجدان داشته و به آن پاسخگو باشیم، گفت:وزارت کار در زمینه حادثه پلاسکو و تامین ایمنی کارگران کوتاهی کرده و هیچ شکی در آن وجود ندارد. اگر کوتاهی این وزارتخانه نبود، امروز شاهد وقوع این فاجعه دردناک در پلاسکو نبودیم.

 • پلاسکو آتش نشانی آوار زلزله حادثه فاجعه ناایمن ۱۳۹۵-۱۱-۰۵ ۱۸:۲۰

  پزشکی قانونی اعلام کرد

  هویت جانباختگان پلاسکو تا فردا مشخص می‌شود

  سلامت آنلاین- مدیرکل سازمان پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: با تلاش شبانه روزی کارشناسان پزشکی قانونی، احراز هویت جانباختگان تا فردا مشخص می‌شود.

 • بارش برف سرما یخبندان زمستان موتوررسیکلت ۱۳۹۵-۱۱-۰۵ ۱۸:۰۲

  ۱۱ استان همچنان درگیر برف و کولاک

  سلامت آنلاین- رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اعلام اینکه ۱۱ استان کشور در پنج روز اخیر درگیر برف و کولاک بوده است، گفت: بر این اساس خدمات امدادی لازم در ۲۹ محور این استان‌ها به یک هزار و ۳۶۶ تن از هموطنان ارائه شد.

 • گفتار درمانی کودک ویزیت ۱۳۹۵-۱۱-۰۵ ۱۷:۱۹

  رئیس انجمن علمی گفتار درمانی ایران هشدار داد

  مراقب سودجویی «گفتار درمان» های قلابی باشید

  سلامت آنلاین- رئیس هیات مدیره انجمن علمی گفتار درمانی ایران با اشاره به موارد متعدد ارائه خدمات گفتار درمانی توسط افراد فاقد صلاحیت گفت: ارائه و درخواست کارت نظام پزشکی برای ارائه خدمات گفتار درمانی، بویژه برای ارائه خدمت در منازل، کاملا ضروری است.

 • آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۵ ۱۳:۵۴

  رنج قهرمانان آتشنشانی سر باز کرد:

  یک آتشنشان حاضر در پلاسکو: ما همکار شما نیستیم آقای شهردار

  سلامت آنلاین- در حالی که پس از حادثه آتش‌سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو، خبرهای زیادی از این فاجعه منتشر می‌شود و تکذییه‌ها هم به قدری زیاد شده که دستمایه مطالب شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته، تلاش برخی مسئولان برای شانه خالی کردن یا پاسکاری بار مسئولیت خود در پیشگیری از پیامدهای این حادثه ادامه دارد؛ اما از سویی آتش‌نشان‌هایی هم هستند که به بیان زدوبندها و کاستی‌ها می‌پردازند هرچند که خبرهای تاییدنشده‌ای مبنی بر برخورد با بعضی از انها شنیده می‌شود.

 • آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۵ ۱۱:۳۹

  ۱۰ ثانیه التماس از زیر آوار

  سلامت آنلاین- ۶ روز پر از دلهره و اضطراب می‌گذشت که ساعت ٥٠: ١١ دقیقه یکشنبه شب خبرهای تلخی از دردناک‌ترین حادثه تهران منتشر شد. جسد چهار قربانی دیگر از میان آوار همچنان شعله‌ور ساختمان پلاسکو کشف شد. چهار قربانی که هنوز هویت سه نفرشان مشخص نشده است؛ فقط می‌دانستند که آنها آتش‌نشان نیستند. قربانیان از میان مردم عادی بودند که جایی آن پایین در کنار هم گرفتار شده بودند.

 • آتش نشان ۱۳۹۵-۱۱-۰۵ ۱۱:۰۶

  ابزارهایی برای امنیت و کمک به آتش‌نشان‌ها +عکس

  سلامت آنلاین- طی چند سال گذشته شماری از دستگاه‌های جدید وارد حرفه آتش‌نشانی در دنیا شده که هم‌اکنون نیز در برخی کشورها مورد استفاده قرار می‌گیرند. تجهیزات و دستگاه‌های جدیدی هم قرار است امسال عرضه شوند تا آتش‌نشان‌ها بتوانند از جدیدترین تجهیزات اطفاء حریق و نجات در عین حفظ سلامت خود هنگام امدادرسانی بهره‌مند شود. برخی از این ابزارها در ادامه معرفی شده است.

