نمایش همه
 • عمل جراحی پزشک زن ۱۳۹۵-۰۹-۳۰ ۱۲:۳۱

  بیماران معالجه‌شده از سوی پزشک زن کمتر می‌میرند

  سلامت آنلاین- یک تحقیق تازه منتشرشده نشان می‌دهد بیمارانی که تحت درمان پزشکان زن بوده‌اند در مقایسه با پزشکان مرد، ظرف یک ماه پس از معالجه، کمتر دچار مرگ شده و شانس بیشتری برای زندگی داشته‌اند.

 • رسول دیناروند ۱۳۹۵-۰۹-۳۰ ۱۲:۱۷

  رئیس سازمان غذا و دارو هشدار داد

  مصرف بالای کورتون ها در ایران

  سلامت آنلاین- معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو، مصرف کورتون ها و در صدر آنها، دگزامتازون تزریقی در کشورمان را نابجا و غیرمنطقی دانست.

 • سید ابوالفضل موسوی بیوکی ۱۳۹۵-۰۹-۳۰ ۱۱:۲۵

  عضو کمیسیون عمران مجلس:

  سازمان‌های بیمه‌گر در حوزه بیمه‌های تکمیلی رقابت کنند

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: سازمان های بیمه گر به جای مخالفت با تجمیع بیمه های درمانی و رقابت کردن در حوزه بیمه های پایه، باید در ارائه پوشش های درمانی در حوزه بیمه های تکمیلی با هم رقابت کنند.

 • آیت الله نوری همدانی ۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۲۳:۰۶

  توصیه مرجع تقلید به رهروان خود در توجه به ورزش و سلامتی

  آیت الله نوری همدانی: در ۹۵ سالگی روحیه ۵۰ سال پیش را دارم

  سلامت آنلاین- آیت الله نوری همدانی از وزیر بهداشت خواست ورزش کردن را در جامعه نهادینه کند و تاکید کرد: ۹۵ سال دارم ولی نشاط ۵۰ سال پیش را در خود حس می کنم، بنده این مساله را تجربه کرده ام که ورزش این چنین سلامتی را به بار می آورد.

 • اعتیاد معتاد ۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۴:۵۵

  تلخ و سیاه و تکاندهنده مثل این گزارش

  پدری که دخترش را هر شب در یک «ون» می فروشد

  سلامت آنلاین- اعتیاد و ایدز و فحشا، همین بغل گوشمان در برخی مناطق شهر، دور از هیاهو و ازدحام و دلمشغولی شهروندان مدت هاست آژیر می کشد و گویی کسی نمی شنود و آنها که می شنوند هم شاید خودشان را به نشنیدن می زنند. این گزارش وضعیت تلخ و دردناکی از زیر پوست شهرمان را در یک شب سرد و سوزناک پاییزی به تصویر کشیده است.

 • افتتاح بیمارستان فرقانی ۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۳:۰۸

  وزیر بهداشت خبر داد:

  افتتاح اولین بیمارستان در قم پس از ۳۷ سال

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت از بیمارستان فرقانی به عنوان یکی از مجهز ترین بیمارستانهای کشور یاد کرد و گفت: در این بیمارستان، تجهیزات، امکانات ونیروی انسانی متخصص و مهربانی به کار گرفته می شوند و خوشحالیم که در دولت یازدهم توانستیم این بیمارستان را که ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت، بسرعت به پایان برسانیم.

 • دمنوش گیاهی چای سبز ۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۴۱

  سلامت آنلاین نسبت به تبعات رژیم‌های لاغری در فضای مجازی هشدار می دهد

  فروش میلیاردی دمنوش‌های لاغری درتلگرام؛ مردم مراقب سلامتی خود نیستند

  سلامت آنلاین- یک عده اصلا کارشان همین است. بگردند، نیازسنجی کنند و بعد انگشت بگذارند روی همان چیزی که مردم به آن نیاز دارند و بعد از آن سوء استفاده کنند. بین این همه موضوع جور واجور برای سوء استفاده، مگر سوژه ای داغ تر از رفع چاقی و رسیدن به تناسب اندام هم وجود دارد؟ تا دل تان بخواهد، اینترنت پر است از تبلیغات محصولات مربوط به لاغری. از رژیم های ۲۱ روزه، ۲۰ روزه و... بگیرید تا مصرف انواع دمنوش‌ها که این آخری، حتی کانال های متعدد تلگرامی شان هم حسابی گرفته و کلی مشتری برای خودشان دست و پا کرده اند.  

