نمایش همه
 • در آغوش گرفتن کودک بغل کردن کودک ۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۰:۳۹

  توصیه یک فوق تخصص روانپزشکی کودک در گفتگو با سلامت آنلاین

  راهنمای مادران شیرده: کودک را یک‌دفعه از شیر نگیرید!

  سلامت آنلاین- یک فوق تخصص روانپزشکی کودک، تاکید کرد: محروم کردن ناگهانی کودک از شیر مادر می‌تواند از لحاظ روحی و جسمی به کودک ضربه وارد کند، به همین دلیل لازم است مادران برای از شیرگرفتن کوک، اصول و مراتبی را رعایت کنند.

 • تقی کبیری ۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۰:۲۱

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تجمیع منابع بیمه‌ها؛ پیش نیاز عدالت در نظام سلامت است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر این که جامعه و بخصوص اقشار محروم باید از پوشش بیمه ای یکسانی برخوردار باشند، گفت: هدف از تجمیع بیمه ها دسترسی عادلانه مردم به خدمات پزشکی، توسعه و ارتقای امکانات بهداشتی و درمانی یکسان در کشور است و درواقع، تجمیع منابع بیمه‌ها؛ پیش نیاز عدالت در نظام سلامت است

 • سردرد کودکان نوجوان کلافگی بیحوصله میگرن ناراحت ۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۰۹:۵۷

  کشف ارتباط استرس مالی با ابتلا به میگرن

  سلامت آنلاین- محققان گفته‌اند که افراد دارای تغییری خاص در ژنی موسوم به CLOCK در شرایط پراسترس مالی بیشتر در معرض ابتلا به میگرن قرار می‌گیرند.

 • معتاد ۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۵:۳۵

  توهم «خیانت همسر»، اختلال مشترک در بین مصرف‌کنندگان شیشه

  سلامت آنلاین- یک روانپزشک گفت: فرد معتاد به شیشه به هیچکس اعتماد ندارد و حتی به خانواده و همسر خود شک دارد و همواره توهم خیانت همسر را در ذهن دارد که در خیلی موارد منجر به کارهای خطرناک و خشنونت‌بار می شود.

 • ایرج حریرچی نشست خبری سخنگوی وزارت بهداشت ۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۳:۴۰

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  ۷ میلیون ایرانی ۲ دفترچه بیمه دارند ؛ قانون رفع همپوشانی بیمه‌ای باید اجرا شود

  سلامت آنلاین- سخنگوی وزارت بهداشت گفت:قائم مقام وزیر بهداشت با اشاره به کاهش هزینه‌های پرداختی از جیب مردم بابت هزینه‌های سلامت پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت، در عین حال با تاکید بر اینکه روند پوشش بیمه‌ای در سازمان بیمه سلامت ایرانیان همچنان ادامه دارد، از افراد فاقد پوشش بیمه‌ درمان خواست که به دفاتر این سازمان مراجعه کنند.

 • علی نوبخت ۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۲:۳۷

  رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

  ترکیب شورای عالی بیمه باید تغییر کند

  سلامت آنلاین- رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال ۷۳ که بیمه سلامت تاسیس شد، شورای عالی بیمه‌ دستورالعملی‌ را در آن زمان با توجه به مقتضیات‌ آن موقع تدوین کرده بود ، افزود: تغییر ترکیب شورای عالی بیمه، ضروری است. اکنون باید با توجه به شرایط، ترکیب عوض شود تا کارها با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.

 • ایرج حریرچی ۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۲:۳۷

  سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری:

  کاهش تعرفه بیهوشی، حرکت در مسیر عدالت است

  سلامت آنلاین- سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به کاهش ۲۵ درصدی تعرفه های متخصصان بیهوشی گفت: در خصوص کاهش تعرفه ها بررسی و تبادل نظرهای لازم در شورای عالی بیمه، دبیرخانه شورای عالی بیمه و دستگاه های ذیربط صورت گرفته است و گمان نمی کنم هیچ پزشکی به دلیل مسائل جانبی از ارائه خدمات به بیماران خودداری کند.

