• مهم‌ترین علایم بیماری «هپاتیت» مزمن ۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۱۳:۲۴

  رئیس شبکه هپاتیت ایران توضیح داد

  مهم‌ترین علایم بیماری «هپاتیت» مزمن

  سلامت آنلاین- رئیس شبکه هپاتیت کشور، با بیان اینکه هپاتیت به معنای «التهاب و ورم کبدی» است و به آن یرقان نیز می‌گویند، گفت: مهم‌ترین عوامل ایجادکننده این بیماری ویروس‌ها هستند. چنانچه این بیماری و علائم آن کمتر از شش ماه به طول انجامند به آن «هپاتیت حاد» و اگر طول مدت آن از شش ماه بیشتر باشد به آن «هپاتیت مزمن» گفته می‌شود.

 • وقتی صابون‌ بلای جان جنین می‌شود! ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۴:۱۹

  وقتی صابون‌ بلای جان جنین می‌شود!

  سلامت آنلاین- مطالعات اخیر حاکی از آن است که استفاده از صابون‌های آنتی‌باکتریال در دوران بارداری باعث چاقی کودکان در سال‌های بعد و اختلال رشد آنها می‌شود!

 • ساخت وصله زیستی قابل تزریق برای ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۳:۴۳

  ساخت وصله زیستی قابل تزریق برای ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده

  سلامت آنلاین- محققان دانشگاه تورنتو با استفاده از رگ‌های خونی قلب موفق به ساخت یک وصله زیستی کوچک شده‌اند که با تزریق وارد بدن شده و بافت آسیب‌دیده قلب را ترمیم می‌کند. این راهکار برای ترمیم اکثر بافت‌های آسیب‌دیده قابل استفاده است.

 • استفاده از گیاه تنباکو برای غلبه بر فلج اطفال و زیکا ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۳:۰۷

  استفاده از گیاه تنباکو برای غلبه بر فلج اطفال و زیکا

  سلامت آنلاین- گروهی از دانشمندان در انگلیس، با امید ریشه کن کردن کامل بیماری فلج اطفال، یک واکسن فلج اطفال سینتتیک تولید کرده‌اند که حاوی ذرات ویروس غیرعفونی بوده و می‌تواند بسرعت و با هزینه کم در بستر نزدیک به گیاه تنباکو رشد کند.

 • باوری غلط درباره توانایی شنیدن نوزادان ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۲:۵۹

  باوری غلط درباره توانایی شنیدن نوزادان

  سلامت آنلاین- عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: برخلاف تصور اشتباه برخی والدین که معتقدند نوزاد تا ماه‌ها بعد از تولد نمی‌شنود، باید تاکید کرد نوزادی که متولد می‌شود، از هفته بیستم جنینی، توانایی شنیدن را کسب کرده است.

 • عامل ۶۰ درصد از بیماری‌های پوستی، استرس است ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۲:۴۹

  عامل ۶۰ درصد از بیماری‌های پوستی، استرس است

  سلامت آنلاین- متخصص پوست، مو و زیبایی با اشاره به اثر عوامل روانی بر پوست گفت: بین ۲۰ تا ۴۰ درصد بیمارانی که به دنبال درمان پوست خود هستند، نوعی اختلال روانی را تجربه کرده‌اند.

 • تاثیر موسیقی بر سلامت جنین ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۱:۳۲

  یک روانشناس کودک در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد

  تاثیر موسیقی بر سلامت جنین

  سلامت آنلاین- یک روانشناس کودک مطرح کرد: شنیدن صدای موسیقی از جمله صداهایی است که می‌تواند اثر مثبتی در دوران بارداری بر جنینی داشته باشد، اما شنیدن هر موسیقی در این دوران مناسب نیست.

 • یک متخصص: از بیلیچینگ خانگی دوری کنید ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۱:۲۸

  یک متخصص: از بیلیچینگ خانگی دوری کنید

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن دندانپزشکان عمومی ایران گفت: مردم نباید فریب ارزانی و در دسترس بودن سفیدکردن دندان (بیلیچینگ) در خانه را بخورند چراکه انجام آن ممکن است عوارض برگشت ناپذیری برای افراد به دنبال داشته باشد.

 • روش‌های سنتی و خانگی تشخیص زعفران تقلبی ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۱:۲۷

  روش‌های سنتی و خانگی تشخیص زعفران تقلبی

  سلامت آنلاین- زعفران یکی از گیاهان معطر و خوش رنگ و در عین حال دارویی گرانقیمت است که انواع تقلبی آن در بازار موجود است و کمتر کسی هم می تواند به غیر اصل بودن آن پی ببرد، اما روش‌هایی وجود دارد که می توان به واسطه آن زعفران اصل را از غیراصل آن تشخیص داد.

 • هشدار به خریداران تنقلات: پسته‌ها و گردوهایی که بیماری می‌زایند ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۰:۵۹

  هشدار به خریداران تنقلات: پسته‌ها و گردوهایی که بیماری می‌زایند

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن علوم صنایع غذایی ایران هشدار داد: مصرف گردوهای تازه خریداری‌شده از دستفروشان از جمله عوامل عامل انتقال بیماری وبا و خوردن پسته‌های سیاه‌شده از جمله تنقلاتی است که می‌تواند منجر به بروز سرطان دستگاه گوارش شود.