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۳:۲۸

  وزیر بهداشت:

  از خدمت به محرومان و سختی‌های وزارت هرگز پشیمان نیستم

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت گفت: به هیچ وجه ازپذیرش مسئولیت سخت وزارت پشیمان نیستم و معتقدم که این بالاترین افتخاری بود که برای خدمت به مردم و محرومان نصیبم شد. اگر دعای یک نفر از مردم پشت سرم باشد، به اندازه ۱۰۰ سال کار کردن می‌ارزد و بسیار خوشحالم که این کار را انجام دادم.

 • ایدز و خون اهدای خون هپاتیت ۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۳:۱۳

  پویش اهدای خون؛ از یلدا تا نوروز

  سلامت آنلاین- مدیرکل انتقال خون استان تهران، از برگزاری پویش زمستانه « از یلدا تا نوروز»، با هدف تامین کمبود خون و فرآورده های خونی در سه ماهه پایانی سال خبر داد.

 • سردار آزمون ۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۳:۰۰

  فروش پیراهن «سردار آزمون» به نفع کودک سرطانی

  سلامت آنلاین- سردار آزمون فوتبالیست محبوب و موفق کشورمان با شرکت در یک حراج خیرخواهانه به نفع کودکان سرطانی پیراهن خود را به فروش گذاشت.

 • جعفر والی ۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۱۳:۰۳

  «جعفر والی» هنرمند پیشکسوت تئاتر و سینما درگذشت

  سلامت آنلاین- جعفر والی، بازیگر پیشکسوت تئاتر، حوالی ساعت ۱۰ صبح امروز۲۷ آذر ماه در ۸۳ سالگی و در یکی از بیمارستان‌های تهران درگذشت.

 • دکتر عباس زارع نژاد ۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۵:۵۶

  مشاور وزیر بهداشت با انتقاد از حواشی «ثریا» و گره زدن طرح تحول سلامت با فیش‌های نجومی:

  سناریوسازی برای تخریب طرح تحول سلامت جواب نمی‌دهد

  سلامت آنلاین- مشاور وزیر بهداشت و رییس مرکز روابط عمومی این وزراتخانه با انتقاد از حواشی برنامه ثریا و گره زدن طرح تحول سلامت با موضوع تعرفه های پزشکی و فیش های نجومی از سوی عوامل این برنامه گفت: سناریو سازی برای تخریب طرح تحول سلامت جواب نمی دهد.

 • عمل جراحی کلیه بیماری کلیوی ۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۲۰:۵۵

  واقعیت فیش های نجومی پزشکان چیست؟+ فیلم

  سلامت آنلاین- برنامه دیشب «ثریا» و نشان دادن مجدد چند فیش حقوقی که به پزشکان نسبت داده شد و توضیحات وزیر بهداشت با بازتاب فراوان رسانه‌ای بویژه در شبکه های اجتماعی مواجه شد، اما براستی واقعیت این فیش‌ها چیست؟

 • بیمارستان سوختگی زابل ۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۲۱:۴۵

  بیمارستان سوختگی زابل آماده پذیرش بیماران است

  سلامت آنلاین- معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: به لطف الهی و نگاه ویژه دولت به مناطق محروم مرکز سوختگی و ترمیمی امام حسین (ع) زابل با مدرنترین تجهیزات و امکانات کافی آماده پذیرش بیماران است.

 • سالن زیبایی پلمب شده ۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۴:۲۸

  مدیرکل نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت خبر داد

  پلمپ دو مرکز زیبایی متخلف

  سلامت آنلاین - مدیرکل نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت از پلمپ دو مرکز زیبایی متخلف طی هفته گذشته خبر داد.