 • طلاق عاطفی مشکلات زناشویی روابط جنسی زن و شوهر دختر و پسر ۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۱:۱۲

  یک مشاور خانواده توضیح می‌دهد:

  دلایل بروز و راهکارهای جلوگیری از «طلاق عاطفی»

  سلامت آنلاین- گفته می‌شود که در ۹۵ درصد از طلاق‌های قانونی، مقدمه‌ای به نام طلاق عاطفی وجود داشته است. طلاق عاطفی به سردی رابطه میان زن و شوهر گفته می‌شود و نداشتن درک صحیح از رفتار و گفتار و روحیات یکدیگر منجر به بروز آن در زندگی زوج‌ها می‌شود.

 • خون دماغ ۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۱:۱۱

  توضیح یک متخصص گوش و حلق و بینی در گفتگو با سلامت آنلاین

  چه افرادی بیشتر «خون دماغ» می‌شوند؟

  سلامت آنلاین- یک متخصص گوش و حلق و بینی با بیان این‌که عوامل متعددی در سنین مختلف منجر به خون دماغ شدن افراد می‌شود، گفت: در برخی سنین خون دماغ شایع‌تر است، اگرچه در بیشتر موارد، این اتفاق یک مشکل حاد نیست، اما در بعضی مواقع می تواند نشانه یک بیماری باشد.

 • اچ آی وی ویروس ایدز ۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۰:۲۸

  رئیس اداره کنترل ایدز وزارت بهداشت با اشاره به آخرین آمارها خبر داد:

  ۶۶ درصد انتقال ویروس ایدز در ایران از طریق اعتیاد تزریقی

  سلامت آنلاین- رئیس اداره کنترل ایدز وزارت بهداشت، گفت: طبق آخرین آمار، در کشور ما ۶۶ و سه دهم درصد انتقال ویروس ایدز از طریق اعتیاد تزریقی، ۱۹ و سه دهم درصد از طریق ارتباط جنسی و یک و نیم درصد از طریق انتقال مادر به کودک است.

 • کشیدن دندان نوزاد یکماهه هندی ۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۰۸:۲۲

  ۷ دندان نوزاد یکماهه با عمل جراحی خارج شد! +تصاویر

  سلامت آنلاین- پزشکان در احمدآباد گجرات هند موفق شدند طی دو عمل جراحی پیچیده، هفت دندان را از دهان پسربچه‌ای یکماهه خارج کنند. او در اتفاقی نادر با این تعداد دندان در دهانش متولد شده بود.

 • ناهنجاری صورت کودک امریکایی کتی رنفرو ۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۱۴:۵۰

  ناتوانی پزشکان از تشخیص بیماری عجیب دختر ۹ ساله +تصاویر

  سلامت آنلاین- پزشکان از درک بیماری دختربچه‌ای اظهار عجز کرده‌اند که قادر به راه رفتن یا صحبت کردن نیست و همچنین باید از طریق لوله غذا بخورد.

 • مسری بودن خمیازه کشیدن گروهی خواب آلودگی ۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۱۲:۵۹

  تلاش برای کمک به درمان یا کاهش «تیک» با بررسی ناحیه‌ای از مغز

  رمزگشایی دانشمندان از علت «مسری بودن خمیازه»!

  سلامت آنلاین- محققان دانشگاه ناتینگهام در بریتانیا طی مطالعه‌ای جدید دریافته‌اند که ناحیه‌ای از مغز با مسئولیت اداره عملکردهای غیر ارادی، سبب می‌شود که افراد با دیدن خمیازه‌کشیدن و حتی چرت زدن دیگران، وادار به تقلید و خمیازه‌کشیدن شوند!

 • حوادث تصادف رانندگی واژگونی اتوبوس دانش آموزان اردوی دانش آموزی هرمزگان ۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۱۲:۴۸

  با صدور اطلاعیه‌ای از سوی آموزش و پرورش صورت گرفت

  تعلیق سفر جاده‌ای برای اردوهای دانش‌آموزی تا اطلاع ثانوی

  سلامت آنلاین- وزارت آموزش و پرورش طی اطلاعیه ای از تدوین بازنگری شیوه‌نامه برگزاری اردو و بازدید دانش‌آموزی خبر داد و اعزام شبانه گروه‌های دانش‌آموزی را به ارودها بجز راه‌های هوایی و ریلی تا اطلاع ثانوی معلق کرد.