 • ایرج حریرچی ۱۳۹۵-۱۱-۰۴ ۱۳:۴۱

  قائم مقام وزارت بهداشت خواستار شد:

  تامین اجتماعی در پرداخت بدهی بیمارستان‌ها عادلانه رفتار کند

  سلامت آنلاین- قائم مقام وزارت بهداشت با تاکید بر این که سازمان های بیمه گر و همچنین سازمان تامین اجتماعی باید به تعهدات خود پایبند باشند، گفت: تاکید ما این است که تامین اجتماعی در زمان پرداخت معوقات خود به مراکز درمانی عدالت را رعایت کند.

 • بیمار دفترچه بیمه فقرا مناطق محروم ۱۳۹۵-۱۱-۰۴ ۱۲:۴۴

  سلامت آنلاین گزارش می دهد

  زور قانون به تامین اجتماعی نمی رسد؛ چه کسی آپارتایددرمانی راه انداخته است؟

  سلامت آنلاین- در پی انتشار خبر محدودیت ارائه خدمات به بیمه‌شدگان تامین اجتماعی از سوی چند بیمارستان دولتی اصفهان، رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری، وزارت بهداشت را به آپارتایددرمانی متهم کرده است، حال آنکه هم او و هم مردم و مسئولان می دانند سازمان تامین اجتماعی با عدم پرداخت بدهی مراکز درمانی و بحرانی کردن وضعیت بیمارستانها و به ورشکسته کشیدن آنها، آپارتاید درمانی راه انداخته است و چون سازمان ثروتمندی است زور قانون به او نمی رسد.

 • بیمار دفترچه بیمه فقرا مناطق محروم ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۲۱:۲۳

  نایب رییس کمیسیون بهداشت از عدم پرداخت بدهی سازمان تامین اجتماعی انتقاد کرد

  هشدار درباره ارایه خدمات درمانی آزاد به بیمه شدگان

  سلامت آنلاین- نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تأکید بر ضرورت پرداخت بدهی تأمین اجتماعی به مراکز درمانی، گفت:اگر تأمین اجتماعی بدهی خود را پرداخت نکند و این مراکز مجبور به ارایه خدمات به صورت نقدی شوند چه کسی پاسخگو است؟

 • بیمار سرطانی ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۹:۲۰

  معاون بهداشت وزیر بهداشت خبر داد:

  ابتلای سالانه ۱۰۰ هزار ایرانی به سرطان

  سلامت آنلاین- معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: هر سال در دنیا ۱۴ میلیون نفر و در ایران حدود ۱۰۰ هزار نفر به سرطان مبتلا می شوند و سالانه در دنیا ۸۰ میلیون نفر و در ایران بین ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر بر اثر سرطان، جان خود را از دست می دهند و این روند رو به افزایش است.

 • سرطان ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۷:۵۲

  وزیر بهداشت عنوان کرد:

  افزایش ۵۰ درصدی سرطان، طی ۱۵ سال آینده

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ظرف ۱۵ سال آینده درصد تعداد افراد مبتلا به سرطان در کشور، ۵۰ درصد افزایش می یابد.

 • آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۲

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  شهرداری در باره پلاسکو نباید به اخطار بسنده می کرد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان این که شهرداری تهران در حادثه ساختمان پلاسکو قصور کرده است، گفت:این که شهرداری مدام بگوید اخطار دادیم اما مالکان پلاسکو توجه نکردند، قابل پذیرش نیست و آن ها می توانستند از مسیر مجلس و دادستانی وارد عمل شوند و پلاسکو را پلمپ کنند.

 • سلفی های بی موقع ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۸

  واکاوی روانشناختی برخورد مردم با فاجعه پلاسکو

  درد بی‌تفاوتی ما را خواهد کشت

  سلامت آنلاین- فروریختن ساختمان پلاسکو، خود حادثه بسیارغم انگیزی بود، اما دردناک تر وغم انگیزتر حضور بی امان مردم در محل حادثه و عدم همکاری برخی از آنان بود که باعث ایجاد اختلال در امر امدادرسانی به مصدومان این حادثه شد و نیز کسانی که ناباورانه کنار آوار از خودعکس سلفی می گرفتند.

 • آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۰

  نماینده یزد در مجلس:

  توجیه شهرداری در حادثه پلاسکو قابل قبول نیست

  سلامت آنلاین- نماینده یزد در مجلس با تاکید بر این که ضعف مدیریتی شهرداری تهران در خصوص حادثه پلاسکو محرز است و توجیهش در این خصوص که به مالکان پلاسکو بارها اخطار داده بودیم، اما توجهی نکرده اند قابل قبول نیست، گفت:شهرداری موظف است روی سلامت، استحکام و ایمنی سازه ها و مجتمع های بزرگ تجاری یا مسکونی نظارت داشته باشد چرا که با جان مردم سر و کار دارد.