 • رابطه جنسی رابطه زناشویی تاثیر فیلم های جنسی ۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۳:۲۴

  مدیرکل سلامت روان وزارت بهداشت:

  سواد سلامت جنسی مردم پایین است

  سلامت آنلاین- مدیرکل سلامت روانی و اجتماعی وزارت بهداشت می گوید: سال ها از موضوع سلامت جنسی غفلت شده است و ریشه آن پایین بودن سواد سلامت جنسی مردم است و همه دستگاه ها و سازمان های ذیربط از جمله وزارت بهداشت باید برای آگاهی بخشی مردم در این خصوص فعالیت کنند.

 • عباس کیارستمی ۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۳:۲۱

  دادستان انتظامی سازمان نظام پزشکی کشور:

  حکم پزشک پرونده کیارستمی، قطعا ۲ ماه محرومیت نیست

  سلامت آنلاین- دادستان انتظامی سازمان نظام پزشکی کشور گفت: رای دادگاه در ارتباط با پزشک خاطی پرونده مرحوم کیارستمی، قطعا دو ماه محرومیت از طبابت نیست و این موضوع کاملا شایعه است، چون  براساس قانون اصلا رای یک یا دو ماه محرومیت در این زمینه وجود ندارد.

 • آبیاری مزارع با فاضلاب ۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۱:۱۳

  دبیر کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران در گفتگو با سلامت آنلاین انتقاد کرد

  بحران حل نشده آبیاری سبزی‌ها با آب آلوده

  سلامت آنلاین- دبیر کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: بارها در مصوبات قبلی شورای شهر تهران اعلام کردیم که برخی از سبزیجات در مزارع شهر ری و برخی مناطق اطراف تهران با آب آلوده آبیاری می شود، اما هنوز هم این مشکل کاملا حل نشده است.

 • تتو ابرو زیبایی ۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۱۳:۲۵

  یک متخصص پوست و مو:

  با تتوی ابروهایتان به استقبال سرطان پوست نروید

  سلامت آنلاین- ‌یک متخصص پوست و مو گفت: وجود فلزات سنگین در رنگ تتوی ابرو منجر به ایجاد سرطان پوست می‌شود.

 • پنیسیلین ۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۱۲:۱۰

  اعلام نتیجه بررسی مرگ زن نیشابوری پس از تزریق پنی‌سیلین

  سلامت آنلاین- رییس سازمان غذا و دارو گفت: درباره شماره سری ساخت پنی‌سیلینی که گفته می‌شد منجر به فوت بیماری در نیشابور شده، گفت: بررسی‌ها نشان داد که آن دارو مشکلی نداشته است.

 • دکتر فرزانه شریفی اقدس ۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۱۱:۳۷

  در گفتگوی سلامت آنلاین با نخستین بانوی اورلوژیست ایرانی مظرح شد

  مشقت‌های تحصیل زنان در رشته اورولوژی

  سلامت آنلاین- اورولوژی علمی است که از بیماری و اختلالات و درمان سیستم ادراری در مردان و زنان و نیز اختلالات تناسلی و ناتوانی جنسی و ناباروری در مردان بحث می کند و دکتر فرزانه شریفی اقدس نخستین بانوی ایرانی است که در این رشته تحصیل کرده ، البته در این مسیر سختی های زیادی کشیده و صبوری فراوانی به خرج داده است.

 • توریسم درمانی ۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۲:۳۷

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفتگو با سلامت آنلاین عنوان کرد:

  ارزآوری گردشگری سلامت، ۴ برابر سایر گردشگری ها

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر ضرورت حمایت از گردشگری سلامت در کشور گفت: هر گردشگر سلامت، ۴ برابر دیگر گردشگران، ارز به کشور وارد می کند وسبب اشتغال زایی و افزایش توانمندی های کشور می شود.