 • تولد نوزاد کودک بچه داری ۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۱۱:۴۶

  نتیجه بارداری زنان در سنین بالا

  تولد بیش از ۹۰۰ هزار نوزاد ناقص در چین

  سلامت آنلاین- کشور چین در واکنش به سرعت گرفتن پیری جمعیت در این کشور به زوج‌های متاهل اجازه داده به جای یک فرزند دو بچه داشته باشند؛ این تصمیم باعث شده که بارداری زنان در سنین بالا افزایش یابد و هر ساله بیش از نهصد هزار کودک مبتلا به نقائص مادرزادی در این کشور به دنیا آیند.

 • بهورز ۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۱۰:۳۶

  گفتگوی سلامت آنلاین با یک بهورز عاشق به مناسبت روز بهورز

  هنوز هم عده‌ای فکر می‌کنند که کار بهورز فقط آمپول زدن است

  سلامت آنلاین- ۱۹ سال تمام بدون حتی یک لحظه احساس خستگی و دلزدگی از شغل مورد علاقه اش، روزش را شب کرده است. به قول خودش، صبح خروسخوان هر روز، برای شوهر و دو بچه قد و نیم قدش ، صبحانه درست می کند و قبل از این که عقربه های ساعت به هشت صبح برسد، به سرعت کفش و کلاه می کند  و خودش را به خانه بهداشت می رساند تا اهالی روستای «تبایین کهریزک» در تهران را تیمار کند. زهره روزبه طهرانی یک بهورز است؛ بهورزی که به کارش عشق می ورزد. در روزی که به نام بهورز نامگذاری شده است، هم از شیرینی ها و هم از دغدغه های کاری اش می‌گوید.

 • غده تیروئید ۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۵:۱۹

  مواد غذایی مناسب برای غلبه بر کم‌کاری تیروئید

  سلامت آنلاین- کم‌کاری تیروئید به شرایطی گفته می‌شود که طی آن هورمون تیروئید به اندازه کافی در بدن تولید نشود. وقتی کارکرد این غده پروانه‌ای شکل نزول کند، عملکرد تنظیمی آن نیز دچار اختلال می‌شود.

 • دی ان ای ژنتیک ۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۳:۵۸

  تایید اولین شیوه ژن‌درمانی برای درمان سرطان‌های مرگبار

  سلامت آنلاین- اولین شیوه ژن‌درمانی از طریق اصلاح ژنتیکی سلول‌های ایمنی خود بدن بیمار برای درمان بیماری‌های کشنده از سوی سازمان غذا و دارو آمریکا تایید شد.

 • پدر و نوزاد ۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۳:۳۳

  متوسط عمر پدران آمریکایی از ۳۰ سال هم گذشت

  سلامت آنلاین- طبق آخرین آمارهای ارائه شده از سوی محققان آمریکایی، متوسط سن پدران آمریکایی از سال ۱۹۷۲ تاکنون افزایش یافته و از مرز ۳۰ سال عبور کرده است.

 • حوادث تصادف رانندگی واژگونی اتوبوس دانش آموزان اردوی دانش آموزی هرمزگان ۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۳:۱۳

  «اردوهای مرگ»، از زاویه‌ای دیگر

  سلامت آنلاین- روز گذشته اتوبوس حامل دانش‌آموزان دختر استان هرمزگان به علت خواب‌آلودگی و خستگی مفرط راننده دچار سانحه شد و تعدادی از آنها کشته یا روانه بیمارستان شدند که حال برخی از مصدومان نیز وخیم گزارش شده است. این اتفاق باعث شد باردیگر موضوع بازنگری آیین‌نامه اردوهای دانش‌آموزی مطرح شود.

 • اتوبوس تصادف داراب هرمزگان فارس اتوبوس دانش آموزان ۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۰:۵۳

  یک عضو کمیسیون آموزش مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین تاکید کرد:

  ضرورت بازنگری سریع در آیین‌نامه اردوهای دانش‌آموزی

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به کشته شدن ۹ دانش آموز دختر در حادثه واژگونی اتوبوس در هرمزگان، از لزوم بازنگری سریع در آیین نامه اردوهای دانش آموزی برای پیشگیری از وقوع چنین حوادثی سخن گفت.

 • داروهای گیاهی طب سنتی ۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۰:۴۳

  مدیر کمیته پژوهش انجمن طب سنتی ایران عنوان کرد:

  طب سنتی؛ انتخاب اول ۶۰ درصد بیماران جهان

   سلامت آنلاین- مدیر کمیته پژوهش انجمن طب سنتی ایران گفت: تحقیقات نشان می دهد در جهان بیش از ۶۰ درصد مردم در گام اول درمان از طب سنتی استفاده می کنند.