 • آتش سوزی ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۴:۲۶

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین تصریح کرد:

  ضعف قانون، نبود نظارت و منفعت طلبی ؛ ۳ عامل حادثه پلاسکو

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون صنایع و معادن با تاکید بر این که ضعف قانون، قصور و منافع مالی عده ای دلایل اصلی وقوع حادثه ناگوار پلاسکو به شمار می روند، گفت: تخلفات مالی متاسفانه دامنگیر جامعه شده و این که به طور مثال شهرداری به خاطر منفعت مالی چشمش را روی خطاهای مالکان ساختمان یا مهندسان ناظر ببندد، منطقی نیست چرا که با جان و مال مردم سر و کار دارد.

 • سلامت بهداشت درمان قلب بیمه پایه تکمیلی ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۳:۰۹

  سلامت آنلاین از وضعیت اورژانسی مراکز درمانی گزارش می دهد

  «کاهش خدمت»، گزینه اجباری بیمارستان‌ها؛ چاله‌ای که تامین اجتماعی برای بیماران کنده است

  سلامت آنلاین- تحلیل مولفه های مختلف بهداشت و درمان مردم، بدون توجه به اقتصاد سلامت، تحلیلی خام و نپخته است. نمی شود انتظار داشت که یک مرکز درمانی، به طور مداوم به بیماران ارائه خدمت کند، اما اعتبارات برای تداوم خدماتش تامین نشود. بدعهدی بیمه ها در پرداخت بدهی مراکز درمانی، برخی از این مراکز را به انتخاب گزینه اجباری «کاهش خدمات» مجبور کرده است.

 • حریق ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۲:۵۵

  سلامت آنلاین گزارش می‌دهد

  ۱۰ آتش سوزی عظیم‌ تاریخ

  سلامت آنلاین- سلامت آنلاین- تاکنون در طول تاریخ آتش‌سوزی‌های متعددی به ثبت رسیده‌ و خاطرات تلخی را به یادگار گذاشته است، اما در این میان، شماری از آتش‌سوزی‌ها به دلیل وسعتی که داشته اند، در حافظه تاریخ ماندگار شده اند که در این گزارش بدان ها پرداخته شده است.

 • شیر مادر شیردهی به کودک نوزاد شیرخوار فرزند ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۲:۴۶

  چرا تغذیه با شیر مادر برای نوزادان بهتر است؟

  سلامت آنلاین- اغلب افراد بارها شنیده‌اند که پزشکان و کارشناسان توصیه می‌کنند کودکان تازه متولد شده بهتر است با شیر مادر تغذیه شوند اما ممکن است حتی دلایل آن را ندانند. کارشناسان تغییراتی را کی طی شیردهی پس از تولد و در مراحل رشد تا یکسالگی کودک در شیر مادر، و نه در شیرهای تجاری، رخ می‌دهد بیان کرده‌اند.

 • آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۲:۱۲

  پاسخ به چند شایعه فراگیر درباره فاجعه پلاسکو

  سلامت آنلاین- در چند روز اخیر، برخی شایعات درباره حادثه پلاسکو مطرح شده است که مهندس علیرضا سعیدی، کارشناس مدیریت بحران و از عوامل مدیریت حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو در ادامه چند مورد از آنها را بررسی کرده و به آنها پاسخ داده است.

 • افتتاح بیمارستان امام علی رودان استان هرمزگان ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۱:۰۵

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفتگو با سلامت آنلاین:

  با چنگ و دندان بیمارستان‌های هرمزگان را اداره می کنیم

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان این که سازمان های بیمه گر ۲۳۵ میلیارد تومان به دانشگاه های علوم پزشکی هرمزگان بدهکارند، گفت: در حالی که نظام سلامت برای ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به اعتبارات پایدار نیاز دارد، به دلیل نبود یک اعتبار مشخص با چنگ و دندان بیمارستان های هرمزگان را اداره می کنیم.

 • آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۲ ۱۴:۱۶

  معاون پیشین پیشگیری سازمان آتش‌نشانی:

  گرفتار بحران در مدیریت هستیم

  سلامت آنلاین- پلاسکو تمام شد، ساختمان ١٥ طبقه‌ای که یک‌ساعت مانده به ظهر پنجشنبه، فرو ریخت و داغ را به دل خیلی‌ها گذاشت. چه آنها که جانشان را گذاشتند و چه آنها که مالشان. عکس‌های امدادرسانی که منتشر شد، خیلی به دستگاه‌ها و تجهیزات امدادی که دراین حادثه استفاده می‌شد، ایراد گرفتند، بعضی گفتند تجهیزات ابتدایی است، گفتند پله‌ها کوتاه بود، گفتند؛ وسایل فرسوده است.

 • آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۲ ۱۳:۲۶

  چرا حادثه پلاسکو توجه و همدردی عمومی را جلب کرد؟

  سلامت آنلاین- حادثه آتش‌سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ذهن جامعه را به‌شدت درگیر و به خود مشغول کرده است. این حادثه و این رویداد اجتماعی چرا چنین کم‌نظیر توجه عمومی را جلب کرد؟ حبیب‌الله معظمی، پژوهشگر اجتماعی در یادداشتی به این پرسش پاسخ داده است.

 • آتش سوزی ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۲ ۱۳:۲۳

  رئیس کمیته ایمنی شورای شهر تهران:

  شورای شهر فردا ایمنی ساختمانها را بررسی می کند

  به گزارش سلامت آنلاین- رئیس کمیته ایمنی شورای شهر از برگزاری جلسه ای به منظور بررسی ایمنی ساختمانهای فرسوده مشابه پلاسکو و ایمن سازی آنها خبر داد.

 • محمد رضا زائری ۱۳۹۵-۱۱-۰۲ ۱۱:۳۶

  باز هم ساختمان پلاسکو فرو خواهد ریخت!

  محمد رضا زائری- فعال فرهنگی

 • آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۲ ۱۱:۱۴

  به روایت یک آتش‌نشان: جزئیاتی از مدیریت غلط در حادثه پلاسکو

  سلامت آنلاین- یکی از ماموران ایستگاه ۲۰ آتش‌نشانی تهران که در محل حادثه پلاسکو حضور داشته است، بخشی از رخدادهای مرتبط با این حادثه را بیان کرد و علاوه بر این‌که کشته شدن دو آتش‌نشان را به دلیل اشتباه عملیاتی دانست گفت: مدرک‌گرایی و بی‌تجربگی در مدیریت میدان باعث فروریختن پلاسکو شد.

 • پلاسکو آتش نشانی آوار زلزله حادثه فاجعه ناایمن ۱۳۹۵-۱۱-۰۲ ۰۰:۴۵

  یادداشت منتشر شده در شبکه های اجتماعی در باره فاجعه پلاسکو

  اندوه بزرگ در راه است

  سلامت آنلاین- هنوز پیکر شهدای قهرمانمان از زیر آوار پلاسکو بیرون نیامده که یادداشت های زیادی در باره آن به قلم روزنامه نگاران، اصحاب رسانه، نویسندگان و آنهایی که به هر رو دستی بر قلم دارند، منتشر می شود. سلامت آنلاین به منظور اطلاع مخاطبان خود گزیده ای از این یادداشت ها را باز نشر می کند.

 • محمد علی کشاورز ۱۳۹۵-۱۱-۰۱ ۱۴:۳۴

  دلنوشته محمدعلی کشاورز برای آتش‌نشان‌های قهرمان

  کسی بیاید و نام آتش‌نشان را به «جان‌فشان» تغییر دهد

  سلامت آنلاین- محمد علی کشاورز هنرمند محبوب کشورمان، در باره حادثه پلاسکو یادداشتی کوتاه منتشر کرد.

 • پلاسکو آتش سوزی آوار ۱۳۹۵-۱۱-۰۱ ۱۱:۳۸

  آخرین خبرها از حادثه «پلاسکو»

  شهادت یکی از آتش نشانان فداکار؛ آواربرداری ادامه دارد

  سلامت آنلاین- صبح امروز یکی از آتش نشانان فعال در امداد رسانی ساختمان پلاسکو به نام بهنام میرزاخانی بر اثر سوختگی شهید شد.

 • نوزاد نوزاد نارس ۱۳۹۵-۱۱-۰۱ ۱۱:۱۳

  پیش‌بینی ناتوانی‌های نوزادان نارس با تهیه نقشه مغزی آنها

  سلامت آنلاین- اسکن مغز نوزادان نارس برای نقشه‌برداری از محل و حجم ضایعات احتمالی در مدتی کوتاه پس از تولدشان می‌تواند به پزشکان در پیش‌بینی معلولیت‌ها و ناتوانی‌های آینده در کودکان کمک کند.