 • تبلیغات دارو تجارت دارویی قرص ۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۲:۰۰

  اعمال سلیقه برای صدور مجوز کالاهای سلامت محور محدود شد

  سلامت آنلاین- رئیس سازمان غذا و دارو گفت: اعمال سلیقه برای صدور مجوز واردات کالاهای سلامت محور با راه اندازی سامانه الکترونیکی محدود شد.

 • فروش اینترنتی نوزاد ۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۱:۰۸

  یک حقوقدان در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح کرد:

  خلا قانونی برای مبارزه با خرید و فروش آنلاین نوزادان

  سلامت آنلاین- به دنبال انتشار خبری مبنی بر درج آگهی‌های خرید و فروش نوزاد در سایت های خرید و فروش کالا، یک حقوق دان و متخصص جرم شناسی تاکید کرد که در زمینه برخورد با خرید و فروش آنلاین نوزادان، هیچ قانون مشخص و ویژه ای برای مقابله با این جرایم وجود ندارد.

 • شهاب باران ۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۲۳:۱۳

  بهترین مکان ها برای دیدن شهاب باران کجاست؟

  شهاب باران فردا شب را از دست ندهید

  سلامت آنلاین- شهاب باران یا بارش شهابی «برساوشی» یکی از مهمترین بارش‌های شهابی سالیانه است که فرداشب به اوج بارش خود می رسد. در این روزها به دلیل پر نور نبودن ماه، رصدگران می توانند با سهولت بیشتری از رصد این پدیده نجومی لذت ببرند.

 • باند یاکوزا ۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۵:۳۳

  قتل جوان ایرانی در ژاپن به خاطر سیمکارت ۴ میلیارد تومانی

  سلامت آنلاین- اعضای باند تبهکاران موسوم به «یاکوزا» که در جنایتی خیابانی پسر جوان ایرانی را به خاطر سیمکارت چهار میلیارد تومانی به قتل رسانده بودند، در دادگاه ژاپن پای میز محاکمه می‌روند.

 • دکتر پرنیان مرادی ۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۴:۱۳

  مرگ پزشک جوان در حادثه تصادف رانندگی

  سلامت آنلاین- صبح امروز دکتر پرنیان مرادی، پزشک مرکز بهداشت بخش حمیل شهرستان اسلام آباد از توابع کرمانشاه در حالی که در حال عزیمت به محل کار خود بود، در محور حمیل- اسلام آباد بر اثر تصادف جان به جان آفرین تسلیم کرد.

 • ازدواج کودکان افغان بچه داری ۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۳:۴۰

  بر خلاف تصور عمومی، ازدواج در سنین کم بیشتر در شهرها رخ می‌دهد

  دختران بخت‌برگشته‌ای به نام «کودکان بیوه»

  سلامت آنلاین- چادر را روی سرش جابه‌جا می‌کند: «١٤سالم بود ازدواج کردم، حالا ٥ تا بچه دارم، نه آن موقع که مرا عقد کردند، احساس خوشبختی می‌کردم نه حالا که بیشتر از ٢٠‌سال از ازدواجم می‌گذرد».

 • افغانی افاغنه ۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۳:۰۴

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در گفتگو با سلامت آنلاین تصریح کرد

  بار اقتصادی مهاجران افغان بر دوش نظام سلامت کرمان

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به این که بخش زیادی از ساکنان استان کرمان را مهاجران افغان تشکیل می دهند، گفت: درمان آن ها هزینه های بسیار سنگینی به دانشگاه تحمیل کرده است و با وجود پرداخت نشدن بخش زیادی از بدهی بیمه های درمانی به مراکز درمانی این استان، اعتبارات فعلی دانشگاه به هیچ وجه پاسخگوی مشکلات درمانی آنان نیست.

 • قرائتی ۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۲:۲۶

  حجت الاسلام قرائتی در بیمارستان بستری شد

  سلامت آنلاین- داماد حجت الاسلام قرائتی از بستری شدن وی در بیمارستان خبر داد و گفت: ایشان روز گذشته تحت عمل جراحی قرار گرفتند و فردا به بخش داخلی منتقل می شوند.