 • انواع دارو قرص کپسول ۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۰:۰۲

  رونمایی از ۴ داروی ساخت داخل

  سلامت آنلاین- در حاشیه سمینار شیمی آلی در دانشگاه علم و صنعت ایران، از چهار داروی ساخت داخل رونمایی شد.

 • اتوبوس تصادف داراب هرمزگان فارس اتوبوس دانش آموزان ۱۳۹۶-۰۶-۱۰ ۱۹:۰۱

  آخرین خبرها از واژگونی اتوبوس حامل دانش‌ آموزان

  سلامت آنلاین- در پی حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانش‌آموزان، قائم مقام وزیر بهداشت وارد شیراز شد.

 • بیمارستان شلوغ ۱۳۹۶-۰۶-۱۰ ۱۱:۳۵

  آسیب شناسی یک اتفاق قابل تامل

  چرا هنوز بیماران شهرستانی به تهران مهاجرت می‌کنند؟

  سلامت آنلاین- شلوغی مرکز، قبل از ورود به کلینیک تخصصی و فوق تخصصی شروع می‌شود؛ از خیابان قریب و کنار نرده‌های سبز خیابان؛ جایی که خانواده‌ها کنار بساط بادکنک‌فروشی، دکه روزنامه فروشی، آبمیوه‌های غوطه‌ور در تشت یخ و پتوها و سفره‌هایی که روی زمین پهن شده، منتظر نوبت ویزیت دکتر نشسته‌اند؛ اینجا مرکز طبی کودکان تهران است...

 • اورژانس بیمارستان ۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۵:۳۹

  مصرف آب آلوده، ۲۰۰ نفر را راهی بیمارستان کرد

  سلامت آنلاین- معاون عملیات اورژانس کشور، آخرین جزئیات مسمومیت ۲۰۰ نفر به دلیل مصرف آب آلوده در چهارمحال و بختیاری را تشریح کرد و گفت: ۳۱ نفر از افراد مسموم شده،، در حال حاضر در بیمارستان بستری بوده و ۱۶۹ نفر درمان و ترخیص شده‌اند.

 • قاتل آتنا ۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۵:۲۱

  حکم پرونده قاتل «آتنا» صادر شد

  سلامت آنلاین- دادستان اردبیل از صدور حکم پرونده قاتل «آتنا» خبر داد.

 • ازدواج در سنین پایین ۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۰۹:۴۱

  معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی در گفتگو با سلامت آنلاین عنوان کرد:

  اصلاح قوانین؛ پیش شرط مقابله با پدیده «ازدواج‌ کودکان»

  سلامت آنلاین- معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر این که ازدواج در سنین پایین نیازمند اعمال نظارت های دقیق تر و تغییر در قوانین است، تصریح کرد: توانمندی های جسمی، روانی و اجتماعی از جمله معیارهای مهمی است که در ازدواج باید به آن توجه داشت، اما در ازدواج کودکان، این معیارها در نظر گرفته نمی شود.

 • افسردگی ۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۰۹:۲۰

  هشدار نایب رئیس انجمن داروسازان:

   داروهای «ضد افسردگی» را از کانال‌های تلگرامی نخرید

  سلامت آنلاین- نایب رئیس انجمن داروسازان با بیان اینکه داروهای «ضد افسردگی» را از کانال‌های تلگرامی نخرید، گفت: مصرف داروهای ضد افسردگی در جهان فرامدرن امروز شایع شده و بر همین اساس مردم باید هنگام تهیه و مصرف آن‌ها ضمن مطالعه بروشور همراه دارو، نکاتی را مد نظر داشته باشند؛ نکاتی که توجه به آنها می‌تواند در تسریع فرایند درمان اثرگذار باشد.

 • کنفرانس سرطان غرب آسیا ۱۳۹۶-۰۶-۰۷ ۱۶:۰۵

  در نشست خبری دومین کنفرانس سرطان غرب آسیا مطرح شد

  یک میلیارد نفر قربانی دود سیگار، در قرن ۲۱

  سلامت آنلاین- سالانه در دنیا ۶ میلیون نفر بر اثر ابتلا به انواع سرطان‌ها جان خود را از دست می‌دهند اما با پیشگیری و مراجعه زودهنگام به پزشک می‌توان شانس درمان را بالاتر برد و از بسیاری مرگ و میرها جلوگیری کرد.